Pieskované sklo patrí nielen do dverí. Viete, ako ho čistiť?

Je obľúbenou súčasťou domácností či kancelárií. Skrášľuje interiér a vnáša doň punc elegancie a prepychu. Pieskované sklo je veľmi obľúbené aj dnes.

Pieskované sklo na dverách

Viete, ako sa oň správne starať? 

Pieskovanie skla vysokým tlakom

Pieskované sklo vzniká pri otryskávaní povrchu skla jemným pieskom pod vysokým tlakom. Do povrchu skla sa tak dostávajú abrazívne časti, ktoré ho zbavia lesku a vytvoria efekt nepriehľadnosti a hodvábnu štruktúru. Pieskovanie môže byť prevedené na celom povrchu skla alebo v jeho časti. Rovnako sa môže vytvoriť želateľný detail, napríklad vzor alebo logo firmy. 

Výhodou pieskovania je najmä jeho trvalosť, takto vytvorený motív či vzor sa nepoškriabe ani nezmyje. 

Nie len do dverí ale aj na zrkadlo alebo police

Pieskované sklo nádherne vynikne ako materiál pre dvere, sklenené steny či posuvné systémy. Pieskovaný efekt však môže dozdobiť napríklad aj zrkadlo alebo kuchynské police. Jeho veľkou výhodou je prirodzené prepúšťanie svetla, napriek tomu však zaručuje súkromie a bezpečnosť osôb.

Pieskované sklo v kúpelni 

Dvere z pieskovaného skla oceníte v priestoroch, ktoré potrebujú presvetliť, alebo kde chcete jednoduchým efektom vytvoriť ilúziu väčšieho priestoru. Sú obľúbenou voľbou pri prerábaní interiérov, kde nenásilným a a elegantným spôsobom vytvoria prechod medzi dvoma miestnosťami.

Oddelenie priestoru dverami s pieskovaným sklom

Dokážu príjemne zmodernizovať priestor a sú výbornou voľbou aj v menších miestnostiach. 

Dvere s pieskovaným sklom

Pieskované sklo na dverách

Pieskované sklo vyzerá vynikajúco v kombinácii s pastelovými farbami priestoru, svetlým nábytkom, v moderných kúpeľniach, štýlových vstavaných šatníkoch a príjemne osvieži minimalistický dizajn kancelárskych priestorov. Dobre ukáže spolu s bielymi, svetlomodrými, šedými, béžovými, ale napríklad aj terakotovými odtieňmi stien a bytových doplnkov. 

Ako čistiť pieskované sklo

Vďaka nanotechnologickej úprave použitej už pri výrobe sa proces bežného čistenia značne zjednodušuje. Pieskované sklá nepotrebujú špeciálne čistiace prostriedky. Pri čistení sa vyhnite sypkým prípravkom, drsných povrchom, ktoré by zanechali škrabance, agresívnym čističom a látkovým utierkam, ktoré púšťajú nitky. Naopak, začnite čistou vodou, ktorou umyjete celý povrch. Potom použite mäkkú handričku namočenú do kuchynského saponátu určeného na sklo (ideálna je klasická Jar).

Čistenie pieskovaného skla mäkkou handrou

Povrch vyčistite a suchou utierkou  vyleštite dosucha. Vždy ho čistite celý, aby ste sa vyhli zbytočným fľakom.  

Obľubujete aj vy pieskované sklá? Napíšte nám, aké sú vaše skúsenosti so starostlivosťou o tento dizajnérsky kúsok.

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Knižnice - obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť Knižnice - obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť

Knihy sú neoddeliteľnou súčasťou vášho života a obklopujete sa nimi vo veľkom? Potom im zaobstarajte poriadnu knižnicu, v ktorej sa budú vynímať a ktorá sa zas bude vynímať vo vašej...

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...Publikované dňa: 16.01.2018
Hodnotenie článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie kalové čerpadlo na žumpu, septik a fekálie aj s drvičom Najlepšie kalové čerpadlo na žumpu, septik a fekálie aj s drvičom

Kalové čerpadlo plní poveľa viac funkcií, ako si možno myslíte. V dnešnom článku vám poradíme, na čo slúžia a čo si pri ich kúpe všímať.

Ako vybrať objektív na zrkadlovku? Ako vybrať objektív na zrkadlovku?

Ak s fotením začínate, pozrite sa s nami na delenie objektívov podľa rôznych kritérií a na to, ako vybrať správny objektív pre váš fotografický žáner.

Vyvýšené záhony z paliet, ale aj plastu. Poradíme, ako na to Vyvýšené záhony z paliet, ale aj plastu. Poradíme, ako na to

Snívate o peknej záhrade, ale priestor, ktorý na ňu máte nespĺňa vaše požiadavky? Doprajte jej štýl aj funkčnosť vyvýšenými záhonmi.