Lenka Pertlíčková: Naozaj kvalitný hrniec z nehrdzavejúcej ocele nie je možné vyrobiť lacno

Riady a rôzne kuchynské doplnky majú v kuchyni neoddeliteľné miesto. Či už varíte každodenne, alebo len občas, bez správnej výbavy sa nezaobídete. Hrnce, panvice a riady podliehajú móde rovnako ako kuchynské roboty či také praktické veci ako je oblečenie.

Kuchynský riad WMF z ponuky Kulina.sk

Lenka Pertlíčková, výkonná riaditeľka Kulina, s. r. o., nám prezradila, ktoré riady patria k najpopulárnejším, či sa do nich oplatí investovať a ktoré výrobky z ich ponuky sú najpopulárnejšie.

Predávate pekné riady. Ktoré patria v súčasnosti k najpopulárnejším?

Ďakujeme, do nášho sortimentu vyberáme len tie najlepšie značky zodpovedajúcej kvality. Najpopulárnejšie sú hrnce a súpravy riadu z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele. Nie je to ale nejaký aktuálny trend. Obľubu hrncov z nehrdzavejúcej ocele pozorujeme u našich zákazníkov už od založenia Kuliny. Na druhom mieste v obľube je potom keramický riad, ktorý je vhodný na sporák aj do rúry.

Podliehajú aj riady módnym trendom?

Módne trendy sa prelínajú aj do riadov a kuchynských doplnkov. Naše značky uvádzajú na trh každý rok novinky, ktoré reflektujú napríklad farebné trendy alebo nové vylepšené materiály v súvislosti s rozvojom technológií. To potom umožní kombinovať napríklad medený alebo keramický riad s možnosťou použitia na indukčnom sporáku.

Medený riad Mauviel

Ceny kvalitného riadu nie sú najnižšie. Oplatí sa do riadu investovať? Ide o riady na celý život?

Produkty značiek, ktoré predávame, patria medzi najkvalitnejšie v tejto oblasti a tomu zodpovedá aj cena. Naozaj kvalitný hrniec z nehrdzavejúcej ocele, ktorý roky vydrží celú tú záťaž ako je každodenné umývanie v umývačke riadu, veľké teplotné rozdiely, účinný prenos tepla a s tým súvisiacu úsporu energie, nie je možné vyrobiť lacno. Pre zákazníkov, ktorí majú radi funkčné, kvalitné a pekné riady, je určite vhodné investovať do drahších značiek. Mnohé z nich majú vyše storočnú históriu a naozaj vedia, čo robia ????. Typickým príkladom je naša najobľúbenejšia a najpredávanejšia značka WMF.

Aký materiál je podľa vás na výrobu riadu najlepší?

Podľa mňa asi už spomínaná nehrdzavejúca oceľ, je to výborný materiál. Dlho vydrží, nehrdzavie a je odolná proti potravinovým kyselinám. Tento materiál je v podstate vhodný na všetky typy prípravy jedál – smaženie, dusenie, naparovanie a pod. a dnes je už veľmi dobre zvládnutá aj technológia použitia tohto materiálu na modernom indukčnom sporáku.

Čierny kuchynský robot KitchenAid

Aký sortiment okrem riadu ponúkate a ktoré kategórie patria medzi najobľúbenejšie?

Okrem riadu a rôznych doplnkov na varenie sú najobľúbenejšou kategóriou nože, ponúkame mimoriadne široký sortiment 10 špičkových značiek. Ďalšou veľmi obľúbenou kategóriou je kompletná výbava na stolovanie, ponúkame už aj doplnky do bytu, kúpeľne a v malej miere aj do záhrady. Čo sa týka elektrospotrebičov, jednoznačne vedie ikonická americká značka KitchenAid.

Aké otázky vám zákazníci ohľadom riadu kladú najčastejšie?

Zákazníci sa najčastejšie pýtajú na možnosť varenia na indukcii, na použité materiály, a to v súvislosti s rôznymi alergiami na kovy, na typ povrchu – obzvlášť keď je nepriľnavý. Veľmi často riešia možnosť pravidelného umývania v umývačke riadu, či majú hrnce uchá, ktoré pri zahriatí hrnca nie sú horúce, ďalej je to hmotnosť, pretože veľký liatinový hrniec je už naozaj „ťažká váha“.

Ďakujeme za rozhovor. Ak chcete vedieť o tejto téme viac, napíšte nám svoje otázky a aj prípadné skúsenosti do komentárov pod článkom. Viac informácií získate aj na facebookovej stránke Kulina.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.

Žlté kuchyne – potešia oko i ducha Žlté kuchyne – potešia oko i ducha

Žltá farba má mnoho pozitív – nielenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale tiež dokáže zosvetliť a otepliť interiér a zväčšiť priestor. Hovorí sa však aj to, že vzbudzuje chuť do...Publikované dňa: 04.03.2019
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Zlatko Balaš: Hlavným cieľom svetelných stropov je dostať do interiéru svetlo ako z oblohy Zlatko Balaš: Hlavným cieľom svetelných stropov je dostať do interiéru svetlo ako z oblohy

Zlatko Balaš, svetelný špecialista zo Svetelných stropov, nám porozprával o výhodách svetelných stropov, aké stropy patria k najobľúbenejším i to, akým spôsobom sa takýto strop montuje.

Aké sú najčastejšie chyby pri stavaní domu svojpomocne, prezradí Fero Lehocký Aké sú najčastejšie chyby pri stavaní domu svojpomocne, prezradí Fero Lehocký

Chcete stavať rodinný dom? Potom by ste nemali zabúdať na dobre pripravený projekt. S architektom Ferom Lehotským sme sa porozprávali nielen o projektoch domov, ale aj o tom, či klienti...

Bohumír Luzar: Ekologický jednorazový riad je biologicky rozložiteľný v rozmedzí 60 – 90 dní Bohumír Luzar: Ekologický jednorazový riad je biologicky rozložiteľný v rozmedzí 60 – 90 dní

Žijete ekologicky? Alebo sa o to aspoň snažíte? Jednou z možností je aj používanie kompostovateľného riadu či obalov. Na túto tému sme sa rozprávali s Bohumírom Luzarom.