Profesionálne upratovanie domácnosti. Cena nie je vysoká

Každodenné pracovné povinnosti, starostlivosť o deti, povinné aj nepovinné voľnočasové aktivity... to všetko nás, usilovné gazdinky, núti k tomu, aby sme si zoraďovali aktivity a venovali sa len tomu, čo je potrebné a nevyhnutné. Obvykle to znamená, že naša domácnosť a ocitá na samom konci rebríčka.

Profesionálne upratovanie domácnosti

Nastávajúci víkend sa potom obvykle stáva hrozbou pre rodinnú pohodu. Všade okolo vládne neporiadok, chaos a okná sú večne zacapkané od rúčok malých spolubývajúcich. No my dospelí, sme po celom týždni v jednom kolotoči neraz takí zničení, že nás ani nenapadne vziať ro rúk vysávač a utierku na prach. Síce sa mračíme a vo vlastnom dome sa cítime nespokojne, ale čo s tým?

Gazdinky nie sú lenivšie, len majú viac povinností

Nie, naše mamy by si to pred pár desiatkami rokov nevedeli ani predstaviť. Veď vtedy ženy stíhali všetko. Nielen upratať, ale denne variť, prať, vodiť deti do škôlky, aj si odkrútiť pracovnú zmenu. Máme však pre to cítiť výčitky svedomia? Pozrite sa na to z inej strany.

Osemhodinový pracovný čas je dnes len vysnenou métou. Väčšina z nás ťahá oveľa viac, prípadne si prácu nosíme domov. Čoraz menej mamičiek má k dispozícii pomocnú ruku babky či sestry.

Deti trávia učením oveľa viac času, škola je náročnejšia. A čo sa nestihne tam, ostáva na pleciach rodičov. Teda na nás. Mladé rodiny nemajú k dispozícii dvor, kde by sa deti počas sobotňajšieho gruntovania vybehali. A kto z nás by sa dnes odvážil pustiť ich samé na ihrisko bez dozoru?

Nechajte to na odborníkov

Domov je naše útočisko po dlhom dni v práci a v škole. Chceme sa tam cítiť dobre a príjemne. S blížiacimi sa sviatkami sa nám začínajú kopiť povinnosti, radostné chvíle v kruhu rodiny sa menia na upratovaciu nočnú moru.

Skúste to tento rok inak. Obráťte sa na pomoc profesionálov. Tí nie sú určení len na pomoc firmám a podnikom. Postarajú o všetko aj u vás doma. Dobre vedia, čo váš byt k dokonalému poriadku a čistote potrebuje. Vyleštené okná? Zarovnané knihy v knižnici? Ani smietka prachu? A to všetko bez námahy.

Výhodou upratovacích služieb je nielen rýchly a dokonalý poriadok. Ušetrený čas môžete venovať iným, príjemnejším prípravám na sviatky. Konečne budete mať čas vytvoriť alebo nakúpiť dekorácie na vysnívanú výzdobu bytu. Alebo zbaľte seba a deti a vyberte sa objavovať čaro prebúdzajúcej sa prírody.

Nielen počas sviatkov

Práve ste dokončili stavbu vytúženého rodinného domu? Prerábku bytu? Či letné maľovanie? Nechajte všetok ten chaos a neporiadok na profesionálnu upratovaciu službu. Šikovné dievčatá a ženy, ktoré majú vlastné domácnosti, presne vedia, čo treba dať do poriadku.

Nepríjemnú prácu zvládne upratovacia služba a vy si užívajte zháňanie nového nábytku, vybaľovanie obedového servisu, alebo vyberanie záclon a kobercov do vášho vynoveného domova.

Upratovacia služba vám svoje služby poskytne jednorazovo, alebo sa môžete dohodnúť na pravidelných upratovaniach. Ak potrebujete viac času na svoju prácu, podnikanie, rozbehnutie projektu, alebo sa chcete konečne odhodlať prihlásiť na vysokú školu, využite hodiny navyše. Tie už nemusíte stráviť leštením zrkadiel a tepovaním kobercov. Budete mať pomocníčku, ktorá to urobí za vás.

Prijateľná cena

Cena za jednorazové upratovanie domácnosti sa odvíja od vašich potrieb a samozrejme od miesta, kde žijete. Najvyššie sa sumy pohybujú v Bratislave, v menším mestách sú ceny nižšie. Dôležité je aj to, ako často upratovanie využívate, a veľkosť bytu. Napríklad základné upratanie trojizbového bytu vás bude stáť okolo 65 eur. Upratanie domu s rozlohou 150 m2 vyjde na 90 eur.

Ak sa rozhodnete pre pravidelné upratovanie domácnosti, zbavíte sa množstva starostí, aj nemalých výdavkov. Vysávač zrejme využijete aj v bežných dňoch. Nemusíte však utrácať za tepovač koberca, najrôznejšie prípravky na leštenie podláh, zrkadiel, handričky, utierky, kefy, drôtenky a leštidlá. Všetky tieto väčšie i menšie investície sa odrazia na rodinnom rozpočte. Ušetrite a nechajte všetko v rukách upratovacej služby.

Nároky na náš čas a energiu sa budú zvyšovať a zveriť byt do rúk odborníka sa čoskoro stane samozrejmou súčasťou našich životov. Necíťte sa teda nepríjemne, ak potrebujete v domácnosti pomoc. Naopak, zabudnite na poznámky "ja som stíhal/a všetko" a obráťte sa na pomoc. Voľné hodiny a ušetrené sily venujte tomu, čo je pre vás dôležité.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.

Biele kuchyne Biele kuchyne

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.Publikované dňa: 02.04.2018
Hodnotenie článku:
(89.4%)

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so...

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať strešnú krytinu a ktorá je tá najlepšia Ako vybrať strešnú krytinu a ktorá je tá najlepšia

Rozhodnúť sa a zorientovať v ponuke môže byť ťažšie, akoby sme očakávali. Škridla, plech, bridlica, cementová či keramická (pálená) krytina alebo plast? Podľa čoho vybrať strešnú krytinu?

Praktické rady, ako zariadiť modernú a funkčnú kuchyňu Praktické rady, ako zariadiť modernú a funkčnú kuchyňu

Ak má kuchyňa vyžarovať na nás pozitívnu energiu, tak je nutné sa postarať o to, aby bola zariadená podľa našich predstáv a hlavne bez chýb. My vám s tým radi pomôžeme!

Solárne panely na dom, chatu aj bazén. Všetko čo potrebujete vedieť Solárne panely na dom, chatu aj bazén. Všetko čo potrebujete vedieť

Solárne panely dokážu ušetriť množstvo financií. Čo by ste o solárnych paneloch mali vedieť? Čím sa riadiť pri výbere? Kde sa dá vybaviť dotácia? Všetko podstatné sa dozviete v našom...


Pridať komentár