Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH - kvalitný parný vysávač!

Udržovať poriadok v byte či doma je úplne prirodzená vlastnosť každého človeka. A ako to už býva, treba začať od podlahy. Vysávanie a umývanie podlahy sú nie rpíliš obľúbené činnosti. Pred nimi je už zrejme len umývanie riadu. Ak vám teraz povieme, že vám predstavíme prístroj, ktorý zvláda tieto úlohy 2 v 1, možno to už taká komplikácia nebude.

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH

Otestovali sme pre vás totiž vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej.

Na začiatok poviem toľko, že v hľadáčiku som mal niekoľko podobných produktov. Kombinácii vysávaču a parného mopu som príliš nedôveroval, ale recenzie na Rowentu, ako by ma presviedčali o opaku. Zároveň bolo zaujímavé si uvedomiť, že namiesto jedného vysávača a parného mopu, môžem mať prístroj jeden, ktorý zvládne úlohy dvoch. Ušetrím miesto, čas a dokonca aj peniaze. Z podrobného rebríčku multifunkčných vysávačov (parných mopov) ma teda zaujala práve Rowenta Clean and Steam. Rozhodol som sa preto investovať a vyskúšať či sú prevažne priaznivé recenzie zákazníkov naozaj pravdivé. Po vyše dvoch mesiacoch používania v rodinnom dome vám ponúkam recenziu práve na tento produkt. Či som bol spokojný alebo naopak sklamaný sa dozviete v článku.

Parametre zaujmú

Ako bežný užívateľ som na začiatku svojho výberu podrobil každý prístroj drobnému prieskumu. V tom som sledoval technické parametre, funkcie či príslušenstvo, ktoré výrobca ponúka. Rowenta v tomto smere milo prekvapila. Zaujalo ma viacero vecí, ktoré výrobca uvádzal.

Začnem tým najdôležitejším. Funkcia umývania a vysávania by mala byť dominantou kombinovaných parných mopov a vysávačov. Clean and steam je tyčový vysávač, ktorý tieto dve funkcie dokáže aplikovať na rôzne typy podlahových krytín. Sacia hubica Dual Clean & Steam je navrhnutá tak, že efektívne vysáva pri pohybe vpred i vzad. Vysávanie funguje na princípe cyklónového prúdenie vzduchu, ktorý je vysoko efektívny. Kapacita zbernej nádoby na nečistoty je 0,4 litra. Filter sa odporúča meniť vždy po pol roku.

Parný vysávač Rowenta Clean and Steam RY7557WH

Funkcia parného čistenia je veľmi inovatívnym prvkom. Pripomíname, že vďaka funkcii účinnej pary, nemusíte pri umývaní používať žiadne chemické čistiace prostriedky. Rowenta vám umožňuje regulovať výkon pary v 3 stupňoch – minimum, medium, maximum. Ide o hygienické a ekologické čistenie, ktoré eliminuje až 99 % baktérií. Vysávač je vhodný aj pre alergikov a ideálny pre domácnosť so zvieratami. Voda sa zohreje po spustení vysávača behom 30 sekúnd. Nechýba ani ukazovateľ pripravenosti pary. Nádobka na vodu je odnímateľná a má objem až 0,7 litra. Nádobka je vybavená dokonca i kazetou proti vodnému kameňu. Tá sa mení v závislosti od zanesenia. Na jedno naplnenie vám vodná para vystačí približne na 40 minút upratovania v závislosti od dávkovania pary.

Príkon vysávača je slušných 1 700 W. Hlučnosť je na úrovni 84 dB. Hmotnosť vysávača vrátane nádobky s vodou dosahuje takmer 7 kilogramov. Vysávač má takisto i parkovaciu polohu v stoji, ktorá uľahčuje lepšiu manipuláciu. Napájacia šnúra má 7,5 metra. Výrobca navyše garantuje opraviteľnosť a dostupnosť náhradných dielov po dobu 10 rokov.

V rámci príslušenstva dostanete k vysávaču Rowenta Clean and Steam TY7557WH aj náhradnú kazetu proti vodnému kameňu, 3 kusy náhradných textilných návlekov, podložku na ktorú vysávač v čase nepoužívania položíte a takisto úchyt (svorku), ktorú môžete nainštalovať na stenu a vysávač do nej zacvaknúť.

Čo sa mi na Rowente páčilo?

V úvode som spomínal, že hlavným motívom kúpy bola kombinácia vysávania a parného čistenia. Šetrenie času je rozhodne doménou Rowenty. Oceňujem teda veľmi efektívny spôsob vysávania. Cyklónový systém si naozaj poradí so smietkami, psími chlpmi a dokonca i s väčšími nečistotami. Vysávač som používal pravidelne. Funkcia parného čistenia bola pre mňa preto milým prekvapením. Na klasickej laminátovej podlahe si bez problémov para poradila s drobnými škvrnami a po dvoch či troch ťahoch zmizli i zaschnuté škvrny. Pri dlažbách však odporúčam nastaviť reguláciu pary na maximálny výkon. Umývanie a vysávanie mi teda rozhodne ušetrilo veľké množstvo času. Rýchle zahriatie pary je takisto veľmi praktické.

