Recenzia sušičky potravín Concept SO1020 (GOBI 9). Zapojte sa do diskusie

Sušičky potravín sa čoraz viac dostávajú do povedomia dnešnej verejnosti. Predovšetkým preto, že domáce sušenie so sebou prináša množstvo výhody. Máte istotou, že nepoužijete žiadne konzervanty či iné chemické látky.

Sušička potravín Concept GOBI 9

Sušením doma zachováte až 80 % vitamínov a pôvodných vlastností potravín. Sušiť ovocie, zeleninu, huby alebo iné potraviny má teda veľa pozitív. Rozhodol som sa preto otestovať sušičku potravín Concept Gobi 9. Ako teda v mojom teste obstála?

Prečo práve Concept SO1020?

Posledné roky sú sušičky potravín skutočne trendom a na trhu je množstvo výrobcov, ktorí ponúkajú rôzne modely s rôznym objemom a funkciami. Ja som chcel vyskúšať niečo, čo už je na trhu nejaký ten piatok. Rozhodol som sa preto pre českého výrobcu Concept a model SO1020. Ten bol mimochodom Heurekou označený za produkt roka 2015. Ak sa tak dobre predáva dodnes, nemal som dôvod nevyskúšať práve tento model.

Ponúkne absolútny základ

Sušičku potravín Concept Gobi 9, resp. SO-1020 možno označiť za veľkokapcitnú. A to z jednoduchého dôvodu. Oproti konkurencii ponúka až 9 separovaných sušiacich komôr, ktoré vám umožňujú nezávisle sušiť veľké množstvo surovín. Sušené ovocie, zelenina, cestoviny, huby, mäso či ryby. Sušička si poradí takmer so všetkým.

Sušenie ovocia v sušičke

V základni sušičky je ukryté výhrevné teleso s príkonom 245 Wattov. Nechýba ani regulácia teploty. Nastaviť môžete až 8 stupňov teploty. Teplotu zvyšujete vždy o 5 °C od 35 po 70 °C. Výhrevné teleso sa postará o proces sušenia a ventilátor o rovnomerný rozvod teplého vzduchu. Sušením v sušičke Concept Gobi 9 máte garanciu zachovania až 80 % vitamínov. Sušička sa po spustení uzatvára vekom a sitá je možné umývať v umývačke riadu. Proti prípadnému prehriatiu a skratu je tu tepelná poistka, ktorá sa postará o bezpečnú prevádzku. Sušička naozaj nič nekomplikuje a jednoducho sa ovláda. Stlačenie tlačidla zapnúť/vypnúť a nastavenie termostatu je všetko, čo potrebujete vedieť.

Concept ma presvedčil

Priznám sa, že bez toho, aby mi sušičku potravín niekto odporučil, nikdy by som sa k nákupu neodhodlal. Odkedy som však sušičku začala používať, stala sa z toho akási tradícia. A prečo? Pretože domáce sušené ovocie zvládnete pripraviť na jednotku. Obával som sa trocha hlučnosti, no tichý chod ma presvedčil o opaku.

Objem 9 poschodí a 9 sít na sušenie je naozaj luxus. Poukladať jahody, mandarínky, kivi, na rôzne poschodia vám zaručí rýchle sušenie a dokonalý výsledok. Výrobca nič nekomplikoval. Ovládanie je skutočne jednoduché. Výkon sušenia je na takýto objem ideálny. Ja som sušičku využíval na ovocie, no skúsil som aj huby či bylinky. Všetko zvládol Concept Gobi 9 na jednotku. Ak porovnám sušičku s ostatnými, ktoré sú vo vyššej cenovej kategórii, neponúkajú nič také navyše, prečo by som sa mal rozhodnúť pre inú sušičku potravín.

Mierne zdržanie

Sušenie ovocia, zeleniny či húb, áno. Ak sa ale chcete pustiť do sušenia mäsa či rýb, trochu sa načakáte. V tomto prípade Concept trocha stráca. Na sušenie mäsa či rýb by bol potrebný predsa len o kúsok vyšší výkon, ktorý by bol efektívnejší. Takisto sušenie cukety, tekvice a inej vodnatej zeleniny potrvá dlhšie no nie je to nič neobvyklé.

Sušička ovocia ConceptGOBI 9

Ak chcete teda pravidelne využívať túto sušičku na sušenie mäsa alebo veľkého množstva potravín, poobzerajte sa po niečom výkonnejšom a možno s väčšími sitami. Ovládanie je veľmi jednoduché, no programy na sušenie daného druhu potravín by boli príjemným spestrením, ktoré ušetrí čas.

Na záver

Concept Gobi 9 bola moja prvá sušička potravín, ktorú som otestoval vo vlastnej réžii. Ak sa však pozriem na recenzie ostatných výrobkov, nevidím nič, v čom by Concept zaostával. Ohlasy sú pozitívne ako i spokojnosť s funkčnosťou. Nechýbal mi ani LED či LCD displej. Trocha mi chýbali spomínané programy nasušenie jednotlivých potravín. Koniec koncov to ale nebolo ani potrebné, keďže teplotu dokážete regulovať termostatom. Po otestovaní tohto modelu mi nezostáva nič iné, ako hodnotiť túto sušičku 8/10. Ak by bol výkon o kúsok vyšší, mohlo to byť ešte lepšie.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...Publikované dňa: 17.10.2018
Hodnotenie článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Xiaomi Roborock Sweep one S50 a S55 – recenzia a skúsenosti po 2 mesiacoch používaniaXiaomi Roborock Sweep one S50 a S55 – recenzia a skúsenosti po 2 mesiacoch používania

Recenzia Kärcher WD 3 - viacúčelový vysávač za skvelú cenu!Recenzia Kärcher WD 3 - viacúčelový vysávač za skvelú cenu!

Tento výrobca patrí v segmente vysávačov medzi zaručenú kvalitu. Po viac ako troch mesiacoch používania prichádzame s recenziou tohto produktu. A ako si Kärcher počínal?

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH - kvalitný parný vysávač!Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH - kvalitný parný vysávač!

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...