Retro v interiéri: Chladničky, kanvice či rádio dotvoria váš domov

Patríte medzi milovníkov interiérového dizajnu? Je vám blízky škandinávsky, provensálsky, americký, industriálny, vintage či retro? Práve doplnky v retro štýle dodajú vášmu domovu či bytu šmrnc. Sortiment v segmente dizajnu je naozaj bohatý.

Retro štýl v kuchyni

V dome či byte neexistuje miestnosť, ktorú by ste do akéhokoľvek štýlu nemohli pretvoriť. A čo taká kuchyňa a retro? Chcete vedieť ako na to? Vráťme sa v čase a pozrieme sa nadčasové retro spotrebiče, ktoré dotvoria želanú atmosféru.

Obľúbené retro spotrebiče

Retro štýl

Čo vlastne retro štýl je a čo so sebou prináša? Nemiešajte si však retro s vintage. Ani náhodou nejde o synonymá a už vôbec nie totožné štýly interiérového dizajnu. Najväčší rozdiel medzi retro a vintage je ten, že zatiaľ čo vintage nábytok a spotrebiče naberajú na kvalite vekom, retro sa tak iba tvári. Vintage kúsky v podobe gaučov, stolíkov, sporákov, mixérov sú skutočne tak staré, ako vyzerajú.

Retro štýl v bývaní

V retro štýle môže ísť pokojne o moderný a technológiami prešpikovaný kúsok, ktorý sa ako vintage len tvári. Retro sa vracia v čase, no nepochádza z neho. Ak sa teda chcete riadiť štýlom retro, vsaďte na dobový výzor nie na vek.

Retro kuchyňa

Zariadenie kuchyne v tomto štýle je v skutku jedinečné. Málokto sa v kuchyni vracia k retro spotrebičom a retro štýlu. Samozrejme, aby retro štýl fungoval, potrebné je zladiť interiér, nábytok a teda aj spotrebiče. Za retro spotrebiče môžeme pokojne považovať rôzne obdobia 20. storočia. Roky 1900 – 1920 alebo klasicky päťdesiate až sedemdesiate roky. Kuchynský stôl, klasické retro rádio a v rohu veľká retro chladnička. 

Najkrajšie retro chladničky

V rámci kuchynského vybavenia je veľa možností, ako priniesť retro. Ide o prepojenie starého a nového, pričom opticky sa dobovými kúskami snažíme napodobniť dané obdobie. Retro je nadčasový štýl, ktorý nemá vek a nikdy nestarne. Vďaka retro spotrebičom, nábytku a doplnkom ozvláštnite každú kuchyňu a prenesiete sa možno o pár desaťročí späť.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie chladničky

Retro spotrebiče a doplnky do kuchyne

Možno sa teraz pýtate, kde zohnať retro spotrebiče? Odpoveď znie jednoducho. V obchodoch s elektronikou či nábytkom. Práve vďaka tomu, že retro štýl je veľmi obľúbeným, predajne s nábytkom i s elektronikou a kuchynským vybavením sa snažia zákazníkovi vyhovieť. Tak či onak, kuchynské retro vybavenie nie je nedostatkovým tovarom. Možno aj vás inšpirujeme k tomu, aby ste sa po retro štýle obzreli.

