Sekera, nožnice, rýľ, hrable a iné náradie Fiskars. Sú naozaj kvalitné?

Svetoznáme značky dobýjajú trh takmer v každom odvetví. Inak tomu nie je ani v segmente pracovných, remeselníckych nástrojov a záhradkárskeho náčinia, ktoré produkujú obrovské firmy vo veľkom množstve.

Sekera Fiskars do záhrady

Občas sa však na trhu objaví značka, ktorá dokáže účinne zvýšiť konkurenciu. Jednou z nich je práve značka Fiskars. V súčasnosti jedna z najpopulárnejších značiek na trhu. Sekery, lopaty, rýle, hrable, nožnice na konáre či množstvo iného pracovného náradia, ktoré sa v domácnosti a v záhrade určite zíde.

Čo je Fiskars? Čo ponúka? Sú výrobky tohto výrobcu naozaj kvalitné? Poďme si Fiskars trocha priblížiť. 

Značka Fiskars

Ak vám povieme, že značka má už viac ako 369 rokov, len veľmi ťažko uveríte, že na trhu sa objavila až teraz. Pravda je však taká, že v roku 1649 neznámy Holanďan v malej osade vo Fínsku, Fiskars, postavil vysokú pec. Škandinávska železná ruda sa začala meniť na nástroje, ktoré sa začali dostávať do celého sveta. Originálna značka Fiskars® však ešte v tých časoch neexistovala. 

Oficiálne začiatky siahajú až do roku 1883, kedy bola spoločnosť registrovaná a následne v roku 1915 sa značka Fiskars stala akciovou spoločnosťou.

V súčasnosti Fiskars vyrába produkty vo viacerých krajinách po celom svete. Svoje sídlo však má vo fínskom hlavnom meste, Helsinkách. Filozofia však zostala rovnaká ako po stáročia a všetky nástroje, ktoré Fiskars vyrába, sú zárukou kvality. Spoločnosť sa odráža práve od svojej dlhoročnej tradície, ktorá si zakladá na svojich dávnych princípoch. Spoločnosť sa však dnes zaoberá aj výrobou špecifického náradia do kuchyne. Nože, hrnce, panvice, ostrič nožov alebo iné náčinie, ktoré v kuchyni využijete.   

Fiskars do záhrady

Čo vám Fiskars prináša do vašej záhrady? Predovšetkým kvalitné náradie na každodennú prácu. Ak teda chcete do svojej záhrady alebo kôlne kvalitné náradie, rozhodne siahnite po produktoch tohto výrobcu.

Záhradné nožnice na konáre Fiskars

Fiskars sekera, nožnice na konáre, hrable, rýľ, lopata či obyčajná metla. Akékoľvek náradie, na ktoré si spomeniete, vám prináša výrobca Fiskars.  

Sekery Fiskars

Disponujú kvalitnou čepeľou a takisto plastovým puzdrom, ktoré je na rozdiel od dreveného odolnejšie a omnoho trvácnejšie. Takisto tlmí údery. Práca s takýmto náradím je príjemnejšia a bezpečnejšia. Rozhodne sekery Fiskars vyskúšajte a uvidíte, že kálanie dreva môže ísť skutočne od ruky. 

Ručné píly značky Fiskars

Okrem toho, že drevo môžete aj nasekať, pre krajší a rovnejší rez vám Fiskars prináša ja ručné píly. Fiskars píly majú špecifický výbrus zubov, čo zabezpečuje, že čepeľ reže oboma smermi.

Ručná píla Fiskars

Takisto ponúkajú vymeniteľné listy. Ergonomické držanie s chráničom na prsty je vítané z hľadiska bezpečnosti.  

Fiskars záhradné nožnice

Značka Fiskars ponúka takisto záhradné nožnice na konáre. Treba spomenúť, že ide o najpredávanejšie nožnice na trhu. Či už ide o profesionálne záhradné nožnice, univerzálne teleskopické nožnice alebo dvojčepeľové nožnice do vašej záhrady. Spokojnosť zákazníkov je však viac ako uspokojivá a značka si v tejto oblasti udržiava stabilné miesto na trhu. 

Lopaty, hrable a rýle

Bežné náradie, ktoré sa hodí kedykoľvek a v ktoromkoľvek ročnom období. Značka Fiskars ponúka širokú škálu produktov, ktoré vám poslúžia napríklad aj pri odhŕňaní snehu, hrabaní lístia alebo pri rýľovaní v záhrade.

Hrable Fiskars do záhrady

Nech ide o akúkoľvek prácu okolo domu, chaty či záhrady, Fiskars vám ponúka kvalitné výrobky. Škandinávska železná ruda a precízna výroba sú ukážkou tej najlepšej kvality. 

Eshop a predajne značky Fiskars

Značka sa postupne dostala do povedomia predovšetkým distribúciou svojich produktov prostredníctvom iných predajcov, ktorí začali ponúkať výrobky tento značky. Z toho vyplýva, že toto náradie nájdete v množstve e-shopov, ale aj kamenných predajniach. Značka Fiskars má takisto vlastný e-shop. Rovnako tak, aby sa značka prezentovala má aj web, na ktorom prezentuje svoju filozofiu a kvalitatívne znaky výrobkov, ktoré vyrába. Ak vás teda zaujíma viac informácií o značke Fiskars, určite navštívte ich web.  

Fiskars sa dostal aj do kuchyne

Spomínali sme, že značka sa venuje aj výrobe špecifického náradia. Kuchyňa je srdcom domova a preto značka ponúka aj kvalitné náradie v podobe naberačiek, nožov, nožníc alebo aj samotný riad.

