1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Originálne doplnky do detskej izby

Detská izba je miestom, kde deti trávia väčšinu svojho času, keď sú doma. V detskej izbe sa deti učia, hrajú sa a trávia voľný čas. Detská izba by mala predstavovať pre deti útočisko. Preto je veľmi dôležité, aby sa v nej cítili dobre.

Svetlá detská izba

Existuje veľa doplnkov do detskej izby, ktoré môžete deťom vybrať. Vybavenie sa začína posteľou, nábytkom a potom rôznymi doplnkami, ktoré skrášľujú prostredie a pobyt v izbe. Izba by mala byť pohodlná, ale aj organizovaná. Mala by mať toľko úložného priestoru, aby sa dal poriadok urobiť pomerne rýchlo - keďže žiadne dieťa nemá rado upratovanie. Ako teda zorganizovať všetko do detskej izby? A akými doplnkami sa dá izba zariadiť tak, aby spĺňala požiadavky aj dieťaťa, ale aj vaše?

5 pravidiel na lepšiu organizáciu detskej izby

1. Pozrite sa na izbu očami detí

Pri zariaďovaní izby dbajte na systém úložného priestoru, nábytok a doplnky - z  pohľadu dieťaťa. Nábytok pre dospelých nie je vhodný pre deti, zásuvkové skrine môžu byť ťažké alebo sa do nich môžu ľahko pricviknúť prsty. Ak chcete usporiadať detskú izbu, tak musí v prvom rade vyhovovať dieťaťu. Na uskladnenie hračiek sú napríklad ideálne otvorené úložné boxy do detskej izby na úrovni podlahy.

2. Zapojte do zariaďovania aj deti

Skúste odolať tomu pocitu robiť všetko miesto detí. Dajte im trochu dôvery a zapojte ich do procesu organizovania s vami.  Vnímajte zariaďovanie detskej izby ako proces vzdelávania alebo výchovy a staňte sa ich organizačným poradcom. Ak budete zariaďovať izbu spolu s dieťaťom, tak vytvoríte systém, ktorému bude po organizačnej stránke rozumieť. A tým pádom si to uľahčíte aj vy.

3. Štítkujte

Vytlačte si štítky, obzvlášť pre malé deti, ktoré ešte nemajú tak veľmi vštiepené návyky. Obrázky bábik, knižiek, ponožiek alebo oblečenia môžu dieťaťu pripomenúť, kam sa veci odkladajú. Oštítkovanie miest, kam dané veci patria, môže byť zábavné a otočiť upratovanie v hru.

Originálna komoda do detskej izby

4. Uľahčite deťom odkladanie

Jedno z pravidiel upratanej izby je to, že uľahčite deťom odkladanie vecí tak, aby sa veci ľahšie uložili ako dostali von.

5. Usporadúvajte zdola nahor

Ďalšie pravidlo hovorí o usporiadaní vecí zdola nahor. Obľúbené a veľké hračky umiestnite dole. Naopak - malé hračky alebo kolekcie/zostavy - napríklad autíčok -umiestnite vyššie.

Tipy na oživenie izby doplnkami

Úložné priestory

Ako je spomenuté vyššie, tak základom pre organizovanú detskú izbu sú úložné priestory. Deti musia vedieť, čo kam patrí a ideálne je,keď docielite, aby sa odkladanie hračiek stalo zábavou. Nekupujte fádne skrinky, ktoré im nič nepovedia. Skúste napríklad farebné boxy. Prostredníctvom nich môžete deti jednak naučiť farby a jednak zorganizovať rôzne typy hračiek do rôznych boxov. Takisto nájdite čo najvhodnejšie úložisko pre knihy a časopisy v čo najjednoduchšom prevedení. 

Úložný priestor v detskej izbe

Samolepky na steny

Pri skrášľovaní izby nie je jednoduchší a lacnejšíspôsob na zmenu ako na stenu umiestniť samolepky. Umiestnenie samolepiek na stenu do detskej izby je kreatívny spôsob ako jednoducho a lacno zútulniť detskú izbu. Obľúbenou dekoráciou do detskej izby sú aj obrazy. Tieto by nemali vyjadrovať násilie. Ak je vaše dieťa hyperaktívne, tak by obrazy mali byť upokojujúce – nie žiadne rozbúrené vody alebo dopravné prostriedky.

Samolepky do detskej izby

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie samolepky na stenu

Aj spať sa dá originálne

Posteľ je veľmi dôležitá súčasť detskej izby. Je to miesto oddychu, čo je veľmi dôležité (nielen) pre deti. Zároveň slúži pre dieťa ako útočisko. Čo tak spríjemniť dieťaťu odpočinok v domčeku? Pre chlapcov sú obľúbené napríklad postele v tvare autíčka alebo formuly. 

Detská posteľ v tvare domčeku

Detská posteľ autíčko pre chlapcov

Na trhu existujú aj rôzne obliečky s detským motívom na paplón a vankúš. Motívy sú so zvieratkami alebo z rôznych rozprávok. Záleží len na tom, čo má vaše dieťa rado. Či už detské obliečky obľúbeného superhrdinu alebo motívy zvierat.

