Rohové sedacie súpravy. Najlepšie sú rozkladacie. Sú aj pohodlné?

Rohové sedacie súpravy sú veľmi praktické a v súčasnosti i veľmi obľúbené. Sú vhodné do malých i väčších priestorov. Vďaka možnosti rozkladania, poslúži sedacia súprava i ako dvojlôžko, čo určite oceníte. 

Moderná rohová sedacia súprava

Na jednej strane môžeme vidieť jej praktickosť a na strane druhej i estetickosť. Ako si však vybrať tu najlepšiu? Na aké parametre prihliadať? Poradíme vám v našom článku.

Veľkosť a prevedenie sedačky

Pri výbere rohovej sedačky sa musíte odrážať od určitých parametrov. Jedným z najhlavnejších je veľkosť sedacej súpravy. Pri veľkosti musíte brať ohľad na priestor, pokiaľ by bol príliš malý, nemôžete si dovoliť sedačku, ktorá zaberie viac ako jeho polovicu. Prirodzene, je lepšie si v takomto prípade miestnosť odmerať. Berte ohľad aj na nábytok, ktorý sa bude v miestnosti spolu so sedačkou nachádzať. Predajcovia ponúkajú sedačky v rôznych veľkostiach, preto nie je dôvod na obavy.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie sedacie súpravy

Pre niekoho je prioritou práve rozkladanie sedacej súpravy, preto sa uistite, že túto vlastnosť vaše pohovka má. Kvalitné prevedenie, teda výber tých správnych materiálov je dôležitý. Čo je lepšie - látka, koža či ekokoža? Určite sa zamyslite nad očakávaniami, ktoré od materiálu vyžadujete. Na trhu je sedacích súprav neúrekom, preto ak chcete predísť dlhému výberu v obchodoch, je dobré mať aspoň malú predstavu o dizajne.

Elegantná rohová sedačka do obývačky

Úložný priestor je skvelou pomôckou, hlavne ak máte nedostatok miesta na odkladanie vecí. Väčšinou je šikovne a prakticky skrytý pod pravou alebo ľavou časťou pohovky, prípadne v oboch jej častiach. Vojdú sa sem periny, ale môžete sem kľudne odložiť i čosi iné. Veci uložíte a vyberiete veľmi rýchlo, všetko bez zbytočných problémov.  

Rozkladacie alebo fixné sedačky?

Pri tomto bode naozaj záleží len na vás a na vašich preferenciách. Rozdiel v týchto dvoch variantoch je práve v tom, že rozkladacie sedačky majú aj pohyblivú časť, ktorá sa dá jednoducho vytiahnuť.

Rozkladacia rohová sedačka

Fixné sedenie má túto časť vyplnenú materiálom, zhustenou výplňou, ktorá sa má postarať o kvalitnejšie sedenie. Ak chcete sedačku využívať na príležitostné prespatie hostí, určite je dobré zaobstarať si práve takúto. Samozrejme, spánok nebude taký kvalitný, ako na posteli, ale na občasné prespatie určite postačí.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie sedacie súpravy

Cena rohových sedačiek

Niekedy cena nehrá veľkú úlohu, no v tomto prípade je to naopak. Pri výbere rohových sedačiek nešetrite! Často môže práve nízka cena znamenať, že niektorý z uvedených artiklov kvality budú vašej sedačke chýbať. Pevná konštrukcia a kvalitná výplň sedačky sú dôležité.  

Dizajn je dôležitý

Atraktívny dizajn sedacej súpravy jednoznačne predáva. Kvalitný materiál je zasa zárukou dlhej životnosti. Môžete sa rozhodnúť pre poťahovú látku, kožu či ekokožu. Momentálne sú trendom klasické farby a jednoduché vzory. Nejde o kontrast farieb, skôr o ich súlad.

Čierno biela rohová sedačka z ekokože

Dokonalá sedacia súprava?

Ergonómia predstavuje súlad medzi technickým riešením, funkciou výrobku a jeho následné prispôsobenie sa individuálnym potrebám človeka. V tomto prípade ide o prispôsobenie sa sedačky nášmu tele, konkrétne chrbtici. Dlhé hodiny strávené pred televízorom môžu mať značný dopad na naše zdravie.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie sedacie súpravy

Dokonalá sedačka musí byť ideálna po dizajnovej aj funkčnej stránke. Mala by byť riešená tak, aby nezvierala medzi operadlom a sedákom uhol 90°. Čím je opierka vyššia, tým príjemnejšie sa nám sedí a držanie tela je o to pohodlnejšie.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá obývačka vás nabije energiou Žltá obývačka vás nabije energiou

Žltá je farba slnka, rozžiari každú jednu miestnosť. Podľahnite čaru tejto farby a skúste ju zakomponovať aj do svojho bytu. Uvidíte, že obývačka v žltých odtieňoch každého očarí.

Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke

Patrí zelená k vašim obľúbeným farbám? Potom sa jej pri zariaďovaní bytu nemusíte vôbec obávať. Pozrite sa, ako sa hodí napríklad do spálne.

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.Publikované dňa: 06.02.2018
Hodnotenie článku:
(91.8%)

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy som hľadala spôsob, ako kreatívne vyjadriť predstavy a myšlienky, ktoré vo mne driemali. Priviedlo ma to k písaniu a odvtedy milujem, že sú...

V tejto kategórií nájdete aj:

Drevená truhlica je skvelá na uskladnenie hračiek, prádla, ale aj na sedenie Drevená truhlica je skvelá na uskladnenie hračiek, prádla, ale aj na sedenie

Toto dedičstvo z minulosti je praktickým doplnkom či nábytkom, ktorý má svoju riadnu funkciu. Prečo by retro drevená truhlica nemala chýbať ani u vás doma? Inšpirujte sa s nami!

Aké sú výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smreku či palisandra? Aké sú výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smreku či palisandra?

Masív je mimoriadne obľúbeným prírodným materiálom.  Aký nábytok z masívu do interiéru vybrať? Z akého dreva masív je? Toto a ešte viac sa dozviete v našom dnešnom článku.

Ako vybrať najlepší jedálenský stôl aj do malej kuchyne? Obľúbené sú rozkladacie, ale aj sety so stoličkami Ako vybrať najlepší jedálenský stôl aj do malej kuchyne? Obľúbené sú rozkladacie, ale aj sety so stoličkami

Ak chcete vo svojom dome či byte vytvoriť ideálne stolovacie podmienky, výber stola je potrebné prispôsobiť rôznym premenným.  Pozrite sa na to, ako správne vybrať jedálenské stoly.


Pridať komentár