Moderný dom: Podrobný návod na rekonštrukciu kúpeľne

Hneď na úvod treba povedať, že rekonštrukcia nemusí nutne znamenať výmenu všetkého starého za nové. V niektorých prípadoch to ani nie je možné. Málokomu sa stane, že by mu súčasná kúpeľňa –  či už farbou, štýlom, usporiadaním alebo aj vybavením, vyhovovala za každej okolnosti.

Rady ako na rekonštrukciu kúpeľne

Ak už máte jasno a chcete sa pustiť do rekonštrukcie, pripravili sme pre vás malý ťahák, ktorý by vám mohol pomôcť.

Na vlastnú päsť, alebo nechať si poradiť?

Pred začiatkom rekonštrukcie je treba položiť si otázku, či sa do rekonštrukcie pustíte sami, alebo bude všetko realizovať špecializovaná firma. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, radíme vám, aby ste si všetko dobre premysleli. Chyby, ktorých sa môžete dopustiť vy alebo najatá firma, môžu byť nenávratné, v lepšom prípade len finančne náročné. Týmto však nechceme nikoho od rekonštrukcie odradiť.

Predstavy, návrhy, plány

Už ste sa rozhodli, či sa do kúpeľne pustíte svojpomocne alebo s firmou, teraz prichádza tá menej príjemná časť práce. A to usporiadať si predstavy, návrhy a vytvoriť z nich plány. Je treba zjednotiť si štýl a dizajn, v akom bude kúpeľňa zariadená. Od toho sa bude odvíjať aj výber kúpeľňového vybavenia (vaňa/sprchový kút, záchod, umývadlá a pod.), farebné odtiene aj materiálové zastúpenie jednotlivých prvkov kúpeľne.

Ak túžite po modernej kúpeľni, ktorá bude spĺňať kritériá súčasných trendov, zvoľte prírodné materiály (drevo, keramika), čisté línie a neutrálne farby (biela, čierna, sivá, béžová). To všetko sú predpoklady pre minimalizmus, ktorý v súčasnosti kraľuje nielen vo svete kúpeľní.

Výmena vane za sprchu a naopak

Vo veľkom množstve prípadov sa rekonštrukcia točí hlavne okolo výmeny sprchového kútu za vaňu či naopak. Sprchový kút ľudia preferujú v prípade, že bojujú s miestom, pretože vaňa je sama o sebe náročnejšia na priestor.

Sprchový kút v novej zrekonštruovanej kúpeľni

Vaňa so zástenou je kompromis, ktorý jednoducho vytvorí sprchový kút. Než sa jednoznačne rozhodnete pre prvý, alebo druhý variant, musíte skontrolovať, či vám to rozvody odpadov vôbec dovolia.

Nechajte kúpeľnu dýchať

Nielen v bytových kúpeľniach je treba vyriešiť kvalitné odvetranie pomocou ventilátorov, a to predovšetkým v zimnom období, keď je vetranie pre chladný zimný vzduch ťažšie. Para z horúceho kúpeľa/sprchy môže spôsobiť kondenzáciu vlhkosti, čo pri nesprávnom odvetraní môže spôsobovať nepríjemnú pleseň. Tá sa ťažko odstraňuje a znižuje životnosť celej kúpeľne.

Nezabudnite na detaily

Vašej kúpeľni dodajú pravé kúzlo a šmrnc veci, ktoré vyzerajú na prvý pohľad nenápadne, bez nich by to však nebolo ono.

Do zrekonštruovanej kúpeľne je vhodné umiestniť originálne doplnky

Preto pri rekonštrukcii nezabúdajte ani na výber kúpeľňových doplnkov, osvetlenia a zrkadla.

Galéria obrázkov

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Komentáre

30/09/2019 14:12
Janka

bielo šeda kupelna a k tomu biely nabytok je moj top. K tomu velke zrkadlo. Takto nejako si predstavujem dokonalu kupelnu. Samozrejme aj pekne a prakticke doplnky tipu: koberčeky, koše a pod.

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame

Čierno-biela farebná kombinácia je podľa vás nudná? Nesúhlasíme. Presvedčte sa o tom, že čierno-biela kuchyňa môže byť nadčasová a netradičná.

Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať

Čiernu v kúpeľni si nevie mnoho ľudí ani len predstaviť. A to aj napriek tomu, že pôsobí vskutku elegantne a nadčasovo. Nechajte sa inšpirovať.

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie i u vás.Publikované dňa: 20.09.2019
Hodnotenie článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Pletené gabiony – aká je cena za kameň do gabionov? Pletené gabiony – aká je cena za kameň do gabionov?

Ak rozmýšľate nad investíciou do gabiónového plotu, potom si určite preštudujte náš článok, v ktorom nájdete odpovede na všetky základné otázky. Prezradíme vám aj výhody a nevýhody tohto...

Tiffany lampy a lustre do interiéru Tiffany lampy a lustre do interiéru

Potrebujete nové svietidlo do vašej domácnosti? Vsaďte na istotu a zakúpte si Tiffanyho lampu alebo luster, elegantné svietidlo, ktoré sa hodí do každej miestnosti. 

 Interiérový dizajn v premenách času – čo bolo moderné v minulých storočiach a čo je trendom dnes? Interiérový dizajn v premenách času – čo bolo moderné v minulých storočiach a čo je trendom dnes?

Prvé známky interiérového dizajnu sa objavili už v čase, keď sa prví pravekí ľudia začali usádzať a budovali si stabilné komunity. Ako sa interiér zmenil za posledných pár storočí?