Tefal PF 611838 – recenzia a skúsenosti s domácou pekárňou

Medzi nami sa ešte mnoho ľudí nájde takých, ktorí každé ráno povinne vstávajú, aby si vystáli v pekárni rad na teplé a čerstvé rožky. Samo osebe je to únavné a stresujúce, nehovoriac ešte o tom, keď sa vám nielen teplé rožky, ale ani chlieb či nejaké iné pečivo vôbec ani len neujde.

Domáca pekáreň Tefal PF611838 - recenzia a skúsenosti

Ste nevyspatí, v zime ešte aj uzimení a bez pečiva. Tak to naozaj naštve aj tie "najpozitívnejšie" povahy. Čo by ste však povedali na to, keby hneď potom ako otvoríte ráno oči, máte čerstvé pečivo priamo vo vašej kuchyni? Alebo ešte lepšie, čo keby vás namiesto nepríjemného budíka zobúdzala aróma čerstvo upečeného chlebíka? Krásna predstava, no nie? Čo nie je, môže byť s elektrickou pieckou pečiva PF 611838 od Tefal.

Tefal PF 611838 Bread of the World

Tento náročný názov, pri ktorom si, dobre že neskomolíte jazyk, patrí multifunkčnej elektrickej pekárni, v ktorej pripravíte ten najlepší domáci chlieb. S výkonom 1400 W bude pečenie rýchle a také voňavé, že neprebudí zmysly len vám, ale ešte aj vašim susedom. Disponuje až 19-timi programami, ktorými pripravíte oveľa viac ako len tradičný bochník chlebu. Dokonca, aj ten si môžete zakaždým pripraviť s inou "chrumkavosťou" kôrky, s inou príchuťou a v inom množstve. Spotrebič nie je rozmerovo náročný, ľahko ho uskladníte aj v kuchynskej skrinke a počas prevádzky vám nebude zavadzať ani na kuchynskej linke. Nádoba, v ktorej sa pokrmy pripravujú je z nepriľanvého materiálu, preto rýchlo a ľahko pekárničku očistíte.

Funkcie a technológia

Pekáreň Tefal PF 611838 nie je len prostriedok, vďaka ktorému si pripravíte chutný domáci chlebík, ale vďaka zabudovanej technológií, je možné v nej pripraviť aj bagety, žemle a okrem pečiva vám pripraví aj chutné cestoviny, koláčiky a džemy. Zaujímavé je, že na digitálnom displeji máte možnosť nastaviť jeden z 3 stupňov intenzity prepečenia kôrky. Čím vyšší stupeň, tým bude kôrka chrumkavejšia a tmavšia. Možno máte radšej belšiu kôrku alebo strednú, pre piecku ani jedna z vašich požiadaviek nebude problémom, pretože Tefal PF 611838 má zabudované 2 špirále, ktoré chlebík a pečivo upečú a opečú presne podľa vášho želania.

Podľa počtu užívateľov, ktorí vo vašej domácnosti milujú čerstvý chlieb, viete zvoliť aj jednu z 3 hmotností chlebíka = 750 g, 1000 g a 1500 g. S touto možnosťou sa vám nestane, že budete vyhadzovať veľké množstvo nespotrebovaného pečiva, práve naopak, gramáž si nastavíte tak, aby ste mali na stole vždy čerstvý chlebík.

Čerstvosť na prvom mieste

Pri pečive pripravenom doma máte záruku, že nejde o žiadny zmrazený polotovar. Viete, že pečivo je čerstvé a vy ho budete konzumovať, takpovediac, "priamo z pece". Možno sa vám často stáva, že chodíte z práce vyhladovaný alebo, že vstanete a zistíte, že nemáte v chlebníku žiadne pečivo na raňajky. Nemajte obavy, s touto pieckou sa vám to už nestane.

Pribalené príslušenstvo k domácej pekárni Tefal PF 611838

Jej súčasťou je totiž aj funkcia "odložený štart", ktorá sa vám v takýchto prípadoch určite zíde. Nastavte si piecku na pečenie počas noci alebo vtedy, keď viete, že ho budete konzumovať. Ak milujete teplé jedlá a teplé pekárenské výrobky, nemajte obavy, že vám pokrmy z piecky vychladnú. Funkcia automatického udržiavania teploty zabezpečí teplý pokrm ešte hodinu po ukončení prípravy. Do tohto režimu sa prepne automaticky potom ako je jedlo hotové.

