Test Magazín - Televízory. Víťaz dTestu je Samsung

Chceli by ste si do vašej obývačky kúpiť nový televízor, no ste stratený v pestrej trhovej ponuke? Nečudo, veď výrobcovia televízorov ročne produkujú kvantum výrobkov, a preto je veľmi náročné vybrať si jeden konkrétny, ktorý by najlepšie spĺňal naše požiadavky.

Najlepší televízor podľa testu

Tento článok by vám mal vyberanie televízorov značne uľahčiť.

Poradie výsledku testu

Test magazín

Slovenská verejnoprávna televízia RTVS v spolupráci s časopisom dTest uverejnila ďalšiu časť obľúbeného Test magazínu, kde si tentoraz posvietili na rôzne modely televízorov. My vám dnes stručne zosumarizujeme to, ako testy prebiehali a aké boli finálne výsledky. Porovnávali sa dve kategórie:

  • Menšie televízory s uhopriečkou 102-109 centimetrov (40-43 palcov)
  • Väčšie televízory s uhlopriečkou 124-140 centimetrov (49-55 palcov)

Pri testovaní sa hodnotilo celkovo 8 parametrov, pričom každý z nich mal percentuálny podiel na finálnom výsledku:

 • Obraz (40%)
 • Zvuk (25%)
 • Ovládanie (10%)
 • Tunery a pripojenie (5%)
 • Multi-mediálny prehrávač (5%)
 • Nahrávanie (5%)
 • Smart TV (5%)
 • Spotreba elektrickej energie (5%)

Kvalita obrazu

Najdôležitejším parametrom je bez pochyby kvalita obrazu. K nej sa pristupovalo dvomi spôsobmi. Najskôr ju merali optické prístroje, ktoré sa zameriavali na pozorovacie uhly, viditeľnosť obrazu pri veľkom svetle, rovnomernosť podsvietenia a optimálne nastavenie kontrastu a jasu. Následne svoje hodnotenie poskytli vyškolení experti.

Kvalita obrazu televízora

Testovala sa kvalita obrazu vybraných scén pri rôznych zdrojoch. V prípade tunerov pre pozemné a káblové vysielanie sa osobitne hodnotila štandardná kvalita a vysoké rozlíšenie. Čo sa týka satelitov, tak tam sa rôzne rozlíšenia hodnotili spoločne. Kontrolovala sa aj kvalita obrazu pri použití káblu HDMI. Ak to televízor umožňoval, tak sa tiež hodnotil signál o kvalite 4K - Ultra HD.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie led televízory

Malé televízory

V kategórii malých televízorov, teda 40-43 palcov, si najlepšia viedla trojica modelov od Samsungu. Najhoršie sa zase darilo modelom Panasonic TX-40ESW404 LG 43 LJ 500W, ktoré ponúkli len priemerný obraz. Pri Panasonicu bolo aspoň malou kompenzáciou slušné pozorovacie uhly a dobrá viditeľnosť pri väčšom svetle. U LG to zase bol dobrý kontrastný pomer a homogénne podsvietenie.

Najlepší televízor

Pri malých televízoroch je však nutné počítať s tým, že sú lacnejšie a tým pádom neposkytujú takú kvalitu ako väčšie televízory. Obraz je často priemerný, mdlý, niekedy až podpriemerný. Rovnako tak to platí aj pri zvuku.

Veľké televízory

Kategóriu väčších televízorov ovládla kórejská značka Samsung. Jej výrobky obsadili až prvých osem miest. Za nimi sa umiestnili japonské značky, konkrétne Sony KD-49XE7005 Philips 49PUS7502/12. Na nechvalnom chvoste rebríčku máme taktiež produkt od Sony, konkrétne model KDL-49WE755.

Zvuk

Keď kupujeme televízor, tak po obraze je najdôležitejším faktorom ovplyvňujúcim náš výber zvuk. Ako sa testovaným modelom darilo? 55-palcový Samsung UE55MU7002 ponúkol vysoko nadpriemerný, ba až vynikajúci zvuk, či už pri filmoch alebo hudbe. Je vyvážený a príjemný na počúvanie.

Kvalitný televízor podľa testu

Najhoršie sa darilo modelu Philips 49PFS4132/12, ktorý za zvuk dostal len slabých 15%. To bolo spôsobené hrkajúcim zvukom, slabými basmi a kovovými tónmi. Len o jedno percento nad nim sa umiestnila už spomenutá trojica výrobkov od Samsungu. Zvukom sa nemôže pýšiť ani Philips 65PUS6412/12, ktorý dokonca dostal nedostatočnú známku za slabé basy, prepálené výškuy a kovové tóny.

Aké sú výsledky?

V kategórii televízorov s uhlopriečkou 49-55 palcov:

 1. Samsung UE49MU7002: 72% - dobre
 2. LG 55UJ635V: 67% - dobre
 3. Philips 55PUS6262/12: 58% - priemerne
 4. Sony KD-55XE8505: 58% - priemerne
 5. Panasonic TX-50EX703E: 57% - priemerne
 6. Philips 49PFS4132/12: 41% - priemerne

Absolútnym víťazom sa stal televízor Samsung QE65Q7F.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete...

Wire závesné lampy – moderné svietidlá Wire závesné lampy – moderné svietidlá

Hľadáte vhodné svietidlo do svojej obývačky či kuchyne? Wire závesné lampy by pre vás mohli byť to pravé.Publikované dňa: 21.10.2018
Hodnotenie článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test magazín - Najlepšie kontaktné grily na trhuTest magazín - Najlepšie kontaktné grily na trhu

Kontaktný gril nahrádza klasický gril, keď už počasie nepraje klasickej grilovačke na záhrade. To, ako kvalitné tieto produkty sú a čo ponúkajú nám odhalila relácia Test magazín. Pozrite...

Test Magazín - vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?Test Magazín - vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?

 Vŕtačky sú univerzálne zariadenia, ktoré môžu vykonávať viaceré činnosti a kdekoľvek. Test poradí, ktoré sú tie najlepšie.

Test magazín - vstavané elektrické rúryTest magazín - vstavané elektrické rúry

Kúpa vstavanej elektrickej rúry by mala byť v prvom rade investíciou do budúcna. Len niektoré modely však vynikajú mimoriadnou kvalitou. V našom článku vám predstavíme tie najlepšie!