Vyberáme z nášho katalógu

Čo ešte do detskej izby?

Detskú izbu možno ďalej osviežiť rôznymi spôsobmi. Niekedy stačí kúpiť dizajnové kreslo alebo detskú mini stoličku. Obľúbenú sú aj sedacie vaky v rôznych tvaroch, napríklad ako zvieratká. Takisto dozdobte celkový dizajn izby napríklad vankúšikmi v rôznych tvaroch.

Detská stolička do detskej izby

Originálne kreslo do detskej izby

Pozrite si viac produktov z kategórie sedačky, kreslá a vaky

Originálne svietidlá do detskej izby ju tiež môžu pekne oživiť. Ktoré dieťa nemá rado detskú nočnú lampu - napríklad v tvare zvieratka, ktorá sa zhasne až potom, keď zaspí? Lampy do detskej izby sú tiež v rôznych tvaroch a prevedeniach. Môže byť stojaca alebo na stolík. Ak ste kreatívnejší a zruční, tak si ju bez problémov vyberiete a nainštalujete aj sami. Fantázii sa medze nekladú. A trh ponúka ozaj množstvo riešení v prístupných cenových kategóriách.

 Svietidlo do detskej izby v tvare rakety

Svetielka do detskej izby

Nezabudnite na to, že je špecifické či vyberáte doplnky do dievčenskej izby alebo chlapčenskej izby. Jednak sa doplnky líšia vo farebnosti, ale aj v tvaroch a prevedení.

Inšpirácie do dievčenskej izby

Dievčatá majú všeobecne viac rady vankúše rôznych tvarov a materiálov. Najobľúbenejší je asi plyš. Na vankúšoch majú rady zvieratká alebo princezné. Vytvorte dievčaťu kútik, ktorý bude patriť len jej - napríklad v podobe teepee.

Stan teepee do dievčenskej izby

Ružová dievčenská izba

Takisto je pre dievčatá obľúbený mini stolík s malými stoličkami, kde sa dajú usporiadať rôzne posedenia pre svoje bábiky.

Inšpirácie do chlapčenskej izby

Chlapci naopak preferujú motívy autíčok, prípadne športovcov alebo obľúbených hrdinov. Väčšinou sú aj viac neporiadni, čiže organizácia ich izby by mala byť jednoduchšia. Minimálne využite ako doplnok do chlapčenskej izby tulivak v tvare futbalovej lopty.

Detská izba pre chlapca

Inšpirácií ako oživiť detskú izbu je veľa. Niektoré sú cenovo prístupnejšie a viete zmeniť izbu v rámci malého rozpočtu. Stačí použiť trochu kreativity a tvorivosti. S väčším rozpočtom sa vymýšľa ľahšie a možností či už na slovenských alebo zahraničných portáloch je ozaj veľa. A tie potom môžete pretransformovať do prijateľného riešenia. A dieťaťu vytvoríte kútik v dome, kde sa bude cítiť dobre a pohodlne.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy pôsobím už desať rokov. Začínala som vo vlastnom grafickom štúdiu, kde som mala na starosti marketing, textovanie webov a...


Komentáre

29/04/2018 16:22
laurita

super su tie tipi stany a svetielka (: ja na tom mega ficim :) ale teraz riesim koberec z jutexu, ktory mozno prat v pracke nakolko je prakticky a vobec nevyzera zle a mala nesedi pocas hry na zemi

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Wire závesné lampy – moderné svietidlá Wire závesné lampy – moderné svietidlá

Hľadáte vhodné svietidlo do svojej obývačky či kuchyne? Wire závesné lampy by pre vás mohli byť to pravé.

Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc

Modrá sa s kúpeľňami spája už nejaký ten čas. Že sa jej nemusíte pri zariaďovaní kúpeľne vôbec obávať vás presvedčia naše foto inšpirácie. Do komentárov nám nezabudnite poslať fotky...

Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom

Plánujete zariaďovať kuchyňu a páčia sa vám moderné kuchyne so vzorom dreva? Potom začnite uvažovať nad drevodekorovou kuchynskou linkou.Publikované dňa: 21.12.2017
Hodnotenie článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

10 najlepších ekologických darčekov k Vianociam! 10 najlepších ekologických darčekov k Vianociam!

Je už zaužívaným zvykom obdarovať na Vianoce rodinných príslušníkov, priateľov a skrátka ľudí, na ktorých nám záleží. V tomto článku vám preto prinášame niekoľko eko tipov na darčeky.

Originálne a netradičné balenie vianočných darčekov Originálne a netradičné balenie vianočných darčekov

Aké by to boli Vianoce bez darčekov? Prekvapte svojich blízkych nielen tým, čím budú obdarovaní, ale i nápaditým spôsobom, ako vianočný darček zabalíte. Možností je naozaj neurékom....

Prenájom živých vianočných stromčekov aj tento rok v Bratislave a Košiciach Prenájom živých vianočných stromčekov aj tento rok v Bratislave a Košiciach

Umelý alebo zrezaný živý stromček? Obe možnosti majú svoje pre a proti. No čo ak existuje tretia možnosť? Aj tento rok možno využiť služby požičovní a prenajať si živý vianočný stromček...