Lenka Pertlíčková: Naozaj kvalitný hrniec z nehrdzavejúcej ocele nie je možné vyrobiť lacno

Riady a rôzne kuchynské doplnky majú v kuchyni neoddeliteľné miesto. Či už varíte každodenne, alebo len občas, bez správnej výbavy sa nezaobídete. Hrnce, panvice a riady podliehajú móde rovnako ako kuchynské roboty či také praktické veci ako je oblečenie.

Kuchynský riad WMF z ponuky Kulina.sk

Lenka Pertlíčková, výkonná riaditeľka Kulina, s. r. o., nám prezradila, ktoré riady patria k najpopulárnejším, či sa do nich oplatí investovať a ktoré výrobky z ich ponuky sú najpopulárnejšie.

Predávate pekné riady. Ktoré patria v súčasnosti k najpopulárnejším?

Ďakujeme, do nášho sortimentu vyberáme len tie najlepšie značky zodpovedajúcej kvality. Najpopulárnejšie sú hrnce a súpravy riadu z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele. Nie je to ale nejaký aktuálny trend. Obľubu hrncov z nehrdzavejúcej ocele pozorujeme u našich zákazníkov už od založenia Kuliny. Na druhom mieste v obľube je potom keramický riad, ktorý je vhodný na sporák aj do rúry.

Podliehajú aj riady módnym trendom?

Módne trendy sa prelínajú aj do riadov a kuchynských doplnkov. Naše značky uvádzajú na trh každý rok novinky, ktoré reflektujú napríklad farebné trendy alebo nové vylepšené materiály v súvislosti s rozvojom technológií. To potom umožní kombinovať napríklad medený alebo keramický riad s možnosťou použitia na indukčnom sporáku.

Medený riad Mauviel

Ceny kvalitného riadu nie sú najnižšie. Oplatí sa do riadu investovať? Ide o riady na celý život?

Produkty značiek, ktoré predávame, patria medzi najkvalitnejšie v tejto oblasti a tomu zodpovedá aj cena. Naozaj kvalitný hrniec z nehrdzavejúcej ocele, ktorý roky vydrží celú tú záťaž ako je každodenné umývanie v umývačke riadu, veľké teplotné rozdiely, účinný prenos tepla a s tým súvisiacu úsporu energie, nie je možné vyrobiť lacno. Pre zákazníkov, ktorí majú radi funkčné, kvalitné a pekné riady, je určite vhodné investovať do drahších značiek. Mnohé z nich majú vyše storočnú históriu a naozaj vedia, čo robia ????. Typickým príkladom je naša najobľúbenejšia a najpredávanejšia značka WMF.

Aký materiál je podľa vás na výrobu riadu najlepší?

Podľa mňa asi už spomínaná nehrdzavejúca oceľ, je to výborný materiál. Dlho vydrží, nehrdzavie a je odolná proti potravinovým kyselinám. Tento materiál je v podstate vhodný na všetky typy prípravy jedál – smaženie, dusenie, naparovanie a pod. a dnes je už veľmi dobre zvládnutá aj technológia použitia tohto materiálu na modernom indukčnom sporáku.

Čierny kuchynský robot KitchenAid

Aký sortiment okrem riadu ponúkate a ktoré kategórie patria medzi najobľúbenejšie?

Okrem riadu a rôznych doplnkov na varenie sú najobľúbenejšou kategóriou nože, ponúkame mimoriadne široký sortiment 10 špičkových značiek. Ďalšou veľmi obľúbenou kategóriou je kompletná výbava na stolovanie, ponúkame už aj doplnky do bytu, kúpeľne a v malej miere aj do záhrady. Čo sa týka elektrospotrebičov, jednoznačne vedie ikonická americká značka KitchenAid.

Aké otázky vám zákazníci ohľadom riadu kladú najčastejšie?

Zákazníci sa najčastejšie pýtajú na možnosť varenia na indukcii, na použité materiály, a to v súvislosti s rôznymi alergiami na kovy, na typ povrchu – obzvlášť keď je nepriľnavý. Veľmi často riešia možnosť pravidelného umývania v umývačke riadu, či majú hrnce uchá, ktoré pri zahriatí hrnca nie sú horúce, ďalej je to hmotnosť, pretože veľký liatinový hrniec je už naozaj „ťažká váha“.

Ďakujeme za rozhovor. Ak chcete vedieť o tejto téme viac, napíšte nám svoje otázky a aj prípadné skúsenosti do komentárov pod článkom. Viac informácií získate aj na facebookovej stránke Kulina.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke

Patrí zelená k vašim obľúbeným farbám? Potom sa jej pri zariaďovaní bytu nemusíte vôbec obávať. Pozrite sa, ako sa hodí napríklad do spálne.

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.

Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi

Veranda či terasa je snom pravdepodobne každého, kto by chcel bývať v dome. Je to priestor, kde si môžete na čerstvom vzduchu posedieť s rodinou či priateľmi. Za letných večerov...Publikované dňa: 04.03.2019
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Olinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej báze Olinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej báze

Marián Majcher z Fajn Art: Originálna patina a kresba dreva sú typické pre naše výrobky Marián Majcher z Fajn Art: Originálna patina a kresba dreva sú typické pre naše výrobky

Výrobky zo starého dreva dodajú vášmu domovu nádych originality a atmosféru starých čias. Marián Majcher vyrába svoje dielka zo starých dreveníc a starých nástrojov.

Tomáš Horváth: Porez a hranovanie drevotriesky je atypická zákazková výroba Tomáš Horváth: Porez a hranovanie drevotriesky je atypická zákazková výroba

Nábytkové dielce na mieru, z ktorých si môžete poskaladať skriňu, komodu či posteľ? Domáci majstri môžu drevotriesku použiť na čokoľvek. Viac sa dozviete v rozhovore s Tomášom Horváthom...