Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí

Potrebujete ušetriť miesto a zároveň mať k dispozícii kvalitnú a schopnú posteľ, ktorú môžete využiť aj pre návštevy a hostí? V tom prípade by ste mohli investovať do sklápacích postelí.

Sklápacia posteľ do obývačky

Vďaka tejto skvelej „vychytávke“ budete mať dostatok priestoru v miestnosti a v prípade potreby máte veľmi rýchlo o jednu posteľ viac.

Veľké šetrenie priestoru

Ako sme už v úvode avizovali, tak medzi najväčšie výhody sklápacích postelí určite patrí to, že s nimi ušetríte priestor. Tento druh postelí totiž výborne splýva s nábytkom v danej miestnosti, nenarúša dizajn, keďže vyzerá ako bežná skriňa. Preto si ju počas dňa prakticky ani nevšimnete.

Z tohto nám vyplýva, že dobrým miestom použitia by mohla byť napríklad obývačka. Tam je obvykle potreba priestoru dosť vysoká, no zároveň večerom určite oceníte, keď si budete môcť sklopiť posteľ a pohodlne z nej pozerať nejaký dobrý film v televízii. Nemusíte však byť limitovaní len obývačkou, pokojne si tieto postele môžete dať aj do pracovne alebo spálne.

Vyberáme z nášho katalógu

Variabilita a pohodlie

Ďalej je nutné podotknúť, že sklápacie postele sa predávajú v rôznych veľkostiach – nájdete jednolôžkové, ale aj dvojlôžkové, čo znamená, že je to riešenie pre jedného, ale tiež pre páry. Zároveň sklápanie postele je vskutku jednoduchý proces a zvládnu ho v podstate aj deti. Ak sa obávate, že takéto postele sa úrovňou svojej pohodlnosti nevyrovnávajú klasickým posteliam, tak ste na omyle.

Sklápacie postele môžu byť rovnako kvalitné ako bežné druhy a preto je spánok na nich úplne pohodlný. Môžete ich využívať ako dlhodobé riešenie alebo ako posteľ pre návštevy – voľba je na vás. Ak máte malý byt, tak práve sklápacia posteľ je pre vás výborná voľba, pretože tým vyriešite absenciu hosťovskej izby, ktorú si vďaka nej viete vytvoriť prakticky jedným pohybom. Ak však hosťovskú izbu máte, tak práve vyklápacie postele sú ideálnou voľbou do takýchto priestorov.

Príjemný dizajn, pestrý výber a možnosti inštalácie

Ako už bolo načrtnuté, tak sklápacie postele sú dizajnované tak, aby zapadali k ostatnému nábytku, vyzerali ako bežné skrine. V obchodoch nájdete množstvo farebných variácií, vzorov a podobných vzhľadových atribútov. Z toho nám vyplýva, že na svoje si príde aj náročnejší zákazník s vyššími požiadavkami.

Dizajnová sklápacia posteľ do malého bytu

Čo sa týka inštalácie, tak máme dve možnosti – vertikálne a horizontálne umiestnenie. V princípe sa tieto dva spôsoby od seba až tak neodlišujú, respektíve len ťažko by sme určili, ktoré prevedenie je lepšie. Záleží čisto od vašich preferencií a od toho ako sa rozhodnete využiť úložný priestor „skrine“, keď je posteľ sklopená. V rámci inštalácie sa, samozrejme, musíte pripraviť, že posteľ bude potrebovať nejaký priestor, no na druhej strane môžete počítať s tým, že bude zaberať približne toľko, čo jedna väčšia skriňa. Dôležitý je ukotvenie, od ktorého sa odvíja aj životnosť celej postele, čiže tu si pri výbere rozhodne dajte záležať.

Skvelou verziou sklápacích postelí sú modely so sedačkou. To sa opäť dá veľmi dobre využiť v obývačke, kde je sedačka používaná prakticky počas celého dňa pri sledovaní televízie alebo len pri obyčajnom relaxe. Ľudia na fórach si tento typ chvália, no je nutné počítať s vyššou cenou.

Cena sklápacích postelí

Začiatkom si uveďme základné a logické, no i napriek tomu veľmi dôležité fakty pred kúpou. Investícia do sklápacej postele nie je najmenšia, no zároveň sa bavíme o produkte, ktorý by nám pri správnom zaobchádzaní mal vydržať niekoľko rokov. Cena je priamo úmerná kvalite.

Zároveň nezabúdajte kupovať u overených a certifikovaných predajcov – ideálne, ak ponúkajú dlhú záruku a servis, pretože sklápacia posteľ je o niečo náchylnejšia na pokazenie ako klasické postele, aj keď je stavaná na každodenné používanie.

Sklápacia posteľ a skrinka v jednom

Ak nevychytáte nejaké mimoriadne zľavy, tak sa pripravte, že najnižšia cenová hladina je na úrovni asi 450-500€. Táto suma sa ale môže vyšplhať až na 700€.

Zhrnutie

Ak si teda máme zosumarizovať zistené poznatky, tak sme sa dozvedeli, že sklápacie postele sú výborným kusom nábytku prakticky do akejkoľvek izby, dajú sa používať na dennej báze a keď na nich momentálne nespíte, tak poslúžia ako odkladací priestor, ktorý nerozbije celkový dizajn miestnosti. Cena je vo všeobecnosti asi o niečo vyššia ako u klasických postelí, no na druhej strane je ich funkčnosť vyššia.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni

Malá či veľká skrinka na topánky, určite by nemala chýbať vo vašej predsieni. Ide o prakticky kúsok, ktorý vám pomôže udržiavať poriadok a mať prehľad vo vašej obuvi. Topánkovník či...

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.Publikované dňa: 14.05.2018
Hodnotenie článku:
(89.2%)

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...

V tejto kategórií nájdete aj:

Drevená truhlica je skvelá na uskladnenie hračiek, prádla, ale aj na sedenie Drevená truhlica je skvelá na uskladnenie hračiek, prádla, ale aj na sedenie

Toto dedičstvo z minulosti je praktickým doplnkom či nábytkom, ktorý má svoju riadnu funkciu. Prečo by retro drevená truhlica nemala chýbať ani u vás doma? Inšpirujte sa s nami!

Aké sú výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smreku či palisandra? Aké sú výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smreku či palisandra?

Masív je mimoriadne obľúbeným prírodným materiálom.  Aký nábytok z masívu do interiéru vybrať? Z akého dreva masív je? Toto a ešte viac sa dozviete v našom dnešnom článku.

Ako vybrať najlepší jedálenský stôl aj do malej kuchyne? Obľúbené sú rozkladacie, ale aj sety so stoličkami Ako vybrať najlepší jedálenský stôl aj do malej kuchyne? Obľúbené sú rozkladacie, ale aj sety so stoličkami

Ak chcete vo svojom dome či byte vytvoriť ideálne stolovacie podmienky, výber stola je potrebné prispôsobiť rôznym premenným.  Pozrite sa na to, ako správne vybrať jedálenské stoly.


Pridať komentár