19 programov - 19 odlišných chutí

Ak ste si mysleli, že existuje len biely, čierny chlieb a celozrnný, ste na omyle. Táto piecka vám ukáže, že to tak nie je. Prostredníctvom 19-tich programov objavíte chute pečiva, ktoré ste doposiaľ nepoznali. Okrem francúzskeho, bezlepkového a toastového chlebu, pripraví aj chrumkavé a chutné grissini (chlebové tyčinky), chlieb pide, ktorý vám je určite známi ako pizzový chlieb či rožky, a mnohé ďalšie. Výhodou je, že si jednotlivé recepty, ktoré nájdete v kuchynskej knihe, automaticky pribalenej k piecke, môžete rôzne obmieňať podľa vlastnej fantázie. Objavíte tak ďalšie zaujímavé možnosti domácej pekárne a nezabudnuteľnú chuť čerstvého pečiva. No a aby toho nebolo málo, s funkciou pečenie si upečiete aj múčniky a koláčiky nielen ako z pekárne, ale aj ako z cukrárne.

 • 19 programov obsahuje = 7 na prípravu bagiet a žemlí, 8 na chlieb, 1 x program na cesto, 1 x program na prípravu koláčov, 1 x program džem a 1 x program cestoviny.

Pečivo, ktoré upečiete v Tefal PF 311838

Vaše skúsenosti

Na www.heureka.sk sme našli príspevky a popis vašich reakcií na tento daný typ pekárne. Nie je ich veľa, no sú napísané jasne a môžeme povedať, že všetky sú pozitívne. Páči sa vám jej výkon, množstvo funkcií, ktoré poskytuje a každodennú využiteľnosť všetkých programov. Niektorý z vás dokonca hovoria, že vyskúšali niekoľko pekární, ale táto je bola pre vás tá najlepšia. Pozitívne hovoríte aj o veľkej pomoci pri hnietení cesta, technológia, ktorá ušetrí vás čas a vaše ruky od bolesti. Jediné čo kritizujete je len absencia možnosti pripraviť menší chlieb ako je 750 gramov.  Aj napriek tejto miniatúrnej chybe považujete Tefal PF 611838 za špičkový produkt. 

Recenzie a skúsenosti s pekárňou chleba Tefal PF 611838 na heureke

Naše hodnotenie

V podstate s tým čo sa nám páčilo a naopak, čo sa nám nepáčilo na pekárni, sa vo veľkej miere stotožňujeme s vašimi reakciami a skúsenosťami. Hoci je cenovo o niečo drahšia ako iné, podobné kuchynské spotrebiče, svojim výkonom a internou vybavenosťou, sa jej len máloktorá domáca pekáreň môže vyrovnať. To, že ju ľudia majú radi je určite do istej miery aj to, že sa ľahko a intuitívne ovláda, šetrí váš čas, energiu a aj nervy, ktoré ste roky strácali pri každodennom vystávaní v pekárni alebo aj mimo pekárne (keď bol dlhý rad až von) na čerstvé rožky. Koniec koncov tie určite nechutili tak dobre, ako tie vaše.

Boli sme spokojní

Od momentu, kedy sme otestovali túto pekáreň, nechodíme už do obchodu kupovať pečivo. Málokedy, naozaj málokedy sa stane, že pekáreň nie je u nás doma v pravidelnej prevádzke. Páčilo sa nám, že pri jej prevádzke nemusíme postávať a dávať pozor čo sa v nej deje. Keby je to nevyhnutné a naša asistencia je pri nej potrebná, "prisahám", že vôňa, ktorá sa z nej šíri, by nás donútila jesť chlieb priamo počas prevádzky. Pri testovaní kôrky, sme hneď zvolili úroveň 3, teda tú najchrumkavejšiu a naozaj aj bola.

Hoci pripravuje všakovaké jedlá a chleby, pre nás bol podstatným parametrom hlavne to, či je chlieb upečený na všetkých miestach rovnako, aby sa nestalo, že na okrajoch je pripečený a v strede je surový. Ale nie, nič také sa nestalo, práve naopak. Chlieb bol rovnomerne upečený, len kôrka bola chrumkavejšia. Veľká pomoc je, že vďaka hnietaciemu háku vymiesi aj pevné a zároveň nadýchané cesto. Čo sa týka cestovín, tie mali úplne inú chuť ako tie, čo si bežným spôsobom vyvaríme vo vriacej vode zo supermarketu. Nedá nám nespomenúť tyčinky, ktoré sme si vďaka ich chuti a chrumkavosti obľúbili natoľko, že na Silvestra sa ich pojedlo toľko, že pekáreň mala čo robiť, aby nám stíhala.

