Lenka Pertlíčková: Naozaj kvalitný hrniec z nehrdzavejúcej ocele nie je možné vyrobiť lacno

Riady a rôzne kuchynské doplnky majú v kuchyni neoddeliteľné miesto. Či už varíte každodenne, alebo len občas, bez správnej výbavy sa nezaobídete. Hrnce, panvice a riady podliehajú móde rovnako ako kuchynské roboty či také praktické veci ako je oblečenie.

Kuchynský riad WMF z ponuky Kulina.sk

Lenka Pertlíčková, výkonná riaditeľka Kulina, s. r. o., nám prezradila, ktoré riady patria k najpopulárnejším, či sa do nich oplatí investovať a ktoré výrobky z ich ponuky sú najpopulárnejšie.

Predávate pekné riady. Ktoré patria v súčasnosti k najpopulárnejším?

Ďakujeme, do nášho sortimentu vyberáme len tie najlepšie značky zodpovedajúcej kvality. Najpopulárnejšie sú hrnce a súpravy riadu z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele. Nie je to ale nejaký aktuálny trend. Obľubu hrncov z nehrdzavejúcej ocele pozorujeme u našich zákazníkov už od založenia Kuliny. Na druhom mieste v obľube je potom keramický riad, ktorý je vhodný na sporák aj do rúry.

Podliehajú aj riady módnym trendom?

Módne trendy sa prelínajú aj do riadov a kuchynských doplnkov. Naše značky uvádzajú na trh každý rok novinky, ktoré reflektujú napríklad farebné trendy alebo nové vylepšené materiály v súvislosti s rozvojom technológií. To potom umožní kombinovať napríklad medený alebo keramický riad s možnosťou použitia na indukčnom sporáku.

Medený riad Mauviel

Ceny kvalitného riadu nie sú najnižšie. Oplatí sa do riadu investovať? Ide o riady na celý život?

Produkty značiek, ktoré predávame, patria medzi najkvalitnejšie v tejto oblasti a tomu zodpovedá aj cena. Naozaj kvalitný hrniec z nehrdzavejúcej ocele, ktorý roky vydrží celú tú záťaž ako je každodenné umývanie v umývačke riadu, veľké teplotné rozdiely, účinný prenos tepla a s tým súvisiacu úsporu energie, nie je možné vyrobiť lacno. Pre zákazníkov, ktorí majú radi funkčné, kvalitné a pekné riady, je určite vhodné investovať do drahších značiek. Mnohé z nich majú vyše storočnú históriu a naozaj vedia, čo robia ????. Typickým príkladom je naša najobľúbenejšia a najpredávanejšia značka WMF.

Aký materiál je podľa vás na výrobu riadu najlepší?

Podľa mňa asi už spomínaná nehrdzavejúca oceľ, je to výborný materiál. Dlho vydrží, nehrdzavie a je odolná proti potravinovým kyselinám. Tento materiál je v podstate vhodný na všetky typy prípravy jedál – smaženie, dusenie, naparovanie a pod. a dnes je už veľmi dobre zvládnutá aj technológia použitia tohto materiálu na modernom indukčnom sporáku.

Čierny kuchynský robot KitchenAid

Aký sortiment okrem riadu ponúkate a ktoré kategórie patria medzi najobľúbenejšie?

Okrem riadu a rôznych doplnkov na varenie sú najobľúbenejšou kategóriou nože, ponúkame mimoriadne široký sortiment 10 špičkových značiek. Ďalšou veľmi obľúbenou kategóriou je kompletná výbava na stolovanie, ponúkame už aj doplnky do bytu, kúpeľne a v malej miere aj do záhrady. Čo sa týka elektrospotrebičov, jednoznačne vedie ikonická americká značka KitchenAid.

Aké otázky vám zákazníci ohľadom riadu kladú najčastejšie?

Zákazníci sa najčastejšie pýtajú na možnosť varenia na indukcii, na použité materiály, a to v súvislosti s rôznymi alergiami na kovy, na typ povrchu – obzvlášť keď je nepriľnavý. Veľmi často riešia možnosť pravidelného umývania v umývačke riadu, či majú hrnce uchá, ktoré pri zahriatí hrnca nie sú horúce, ďalej je to hmotnosť, pretože veľký liatinový hrniec je už naozaj „ťažká váha“.

Ďakujeme za rozhovor. Ak chcete vedieť o tejto téme viac, napíšte nám svoje otázky a aj prípadné skúsenosti do komentárov pod článkom. Viac informácií získate aj na facebookovej stránke Kulina.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte? Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte?

Máte doma závesy? Hodia sa nielen do obývačky či spálne, ale aj do detskej izby a kuchyne. Sú dekoračným doplnkom, ktorý dodá miestnosti svojský ráz.

Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi

Veranda či terasa je snom pravdepodobne každého, kto by chcel bývať v dome. Je to priestor, kde si môžete na čerstvom vzduchu posedieť s rodinou či priateľmi. Za letných večerov...

Retro obývačka - stavte na explóziu farieb Retro obývačka - stavte na explóziu farieb

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...Publikované dňa: 04.03.2019
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmiBonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmi

E-shop Bonami.sk predáva originálne kúsky, s ktorými bude vaša domácnosť pôsobiť výnimočne a zároveň pohodlne. O ponuke obchodu i o tom, čo je aktuálne v móde sme sa rozprávali s tímom...

Petr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domuPetr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domu

Jednou z možností realizácie kvalitnej a dizajnovej terasy je aj kompozit. Dá sa použiť na terasu k rodinnému domu, ale aj na plochú strechu, balkón či spevnené plochy v okolí bazéna.

Olinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej bázeOlinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej báze