Marek Jurkáček: Kvalitne vyrobený nábytok vydrží aj desaťročia

Každá obývačka, kuchyňa či spálňa si zaslúži nábytok, ktorý do nej presne zapasuje. Keďže nie je jednoduché v ponuke vždy násjť to, čo človek hľadá, lepšou voľbou je vybrať si nábytok na mieru. V tomto prípade nielenže dostanete presne to, čo chcete, ale bude sa to do vami vybraného priestoru dokonale hodiť.

Ručne robené drevené zábradlie s kovovými detailmi

O výrobe nábytku na mieru porozprával stolár Marek Jurkáček, ktorý sa práci s drevom roky venuje.

Aký je postup v prípade, že má niekto záujem o nábytok na mieru?

Buď sa zákazník ozve iba s požiadavkou o cenovú ponuku konkrétneho výrobku, alebo príde na stretnutie/konzultáciu, poradiť sa, aké sú možnosti/varianty, najvyhovujúcejšie požiadavkám zákazníka... Nasleduje prípadná dohoda odsúhlasenia výroby a termínu dodania.

Sú všetky návrhy vaším dielom, alebo za vami chodia zákazníci aj s vlastnými nápadmi?

Je to individuálne, niekedy zákazník vie presne, čo chce, inokedy ho treba oboznámiť a usmerniť.

S ktorým drevom pracujete najradšej?

Ono to ani nie je o tom, s ktorým najradšej, ale ktoré je najpoužívanejšie. Najčastejšie sa vyrába zo smreku, dubu a buku.

Ručne robené drevené dvere a schody

Akým spôsobom drevo ošetrujete?

Záleží od expozície výrobku (interiér/exteriér). Drevo je potrebné ošetriť hlavne v exteriéri kvoli poveternostným vplyvom a škodcom. Najčastejšie lazúrami na to určenými. V interiéri ide skor o estetickú stránku. Používajú sa moridlá a PUR laky.

Aká je životnosť dreveného nábytku?

Kvalitne vyrobený nábytok vydrží aj desaťročia. Ľudia však vymieňajú nábytky skôr kvôli novým trendom.

Mnohí ľudia síce po nábytku na mieru túžia, obávajú sa však ceny. Môže si nábytok na mieru dovoliť každý?

Treba počítať s tým, že to nie je sériová výroba, kde sa chrlia kusy v stovkách za deň. Preto aj časová náročnosť navyšuje cenu výrobkov.

Ručne robené schody z tmavého dreva

Ktorý kúsok nábytku je, čo sa výroby týka, najdrahší?

Nejde o to aký kúsok, ale hlavne o materiál. Najdrahšie výrobky sú jednoznačne z masívu v porovnaní napríklad s drevotrieskou.

O aké výrobky majú zákazníci najväčší záujem?

Čo sa nás týka, najviac vyrábame schody, dvere, altánky, nábytok, taktiež rolldory, záhradné sedenia a iné.

Čo sa vás zákazníci v súvislosti s nábytkom na mieru najčastejšie pýtajú?

Na cenu, skoro vždy je to o cene.

Svetlá drevená skriňa na mieru

Bledé drevené schodisko so zábradlím

Ručne robené drevené posedenie

Ďakujeme za rozhovor! V prípade akýchkoľvek otázok sú vám k dispozícií komentáre pod článkom alebo facebooková stránka Stolárstva Jurkáček.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú

Čo robiť, keď máte len jednu detskú izbu, ale dvoch drobcov? Skvelým riešením, ktoré šetrí miesto, je poschodová posteľ. Deti ju budú milovať, hrozí však, že sa pobijú o to, kto bude...

Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky

Je čierny gauč dobrou voľbou? Určite áno. Pozrite sa, ako dobre môže v miestnosti vyzerať a s čím všetkým sa dá kombinovať.

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.Publikované dňa: 21.01.2019
Hodnotenie článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Möbelix: Naši zákazníci nehľadajú to najlacnejšie, viac ich zaujíma design, funkčnosť, farbyMöbelix: Naši zákazníci nehľadajú to najlacnejšie, viac ich zaujíma design, funkčnosť, farby

S tímom Möbelix sme sa porozprávali o tom, čo je aktuálne v móde, v čom spočívajú výhody e-shopu, ale aj o zmene vkusu slovenského zákazníka.

Bonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmiBonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmi

E-shop Bonami.sk predáva originálne kúsky, s ktorými bude vaša domácnosť pôsobiť výnimočne a zároveň pohodlne. O ponuke obchodu i o tom, čo je aktuálne v móde sme sa rozprávali s tímom...

Petr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domuPetr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domu

Jednou z možností realizácie kvalitnej a dizajnovej terasy je aj kompozit. Dá sa použiť na terasu k rodinnému domu, ale aj na plochú strechu, balkón či spevnené plochy v okolí bazéna.