Veronika Gondášová z Curtain Service: Vďaka profesionálnemu upratovaniu môžu byť spokojní úplne všetci

V súčasnosti má väčšina ľudí nielen náročnú prácu - či už fyzicky alebo psychicky, ale aj množstvo koníčkov, čiže im na upratovanie a starostlivosť o domácnosť nezostáva veľa času. Kto si však chce aj napriek tomu udržiavať doma poriadok, môže využiť služby profesionálnych upratovačov.

Profesionálne upratovanie vo firme

O tom, či je o profesionálne upratovanie záujem, čo všetko upratovacie služby zahŕňajú a či si pred príchodom profesionálnej upratovačky treba najprv upratať sme sa porozprávali s Veronikou Gondášovou z Curtain service.

Aký je záujem zo strany domácností o profesionálne upratovanie?

Skôr by som povedala, že je to stále len sezónny záujem. A to hlavne počas sviatkov ako sú Veľká noc, Haloween alebo Vianoce. Záujem o profesionálne upratovanie je aj počas letných mesiacov, kedy vládne pred odchodom na dovolenku zhon. Preto návrat domov býva príjemnejší pre tých, ktorí sa rozhodnú využiť služby profesionálneho upratovania.

Ľudia majú čoraz hektickejší život a na upratovanie im nezostáva čas, napriek tomu sa obávajú, že na nich budú ukazovať prstom, ak si zavolajú profesionálnu upratovačku. Stretávate sa s takýmto postojom často?

Veľmi výstižná otázka. Naozaj je to ešte stále tak, hlavne v porovnaní so západnými krajinami. Napr. v Nemecku alebo Švajčiarsku som mala možnosť osobne sa stretnúť s pravidelným profesionálnym upratovaním domácností. U nás sa o podobné služby začal záujem pomaličky zvyšovať len pred dvoma rokmi. Naše obyvateľstvo ako keby stále nebolo pripravené na túto službu.

Niežeby profesionálne upratovanie bolo na slovenskom trhu ako služba novinkou. Ľudia nemajú o upratovacie služby záujem presne z toho dôvodu, ktorý uvádzate v otázke. Stále sú to predsudky, ktoré pomaly, ale isto ustupujú. Ďalším dôvodom je nedostatok voľného času, ktorého je naozaj v dnešnej dobe málo, a preto si ľudia čoraz viac prehodnocujú svoje priority. Prioritou sa stáva rodina.

Profesionálne upratovanie kancelárie

Klasický príklad domácnosti – hovorí sa: „Šťastná mamina, šťastné dieťa“ – ak mama venuje celú svoju pozornosť, a teda aj svoj voľný čas dieťaťu, je to často aj na úkor domácnosti. Manžel/partner príde po celom dni z práce domov a všade je neporiadok, ktorý sa navonok dá veľmi rýchlo upratať. Ale upratovanie domácnosti nespočíva len v pozbieraní rozhádzaných hračiek alebo o hodení špinavej bielizne do koša na bielizeň. Udržať čisté skrinky, zrkadlá, okná, záclony je často boj so sebou samým, a je toho podstatne viac. Profesionálne upratovanie je spôsob, ako môžu byť spokojní a šťastní úplne všetci.

Pre mnohých je rozhodujúca cena. Je profesionálne upratovanie dostupné?

Osobne si myslím, že áno, no záleží to od domácnosti. Cenu zostavujeme na základe potrieb zákazníkov. Samozrejme, cena za profesionálne upratovanie veľkého viacpodlažného domu sa nemôže a ani nikdy nebude rovnať cene za profesionálne upratovanie dvoj- či trojizbového bytu.

Čo musí zákazník pred upratovaním urobiť?

