Branislav Lipan: Sme presvedčení o tom, že rakúska drogéria je lepšia ako slovenská

O rakúskej drogérii sa hovorí, že je lepšia ako slovenská - účinnejšie sú vraj pracie prostriedky i aviváže a kozmetika. Čo je na tom pravdy?

Rakúska drogéria MyAustria

Čo sa rakúskej drogérie týka, Slováci nakupujú najradšej prášky, gély, kapsuly či aviváže. Čo ich ešte okrem toho láka a prečo sa oplatí kupovať rakúsku drogériu porozprával Branislav Lipan z MyAustria.

Je drogéria z Rakúska skutočne lepšia ako tá slovenská?

Sme o tom presvedčení a dennodenne nám to potvrdzujú aj naši klienti prostredníctvom svojich recenzií. Zákazníci pre nás vždy boli a budú na prvom mieste, a ich názor je pre nás mimoriadne dôležitý. Aj z tohto dôvodu sa ich snažíme spätne oslovovať. Zaujíma nás ich názor na produkty z myaustria.sk, a pýtame sa aj na to, či zaznamenali rozdiel medzi štandardom zo Slovenska a produktami z Rakúska a Nemecka. Tu sa musíme pochváliť, že sa stretávame s výrazne pozitívnymi reakciami (97 %). Čo je však dôležité, vďaka tejto komunikácií sa neraz dozvedáme aj alternatívne využívanie niektorých druhov produktov a následne sa o tieto skúsenosti ďalej delíme so zákazníkmi, ktorí potrebujú poradiť správny výrobok na konkrétny účel.

Ako sa líšia ceny medzi rakúskou a slovenskou drogériou?

Slovákov zaujíma predovšetkým nízka cena. Z tohto dôvodu sú ceny produktov, ale aj služieb v mnohých odvetviach samotnými spotrebiteľmi stláčané smerom nadol. Predajcovia a výrobcovia sa snažia tomuto trendu prispôsobiť, čo má, nanešťastie, za následok práve pokles ich kvalitatívnej úrovne. Naším cieľom nie je byť lacný. Našimi zákazníkmi sú spotrebitelia, ktorí oceňujú pridanú hodnotu v podobe kvality. Uvedomujeme si, že v Rakúsku aj v Nemecku sú ceny drogérie vyššie ako u nás na Slovensku. Na druhej strane, vďaka špeciálnym akciám sa ich ceny neraz dokážu dostať na úroveň tých slovenských, prípadne ešte nižšie. Tieto výhodné zľavy, samozrejme, sledujeme a využívame, aby sme postupne aj našim zákazníkom na Slovensku vedeli ponúknuť zaujímavejšiu cenu na určité produkty.

Pracie gély z Rakúska

Z čoho všetkého sa skladá vaša ponuka?

V súčasnosti sú našimi najpredávanejšími produktami pracie prášky, gély, kapsule či aviváže. Pre slovenského zákazníka sú však veľmi zaujímavé aj produkty pre ručné umývanie riadu alebo umývačky, odstraňovače škvŕn, kompletná starostlivosť o čistenie domácnosti, detská kozmetika, kozmetika pre pánov aj dámy. V blízkej dobe však pripravujeme aj sekciu „suchých“ potravín, kde rozdiely v kvalite priamo vplývajú na zdravie. Potraviny u susedov v Rakúsku sú prísne kontrolované a prístup tamojších spotrebiteľov k bio a ekologickým produktom je všeobecne známy.

Čo zákazníci nakupujú najviac?

Naši zákazníci majú predovšetkým záujem o pracie prášky a gély od značiek Persil a Ariel. V poslednom období sme však zaznamenali zvýšený záujem aj o ekologicky šetrné výrobky. Čoraz viac Slovákov v rámci svojho spotrebiteľského správania zohľadňuje aj zodpovednosť voči životnému prostrediu, čo nás, samozrejme, veľmi teší. Veľmi populárne sú preto aj eko značky Almawin a Frosch.

Čo sa oplatí kúpiť najviac podľa vás?

Z nášho pohľadu sú to jednoznačne veľkoobjemové pracie prášky určené na 100 a viac praní. Tieto balenia sú pomerne ťažké a náročnejšia je aj manipulácia s nimi. Pri online nákupe si však zákazník jedným klikom prenesie prášok do virtuálneho nákupného košíka a náš kuriér mu ho privezie až ku vchodovým dverám.

Výdajňa rakúskej drogérie MyAustria

Dnes už nie je problém si všetko objednať cez internet. Zákazník si preto môže nakúpiť priamo z Rakúska, aby mal istotu, že dostane kvalitu. Nakoľko využívajú zákazníci vaše služby?

Sme nesmierne šťastní, že si nás zákazníci obľúbili a ich počet neustále rastie. V prvom rade im šetríme čas, najmä tým bratislavským, ktorí boli zvyknutí chodievať za nákupmi za hranice. Pre ešte väčšiu spokojnosť sme pred niekoľkými týždňami otvorili aj výdajňu. Nachádza sa v Bratislave na Bojníckej ulici 18, kde máme k dispozícii na „omakanie“ kompletný sortiment tovaru. Zákazníci sa tak môžu sami presvedčiť o tom, že všetky produkty sú skutočne z Rakúska a Nemecka, a na mieste si ich môžu rovno aj objednať. V prípade akýchkoľvek otázok je im navyše k dispozícii aj náš personál, ktorý im s radosťou odpovie na všetky prípadné otázky.

Ďakujeme krásne za rozhovor! Čo si myslíte o rakúskej drogérii a dvojakej kvalite výrobky vy? Na vyjadrenie názoru sú vám k dispozícií komentáre pod článkom alebo internetová stránka MyAustria.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie i u vás.

Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi

Veranda či terasa je snom pravdepodobne každého, kto by chcel bývať v dome. Je to priestor, kde si môžete na čerstvom vzduchu posedieť s rodinou či priateľmi. Za letných večerov...

Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete...Publikované dňa: 21.12.2018
Hodnotenie článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Petr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domu Petr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domu

Jednou z možností realizácie kvalitnej a dizajnovej terasy je aj kompozit. Dá sa použiť na terasu k rodinnému domu, ale aj na plochú strechu, balkón či spevnené plochy v okolí bazéna.

Olinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej báze Olinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej báze

Marián Majcher z Fajn Art: Originálna patina a kresba dreva sú typické pre naše výrobky Marián Majcher z Fajn Art: Originálna patina a kresba dreva sú typické pre naše výrobky

Výrobky zo starého dreva dodajú vášmu domovu nádych originality a atmosféru starých čias. Marián Majcher vyrába svoje dielka zo starých dreveníc a starých nástrojov.