1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Moderný dom: Podrobný návod na rekonštrukciu kúpeľne

Hneď na úvod treba povedať, že rekonštrukcia nemusí nutne znamenať výmenu všetkého starého za nové. V niektorých prípadoch to ani nie je možné. Málokomu sa stane, že by mu súčasná kúpeľňa –  či už farbou, štýlom, usporiadaním alebo aj vybavením, vyhovovala za každej okolnosti.

Rady ako na rekonštrukciu kúpeľne

Ak už máte jasno a chcete sa pustiť do rekonštrukcie, pripravili sme pre vás malý ťahák, ktorý by vám mohol pomôcť.

Na vlastnú päsť, alebo nechať si poradiť?

Pred začiatkom rekonštrukcie je treba položiť si otázku, či sa do rekonštrukcie pustíte sami, alebo bude všetko realizovať špecializovaná firma. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, radíme vám, aby ste si všetko dobre premysleli. Chyby, ktorých sa môžete dopustiť vy alebo najatá firma, môžu byť nenávratné, v lepšom prípade len finančne náročné. Týmto však nechceme nikoho od rekonštrukcie odradiť.

Predstavy, návrhy, plány

Už ste sa rozhodli, či sa do kúpeľne pustíte svojpomocne alebo s firmou, teraz prichádza tá menej príjemná časť práce. A to usporiadať si predstavy, návrhy a vytvoriť z nich plány. Je treba zjednotiť si štýl a dizajn, v akom bude kúpeľňa zariadená. Od toho sa bude odvíjať aj výber kúpeľňového vybavenia (vaňa/sprchový kút, záchod, umývadlá a pod.), farebné odtiene aj materiálové zastúpenie jednotlivých prvkov kúpeľne.

Ak túžite po modernej kúpeľni, ktorá bude spĺňať kritériá súčasných trendov, zvoľte prírodné materiály (drevo, keramika), čisté línie a neutrálne farby (biela, čierna, sivá, béžová). To všetko sú predpoklady pre minimalizmus, ktorý v súčasnosti kraľuje nielen vo svete kúpeľní.

Výmena vane za sprchu a naopak

Vo veľkom množstve prípadov sa rekonštrukcia točí hlavne okolo výmeny sprchového kútu za vaňu či naopak. Sprchový kút ľudia preferujú v prípade, že bojujú s miestom, pretože vaňa je sama o sebe náročnejšia na priestor.

Sprchový kút v novej zrekonštruovanej kúpeľni

Vaňa so zástenou je kompromis, ktorý jednoducho vytvorí sprchový kút. Než sa jednoznačne rozhodnete pre prvý, alebo druhý variant, musíte skontrolovať, či vám to rozvody odpadov vôbec dovolia.

Nechajte kúpeľnu dýchať

Nielen v bytových kúpeľniach je treba vyriešiť kvalitné odvetranie pomocou ventilátorov, a to predovšetkým v zimnom období, keď je vetranie pre chladný zimný vzduch ťažšie. Para z horúceho kúpeľa/sprchy môže spôsobiť kondenzáciu vlhkosti, čo pri nesprávnom odvetraní môže spôsobovať nepríjemnú pleseň. Tá sa ťažko odstraňuje a znižuje životnosť celej kúpeľne.

Nezabudnite na detaily

Vašej kúpeľni dodajú pravé kúzlo a šmrnc veci, ktoré vyzerajú na prvý pohľad nenápadne, bez nich by to však nebolo ono.

Do zrekonštruovanej kúpeľne je vhodné umiestniť originálne doplnky

Preto pri rekonštrukcii nezabúdajte ani na výber kúpeľňových doplnkov, osvetlenia a zrkadla.

Galéria obrázkov

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Komentáre

30/09/2019 14:12
Janka

bielo šeda kupelna a k tomu biely nabytok je moj top. K tomu velke zrkadlo. Takto nejako si predstavujem dokonalu kupelnu. Samozrejme aj pekne a prakticke doplnky tipu: koberčeky, koše a pod.

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú

Čo robiť, keď máte len jednu detskú izbu, ale dvoch drobcov? Skvelým riešením, ktoré šetrí miesto, je poschodová posteľ. Deti ju budú milovať, hrozí však, že sa pobijú o to, kto bude...Publikované dňa: 20.09.2019
Hodnotenie článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

10 najlepších ekologických darčekov k Vianociam! 10 najlepších ekologických darčekov k Vianociam!

Je už zaužívaným zvykom obdarovať na Vianoce rodinných príslušníkov, priateľov a skrátka ľudí, na ktorých nám záleží. V tomto článku vám preto prinášame niekoľko eko tipov na darčeky.

Originálne a netradičné balenie vianočných darčekov Originálne a netradičné balenie vianočných darčekov

Aké by to boli Vianoce bez darčekov? Prekvapte svojich blízkych nielen tým, čím budú obdarovaní, ale i nápaditým spôsobom, ako vianočný darček zabalíte. Možností je naozaj neurékom....

Prenájom živých vianočných stromčekov aj tento rok v Bratislave a Košiciach Prenájom živých vianočných stromčekov aj tento rok v Bratislave a Košiciach

Umelý alebo zrezaný živý stromček? Obe možnosti majú svoje pre a proti. No čo ak existuje tretia možnosť? Aj tento rok možno využiť služby požičovní a prenajať si živý vianočný stromček...