Marek Jurkáček: Kvalitne vyrobený nábytok vydrží aj desaťročia

Každá obývačka, kuchyňa či spálňa si zaslúži nábytok, ktorý do nej presne zapasuje. Keďže nie je jednoduché v ponuke vždy násjť to, čo človek hľadá, lepšou voľbou je vybrať si nábytok na mieru. V tomto prípade nielenže dostanete presne to, čo chcete, ale bude sa to do vami vybraného priestoru dokonale hodiť.

Ručne robené drevené zábradlie s kovovými detailmi

O výrobe nábytku na mieru porozprával stolár Marek Jurkáček, ktorý sa práci s drevom roky venuje.

Aký je postup v prípade, že má niekto záujem o nábytok na mieru?

Buď sa zákazník ozve iba s požiadavkou o cenovú ponuku konkrétneho výrobku, alebo príde na stretnutie/konzultáciu, poradiť sa, aké sú možnosti/varianty, najvyhovujúcejšie požiadavkám zákazníka... Nasleduje prípadná dohoda odsúhlasenia výroby a termínu dodania.

Sú všetky návrhy vaším dielom, alebo za vami chodia zákazníci aj s vlastnými nápadmi?

Je to individuálne, niekedy zákazník vie presne, čo chce, inokedy ho treba oboznámiť a usmerniť.

S ktorým drevom pracujete najradšej?

Ono to ani nie je o tom, s ktorým najradšej, ale ktoré je najpoužívanejšie. Najčastejšie sa vyrába zo smreku, dubu a buku.

Ručne robené drevené dvere a schody

Akým spôsobom drevo ošetrujete?

Záleží od expozície výrobku (interiér/exteriér). Drevo je potrebné ošetriť hlavne v exteriéri kvoli poveternostným vplyvom a škodcom. Najčastejšie lazúrami na to určenými. V interiéri ide skor o estetickú stránku. Používajú sa moridlá a PUR laky.

Aká je životnosť dreveného nábytku?

Kvalitne vyrobený nábytok vydrží aj desaťročia. Ľudia však vymieňajú nábytky skôr kvôli novým trendom.

Mnohí ľudia síce po nábytku na mieru túžia, obávajú sa však ceny. Môže si nábytok na mieru dovoliť každý?

Treba počítať s tým, že to nie je sériová výroba, kde sa chrlia kusy v stovkách za deň. Preto aj časová náročnosť navyšuje cenu výrobkov.

Ručne robené schody z tmavého dreva

Ktorý kúsok nábytku je, čo sa výroby týka, najdrahší?

Nejde o to aký kúsok, ale hlavne o materiál. Najdrahšie výrobky sú jednoznačne z masívu v porovnaní napríklad s drevotrieskou.

O aké výrobky majú zákazníci najväčší záujem?

Čo sa nás týka, najviac vyrábame schody, dvere, altánky, nábytok, taktiež rolldory, záhradné sedenia a iné.

Čo sa vás zákazníci v súvislosti s nábytkom na mieru najčastejšie pýtajú?

Na cenu, skoro vždy je to o cene.

Svetlá drevená skriňa na mieru

Bledé drevené schodisko so zábradlím

Ručne robené drevené posedenie

Ďakujeme za rozhovor! V prípade akýchkoľvek otázok sú vám k dispozícií komentáre pod článkom alebo facebooková stránka Stolárstva Jurkáček.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky

Aspoň jednu vázu má doma asi každý. Môže ísť o sklenený kúsok s jednoduchým dizajnom, alebo napríklad o kovovú dekoratívnu vázu. Akú máte doma vy?

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...Publikované dňa: 21.01.2019
Hodnotenie článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Olinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej báze Olinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej báze

Marián Majcher z Fajn Art: Originálna patina a kresba dreva sú typické pre naše výrobky Marián Majcher z Fajn Art: Originálna patina a kresba dreva sú typické pre naše výrobky

Výrobky zo starého dreva dodajú vášmu domovu nádych originality a atmosféru starých čias. Marián Majcher vyrába svoje dielka zo starých dreveníc a starých nástrojov.

Tomáš Horváth: Porez a hranovanie drevotriesky je atypická zákazková výroba Tomáš Horváth: Porez a hranovanie drevotriesky je atypická zákazková výroba

Nábytkové dielce na mieru, z ktorých si môžete poskaladať skriňu, komodu či posteľ? Domáci majstri môžu drevotriesku použiť na čokoľvek. Viac sa dozviete v rozhovore s Tomášom Horváthom...