Čokoľvek chce. My ako upratovacia spoločnosť tu nie sme na to, aby sme povedali zákazníkovi, že ak bude žalúzie zaprášené viac ako je bežné, že to nevyčistíme. To bol len príklad. Práve naopak. No bolo by príjemné dostať upozornenia, ak ide o domáceho miláčika, či už väčšieho alebo menšieho, miestnosť, do ktorej nevstupovať, alebo rôzne iné obmedzenia. Sú domácnosti, ktoré si žiadajú upratovať výlučne s ich prostriedkami. Teda pripraviť ich na viditeľné miesto by bolo tiež rozumné.

Poznám ľudí, ktorí tvrdia, že majú doma taký neporiadok, že si musia upratať, aby si vôbec mohli profesionálnu upratovačku domov zavolať. Čo na to hovoríte?

Oh áno, už som sa s touto hláškou stretla. Je to veľmi milý vtip, no reálny je len v málo domácnostiach. Tu by som len zopakovala to, čo som už hovorila, je to skôr také to „upratanie navonok“. Zatiaľ som sa nestretla s domácnosťou, v ktorej by sa váľali haldy špinavej bielizne na podlahe tak, že sa nedalo prejsť z izby do izby. Viete si to vôbec predstaviť? Ja nie! No možno sa nám to začne stávať po uverejnení a publikovaní tohto článku.

Profesionálne upratovanie domácnosti

Čo všetko profesionálne upratovanie zahŕňa?

Na túto otázku by som odpovedala len v stručnosti. Každá domácnosť je unikátna ako človek sám. Profesionálne upratovanie zahŕňa predovšetkým činnosti, na ktoré v každodennom živote ostáva času najmenej. Ale tiež sú tu aj činnosti, ktoré si zákazník vyžiada.

Nosíte si prácu aj domov? Upratuje doma?

Áno, určite áno, teda pokiaľ je to možné. Nebudem vám hovoriť, aké ťažké je v dnešnej dobe udržať sa na trhu. Preto sa riadime starým pravidlom „náš zákazník, náš pán“.

Ďakujeme pekne za rozhovor! V prípade akýchkoľvek otázok máte k dispozícií komentáre pod článkom. V prípade, že máte záujem o upratovacie služby, prípadne sa chcete Veroniky Gondášovej niečo opýtať, môžete Curtain service kontaktovať cez facebookovú stránku.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Hexagon police sa hodia do každého interiéru Hexagon police sa hodia do každého interiéru

Zívajú steny vo vašej domácnosti prázdnotou? Potom by ste tento priestor mohli využiť na umiestnenie netradičných políc.

Jedáleň - ako súčasť kuchyne či obývačky Jedáleň - ako súčasť kuchyne či obývačky

Túžite po jedálni, ale sa obávate, že ju do svojho malého bytu nenapracete? Nemusíte sa obávať, stačí aj malý priestor na to, aby ste si mohli vytvoriť miesto, kde sa bude rodina...Publikované dňa: 24.12.2018
Hodnotenie článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Marián Majcher z Fajn Art: Originálna patina a kresba dreva sú typické pre naše výrobky Marián Majcher z Fajn Art: Originálna patina a kresba dreva sú typické pre naše výrobky

Výrobky zo starého dreva dodajú vášmu domovu nádych originality a atmosféru starých čias. Marián Majcher vyrába svoje dielka zo starých dreveníc a starých nástrojov.

Tomáš Horváth: Porez a hranovanie drevotriesky je atypická zákazková výroba Tomáš Horváth: Porez a hranovanie drevotriesky je atypická zákazková výroba

Nábytkové dielce na mieru, z ktorých si môžete poskaladať skriňu, komodu či posteľ? Domáci majstri môžu drevotriesku použiť na čokoľvek. Viac sa dozviete v rozhovore s Tomášom Horváthom...

Zlatko Balaš: Hlavným cieľom svetelných stropov je dostať do interiéru svetlo ako z oblohy Zlatko Balaš: Hlavným cieľom svetelných stropov je dostať do interiéru svetlo ako z oblohy

Zlatko Balaš, svetelný špecialista zo Svetelných stropov, nám porozprával o výhodách svetelných stropov, aké stropy patria k najobľúbenejším i to, akým spôsobom sa takýto strop montuje.