Plusy

 • funkcia odložený štart,
 • vďaka 2-vom špirálam je chlebík dokonale upečený
 • možnosť nastaviť si chrumkavosť a farbu kôrky,
 • príprava bagiet, chlebov, cestovín, džemov
 • pekáreň vrátane hnietenia
 • samostatné pečenie umožňuje aj prípravu koláčikov
 • chlebík je upečený na všetkých miestach rovnomerne

Neboli sme spokojní

Nepáči sa nám cena pekárničky. Nie preto, že by nebola adekvátna k jej funkciám, ale preto, že väčšina ľudí hľadí na cenu a porovnáva ju s inými podobnými produktmi. Človek, ktorý nemá ani potuchy, ako kvalitne sa dá chlieb pripraviť, nevie, či je to optimálna cena alebo nie. Inak jej nemáme čo vytýkať. 

Je oveľa zdravšie, ak si pečivo začnete pripravovať prostredníctvom domácej pekárne, namiesto kupovania pečiva z obchodov, kde nemáte záruku, či ide o čerstvé alebo mrazené pečivo s pridanými škodlivými  e-čkami. Poteší vás nielen chuť pečiva, ale aj stav vašej peňaženky a určite aj stav vášho zdravia.

Mínusy

 • len 1 hodina udržiavania teploty
 • nie je možné pripraviť menší chlieb ako 750 g
 • umelohmotné prevedenie, ktoré je náchylné na poškriabanie
 • cena = okolo 155 €

Vaše otázky a naše odpovede

Koľko stojí Tefal PF 611838 Bread of the World?

Vzhľadom na to, že tento typ domácej piecky je oveľa modernejší ako tie spred pár rokmi, je aj cena o niečo vyššia. Za tento elektronický spotrebič, určený na prípravu pečiva, zaplatíte približne od 155 euro vyššie. Cena je o niečo vyššia aj preto, že v nej pripravíte oveľa viac ako len chlieb. Vďaka programom si upečiete bagetky, žemle, ale aj cestoviny, džem a koláčiky.

Aké sú základné parametre

 • typ zariadenia = elektronická piecka pečiva
 • prevedenie = nerez a čierna
 • výrobca = TEFAL
 • príkon = 1400 W
 • displej
 • hmotnosť = 7,9 kg
 • počet pečiacich nádob = 1
 • počet programov = 19 vrátane bezlepkového pečenia a programu marmeláda
 • ďalšie funkcie = odložený štart (bez zvukového upozornenia), udržovanie teploty = max. 1 hod., 3 nastavenia hmotnosti, 3 možnosti prepečenia kôrky
 • stupne opečenia kôrky = 3 (stredná, svetlá, tmavá)
 • rozmery = 45 cm x 28 cm x 36 cm (V x Š x H)

Čo je obsahom balenia

Okrem šikovnej piecky voňavého a chutného chlebíka či zemličiek, automaticky získate aj bohaté príslušenstvo, ktorého súčasťou sú pekárenské pomôcky (narezávač, štetec), odmerka, lyžica a hnietací hák. Určite oceníte aj darček od výrobcu, ktorý k baleniu prikladá aj knihu s receptami, úplne zadarmo.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska

Je vaším snom mať kuchyňu zariadenú v provensálskom štýle? Potrebujete zariadenie ladené v bielej a štýlové doplnky, vďaka ktorým si budete pripadať ako na juhovýchode Francúzska.

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.Publikované dňa: 26.04.2020
Hodnotenie článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

DeLonghi EC 685.M recenzia a skúsenosti. Pákový kávovar za prijateľnú cenuDeLonghi EC 685.M recenzia a skúsenosti. Pákový kávovar za prijateľnú cenu

Mysleli ste už niekedy nato, že tá istá káva môže chutiť úplne inak, ak ju pripravíte v dvoch odlišných kávovaroch? Stačí len nájsť ten pravý. My sme už taký našli, a nielenže vám...

Brita Marella Cool – recenzia filtračnej kanvice na voduBrita Marella Cool – recenzia filtračnej kanvice na vodu

Dodržiavať pitný režim je mimoriadne dôležité, niekedy nám však voda z kohútiku proste nevyhovuje. Vyriešte tento problém a zabezpečte si kanvicu Brita Marella Cool, ktorá vám zabezpečí...

Naparovač odevov Philips GC362/80 Steam&Go Plus 2v1 – recenzie, skúsenosti, cenaNaparovač odevov Philips GC362/80 Steam&Go Plus 2v1 – recenzie, skúsenosti, cena

Nebaví vás žehlenie? Rýchlym a praktickým riešením je ručný naparovač Steam&Go Plus 2v1 od Philipsu. Čo všetko Philips GC362/80 ponúka vám prezradíme v recenzii.