Moderný dom: Podrobný návod na rekonštrukciu kúpeľne

Hneď na úvod treba povedať, že rekonštrukcia nemusí nutne znamenať výmenu všetkého starého za nové. V niektorých prípadoch to ani nie je možné. Málokomu sa stane, že by mu súčasná kúpeľňa –  či už farbou, štýlom, usporiadaním alebo aj vybavením, vyhovovala za každej okolnosti.

Rady ako na rekonštrukciu kúpeľne

Ak už máte jasno a chcete sa pustiť do rekonštrukcie, pripravili sme pre vás malý ťahák, ktorý by vám mohol pomôcť.

Na vlastnú päsť, alebo nechať si poradiť?

Pred začiatkom rekonštrukcie je treba položiť si otázku, či sa do rekonštrukcie pustíte sami, alebo bude všetko realizovať špecializovaná firma. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, radíme vám, aby ste si všetko dobre premysleli. Chyby, ktorých sa môžete dopustiť vy alebo najatá firma, môžu byť nenávratné, v lepšom prípade len finančne náročné. Týmto však nechceme nikoho od rekonštrukcie odradiť.

Predstavy, návrhy, plány

Už ste sa rozhodli, či sa do kúpeľne pustíte svojpomocne alebo s firmou, teraz prichádza tá menej príjemná časť práce. A to usporiadať si predstavy, návrhy a vytvoriť z nich plány. Je treba zjednotiť si štýl a dizajn, v akom bude kúpeľňa zariadená. Od toho sa bude odvíjať aj výber kúpeľňového vybavenia (vaňa/sprchový kút, záchod, umývadlá a pod.), farebné odtiene aj materiálové zastúpenie jednotlivých prvkov kúpeľne.

Ak túžite po modernej kúpeľni, ktorá bude spĺňať kritériá súčasných trendov, zvoľte prírodné materiály (drevo, keramika), čisté línie a neutrálne farby (biela, čierna, sivá, béžová). To všetko sú predpoklady pre minimalizmus, ktorý v súčasnosti kraľuje nielen vo svete kúpeľní.

Výmena vane za sprchu a naopak

Vo veľkom množstve prípadov sa rekonštrukcia točí hlavne okolo výmeny sprchového kútu za vaňu či naopak. Sprchový kút ľudia preferujú v prípade, že bojujú s miestom, pretože vaňa je sama o sebe náročnejšia na priestor.

Sprchový kút v novej zrekonštruovanej kúpeľni

Vaňa so zástenou je kompromis, ktorý jednoducho vytvorí sprchový kút. Než sa jednoznačne rozhodnete pre prvý, alebo druhý variant, musíte skontrolovať, či vám to rozvody odpadov vôbec dovolia.

Nechajte kúpeľnu dýchať

Nielen v bytových kúpeľniach je treba vyriešiť kvalitné odvetranie pomocou ventilátorov, a to predovšetkým v zimnom období, keď je vetranie pre chladný zimný vzduch ťažšie. Para z horúceho kúpeľa/sprchy môže spôsobiť kondenzáciu vlhkosti, čo pri nesprávnom odvetraní môže spôsobovať nepríjemnú pleseň. Tá sa ťažko odstraňuje a znižuje životnosť celej kúpeľne.

Nezabudnite na detaily

Vašej kúpeľni dodajú pravé kúzlo a šmrnc veci, ktoré vyzerajú na prvý pohľad nenápadne, bez nich by to však nebolo ono.

Do zrekonštruovanej kúpeľne je vhodné umiestniť originálne doplnky

Preto pri rekonštrukcii nezabúdajte ani na výber kúpeľňových doplnkov, osvetlenia a zrkadla.

Galéria obrázkov

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Komentáre

30/09/2019 14:12
Janka

bielo šeda kupelna a k tomu biely nabytok je moj top. K tomu velke zrkadlo. Takto nejako si predstavujem dokonalu kupelnu. Samozrejme aj pekne a prakticke doplnky tipu: koberčeky, koše a pod.

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.

Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok

Modrá je do spálne najvhodnejšou voľbou, pretože podporuje spánok. Hodí sa na steny, dekorácie i na obliečky. Overte si to.

Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň

Uvažujete nad záhradným altánkom? Určite si ho do svojej záhrady zaobstarajte. Stane sa pre vás oázou pokoja a miestom symbolizujúcim oddych.Publikované dňa: 20.09.2019
Hodnotenie článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Netradičné veľkonočné dekorácie z dreva, kvetín, vaječných škrupín na stôl, na i pred dvereNetradičné veľkonočné dekorácie z dreva, kvetín, vaječných škrupín na stôl, na i pred dvere

Ste unudení z tradičných veľkonočných zajačikov, kuriatok, narcisov a tulipánov? Prinášame vám tipy na moderné, extravagantné, neobvyklé a originálne jarné dekorácie, ktoré si zamilujete.

Farba roka 2020 a ako ju využiť v interiériFarba roka 2020 a ako ju využiť v interiéri

Spoločnosť v oblasti analýzy trendov v oblasti farieb Pantone Color Institute vybrala za farbu roka 2020 klasickú modrú. Poradíme vám, ako ju využiť v interiéri.

Zabudli ste na Valentína? 11 najhorších výhovoriek na sviatok zamilovanýchZabudli ste na Valentína? 11 najhorších výhovoriek na sviatok zamilovaných

Tak ako každý rok, ani tento nás  neminie najväčší sviatok zamilovaných  –  Svätý Valentín. Zabudnúť na darček sa vo vzťahu jednoducho neodpúšťa! Ak aj vy patríte k zábudlivcom, skúste...