Branislav Lipan: Sme presvedčení o tom, že rakúska drogéria je lepšia ako slovenská

O rakúskej drogérii sa hovorí, že je lepšia ako slovenská - účinnejšie sú vraj pracie prostriedky i aviváže a kozmetika. Čo je na tom pravdy?

Rakúska drogéria MyAustria

Čo sa rakúskej drogérie týka, Slováci nakupujú najradšej prášky, gély, kapsuly či aviváže. Čo ich ešte okrem toho láka a prečo sa oplatí kupovať rakúsku drogériu porozprával Branislav Lipan z MyAustria.

Je drogéria z Rakúska skutočne lepšia ako tá slovenská?

Sme o tom presvedčení a dennodenne nám to potvrdzujú aj naši klienti prostredníctvom svojich recenzií. Zákazníci pre nás vždy boli a budú na prvom mieste, a ich názor je pre nás mimoriadne dôležitý. Aj z tohto dôvodu sa ich snažíme spätne oslovovať. Zaujíma nás ich názor na produkty z myaustria.sk, a pýtame sa aj na to, či zaznamenali rozdiel medzi štandardom zo Slovenska a produktami z Rakúska a Nemecka. Tu sa musíme pochváliť, že sa stretávame s výrazne pozitívnymi reakciami (97 %). Čo je však dôležité, vďaka tejto komunikácií sa neraz dozvedáme aj alternatívne využívanie niektorých druhov produktov a následne sa o tieto skúsenosti ďalej delíme so zákazníkmi, ktorí potrebujú poradiť správny výrobok na konkrétny účel.

Ako sa líšia ceny medzi rakúskou a slovenskou drogériou?

Slovákov zaujíma predovšetkým nízka cena. Z tohto dôvodu sú ceny produktov, ale aj služieb v mnohých odvetviach samotnými spotrebiteľmi stláčané smerom nadol. Predajcovia a výrobcovia sa snažia tomuto trendu prispôsobiť, čo má, nanešťastie, za následok práve pokles ich kvalitatívnej úrovne. Naším cieľom nie je byť lacný. Našimi zákazníkmi sú spotrebitelia, ktorí oceňujú pridanú hodnotu v podobe kvality. Uvedomujeme si, že v Rakúsku aj v Nemecku sú ceny drogérie vyššie ako u nás na Slovensku. Na druhej strane, vďaka špeciálnym akciám sa ich ceny neraz dokážu dostať na úroveň tých slovenských, prípadne ešte nižšie. Tieto výhodné zľavy, samozrejme, sledujeme a využívame, aby sme postupne aj našim zákazníkom na Slovensku vedeli ponúknuť zaujímavejšiu cenu na určité produkty.

Pracie gély z Rakúska

Z čoho všetkého sa skladá vaša ponuka?

V súčasnosti sú našimi najpredávanejšími produktami pracie prášky, gély, kapsule či aviváže. Pre slovenského zákazníka sú však veľmi zaujímavé aj produkty pre ručné umývanie riadu alebo umývačky, odstraňovače škvŕn, kompletná starostlivosť o čistenie domácnosti, detská kozmetika, kozmetika pre pánov aj dámy. V blízkej dobe však pripravujeme aj sekciu „suchých“ potravín, kde rozdiely v kvalite priamo vplývajú na zdravie. Potraviny u susedov v Rakúsku sú prísne kontrolované a prístup tamojších spotrebiteľov k bio a ekologickým produktom je všeobecne známy.

Čo zákazníci nakupujú najviac?

Naši zákazníci majú predovšetkým záujem o pracie prášky a gély od značiek Persil a Ariel. V poslednom období sme však zaznamenali zvýšený záujem aj o ekologicky šetrné výrobky. Čoraz viac Slovákov v rámci svojho spotrebiteľského správania zohľadňuje aj zodpovednosť voči životnému prostrediu, čo nás, samozrejme, veľmi teší. Veľmi populárne sú preto aj eko značky Almawin a Frosch.

Čo sa oplatí kúpiť najviac podľa vás?

Z nášho pohľadu sú to jednoznačne veľkoobjemové pracie prášky určené na 100 a viac praní. Tieto balenia sú pomerne ťažké a náročnejšia je aj manipulácia s nimi. Pri online nákupe si však zákazník jedným klikom prenesie prášok do virtuálneho nákupného košíka a náš kuriér mu ho privezie až ku vchodovým dverám.

Výdajňa rakúskej drogérie MyAustria

Dnes už nie je problém si všetko objednať cez internet. Zákazník si preto môže nakúpiť priamo z Rakúska, aby mal istotu, že dostane kvalitu. Nakoľko využívajú zákazníci vaše služby?

Sme nesmierne šťastní, že si nás zákazníci obľúbili a ich počet neustále rastie. V prvom rade im šetríme čas, najmä tým bratislavským, ktorí boli zvyknutí chodievať za nákupmi za hranice. Pre ešte väčšiu spokojnosť sme pred niekoľkými týždňami otvorili aj výdajňu. Nachádza sa v Bratislave na Bojníckej ulici 18, kde máme k dispozícii na „omakanie“ kompletný sortiment tovaru. Zákazníci sa tak môžu sami presvedčiť o tom, že všetky produkty sú skutočne z Rakúska a Nemecka, a na mieste si ich môžu rovno aj objednať. V prípade akýchkoľvek otázok je im navyše k dispozícii aj náš personál, ktorý im s radosťou odpovie na všetky prípadné otázky.

Ďakujeme krásne za rozhovor! Čo si myslíte o rakúskej drogérii a dvojakej kvalite výrobky vy? Na vyjadrenie názoru sú vám k dispozícií komentáre pod článkom alebo internetová stránka MyAustria.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska

Je vaším snom mať kuchyňu zariadenú v provensálskom štýle? Potrebujete zariadenie ladené v bielej a štýlové doplnky, vďaka ktorým si budete pripadať ako na juhovýchode Francúzska.

Hexagon police sa hodia do každého interiéru Hexagon police sa hodia do každého interiéru

Zívajú steny vo vašej domácnosti prázdnotou? Potom by ste tento priestor mohli využiť na umiestnenie netradičných políc.

Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete...Publikované dňa: 21.12.2018
Hodnotenie článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Michal Hardyn: Cashback je vrátenie peňazí z nákupov zákazníkom Michal Hardyn: Cashback je vrátenie peňazí z nákupov zákazníkom

Vrátenie finančných prostriedkov z nákupov na internete? Je to naozaj možné. Čo všetko pre to treba urobiť? To sa dozviete v rozhovore s Michalom Hardynom z casback portálu Tipli.sk.

Marek Jurkáček: Kvalitne vyrobený nábytok vydrží aj desaťročia Marek Jurkáček: Kvalitne vyrobený nábytok vydrží aj desaťročia

Krásny drevený stolík, dvere podľa vašich predstáv či rolldor skriňa na mieru? Stolár Marek Jurkáček porozprával o výrobe nábytku na mieru i o tom, o čo majú ľudia najväčší záujem. 

Kristína Toroková: Dobré fotografie sú jedným zo základných predpokladov predaja nehnuteľností Kristína Toroková: Dobré fotografie sú jedným zo základných predpokladov predaja nehnuteľností

Fotenie nehnuteľností si vyžaduje špecifický prístup. Čo všetko treba pred samotným fotením urobiť, ako to celé prebieha? V rozhovore nám to prezradila realitná fotografka Kristína...