Dalno kuchyne: Kuchyne na mieru sa prispôsobia vám, nie vy vašej kuchyni

Kuchyňa na mieru je snom mnohých - či už ide o milovníkov varenia, mladú rodinu sťahujúcu sa do svojho prvého bytu, alebo o ľudí, ktorí chcú mať jednoducho pekný byt. Hoci ide o dlhodobu investíciu, vyššia cena ich často odradí.

Bielo šedá rustikálna kuchyňa na mieru

O kuchyniach na mieru, ich kvalite a cenovej dostupnosti sme sa rozprávali s Veronikou Maršalovovou z Dalno Trade.

Kuchyne na mieru sú čoraz žiadanejšie. Čím to podľa vás je?

Kuchyňa na mieru značí, že sa neprispôsobujete vašej kuchyni, ale kuchyňa sa prispôsobuje vám a to maximálne na mieru, teda aj do posledného milimetra. Čoraz viac sú zákazníkmi dopytované individuálne požiadavky na kuchynské linky do rôznych atypických priestorov. Pri kuchyniach na mieru má zákazník možnosť uskutočniť svoje predstavy bez akýchkoľvek limitov.

Na čo kladiete pri navrhovaní kuchyne dôraz?

V prvom rade je to idea zákazníka, ktorú sa snažíme zhmotniť. Okrem estetickej stránky kladieme dôraz najmä na funkčnosť a praktickosť. Každú kuchyňu navrhujeme tak, aby obsahovala potrebnú dávku ergonómie.

Čierna matná moderná kuchyňa s ostrovčekom

Je každá kuchyňa „originálom“ alebo len vyskladáte kuchyňu z katalógu?

Vytrvalosť a originalita nás radí medzi slovenskú špičku vo výrobe kuchynských liniek. Každá kuchynská linka je odlišná, každý typ niečím zaujímavý, bez opakovaného scenáru. Individuálne nadmieru, prispôsobené na mieru. U nás sériová výroba nemá miesto, keďže si každá kuchynská linka nesie svoj príbeh od počiatočného 3D návrhu, cez celý priebeh výroby, až po realizáciu u zákazníka doma.

Aké farebné kombinácie patria k najpopulárnejším?

Je to naozaj individuálne, pretože naozaj každá zákazka sa „mieša“ podľa osobitého vkusu zákazníka.

Medzi najpreferovanejšie štýly patria tieto kombinácie:

Teplo domova (čaro dreva v kombinácii s jemným odtieňom bielej či vanilky);
Nadčasový dizajn (v industriálnom duchu s priemyselným nádychom);
Dávka útulnosti (Zemité farby, ktoré robia domov domovom).

Hnedo-biela moderná rohová kuchyňa

Od čoho sa odvíja cena kuchyne na mieru?

Cenovú hladinu kuchyne ovplyvňuje nespočetné množstvo faktorov. Veľkosť kuchyne, dispozičné riešenie, výber dekoru (k dispozícii je viac ako 200 voliteľných dekorov rozdelených do cenových hladín), voľba materiálu (akrylát laser edge, mat, evermatt, vysoký lesk – striekaný, dýha, masív), ale predovšetkým vnútorné vybavenie, ktoré sa dá definovať ako najdrahšia časť kuchyne.

Na čom sa oplatí a neoplatí pri kuchyni šetriť?

Nie je služba ako služba. Dôležitými prvkami pri kuchynskej linke je vnutorné vybavenie a používané výrobné technológie. Dôraz kladieme na vysoko kvalitné materiálové prevedenie, typy kovaní, povrchovú úpravu a každým dňom sme o krok vpred nielen dizajnovo, ale aj technologicky. Lebo len vtedy platí „ať slouži léta“. Najmodernejšie výrobné technológie u nás (NaNo technológia, Laser Edge, PUR Technológia) prinášajú 4. priemyselnú revolúciu v praxi.

Biela rustikálna kuchyňa s jedálňou a bielymi spotrebičmi

Ak si dá človeka naceniť tú istú kuchyňu v rôznych konkurenčných štúdiách, cena je vždy iná. Čím to je? Je rozdiel v kvalite materiálov a mechanizmov alebo ide hlavne o rozdielnu výšku zisku daného štúdia?

