Prírodný kamenný obklad v interiéri? Umelý kameň je lacnejší

Kamenný obklad stien je veľmi trendovou záležitosťou. V interiéri pôsobí moderne a nadčasovo. Najčastejšie pokrýva časť alebo celú plochu steny. Dokáže ľahko oživiť stroho pôsobiaci priestor a dodá mu úplne iný charakter.

Kamenný obklad na stenu do obývačky

Kamenná stena je tiež skvelým dekoračným kúskom. Steny môžete pokryť prírodným kameňom, ktorý je však finančne nákladný, alebo môžete použiť jeho lacnejšiu náhradu v podobe umelého kameňa. Táto imitácia má rôzne varianty a určite vás nesklame. Najčastejšie sa steny pokrývajú kameňom práve v obývacej miestnosti, spálni, chodbe alebo v kuchyni. 

Aj do moderného interiéru

V interiéri vynikne kamenný obklad naozaj krásne. Ideálne je, ak použijete tento obklad len na jednu stenu, prípadne len na jej časť. Veľmi moderná je tzv. „televízna stena“, kedy sa stena za televízor vypĺňa práve kamenným obkladom. 

Kamenný obklad na stene v obývačke

TV stena s kamenným obkladom

Kamenný obklad vynikne ako súčasť dekoru či zástena kuchynskej linky, obklad schodiska, baru či krbu.

Kamenný obklad v kuchyni

Kamenná zástena kuchynskej linky

Kamenný obklad pri schodisko

Aký kamenný obklad do interiéru? Populárna je bridlica a kremeň

Výber kameňov, ktoré môžete použiť na obklad steny je veľmi pestrý. Najčastejšie sa v interiéri využíva práve bridlica, kremeň, kvarcit, andezit, ale svoje miesto si tu zastáva i pieskovec. Každý kameň je špecifický svojim vzhľadom, štruktúrou i samotnou farbou. Žulové a mramorové obklady pôsobia veľmi luxusne.

Pieskovcový obklad na stenu

Kamenný obklad v kúpelni

Žulový kamenný obklad do obývačky

Obľúbená je i kamenná dyha, vyrába sa z prírodných kameňov a je hrubá len pár milimetrov. Vďaka svojej hrúbke je veľmi ohybná a tvarovateľná. Prírodné kamene majú vysokú hmotnosť, na steny sa preto používajú tenké dosky s rozličnou hrúbkou od 12 mm do 50 mm. 

Farba kameňa je dôležitá, najprv sa však musíme rozhodnúť či chceme, aby kamenná stena dominovala priestoru, alebo skôr zapadala s ostatkom interiéru. Pre bridlicu je typická hrdzavá a tmavošedá farba. Pieskovec sa vyznačuje zasa béžovou.

Obklad z kameňa v spálni

Pieskovcový obklad okolo krbu

Lacný kamenný obklad

Cena kameňov je rozdielna, závisí od typu kameňa a jeho hrúbky. Náhradu za prírodný kameň predstavuje tzv. aglomerovaný kameň. Vyrába sa pomocou rôznych technológií, ktoré zabezpečujú, že povrch aglomerovaného kameňu je nápadne podobný s prírodným kameňom. Tento typ kameňa vzniká spojením kremčitého piesku, kvalitného cementu, ílu a keramzitu. Povrchové sfarbenie aglomerovaného kameňu po čase bledne. 

Tapety imitujúce kameň, tehlu a drevo

Najlacnejšou náhradou kamenného obkladu je tapeta. Tapety v 3D formáte dokážu imitovať kameň naozaj presvedčivo.

Tapeta s imitáciou kamenného obkladu

Tapeta s imitáciou tehly

Tapeta v imitácií dreva

Ak teda túžite po takejto náhrade, musíte vybrať kvalitnú tapetu, žiadne lacné napodobneniny.

zdroj obrázkov: pinterest.com

Pozrite si aj naše inšpirácie

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...Publikované dňa: 14.01.2018
Hodnotenie článku:
(90.2%)

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy som hľadala spôsob, ako kreatívne vyjadriť predstavy a myšlienky, ktoré vo mne driemali. Priviedlo ma to k písaniu a odvtedy milujem, že sú...

V tejto kategórií nájdete aj:

Marmoleum nie len do kuchyne. Cena, výhody a nevýhody Marmoleum nie len do kuchyne. Cena, výhody a nevýhody

Marmoleum je univerzálny typ podlahovej krytiny, ktorý často dostáva prívlastky ako „ekologický“ alebo „prírodný“. Aké sú jeho výhody a nevýhody? Všetko podstatné sa dozviete v našom...

Korková podlaha do kúpeľne aj kuchyne – výhody, nevýhody a vaše skúsenosti Korková podlaha do kúpeľne aj kuchyne – výhody, nevýhody a vaše skúsenosti

Silvestrovský večer je už tu! Pripravte si originálnu výzdobu na domáci večierok! Silvestrovský večer je už tu! Pripravte si originálnu výzdobu na domáci večierok!

Ak patríte k tým, ktorí sa tešia na zábavu pri domácom kozube, a počas silvestrovského večera očakávate hostí, pripravte im príjemné prekvapenie. Prinášame vám niekoľko tipov!


Pridať komentár