Silvestrovský večer je už tu! Pripravte si originálnu výzdobu na domáci večierok!

Už len niekoľko hodín nás delí od nového roku. Takáto udalosť si žiada vymyslieť zábavný program pre rodinu a priateľov. Niekto trávi čas na horách, iný sa rád zabaví na kultúrnom programe v meste. Ak patríte k tým, ktorí sa tešia na zábavu pri domácom kozube, a počas silvestrovského večera očakávate hostí, pripravte im príjemné prekvapenie.

 Silvestrovská párty 2018

Niekoľko drobných dekorácií a nápadov dokáže povýšiť domáci večierok na nezabudnuteľnú udalosť, na ktorú budú vaši známi ešte dlho spomínať.

Slávnostne prestretý stôl

Či už sa chystáte ponúknuť hosťom slávnostnú večeru o niekoľkých chodoch, alebo naopak pripravujete švédske stoly plné obľúbených dobrôt, nezabudnite ho vyzdobiť tak, ako si táto príležitosť zaslúži. Kým počas vianočných sviatkov volíme najmä elegantné a nevtieravé farby, počas silvestrovskej noci sa môžeme dosýta vyblázniť.

Čo takto skúsiť niečo tradičné a výrazné? Kombinácia zlatej, bielej a čiernej farby je totiž nesmrteľná!

Silvestrovská výzdoba na stôl

Zvoľte si výrazný doplnok, ktorý rozžiari celú slávnostnú tabuľu, napríklad obrus v červenom, vínovom alebo malinovom odtieni. K nemu poľahky skombinujete jednofarebné obrúsky alebo obrúsky s veselým vianočným motívom a prestretý stôl doplníte niekoľkými svietnikmi.

Výzdoba na silvestrovskom stole

Ak máte naopak radi klasiku aj počas osláv príchodu Nového roku, vyberte si moderné metalické odtiene, zlatú, striebornú a medenú farbu, ktoré netradične doplňte jemnými pastelovými odtieňmi.

Výzdoba na Silvestra

Hitom sezóny je určite ružová, ktorú nájdete aj na vianočných stromčekoch, ale príjemne vynikne napríklad modrá či krémová.

Silvestrovské špeciality nemusíte podávať na porceláne po starej mame. Práva naopak! Posledný deň v roku si aj vy zaslúžite oddych od upratovania kuchyne a umývania riadu - pripravte pre svojich hostí papierové tanieriky a poháriky. Vy si ušetríte starosti a hostia sa nemusia báť, že rozbijú niektorý vzácny kus servisu.

Plastové poháriky na silvestrovskú párty

Vyhrať sa však dá aj s klasickými sklenenými pohármi a fľaškami sektu...

Vyzdobené poháre na šampánske na Silvestra

Vyzdobené fľaše sektu na Silvestra

Balóny, konfety a šampanské

Chcete premeniť obývačku na spoločenskú sálu za pár eur? Zadovážte si z obchodu väčšie množstvo balónov, ktoré môžete vhodne naaranžovať po miestnosti. Veselé farby či netradičné tvary vykúzlia úsmev na tvári deťom aj dospelým. Pre neopakovateľný efekt môžete balóny naplniť héliom, takto vytvoríte nielen zaujímavý efekt, ale balóny môžete využiť na rôzne spoločenské hry.

Balóny s héliom na Silvestra

Silvestrovská dekorácia z balónov

Silvestrovská výzdoba sa nezaobíde bez konfiet, farebných papierových reťazí a svetielok. Na okná môžete zavesiť niekoľko farebných lampiónov, papierových hviezd alebo sa potrápiť a vlastnoručne pripraviť nápis na privítanie Nového roka.

Papierová výzdoba na Silvestra

Silvestrovská girlanda na zavesenie

Novoročný prípitok si zaslúži niečo špeciálne. Dajte zachladiť šampanské a vyrobte pre pozvaných originálny darček v podobe menovky na prípitkový pohár. Takto si každý hosť zapamätá, ktorý pohár patrí práve jemu a vaša návšteva určite ocení takúto milú pozornosť zo strany hostiteľa.

Poháre na šampánske na Silvestra

Zachovajte si spomienky

Očakávate mladých hostí? Pripravte im zábavné prekvapenie. Drobnosť, bez ktorej sa dnes nezaobíde žiaden večierok, je vhodne naaranžovaný kútik s fotostenou. Tú môžete vyzdobiť plagátom, pompónmi či balónmi.

Fotostena na silvestrovskú párty

Nachystajte si instax fotoaparát, ktorý vás do niekoľkých minút poteší originálnymi a vtipnými momentkami. Tie môžete vhodne naaranžovať alebo darovať hosťom na pamiatku. Nazabudnite ani na zábavné rekvizity, ktoré fotky oživia - obľúbené sú klobúky, parochne či fúzy a okuliare na paličke.

 Papierové doplnky k fotostene

 

Svojich hostí môžete potešiť aj drobnosťou, ktorá im pomôže privítať prvé sekundy nového roka..

Silvestrovské prskavky pre hostí

Nový rok už takmer klope na dvere. Prajeme vám, aby so sebou priniesol veľa príjemných chvíľ  a veríme, že aj v roku 2018 u nás nájdete veľa zaujímavých a užitočných článkov. Všetko dobré praje redakcia Top bývanie.

 

zdroj obrázkov: pinterest.com

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...Publikované dňa: 31.12.2017
Hodnotenie článku:
(90.8%)

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so...

V tejto kategórií nájdete aj:

20 tipov na darček za vysvedčenie 20 tipov na darček za vysvedčenie

Vaše ratolesti si zaslúžia odmenu po ťažkom roku. Aké sú teda najlepšie darčeky za vysvedčenie? Ponúkame vám 20 tipov na darček za vysvedčenie pre tých menších i väčších.

Solárne záhradné sprchy so zásobníkom sú skvelé nielen k bazénom Solárne záhradné sprchy so zásobníkom sú skvelé nielen k bazénom

Mať počas horúcich letných dní k dispozícii záhradnú sprchu na osvieženie je na nezaplatenie! Aj vy by ste jednu chceli? Poradíme vám, ako si správne vybrať.

Travertínový obklad ako lacnejšia varianta mramoru Travertínový obklad ako lacnejšia varianta mramoru

V poslednej dobe si získava množstvo nových priaznivcov. Prečo je travertín tak obľúbený? Aký je travertínový obklad? Všetko podstatné vám ponúkame v nasledujúcom článku.


Pridať komentár