Parný vysávač Rowenta Clean and Steam RY7557WH Recenzia

Problém nemal vysávač ani so zvieracími chlpmi. Podotýkam, že funkcie vysávania a umývania môžete používať i nezávisle od seba. Extrémne ma potešilo bohaté príslušenstvo a dlhý napájací kábel, ktorý uľahčuje manipuláciu. Náhradné návleky, ale i ich dostupnosť. V obchodoch s potrebami pre domácnosť nie je problém zohnať filtre, náhradné návleky a dokonca i náhradné kazety proti vodnému kameňu.

Niekomu sa môže zdať nádobka 0,7 litra malá, no verte či nie. Na plochu 100 m2 postačí bohato. Manipuláciu uľahčujú i pogumované kolieska, ktorá chránia podlahu pred poškriabaním. Zberná nádoba je ľahko odnímateľná. Jednoducho sa dá vysypať.

Má aj svoje slabé stránky

Ak ste zvyknutí na tiché vysávanie, stojanový vysávač s cyklónovým systémom zrejme nebude to ideálne. Mne osobne to až neprekážalo, no je treba uznať, že Rowenta je z radu hlučnejších prístrojov. Zo slabých stránok musím povedať, že hoci je vysávač a parný mop 2 v 1, chýba mi hubica či nástavec na koberce. S dodávanou hlavicou koberce vôbec nepovysávate a vysávač ako taký, budete potrebovať tak ako tak. Výrobca však o možnosti vysávania kobercov ani nehovorí. Vysávač takisto nemôžete používať na vysávanie či vytieranie tekutín. Textília síce niečo vpije, ale nie toľko ako čakáte.

S tvrdými podlahami si poradí skvele. V kuchyni mal však parný čistič problémy so zaschnutými nečistotami. Ani horúca para ich nedokázala niekedy odstrániť a tak sa bolo potrebné zohnúť a trocha pritlačiť. Vysávačom sa nedostanete pod skrine a aj vysávanie či umývanie okolo nôh stola je trochu krkolomnejšie, čo spôsobuje tvar hlavice. Vysávať klasickým vysávačom tak budete niekedy donútení. Negatívom je aj vysoká hmotnosť. Na tyčový vysávač je váha okolo 7 kg skutočne veľa. Mnohí konkurenti vážia o 3-4 kg menej.

Treba doladiť detaily

Nemôžem povedať, že vysávač a parný mop v jednom Rowenta Clean and Steam RY7557 WH by ma sklamal. Zároveň však moje očakávania ani úplne nenaplnil. Funkcia vysávania i umývania je v skutku efektívna a z 80 % svoju úlohu splní, no v rohoch i okolí nábytku zostane i tak nejaká tá smietka. Použitiu klasického mopu alebo vysávača sa teda úplne nevyhnete. Pokiaľ si teda na poriadku potrpíte. Pri pravidelnom používaní vysávača sa však dá tomuto efektu vyhnúť. Niekomu teda vysávač Rowenta môže vyhovovať a nič viac mu netreba. Pre mňa však Rowenta má sovje rezervy. I napriek detailom, ktoré Rowenta zanedbala ju však odporúčam domácnostiam, ktoré pravidelné upratujú. Nepochybne šetrí čas a takisto je upratovanie jednoduchšie. Rowentu hodnotím 6/10 b.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane

Farba dreva v kombinácii s bielou je pre kuchyne typická. Napriek tomu, že už sa môže zdať táto kombinácia obohraná, stále sa teší veľkej obľube a stále dokáže prekvapiť. Ak neviete, akú...

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.Publikované dňa: 09.11.2018
Hodnotenie článku:
(88.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ariete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenostiAriete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenosti

Uvažujete nad domácou výrobou syra no neviete, kde začať? Pomôžte si kompaktným výrobníkom syra od Ariete.

Elektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuálElektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuál

S elektrickým prístrojom Scholl Velvet Smooth Wet & Dry budete mať päty hladké, hebké, mäkké a pre vášho partnerka/ku zvodné. Aké sú s ním skúsenosti?

Delimano Mlynček na kávu Joy – recenzia, skúsenostiDelimano Mlynček na kávu Joy – recenzia, skúsenosti

Mlynček na kávu by mal byť spoľahlivý, vyrobený z kvalitných materiálov a schopný pomlieť množstvo pre jednu, ale aj viacero osôb. Práve preto je vhodným prístrojom do každej domácnosti...