Prírodný kamenný obklad v interiéri? Umelý kameň je lacnejší

Kamenný obklad stien je veľmi trendovou záležitosťou. V interiéri pôsobí moderne a nadčasovo. Najčastejšie pokrýva časť alebo celú plochu steny. Dokáže ľahko oživiť stroho pôsobiaci priestor a dodá mu úplne iný charakter.

Kamenný obklad na stenu do obývačky

Kamenná stena je tiež skvelým dekoračným kúskom. Steny môžete pokryť prírodným kameňom, ktorý je však finančne nákladný, alebo môžete použiť jeho lacnejšiu náhradu v podobe umelého kameňa. Táto imitácia má rôzne varianty a určite vás nesklame. Najčastejšie sa steny pokrývajú kameňom práve v obývacej miestnosti, spálni, chodbe alebo v kuchyni. 

Aj do moderného interiéru

V interiéri vynikne kamenný obklad naozaj krásne. Ideálne je, ak použijete tento obklad len na jednu stenu, prípadne len na jej časť. Veľmi moderná je tzv. „televízna stena“, kedy sa stena za televízor vypĺňa práve kamenným obkladom. 

Kamenný obklad na stene v obývačke

TV stena s kamenným obkladom

Kamenný obklad vynikne ako súčasť dekoru či zástena kuchynskej linky, obklad schodiska, baru či krbu.

Kamenný obklad v kuchyni

Kamenná zástena kuchynskej linky

Kamenný obklad pri schodisko

Aký kamenný obklad do interiéru? Populárna je bridlica a kremeň

Výber kameňov, ktoré môžete použiť na obklad steny je veľmi pestrý. Najčastejšie sa v interiéri využíva práve bridlica, kremeň, kvarcit, andezit, ale svoje miesto si tu zastáva i pieskovec. Každý kameň je špecifický svojim vzhľadom, štruktúrou i samotnou farbou. Žulové a mramorové obklady pôsobia veľmi luxusne.

Pieskovcový obklad na stenu

Kamenný obklad v kúpelni

Žulový kamenný obklad do obývačky

Obľúbená je i kamenná dyha, vyrába sa z prírodných kameňov a je hrubá len pár milimetrov. Vďaka svojej hrúbke je veľmi ohybná a tvarovateľná. Prírodné kamene majú vysokú hmotnosť, na steny sa preto používajú tenké dosky s rozličnou hrúbkou od 12 mm do 50 mm. 

Farba kameňa je dôležitá, najprv sa však musíme rozhodnúť či chceme, aby kamenná stena dominovala priestoru, alebo skôr zapadala s ostatkom interiéru. Pre bridlicu je typická hrdzavá a tmavošedá farba. Pieskovec sa vyznačuje zasa béžovou.

Obklad z kameňa v spálni

Pieskovcový obklad okolo krbu

Lacný kamenný obklad

Cena kameňov je rozdielna, závisí od typu kameňa a jeho hrúbky. Náhradu za prírodný kameň predstavuje tzv. aglomerovaný kameň. Vyrába sa pomocou rôznych technológií, ktoré zabezpečujú, že povrch aglomerovaného kameňu je nápadne podobný s prírodným kameňom. Tento typ kameňa vzniká spojením kremčitého piesku, kvalitného cementu, ílu a keramzitu. Povrchové sfarbenie aglomerovaného kameňu po čase bledne. 

Tapety imitujúce kameň, tehlu a drevo

Najlacnejšou náhradou kamenného obkladu je tapeta. Tapety v 3D formáte dokážu imitovať kameň naozaj presvedčivo.

Tapeta s imitáciou kamenného obkladu

Tapeta s imitáciou tehly

Tapeta v imitácií dreva

Ak teda túžite po takejto náhrade, musíte vybrať kvalitnú tapetu, žiadne lacné napodobneniny.

zdroj obrázkov: pinterest.com

Pozrite si aj naše inšpirácie

Retro obývačka Retro obývačka

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  Publikované dňa: 14.01.2018
Hodnotenie článku:
(90%)

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy som hľadala spôsob, ako kreatívne vyjadriť predstavy a myšlienky, ktoré vo mne driemali. Priviedlo ma to k písaniu a odvtedy milujem, že sú...

V tejto kategórií nájdete aj:

20 tipov na darček za vysvedčenie 20 tipov na darček za vysvedčenie

Vaše ratolesti si zaslúžia odmenu po ťažkom roku. Aké sú teda najlepšie darčeky za vysvedčenie? Ponúkame vám 20 tipov na darček za vysvedčenie pre tých menších i väčších.

Solárne záhradné sprchy so zásobníkom sú skvelé nielen k bazénom Solárne záhradné sprchy so zásobníkom sú skvelé nielen k bazénom

Mať počas horúcich letných dní k dispozícii záhradnú sprchu na osvieženie je na nezaplatenie! Aj vy by ste jednu chceli? Poradíme vám, ako si správne vybrať.

Travertínový obklad ako lacnejšia varianta mramoru Travertínový obklad ako lacnejšia varianta mramoru

V poslednej dobe si získava množstvo nových priaznivcov. Prečo je travertín tak obľúbený? Aký je travertínový obklad? Všetko podstatné vám ponúkame v nasledujúcom článku.


Pridať komentár