Nepredávame hotový výrobok, ktorý vidíte na obrázku. Vždy vyrábame produkt pre konkrétneho zákazníka, nemáme preddefinované úrovne skriniek, ideme na mieru do priestoru u zákazníka doma. Keď sa vyrába kuchyňa pre p. Dalnakovú, nemôže byť rovnaká cena pre p. Nedalnakovu, pretože kuchyne idú do dvoch rôznych priestorov, teda odlišné veľkosťou s inou kombináciou dekorov, povrchovou úpravou, rozličnou skladbou rozloženia a čo je veľmi podstatné vnútornou výbavou. Kuchynská linka bola napr. pre zákazníka v cenovej hladine 4 500 €, avšak, ak z nej vyberiem 2 výsuvné potravinové skrine, ktoré zákazník požadoval, napr. miesto policového systému, kuchyňa bude v cene 3 500 €. Na pohľad rovnaká, cenou odlišná. A takýchto zmien je hlavne pri kuchyniach naozaj veľa. Zmeny, ktoré pri pohľade na foto nevidieť, ale cítiť v odraze ceny. Navyše je málo pravdepodobné že v dvoch rozličných konkurenčných štúdiách nacenia tú istú kuchyňu. Zväčša každý výrobca používa rozličné druhy kovaní, typy materiálov či výrobné procesy. Preto je cena vždy odlišná.

Čo všetko zákazníci u vás nájdu?

Ak to mám zrhnúť, tak to sú:

  • kompletné zariadenia interiérov, kuchynské linky, vstavané skrine, spálňové zostavy, obývacie zariadenia, kancelárske priestory, ambulancie, salóny, reštauračné zariadenia,
  • kompletné vybavenie kuchynských liniek vrátane spotrebičov, drezov, batérii, sorterov atď.,
  • 3D vizualizácia a vypracovanie cenovej kalkulácie v štúdiách pre vaše interiéry úplne zdarma,
  • vysokokvalitné materiály (viac ako 200 voliteľných dekorov), kovania od renomovaných dodávateľov s doživotnou zárukou,
  • 5-ročná záruka na kuchynské linky,
  • vlastný vozový park, pre bezpečné doručenie priamo do vašich domovov,
  • garantovaný záručný a pozáručná servis,
  • vyškolení montážni pracovníci.

Moderná kuchyňa v drevodekore so vstavaným barom

Biela kuchyňa s drevom moderná rohová

Dalno kuchyňa na mieru betónový efekt

Biela rustikálna kuchyňa a čierne spotrebiče

Ďakujeme pekne za rozhovor! V prípade akýchkoľvek otázok máte k dispozícií komentáre pod článkom alebo sa na Dalno kuchyne môžete obrátiť prostredníctvom facebookovej stránky.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...

Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň

Máte už vybratý stolík pod TV? Nie je to také jednoduché ako ste si na začiatku mysleli? Možno vám pomôžu sa rozhodnúť naše tipy. Nechajte sa inšpirovať našou galériou.

Žltá obývačka vás nabije energiou Žltá obývačka vás nabije energiou

Žltá je farba slnka, rozžiari každú jednu miestnosť. Podľahnite čaru tejto farby a skúste ju zakomponovať aj do svojho bytu. Uvidíte, že obývačka v žltých odtieňoch každého očarí.Publikované dňa: 14.12.2018
Hodnotenie článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Zlatko Balaš: Hlavným cieľom svetelných stropov je dostať do interiéru svetlo ako z oblohy Zlatko Balaš: Hlavným cieľom svetelných stropov je dostať do interiéru svetlo ako z oblohy

Zlatko Balaš, svetelný špecialista zo Svetelných stropov, nám porozprával o výhodách svetelných stropov, aké stropy patria k najobľúbenejším i to, akým spôsobom sa takýto strop montuje.

Aké sú najčastejšie chyby pri stavaní domu svojpomocne, prezradí Fero Lehocký Aké sú najčastejšie chyby pri stavaní domu svojpomocne, prezradí Fero Lehocký

Chcete stavať rodinný dom? Potom by ste nemali zabúdať na dobre pripravený projekt. S architektom Ferom Lehotským sme sa porozprávali nielen o projektoch domov, ale aj o tom, či klienti...

Bohumír Luzar: Ekologický jednorazový riad je biologicky rozložiteľný v rozmedzí 60 – 90 dní Bohumír Luzar: Ekologický jednorazový riad je biologicky rozložiteľný v rozmedzí 60 – 90 dní

Žijete ekologicky? Alebo sa o to aspoň snažíte? Jednou z možností je aj používanie kompostovateľného riadu či obalov. Na túto tému sme sa rozprávali s Bohumírom Luzarom.