Veronika Gondášová z Curtain Service: Vďaka profesionálnemu upratovaniu môžu byť spokojní úplne všetci

V súčasnosti má väčšina ľudí nielen náročnú prácu - či už fyzicky alebo psychicky, ale aj množstvo koníčkov, čiže im na upratovanie a starostlivosť o domácnosť nezostáva veľa času. Kto si však chce aj napriek tomu udržiavať doma poriadok, môže využiť služby profesionálnych upratovačov.

Profesionálne upratovanie vo firme

O tom, či je o profesionálne upratovanie záujem, čo všetko upratovacie služby zahŕňajú a či si pred príchodom profesionálnej upratovačky treba najprv upratať sme sa porozprávali s Veronikou Gondášovou z Curtain service.

Aký je záujem zo strany domácností o profesionálne upratovanie?

Skôr by som povedala, že je to stále len sezónny záujem. A to hlavne počas sviatkov ako sú Veľká noc, Haloween alebo Vianoce. Záujem o profesionálne upratovanie je aj počas letných mesiacov, kedy vládne pred odchodom na dovolenku zhon. Preto návrat domov býva príjemnejší pre tých, ktorí sa rozhodnú využiť služby profesionálneho upratovania.

Ľudia majú čoraz hektickejší život a na upratovanie im nezostáva čas, napriek tomu sa obávajú, že na nich budú ukazovať prstom, ak si zavolajú profesionálnu upratovačku. Stretávate sa s takýmto postojom často?

Veľmi výstižná otázka. Naozaj je to ešte stále tak, hlavne v porovnaní so západnými krajinami. Napr. v Nemecku alebo Švajčiarsku som mala možnosť osobne sa stretnúť s pravidelným profesionálnym upratovaním domácností. U nás sa o podobné služby začal záujem pomaličky zvyšovať len pred dvoma rokmi. Naše obyvateľstvo ako keby stále nebolo pripravené na túto službu.

Niežeby profesionálne upratovanie bolo na slovenskom trhu ako služba novinkou. Ľudia nemajú o upratovacie služby záujem presne z toho dôvodu, ktorý uvádzate v otázke. Stále sú to predsudky, ktoré pomaly, ale isto ustupujú. Ďalším dôvodom je nedostatok voľného času, ktorého je naozaj v dnešnej dobe málo, a preto si ľudia čoraz viac prehodnocujú svoje priority. Prioritou sa stáva rodina.

Profesionálne upratovanie kancelárie

Klasický príklad domácnosti – hovorí sa: „Šťastná mamina, šťastné dieťa“ – ak mama venuje celú svoju pozornosť, a teda aj svoj voľný čas dieťaťu, je to často aj na úkor domácnosti. Manžel/partner príde po celom dni z práce domov a všade je neporiadok, ktorý sa navonok dá veľmi rýchlo upratať. Ale upratovanie domácnosti nespočíva len v pozbieraní rozhádzaných hračiek alebo o hodení špinavej bielizne do koša na bielizeň. Udržať čisté skrinky, zrkadlá, okná, záclony je často boj so sebou samým, a je toho podstatne viac. Profesionálne upratovanie je spôsob, ako môžu byť spokojní a šťastní úplne všetci.

Pre mnohých je rozhodujúca cena. Je profesionálne upratovanie dostupné?

Osobne si myslím, že áno, no záleží to od domácnosti. Cenu zostavujeme na základe potrieb zákazníkov. Samozrejme, cena za profesionálne upratovanie veľkého viacpodlažného domu sa nemôže a ani nikdy nebude rovnať cene za profesionálne upratovanie dvoj- či trojizbového bytu.

Čo musí zákazník pred upratovaním urobiť?

Čokoľvek chce. My ako upratovacia spoločnosť tu nie sme na to, aby sme povedali zákazníkovi, že ak bude žalúzie zaprášené viac ako je bežné, že to nevyčistíme. To bol len príklad. Práve naopak. No bolo by príjemné dostať upozornenia, ak ide o domáceho miláčika, či už väčšieho alebo menšieho, miestnosť, do ktorej nevstupovať, alebo rôzne iné obmedzenia. Sú domácnosti, ktoré si žiadajú upratovať výlučne s ich prostriedkami. Teda pripraviť ich na viditeľné miesto by bolo tiež rozumné.

Poznám ľudí, ktorí tvrdia, že majú doma taký neporiadok, že si musia upratať, aby si vôbec mohli profesionálnu upratovačku domov zavolať. Čo na to hovoríte?

Oh áno, už som sa s touto hláškou stretla. Je to veľmi milý vtip, no reálny je len v málo domácnostiach. Tu by som len zopakovala to, čo som už hovorila, je to skôr také to „upratanie navonok“. Zatiaľ som sa nestretla s domácnosťou, v ktorej by sa váľali haldy špinavej bielizne na podlahe tak, že sa nedalo prejsť z izby do izby. Viete si to vôbec predstaviť? Ja nie! No možno sa nám to začne stávať po uverejnení a publikovaní tohto článku.

Profesionálne upratovanie domácnosti

Čo všetko profesionálne upratovanie zahŕňa?

Na túto otázku by som odpovedala len v stručnosti. Každá domácnosť je unikátna ako človek sám. Profesionálne upratovanie zahŕňa predovšetkým činnosti, na ktoré v každodennom živote ostáva času najmenej. Ale tiež sú tu aj činnosti, ktoré si zákazník vyžiada.

Nosíte si prácu aj domov? Upratuje doma?

Áno, určite áno, teda pokiaľ je to možné. Nebudem vám hovoriť, aké ťažké je v dnešnej dobe udržať sa na trhu. Preto sa riadime starým pravidlom „náš zákazník, náš pán“.

Ďakujeme pekne za rozhovor! V prípade akýchkoľvek otázok máte k dispozícií komentáre pod článkom. V prípade, že máte záujem o upratovacie služby, prípadne sa chcete Veroniky Gondášovej niečo opýtať, môžete Curtain service kontaktovať cez facebookovú stránku.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.Publikované dňa: 24.12.2018
Hodnotenie článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmiBonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmi

E-shop Bonami.sk predáva originálne kúsky, s ktorými bude vaša domácnosť pôsobiť výnimočne a zároveň pohodlne. O ponuke obchodu i o tom, čo je aktuálne v móde sme sa rozprávali s tímom...

Petr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domuPetr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domu

Jednou z možností realizácie kvalitnej a dizajnovej terasy je aj kompozit. Dá sa použiť na terasu k rodinnému domu, ale aj na plochú strechu, balkón či spevnené plochy v okolí bazéna.

Olinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej bázeOlinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej báze