Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávač

Udržovať poriadok v byte či doma je úplne prirodzená potreba každého človeka. A ako to už býva, treba začať od podlahy. Vysávanie a umývanie podlahy sú nie príliš obľúbené činnosti. Pred nimi je už zrejme len umývanie riadu. Predstavíme vám prístroj, ktorý zvláda obe tieto úlohy.

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH

Otestovali sme pre vás totiž vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej.

Prístroj 2 v 1 – vysáva aj umýva

Funkcia umývania a vysávania by mala byť dominantou kombinovaných parných mopov a vysávačov. Clean and Steam je tyčový vysávač, ktorý tieto dve funkcie dokáže aplikovať na rôzne typy podlahových krytín. Sacia hubica Dual Clean & Steam je navrhnutá tak, že efektívne vysáva pri pohybe vpred i vzad. Vysávanie funguje na princípe cyklónového prúdenie vzduchu, ktorý je vysoko efektívny. Kapacita zbernej nádoby na nečistoty je 0,4 litra. Filter sa odporúča meniť vždy po pol roku.

Parný vysávač Rowenta Clean and Steam RY7557WH

Para odstráni až 99 % baktérií

Funkcia parného čistenia je veľmi inovatívnym prvkom. Pripomíname, že vďaka funkcii účinnej pary nemusíte pri umývaní používať žiadne chemické čistiace prostriedky. Rowenta vám umožňuje regulovať výkon pary v 3 stupňoch – minimum, medium, maximum. Ide o hygienické a ekologické čistenie, ktoré eliminuje až 99 % baktérií. Vysávač je vhodný aj pre alergikov a ideálny pre domácnosť so zvieratami. Voda sa zohreje po spustení vysávača behom 30 sekúnd. Nechýba ani ukazovateľ pripravenosti pary. Nádobka na vodu je odnímateľná a má objem až 0,7 litra. Nádobka je vybavená dokonca i kazetou proti vodnému kameňu. Tá sa mení v závislosti od zanesenia. Na jedno naplnenie vám vodná para vystačí približne na 40 minút upratovania v závislosti od dávkovania pary.

Slušný výkon, vyššia hlučnosť

Príkon vysávača je slušných 1 700 W. Hlučnosť je na úrovni 84 dB. Hmotnosť vysávača vrátane nádobky s vodou dosahuje takmer 7 kg. Vysávač má i parkovaciu polohu v stoji, ktorá uľahčuje lepšiu manipuláciu. Napájacia šnúra má 7,5 metra. Výrobca navyše garantuje opraviteľnosť a dostupnosť náhradných dielov po dobu 10 rokov.

Bohaté príslušenstvo

V rámci príslušenstva dostanete k vysávaču Rowenta Clean and Steam TY7557WH náhradnú kazetu proti vodnému kameňu, 3 kusy náhradných textilných návlekov, podložku na ktorú vysávač v čase nepoužívania položíte a takisto úchyt (svorku), ktorú môžete nainštalovať na stenu a vysávač do nej zacvaknúť.

Rowenta Clean and Steam RY7557WH balenie

Čo sa nám na Rowente páčilo?

Šetrenie času je rozhodne doménou Rowenty. Kombinácia vysávania a parného čistenia prináša efektívny spôsob čistenia podlahy. Cyklónová technológia si naozaj poradí so smietkami, psími chlpmi a dokonca i s väčšími nečistotami. Funkcia parného čistenia je podľa nás milým prekvapením. Na klasickej laminátovej podlahe si bez problémov para poradila s drobnými škvrnami a po dvoch či troch ťahoch zmizli i zaschnuté škvrny. Pri dlažbách však odporúčame nastaviť reguláciu pary na maximálny výkon. Umývanie a vysávanie teda rozhodne ušetrí veľké množstvo času. Rýchle zahriatie pary je takisto veľmi praktické.

Funkcie vysávania a umývania môžete používať i nezávisle od seba. Extrémne nás potešilo bohaté príslušenstvo a dlhý napájací kábel, ktorý uľahčuje manipuláciu. Náhradné návleky, ale i ich dostupnosť. V obchodoch s potrebami pre domácnosť nie je problém zohnať filtre, náhradné návleky a dokonca i náhradné kazety proti vodnému kameňu.

Niekomu sa môže zdať nádobka 0,7 litra malá, no verte či nie, na plochu 100 m2 bohato postačí. Manipuláciu uľahčujú pogumované kolieska, ktorá chránia podlahu pred poškriabaním. Zberná nádoba je ľahko odnímateľná. Jednoducho sa dá vysypať.

