Valentínska výzdoba bývania

Už čoskoro nám v kalendári zažiari červený dátum, a to nielen obrazne. Máme pred sebou Valentín, sviatok zamilovaných, ktorý poteší všetky romantické dušičky. Aj keď u nás sa zatiaľ tento sviatok príliš neujal, je to škoda. Čo takto urobiť si z neho milú tradíciu, na ktorú sa budete tešiť vy aj vaša polovička?

Valentínska výzdoba bývania

Namiesto tradičných darčekov skúste vymyslieť program na príjemný večer - romantickú večeru, film či spoločenské hry, ktoré vám prinesú spoločné zážitky a utužia vzťah. A trochu lásky vneste aj do vášho bývania. Namiesto červených ruží a srdiečkových konfiet skúste tento rok niečo originálne a spojte romantiku s kreativitou. My vám prinášame pár tipov, ktoré sa vám pri výzdobe určite zídu. 

Vymeňte ruže za tulipány

Ruže ako symbol lásky sú príjemné, ale čo tak trochu zmeny? Pripravte si krčah alebo netradičnú nádobku, ktorú nájdete doma a naaranžujte do nej kuticu tulipánov. Víťazí nevinná biela, elegantná fialová alebo skombinujte červené a ružové tóny.

Tulipány ako kvety na Valentína

Tulipány symbolizujú blížiacu sa jar, ktorá nám čoskoro zaklope na dvere. Kvety vám vydržia čerstvé a svieže dlhšie, ak budete denne vymieňať vodu a pravidelne skracovať stonky. Tulipány slávia svoj veľký návrat vďaka svojej nenáročnej údržbe a elegancii. Vychutnajte si ich príjemnú spoločnosť aj na Valentína. 

Netradičná valentínska kytica

(zdroj: pinterest.com)

Nádherný efekt vykúzlite, ak do vázy poukladáte niekoľko konárikov, ktoré si domov prinesiete z prechádzky a ozdobíte ich drobnými srdiečkami. Takúto kytičku môžete mať doma až do Veľkej noci. 

Nestíhate uvariť trojchodovú večeru? Vyrobte si candy bar!

Aj keď domáce lasagne a tiramisu chytia za srdce aj toho najväčšieho valentínskeho skeptika, nie vždy máme na takúto kreativitu čas, priestor či schopnosti. Len preto sa však nemusíte dobrôt vzdať. Skúste pripraviť sladký piknik priamo u vás doma. 

Valentínske sladkosti

Pripravte si sklené alebo keramické misky a naplňte ich všetkými tými sladkými dobrotami, za ktorými vám v obchodoch pri nákupe piští srdce, ale kvôli zdraviu a štíhlej postave sa im vyhýbate. Naservírujte svojmu drahému farebné makrónky, karamelky, ozdobené cupcakes a wafle, ale aj jahody, čokoládu či šľahačku a mandle.

Sladkosti na Valentína

Ak máte chuť partnera prekvapiť, pripravte čokoládové fondue. Stačí vám roztopená čokoláda a nakrájané ovocie - jahody, maliny či banán. Váš domáci candy bar nezabudnite krásne ozdobiť - elegantným obrusom, niekoľkými sviečkami či červenými obrúskami. 

Trochu spomienok

Nielen Valentín, ale aj oslava výročia je moment, ktorý venujeme spomienkam na spoločný čas. Ideálna chvíľka, keď si spraviť poriadok vo fotografiách z dovoleniek, výletov a chvíľ vo dvojici. Nezabudnite si tie najkrajšie vytlačiť a vyzdobiť s nimi spoločný príbytok. 

Valentínska výzdoba bývania

(zdroj: pinterest.com)

Zo spoločných fotografií nemusíte pripraviť len fotoalbum. Využite prázdne miesto na stene alebo siahnite po ráme na obraz a vyrobte koláž spoločných zážitkov a dobrodružstiev. A keďže je Valentín - pokojne aj v tvare srdiečka.  

Foto koláž na Valentína

(zdroj: pinterest.com)

Ak chcete pripraviť na romantický večer trochu netradičnej dekorácie, zapojte šnúru svetielok a pomedzi jednotlivé svetielka popripínajte štipcami na bielizeň vaše obľúbené momentky. Takouto ozdobou môžete dotvoriť police knižnice, kozubovú rímsu alebo okenný rám. 

Valentín v spálni

Trochu romantiky nezabudnite vniesť aj do vašej spálne. Nemusíte hneď kupovať srdiečkovú posteľnú bielizeň. Stačí, ak na posteľ rozsypete zopár lupienkov kvetov a na nočnom stolíku zapálite sviečky.

Lupene ruží na Valentína

Ak sa nezaobídete bez trochu nápaditosti ani tu, vytvorte si špeciálny svietnik. Do zaváraninového pohára vložte čajovú sviečku a sklo pohára ozdobte stužkou alebo krajkou. Ak má váš partner rád romantiku, určite sa tejto drobnosti poteší. 

Svietniky zo zaváraninového pohára

(zdroj: pinterest.com)

Máte radi Valentína a pravidelne ho slávite? Napíšte nám vaše tipy, ako si v tento deň spríjemniť svoj príbytok. 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si aj naše inšpirácie

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Červená obývačka Červená obývačka

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríke aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...Publikované dňa: 13.02.2018
Hodnotenie článku:
(92%)

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so...

V tejto kategórií nájdete aj:

Gulášové kotlíky a kotliny na dom, chatu aj záhradu Gulášové kotlíky a kotliny na dom, chatu aj záhradu

Leto je v plnom prúde a vy ste ešte ani raz nevarili guláš, lebo sa neviete rozhodnúť, či je lepší medený, smaltovaný alebo nerezový kotlík? A aký veľký vlastne potrebujete? Trochu vám s...

Poznáte všetky typy interiérového tienenia? Je ich viac, než si myslíte Poznáte všetky typy interiérového tienenia? Je ich viac, než si myslíte

Pripravili sme pre vás sumár typov žalúzií vhodných pre vnútorné priestory vášho domu tak, aby ich obstaranie pre vašu domácnosť skončilo vždy happy endom. Aké máte možnosti? Poradíme vám!

Gresová dlažba aj na terasu alebo do garáže. Je mrazuvzdorná Gresová dlažba aj na terasu alebo do garáže. Je mrazuvzdorná

Mať pevnú „pôdu“ pod nohami je základom, aby sme mohli všetko ostatné v interiéri i exteriéri prispôsobiť. Aká je odolnosť gresovej dlažby? Koľko stojí? Všetko podstatné sa dozviete v...


Pridať komentár