Retro kuchynské spotrebiče

  • Retro chladničky – retro štýl nie je nikdy príliš prečačkaným, chladničky by sa teda mohli označiť za v skutku jednoduché spotrebiče, ktoré sú najčastejšie v jednej farbe. Typické sú jednokrídlové chladničky, ktoré sa otvárajú za pomoci kľučky. Samozrejme nechýba mraziaca i chladiaca časť.
  • Retro kanvice – každý štýl si zakladá na detailoch. Ako ho chcete k vám domov priniesť, aj kanvica je veľmi podstatná. Jednoduchá béžová, sivá či staroružová farba bola pre tieto ako i mnoho iných spotrebičov typickými. A chýbať by nemalo ani veľké uško pre dobré uchopenie zhora.
  • Retro sporák – ak chcete ísť s „retro“ dobou, sporák s plynovými hniezdami nesmie chýbať. Dnes na trhu nájdete kúsky aj s indukčnou či keramickou doskou a s elektrickou rúrou. Dizajn je však celý ušitý na podobu retro. Veľké otočné tlačidlá a budík s teplotou. Ako zo sedemdesiatych rokov.
  • Retro stolná rúra – kedy si obrovským trendom, dnes ju do istej miery nahradila mikrovlnná rúra. Stolná rúra však patrila k veľmi obľúbeným spotrebičom. Najčastejšie sa v nej piekla hydina na otáčajúcom rošte. Išlo v podstate o stolový gril. Dnes sú takéto stolné rúry vzácnosťou. 
  • Retro rádio – môže v kuchyni podľa vás chýbať rádio? V tej dnešnej možno, ale v tej z minulého storočia, kedy gazdinky trávili hodiny a hodiny chystaním obedu v kuchyni, bolo rádio zdrojom hudby i informácií. Ak teda chcete myslieť na detaily, retro rádio je skvelým doplnkom. Navyše tieto retro kúsky čo to stoja, ide o naozaj kvalitné modely.
  • Retro espresso kávovar - ranná šálka espressa poteší snáď každého z nás. Tak prečo si ju nevychnutnať z retro kávovaru, ktorý vás očarí vždy, keď sa naň pozriete?
  • Retro mixér/šľahač – v ponuke nájdete aj retro ponorný mixér, no ak chcete byť identickí, retro šľahač je predsa len reálnejší, priplatíte si len za dobový dizajn.
  • Retro hrnce – čo by to bolo za retro kuchyňu bez hrncov. V závislosti od doby sa štýl hrncov menil. Niekedy sa hodia čisto čierne, kedysi plechové, dnes už smaltové hrnce. Niekomu sa pre zmenu pozdávajú hrnce s bodkami, kvetmi či vzormi. Zabudnúť by ste nemali ani na parné hrnce či pomalé hrnce na varenie ryže.

Na záver už len dodáme, že enkláva retro spotrebičov tu nie je náhodou. Ide o štýl, ktorý sa ľudom veľmi páči a takisto ide o kúsky, ktoré sa perfektne hodia do modernejších štýlov.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie rýchlovarné kanvice

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Biele kuchyne - v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia Biele kuchyne - v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí

Máte vo svojej predsieni zrkadlo? AK vám v nej chýba, mali by ste to čo najskôr napraviť. V galérii nájdete inšpirácie, kam ho do miestnosti umiestniť.

Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi

Veranda či terasa je snom pravdepodobne každého, kto by chcel bývať v dome. Je to priestor, kde si môžete na čerstvom vzduchu posedieť s rodinou či priateľmi. Za letných večerov...Publikované dňa: 22.09.2018
Hodnotenie článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Inšpirujte sa zaujímavými tapetamiInšpirujte sa zaujímavými tapetami

Ak uvažujete o zmene vo vašej domácnosti nebojte sa nových nápadov, ktoré prinesú k vám domov niečo nové, a skúste siahnuť po zaujímavej tapete s abstraktným motívom.

Originálne darčeky na Deň matiek. Môžete ich vyrobiť alebo zvoliť darčekový poukazOriginálne darčeky na Deň matiek. Môžete ich vyrobiť alebo zvoliť darčekový poukaz

Už od vzniku Dňa matiek je tradíciou svoju maminu obdarovať alebo ju aspoň potešiť milým slovom. Pozrite si niekoľko originálnych a milých tipov na vhodné darčeky pre naše milované...

Netradičné veľkonočné dekorácie z dreva, kvetín, vaječných škrupín na stôl, na i pred dvereNetradičné veľkonočné dekorácie z dreva, kvetín, vaječných škrupín na stôl, na i pred dvere

Ste unudení z tradičných veľkonočných zajačikov, kuriatok, narcisov a tulipánov? Prinášame vám tipy na moderné, extravagantné, neobvyklé a originálne jarné dekorácie, ktoré si zamilujete.