Penové puzzle na zem deti milujú: Chránia pred úrazom aj chladom

Hranie je pre deti v prvých rokoch života nesmierne dôležité. Učia sa prostredníctvom neho spoznávať svet, zlepšujú si motorické funkcie či fantáziu. Už odmalička sa snažia naťahovať za vecami, chytať ich, objavovať.

Najkrajšie penové puzzle

Aj to je dôvod, prečo je pre ne k dispozícii toľko hracích podložiek a hračiek. Penové puzzle sú ideálne pre každé dieťa hneď z niekoľkých dôvodov.

Obľúbené penové puzzle

Penové puzzle a vývoj dieťaťa

Podlahové puzzle je užitočným, veselým a hravým doplnkom každej detskej izby. Nejde len o dekoratívnu podložku na podlahu či koberec, ktorá ma dieťa chrániť pred chladom, ale aj nástroj hrania, ktorý vplýva na rozvoj dôležitých vlastností a schopností vášho potomka. Okrem rozvoja zmyslov a predstavivosti sa deti vďaka penovému puzzle učia spoznávať rôzne tvary a skladať dieliky dohromady.

Puzzle je vyrábané z ohybného a odolného materiálu, ktorý tlmí nárazy dieťaťa a zároveň tepelne izoluje, čiže chráni pred nachladnutím. Puzzle sú ľahké, dajú sa bez problémov rozložiť a jednoducho skladovať. Vhodné pre deti od narodenia.

Puzzle ako izolácia

Počas prvých šiestich mesiacov sa deti učia ovládať svoje svaly, vnímať zvuky či vydávať ich. Veci navôkol spoznávajú tým, že si ich kladú do úst, smejú sa, otáčajú, učia sa držať hlavičku. Penové puzzle môže byť v tomto období skvelým pomocníkom, keďže dieťa i rodič sú izolované od chladu a drobec sa môže z podložky pozerať pohodlne na okolitý svet.

Najkvalitnejšie penové puzzle

V nasledujúcich šiestich mesiacoch sa začína pohybovať a objavovať svet okolo seba. Farebné puzzle dieťa motivuje k spoznávaniu a objavovaniu. Zaujíma sa o motívy na podložke, snaží sa ich sledovať.

V období jedného až dvoch rokov spočiatku neisto, ale aj tak veľmi rady chodia deti všade tam, kam im to rodičia dovolia. Podložka tlmí ich pády, môžu na nej robiť všetky aktivity, ktoré potrebujú. V tomto veku potrebujú priestor na skúmanie, preto je vhodné do hrania zapojiť jednoduché hračky. Dieťa začína byť schopné s rodičmi deku poskladať a objavovať rôzne možnosti, ako sa to dá.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie hračky pre najmenších

Výhody penového puzzle

Pokiaľ rozmýšľate nad kúpou penového puzzle, mali by ste v prvom rade porozmýšľať nad kvalitou výrobku. Dôležitá je bezpečnosť dieťaťa, preto sa radšej vyhnite kupovaniu lacnejších čínskych výrobkov a zvoľte si možno o niečo drahšie, ale kvalitnejšie puzzle. Penová podložka by totiž mala byť dostatočne mäkká a zároveň pevná, aby chránila dieťa pred zraneniami pri páde a tepelne izolovala jeho hrací priestor od chladu z podlahy.

Penové puzzle pre deti

Keďže zmyslom puzzle je skladanie, malo by mať dieťa možnosť vyskúšať si rôzne možnosti a zložiť si ich podľa seba. Takéto podložky vôbec nie sú drahou záležitosťou – tie lacnejšie sú k dispozícii za 8 až 10 eur, drahšie stoja niekoľko desiatok eur.

Penové puzzle nemusí byť len vo forme podložky, dostupné je aj v menšom formáte. Klasická skladačka by pre malé deti mohla byť nebezpečná (môže sa zlomiť, niekedy sú dieliky príliš malé a dieťa by ich mohlo prehltnúť), penová by im vďaka výrobnému materiálu nemala ublížiť. Menšie puzzle sú vhodnejšie skôr pre staršie deti. V oboch prípadoch ide o bezpečnú hračku zo zdravotne neškodného materiálu, ktorý je umývateľný a pružný.

Rôzne motívy penových puzzle

Motív penového puzzle môže byť neutrálny, takým je napríklad penová abeceda či podložka so zvieratami. Trh ponúka aj vyslovene chlapčenské či dievčenské motívy. Chlapci uprednostňujú skôr autíčka, puzzle s motívom ciest a mestečiek, dievčatá majú rady obrázky zo svojich obľúbených rozprávok.

Obľúbené penové puzzle

Princezné, autíčka, zvieratá, mestá, hrady či dinosaury? Môžete si vybrať podľa toho, čo vaše dieťa uprednostňuje. 

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Janka Kršiaková

Všetko, čo ma bytostne charakterizuje a vystihuje, sa odráža aj v mojom písaní. Ako vyštudovaná estetička som presvedčená o tom, že aj neumelecký...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Jedáleň - ako súčasť kuchyne či obývačky Jedáleň - ako súčasť kuchyne či obývačky

Túžite po jedálni, ale sa obávate, že ju do svojho malého bytu nenapracete? Nemusíte sa obávať, stačí aj malý priestor na to, aby ste si mohli vytvoriť miesto, kde sa bude rodina...

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.Publikované dňa: 04.10.2018
Hodnotenie článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Aká podlaha je najlepšia do detskej izby? Vinylová, korková alebo plávajúca Aká podlaha je najlepšia do detskej izby? Vinylová, korková alebo plávajúca

Kupujete podlahu do detskej izby? Malé deti trávia na zemi kopu času, a preto by ste výber správnej podlahy nemali podceniť. To, aké faktory sú dôležité pri podlahách pre deti, si...

Ako vybrať mobil pre deti? Detský dotykový mobil podľa veku Ako vybrať mobil pre deti? Detský dotykový mobil podľa veku

Vybrať mobil pre deti môže byť dosť náročné s ohľadom na to, aké nástrahy na ne pri jeho používaní čakajú. Poradíme vám, ako si s nimi poradiť, ako vybrať tlačidlový či dotykový telefón...

Najlepšia detská trampolína pre deti? Poradíme, ako vybrať Najlepšia detská trampolína pre deti? Poradíme, ako vybrať

Snáď neexistuje zábavnejšia pohybová aktivita pre deti ako je skákanie na trampolíne. Pri výbere vhodnej trampolíny by ste však nemali dbať iba na atraktívny vzhľad, ale tiež na...