Rohové sedacie súpravy. Najlepšie sú rozkladacie. Sú aj pohodlné?

Rohové sedacie súpravy sú veľmi praktické a v súčasnosti i veľmi obľúbené. Sú vhodné do malých i väčších priestorov. Vďaka možnosti rozkladania, poslúži sedacia súprava i ako dvojlôžko, čo určite oceníte. 

Moderná rohová sedacia súprava

Na jednej strane môžeme vidieť jej praktickosť a na strane druhej i estetickosť. Ako si však vybrať tu najlepšiu? Na aké parametre prihliadať? Poradíme vám v našom článku.

Veľkosť a prevedenie sedačky

Pri výbere rohovej sedačky sa musíte odrážať od určitých parametrov. Jedným z najhlavnejších je veľkosť sedacej súpravy. Pri veľkosti musíte brať ohľad na priestor, pokiaľ by bol príliš malý, nemôžete si dovoliť sedačku, ktorá zaberie viac ako jeho polovicu. Prirodzene, je lepšie si v takomto prípade miestnosť odmerať. Berte ohľad aj na nábytok, ktorý sa bude v miestnosti spolu so sedačkou nachádzať. Predajcovia ponúkajú sedačky v rôznych veľkostiach, preto nie je dôvod na obavy.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie sedacie súpravy

Pre niekoho je prioritou práve rozkladanie sedacej súpravy, preto sa uistite, že túto vlastnosť vaše pohovka má. Kvalitné prevedenie, teda výber tých správnych materiálov je dôležitý. Čo je lepšie - látka, koža či ekokoža? Určite sa zamyslite nad očakávaniami, ktoré od materiálu vyžadujete. Na trhu je sedacích súprav neúrekom, preto ak chcete predísť dlhému výberu v obchodoch, je dobré mať aspoň malú predstavu o dizajne.

Elegantná rohová sedačka do obývačky

Úložný priestor je skvelou pomôckou, hlavne ak máte nedostatok miesta na odkladanie vecí. Väčšinou je šikovne a prakticky skrytý pod pravou alebo ľavou časťou pohovky, prípadne v oboch jej častiach. Vojdú sa sem periny, ale môžete sem kľudne odložiť i čosi iné. Veci uložíte a vyberiete veľmi rýchlo, všetko bez zbytočných problémov.  

Rozkladacie alebo fixné sedačky?

Pri tomto bode naozaj záleží len na vás a na vašich preferenciách. Rozdiel v týchto dvoch variantoch je práve v tom, že rozkladacie sedačky majú aj pohyblivú časť, ktorá sa dá jednoducho vytiahnuť.

Rozkladacia rohová sedačka

Fixné sedenie má túto časť vyplnenú materiálom, zhustenou výplňou, ktorá sa má postarať o kvalitnejšie sedenie. Ak chcete sedačku využívať na príležitostné prespatie hostí, určite je dobré zaobstarať si práve takúto. Samozrejme, spánok nebude taký kvalitný, ako na posteli, ale na občasné prespatie určite postačí.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie sedacie súpravy

Cena rohových sedačiek

Niekedy cena nehrá veľkú úlohu, no v tomto prípade je to naopak. Pri výbere rohových sedačiek nešetrite! Často môže práve nízka cena znamenať, že niektorý z uvedených artiklov kvality budú vašej sedačke chýbať. Pevná konštrukcia a kvalitná výplň sedačky sú dôležité.  

Dizajn je dôležitý

Atraktívny dizajn sedacej súpravy jednoznačne predáva. Kvalitný materiál je zasa zárukou dlhej životnosti. Môžete sa rozhodnúť pre poťahovú látku, kožu či ekokožu. Momentálne sú trendom klasické farby a jednoduché vzory. Nejde o kontrast farieb, skôr o ich súlad.

Čierno biela rohová sedačka z ekokože

Dokonalá sedacia súprava?

Ergonómia predstavuje súlad medzi technickým riešením, funkciou výrobku a jeho následné prispôsobenie sa individuálnym potrebám človeka. V tomto prípade ide o prispôsobenie sa sedačky nášmu tele, konkrétne chrbtici. Dlhé hodiny strávené pred televízorom môžu mať značný dopad na naše zdravie.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie sedacie súpravy

Dokonalá sedačka musí byť ideálna po dizajnovej aj funkčnej stránke. Mala by byť riešená tak, aby nezvierala medzi operadlom a sedákom uhol 90°. Čím je opierka vyššia, tým príjemnejšie sa nám sedí a držanie tela je o to pohodlnejšie.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená obývačka Červená obývačka

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...Publikované dňa: 06.02.2018
Hodnotenie článku:
(91.8%)

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy som hľadala spôsob, ako kreatívne vyjadriť predstavy a myšlienky, ktoré vo mne driemali. Priviedlo ma to k písaniu a odvtedy milujem, že sú...

V tejto kategórií nájdete aj:

Spálňový nábytok z masívneho dreva Spálňový nábytok z masívneho dreva

Keď sa cítite v spálni dobre, tak máte veľký predpoklad kvalitného spánku a načerpania novej energie na každý deň.  O dporúča sa nábytok z masívneho dreva. Ako si ho vybrať? Poradíme...

Detské koberce na hranie - ideálny doplnok do každej izbičky Detské koberce na hranie - ideálny doplnok do každej izbičky

Pre mnohé mamy je príjemnejší pohľad na deti hrajúce sa s hračkami na koberci, než na prázdnej, akokoľvek štýlovej, podlahe. Vybaviť preto detskú izbu kobercom je vynikajúci nápad.  

Moderné kovové stojanové vešiaky ako doplnok do predsiene Moderné kovové stojanové vešiaky ako doplnok do predsiene

Či už ste zástancom minimalizmu alebo iného štýlu, stojanové vešiaky by si vo vašej domácnosti mali nájsť svoje miesto. Prečo? V prvom rade sú praktické, no nie len to. Vyrábajú sa v...


Pridať komentár