Silvestrovský večer je už tu! Pripravte si originálnu výzdobu na domáci večierok!

Už len niekoľko hodín nás delí od nového roku. Takáto udalosť si žiada vymyslieť zábavný program pre rodinu a priateľov. Niekto trávi čas na horách, iný sa rád zabaví na kultúrnom programe v meste. Ak patríte k tým, ktorí sa tešia na zábavu pri domácom kozube, a počas silvestrovského večera očakávate hostí, pripravte im príjemné prekvapenie.

 Silvestrovská párty 2018

Niekoľko drobných dekorácií a nápadov dokáže povýšiť domáci večierok na nezabudnuteľnú udalosť, na ktorú budú vaši známi ešte dlho spomínať.

Slávnostne prestretý stôl

Či už sa chystáte ponúknuť hosťom slávnostnú večeru o niekoľkých chodoch, alebo naopak pripravujete švédske stoly plné obľúbených dobrôt, nezabudnite ho vyzdobiť tak, ako si táto príležitosť zaslúži. Kým počas vianočných sviatkov volíme najmä elegantné a nevtieravé farby, počas silvestrovskej noci sa môžeme dosýta vyblázniť.

Čo takto skúsiť niečo tradičné a výrazné? Kombinácia zlatej, bielej a čiernej farby je totiž nesmrteľná!

Silvestrovská výzdoba na stôl

Zvoľte si výrazný doplnok, ktorý rozžiari celú slávnostnú tabuľu, napríklad obrus v červenom, vínovom alebo malinovom odtieni. K nemu poľahky skombinujete jednofarebné obrúsky alebo obrúsky s veselým vianočným motívom a prestretý stôl doplníte niekoľkými svietnikmi.

Výzdoba na silvestrovskom stole

Ak máte naopak radi klasiku aj počas osláv príchodu Nového roku, vyberte si moderné metalické odtiene, zlatú, striebornú a medenú farbu, ktoré netradične doplňte jemnými pastelovými odtieňmi.

Výzdoba na Silvestra

Hitom sezóny je určite ružová, ktorú nájdete aj na vianočných stromčekoch, ale príjemne vynikne napríklad modrá či krémová.

Silvestrovské špeciality nemusíte podávať na porceláne po starej mame. Práva naopak! Posledný deň v roku si aj vy zaslúžite oddych od upratovania kuchyne a umývania riadu - pripravte pre svojich hostí papierové tanieriky a poháriky. Vy si ušetríte starosti a hostia sa nemusia báť, že rozbijú niektorý vzácny kus servisu.

Plastové poháriky na silvestrovskú párty

Vyhrať sa však dá aj s klasickými sklenenými pohármi a fľaškami sektu...

Vyzdobené poháre na šampánske na Silvestra

Vyzdobené fľaše sektu na Silvestra

Balóny, konfety a šampanské

Chcete premeniť obývačku na spoločenskú sálu za pár eur? Zadovážte si z obchodu väčšie množstvo balónov, ktoré môžete vhodne naaranžovať po miestnosti. Veselé farby či netradičné tvary vykúzlia úsmev na tvári deťom aj dospelým. Pre neopakovateľný efekt môžete balóny naplniť héliom, takto vytvoríte nielen zaujímavý efekt, ale balóny môžete využiť na rôzne spoločenské hry.

Balóny s héliom na Silvestra

Silvestrovská dekorácia z balónov

Silvestrovská výzdoba sa nezaobíde bez konfiet, farebných papierových reťazí a svetielok. Na okná môžete zavesiť niekoľko farebných lampiónov, papierových hviezd alebo sa potrápiť a vlastnoručne pripraviť nápis na privítanie Nového roka.

Papierová výzdoba na Silvestra

Silvestrovská girlanda na zavesenie

Novoročný prípitok si zaslúži niečo špeciálne. Dajte zachladiť šampanské a vyrobte pre pozvaných originálny darček v podobe menovky na prípitkový pohár. Takto si každý hosť zapamätá, ktorý pohár patrí práve jemu a vaša návšteva určite ocení takúto milú pozornosť zo strany hostiteľa.

Poháre na šampánske na Silvestra

Zachovajte si spomienky

Očakávate mladých hostí? Pripravte im zábavné prekvapenie. Drobnosť, bez ktorej sa dnes nezaobíde žiaden večierok, je vhodne naaranžovaný kútik s fotostenou. Tú môžete vyzdobiť plagátom, pompónmi či balónmi.

Fotostena na silvestrovskú párty

Nachystajte si instax fotoaparát, ktorý vás do niekoľkých minút poteší originálnymi a vtipnými momentkami. Tie môžete vhodne naaranžovať alebo darovať hosťom na pamiatku. Nazabudnite ani na zábavné rekvizity, ktoré fotky oživia - obľúbené sú klobúky, parochne či fúzy a okuliare na paličke.

 Papierové doplnky k fotostene

 

Svojich hostí môžete potešiť aj drobnosťou, ktorá im pomôže privítať prvé sekundy nového roka..

Silvestrovské prskavky pre hostí

Nový rok už takmer klope na dvere. Prajeme vám, aby so sebou priniesol veľa príjemných chvíľ  a veríme, že aj v roku 2018 u nás nájdete veľa zaujímavých a užitočných článkov. Všetko dobré praje redakcia Top bývanie.

 

zdroj obrázkov: pinterest.com

Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kuchyňa Zelená kuchyňa

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Biele kuchyne Biele kuchyne

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríke aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...Publikované dňa: 31.12.2017
Hodnotenie článku:
(90.8%)

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so...

V tejto kategórií nájdete aj:

Na výstave Nábytok a bývanie Nitra 2018 môžete vyhrať zariadenie do celého bytu! Na výstave Nábytok a bývanie Nitra 2018 môžete vyhrať zariadenie do celého bytu!

Tradičná každoročne sa konajúca výstava Nábytok a bývanie Nitra píše už svoj 28.ročník. Svojich návštevníkov láka aj na hlavnú výhru tradičnej súťaže - kompletné zariadenie bytu!

Ako zladiť farby v obývačke? Čo k čomu ide? Kombinácie farieb na steny Ako zladiť farby v obývačke? Čo k čomu ide? Kombinácie farieb na steny

Obývačka by mala pôsobiť príjemným a útulným dojmom. A presne tomu môžete napomôcť správe zvolenými farbami.  Poradíme vám zopár jednoduchých ráad ako na to!

Linoleum do kuchyne aj kúpeľne, ceny sú priaznivé Linoleum do kuchyne aj kúpeľne, ceny sú priaznivé

Linoleové podlahy sa v domácnostiach tešia väčšiemu záujmu, ako by si niektorí z nás mohli myslieť. Aké sú ich výhody a nevýhody? Sú vhodné aj do vlhkých priestorov? Všetko podstatné u...


Pridať komentár