Parný vysávač Rowenta Clean and Steam RY7557WH Recenzia

Má aj svoje slabé stránky

Ak ste zvyknutí na tiché vysávanie, stojanový vysávač s cyklónovou technológiou zrejme nebude to ideálne. Rowenta je z radu hlučnejších prístrojov. Hoci je vysávač a parný mop 2 v 1, chýba hubica či nadstavec na koberce. S dodávanou hlavicou koberce vôbec nepovysávate a klasický vysávač budete potrebovať tak či tak. Výrobca však o možnosti vysávania kobercov ani nehovorí. Vysávač takisto nemôžete používať na vysávanie či vytieranie tekutín. Textília síce niečo vpije, ale nie toľko, ako čakáte.

S tvrdými podlahami si poradí skvele. V kuchyni mal však parný čistič problémy so zaschnutými nečistotami. Ani horúca para ich nedokázala niekedy odstrániť, preto sa bolo potrebné zohnúť a trocha pritlačiť. Vysávačom sa nedostanete pod skrine a aj vysávanie či umývanie okolo nôh stola je trochu krkolomnejšie, čo spôsobuje tvar hlavice. Negatívom je aj vysoká hmotnosť. Na tyčový vysávač je váha okolo 7 kg skutočne veľa. Mnohí konkurenti vážia o 3-4 kg menej.

Skúsenosti s vysávačom 2 v 1 Rowenta Clean and Steam RY7557WH

Napriek svojim nedostatkom sa vysávač 2 v 1 Rowenta Clean and Steam RY7557WH teší medzi spotrebiteľmi obľube. V recenziách ho označujú za produkt vhodný na pravidelné upratovanie, ktorý šetrí čas. Vysávač považujú za dostatočne silný, pozdáva sa im široký záber i vhodnosť použitia na rôznych typoch podláh. Plusové body dostal aj za dizajn. Ako problematickú vnímajú vyššiu hmotnosť stroja, čo trochu prekáža pri manipulácii. Tiež upozorňujú na to, že sa s ním nedostanete do rohov ani pod nábytok. Preto je nutné ručné dočisťovanie.

Recenzie a skúsenosti s vysávačom 2 v 1 Rowenta Clean and Steam RY7557WH

Treba doladiť detaily

Nemôžeme povedať, že vysávač a parný mop v jednom Rowenta Clean and Steam RY7557WH by nás sklamal. Zároveň však naše očakávania ani úplne nenaplnil. Funkcia vysávania i umývania je vskutku efektívna a z 80 % svoju úlohu splní, no v rohoch i okolí nábytku zostane i tak nejaká tá smietka. Použitiu klasického mopu alebo vysávača sa teda úplne nevyhnete. Pokiaľ si teda na poriadok potrpíte. Pri pravidelnom používaní vysávača sa však dá tomuto efektu vyhnúť. Podľa nás má tento model svoje rezervy. I napriek detailom, ktoré Rowenta zanedbala, ju však odporúčame domácnostiam, ktoré pravidelné upratujú. Nepochybne šetrí čas a takisto je upratovanie jednoduchšie. Rowentu hodnotíme 6/10.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi

Veranda či terasa je snom pravdepodobne každého, kto by chcel bývať v dome. Je to priestor, kde si môžete na čerstvom vzduchu posedieť s rodinou či priateľmi. Za letných večerov...

Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie

Plánujete upraviť svoju terasu či záhradu, avšak nemáte nápady? Vyskúšajte niektorý z našich tipov.

Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke

Patrí zelená k vašim obľúbeným farbám? Potom sa jej pri zariaďovaní bytu nemusíte vôbec obávať. Pozrite sa, ako sa hodí napríklad do spálne.Publikované dňa: 09.11.2018
Posledná aktualizácia: 11.04.2023
Hodnotenie článku:
(88.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Foodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cenaFoodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cena

Elektrický kompostér Foodcycler Sage je jedným z množstva typov kompostérov, ktoré vám pomôžu s uskladňovaním bioodpadu a zbavia vás zápachu počas hnitia potravín.

Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?

Raz je ryža rozvarená, tvrdá či nakoniec pripálená? Skvelým pomocníkom do kuchyne aj pre skúsené gazdinky je ryžovar Sencor SRM 1500WH.

Beurer MK 500 simulátor morského vzduchu – recenzia, skúsenosti, testBeurer MK 500 simulátor morského vzduchu – recenzia, skúsenosti, test

Čistička vzduchu a simulátor morského vzduchu Beurer MK 500 vzduch zvlhčuje, ale ho aj čistí, sterilizuje, ionizuje a dodáva mu minerály. Aké sú všetky jeho výhody?