Ako udržať potraviny chladné aj v horúčavách. Chladiaca taška alebo box sú riešenie

Slnko, voda, piesok a na osvieženie niečo príjemne chladené. Sen všetkých v lete dovolenkujúcich. Počasie neovplyvníte, teplotu svojho obľúbeného nápoja a potravín áno.

Termoska na nápoje

Prezradíme vám, ako udržať potraviny chladné aj v tých najväčších horúčavách.

Obľúbené produkty

Kam s jedlom, aby mu horúčavy neublížili? 

Chystáte sa na túru alebo k vode a strávite tam len pár hodín? Zabaľte si niečo, čo sa vo vyšších teplotách nepokazí. Sušienky, oriešky alebo sušené ovocie. Zaženú hlad, dodajú energiu a nevyžadujú si väčšiu pozornosť. Sušienky sú síce fajn, ale celý deň pri nich nevydržíte? S termotaškou či chladiacim boxom to nebude problém. Čo si na uchovanie chladných potravín a nápojov vybrať?

Termotaška

V chlade udrží niekoľko hodín aj náročnejšie občerstvenie. Bageta, chlieb so salámou či rezeň. Vnútro tašky je vystlané špeciálnou fóliou. Tá odráža teplo a chlad a udržiava prostredie v taške pri rovnakej teplote. Jedlo, ktoré si chcete zobrať, dajte do chladničky, nech sa trochu schladí. Tepla bude mať ešte dosť. Keď sa chystáte na dlhšie, dajte medzi jedlo zmrazené chladiace vložky.

Termotaška so sadou príborov

Termotaška alebo termoobal je vyrobený z mäkkého materiálu, do ruksaka ich ľahko vložíte. Neprepĺňajte ju. Nemusí sa do nej zmestiť všetko. Taška bez zipsu sa môže počas cesty otvoriť a po chladení neostane ani stopa. Nezjedli ste všetko? Tašku dobre zatvorte, aby sa do nej nedostal teplý vzduch a jedlo sa nepokazilo. Keď všetko zjete a vypijete, pekne ju poskladajte. Ešte sa vám zíde.

Chladiaci box

Na prvý pohľad pripomína obyčajný plastový kufrík. Je vyrobený zo špeciálneho termoizolačného materiálu a využijete ho pri cestovaní, športe, pikniku, kempingu či na kúpalisku. Je ľahký a vďaka držiaku sa dobre prenáša. Cez izolované steny a veko sa k potravinám teplo nedostane tak ľahko. Vkladajte do neho dobre vychladené jedlo, aby si chlad udržalo dlhšie. Kúpte k nemu chladiace vložky (ak nie sú súčasťou balenia) a potraviny sa horúčav nemusia obávať. Chladiace vložky pomôžu udržať chlad aj 9 a viac hodín. O dĺžke chladenia rozhoduje kvalita materiálu, z ktorého je chladiaci box vyrobený.

Box umiestnite do tieňa. Keď sa k nemu na pláži nedostanete, prikryte ho uterákom. Na prudkom slnku ho nenechávajte.

Rodina na výlete s chladiacim boxom na potraviny

Autochladnička

Chladenie bez zdroja elektrickej energie nezvládne. Našťastie je tu autozapaľovač, ktorý ju pomôže ochladiť až 20 °C pod okolitú teplotu. Pri výbere vychádzajte z toho, že prípojka má len 12 V. Chlaďte len za jazdy, aby sa autobatéria zbytočne nevybíjala. Kvalitné autochladničky majú poistku, ktorá v prípade potreby chladenie vypne. Radšej prísť s pokazeným jedlom, ako niekde ostať visieť. Pri výbere autochladničky zohľadnite veľkosť kufra svojho auta. Ste si istí, že vám do neho vojde? Väčšina autochladničiek má duálne nabíjanie (12/230 V). Na dovolenke domácu chladničku plnohodnotne nahradí.

Termoska a termohrnček

Termosku a termohrnček väčšinou používame na uchovanie teplej kávy a čaju a zo skriniek ich vyberáme najmä v zime. Zabúdame, že majú moc udržať tekutiny aj studené a to až 10 hodín. Vyberte si termosku s dvojitou nerezovou stenou a chladnú vodu budete mať v lete stále po ruke. Prihoďte do vody 2 – 3 kocky ľadu a nápoj z termosky bude osviežujúci ešte dlhšie.

Najradšej by ste si svoju obľúbenú zmrzlinu vychutnali doma? Nechajte si ju načapovať do termohrnčeka. V správnom zmrzlinovom stave určite vydrží, kým sa dostanete domov.

Termohrnček na nápoje

S termoobalom sa najčastejšie stretávame v spojitosti s dojčeneckou fľašou. Mamičky do neho balia čaj a mlieko, aby ich ratolestiam počas prechádzok nikdy nič nechýbalo. Stále väčšej popularite sa teší aj odolný neoprénový obal s dobrými termoizolačnými vlastnosťami. Udrží nápoj chladný v lete, teplý v zime a jeho veľkou výhodou je, že doň môžete vložiť viac druhov fliaš

NÁŠ TIP: Potraviny, ktoré sa chystáte uskladniť v chladiacom boxe alebo chladničke zabaľte v menších porciách. Alobal a vakuové vrecká s udržaním chladu tiež pomôžu. V chladničke rýchlejšie a rovnomerne vychladnú a chlad udržia dlhšie.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie termonádoby

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.

Knižnice - obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť Knižnice - obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť

Knihy sú neoddeliteľnou súčasťou vášho života a obklopujete sa nimi vo veľkom? Potom im zaobstarajte poriadnu knižnicu, v ktorej sa budú vynímať a ktorá sa zas bude vynímať vo vašej...

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...Publikované dňa: 23.05.2019
Hodnotenie článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako navrhnúť vstavaný (walk - in) šatník? Ako navrhnúť vstavaný (walk - in) šatník?

Mať šatník, do ktorého vojdete a okamžite máte prehľad o šatách, tričkách, nohaviciach, oblekoch, košeliach alebo topánkach, ktoré máte, je snom mnohých. My vám ho pomôžeme navrhnúť!

Výruby stromov na vlastnom pozemku pred domom – povolenie, dôvody Výruby stromov na vlastnom pozemku pred domom – povolenie, dôvody

Pýtate sa, ako postupovať pri výrube stromov na vlastnom pozemku? Čo hovorí zákon? Kedy potrebujete povolenie? Prečítajte si v našom článku.

Mlynárik kapustový – aký postrek funguje na húsenice a motýle? Mlynárik kapustový – aký postrek funguje na húsenice a motýle?