Súprava kuchynských nožov Fiskars

Hrnce či panvice si možno nájdu cestu aj do vašej kuchyne. Každopádne aj v tejto oblasti trhu sa značka dostáva do povedomia

Vyberáme z nášho katalógu

Fiskars znakom kvality

Pochopiteľne, ak si potrpíte na kvalitné náradie, ktorým sa postaráte o vašu záhradu alebo vykonáte akúkoľvek prácu okolo domu, produkty značky Fiskars možno považovať za naozaj dobrú voľbu. Nielenže ponúka široký sortiment nástrojov ako sekery, píly, lopaty, nožnice na konáre, živý plot, rýle, hrable a množstvo iného lesníckeho a záhradného náradia, ale predovšetkým vďaka poctivej výrobe a kvalitným materiálom od ocele až po kvalitné plasty. 

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

10/08/2021 21:29
Ernest

Mám univerzálnu sekeru Fiskars XS X7 a som s ňou spokojný. Používam ju na štiepanie menších polienok či na drobné osekávanie a na toto je úplne postačujúca. Plus dávam za rozšírenú časť mäkčeného plastu na rúčke, pretože sekerka sa výborne drží, čím je aj samotná manipulácia veľmi pohodlná. Sekera má ostrú čepeľ a seká výborne a bez zaváhania. Oceňujem tiež puzdro pre ochranu a bezpečnosť. Sekera je ľahučká a do ruky padne tak akurát. Celkové spracovanie je kvalitné a na úrovni. Fiskars je značka takzvaná istota. Vyzdvihujem univerzálnosť použitia, dobré vyváženie sekerky či prijateľnú cenu. Už len dúfam, že mi vydrží slúžiť dostatočne dlhú dobu.

11/08/2021 07:12
Kornélia

Mám lacné hrable FISKARS 1016036 a som s nimi spokojná. Hrable už na prvý pohľad vyzerajú kvalitne, pretože výrobca si dal záležať na výbere materiálov. Násada je vyrobená z tvrdeného hliníka a hroty hrablí sú z kalenej karbónovej ocele. Oceňujem nízku hmotnosť aj tenšiu rúčku, čo je pre ženy úplne super. Hrable sa mi veľmi dobre držia v rukách a manipulácia s nimi je jednoduchá aj pohodlná. Dopomáha tomu ergonomický tvar konca násady. Napriek ľahkosti hrable pôsobia pevne, a tak verím, že mi budú dlho slúžiť. Používam ich na hrabanie pri úprave záhonov v záhradke, ale aj na hrabanie drobného kameniva. Sú to šikovné hrabličky, ktoré zvládnu všetky práce na záhrade či v okolí rodinného domčeka, odporúčam ich všetkým.

13/08/2021 17:06
Filip

Doma mám Fiskars SET, v ktorom sú nožnice aj pílka a so setom spokojný. Záhradné nožnice sú teleskopické a majú univerzálne použitie. Pílka je prerezávacia a hoci by mohla byť aspoň o troška hrubšia, píli výborne. Tento set považujem za veľmi dobré predĺženie strihania a pílenia konárov bez použitia rebríka, zo zeme pekne dosiahnem vysoko do koruny stromu. Náradie je pevné a ostré, preto je radosť s ním pracovať. Ovládanie a manipulácia sú pohodlné a sila strihu je dostatočná. Celkové spracovanie je na úrovni, a preto rozmýšľam, že rovnaký set kúpim aj ocinovi. Fiskars je kvalitná značka, o tom snáď ani nemusí byť reč.

30/04/2022 11:19
Muza

pamatam sa, raz moj otec vzal sekeru a vyskočila mu z neho ta železna čast. Potom si kupil kvalitnu sekeru a tu ma tušim doteraz

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.

Svietniky ako dekorácia – strieborné, mosadzné, sklenené aj drevené Svietniky ako dekorácia – strieborné, mosadzné, sklenené aj drevené

Svietnik nie je len praktickým pomocníkom, môže byť aj krásnou dekoráciou do bytu i domu. Neveríte? Pozrite si naše fotoinšpirácie.

Hnedá spálňa – je to dobrá voľba? Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Farbu do spálne si vyberajte podľa svojich pocitov. Ak sa vám hnedá páči a upokojuje vás, potom sa do vašej spálne hodí.Publikované dňa: 25.02.2018
Hodnotenie článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Montáž umývadla so skrinkou, na dosku svojpomocne – výška, cena, postupMontáž umývadla so skrinkou, na dosku svojpomocne – výška, cena, postup

Aby vám umývadlo správne slúžilo, potrebujete ho správne namontovať.   Ako na montáž umývadla bez toho, aby ste si na pomoc museli zavolať odborníka?

Ako zrenovovať vaňu (tekutý smalt, fólia, farba na vaňu) – postup, cenaAko zrenovovať vaňu (tekutý smalt, fólia, farba na vaňu) – postup, cena

Poškodený povrch vane nemusí automaticky znamenať, že je potrebné celú vaňu vymeniť. Niekedy stačí povrch zaceliť opravným náterom.

Ako opraviť popraskané steny? Na mikropraskliny v omietke poslúži tmelAko opraviť popraskané steny? Na mikropraskliny v omietke poslúži tmel

Opravu malých aj stredne veľkých puklín zvládne každý a my vám v tomto návode prezradíme, ako na to.