Vianočná výzdoba na poslednú chvíľu

Pár dní pred Vianocami je ten najlepší čas na doladenie detailov sviatočnej atmosféry. K tomu najlepšie poslúžia handmade vianočné ozdoby. Do interiéru okrem estetickej hodnoty prinesú aj zaujímavý prvok útulnosti.

Vianočná výzdoba domácnosti

Pozrite si vianočné inšpirácie, ktoré zvládnete vyrobiť ľavou zadnou.

Vianočná hviezda z prírody

Vianočná, alebo takzvaná päťcípa hviezda sa dá kúpiť a dá sa aj vyrobiť. Ten druhý spôsob je lacnejší, viac príjemný a výsledok ešte lepší ako z obchodu. Dôvodom je, že do takejto výroby vdýchnete jednoducho aj kúsok seba. Pritom stačí málo. Nájsť niekoľko konárikov aspoň rovnakej hrúbky. Dĺžku si už prispôsobíte. Konáriky môžete nechať prírodné, alebo ich natrieť na bielo, červeno, podľa chutí a dizajnu stromčeka.

Potom hviezdu dotvoríte stuhou, ktorou aj halúzky priviažete k sebe do správneho tvaru. Z konárikov si samozrejme môžete vyrobiť aj ďalšie originálne kúsky.

Vianočné dekorácie z drevených vetvičiek

Svoje dielo môžete zavesiť, ozdobiť guľami, gombíkmi, umelou čečinou či dokonca LED osvetlením.

Čary z papiera

Vianočná výzdoba z papiera je vždy veľmi jednoduchá. Môžete použiť aj obyčajnú kotúľku z toaletného papiera, ktorú nastriháte na rovnomerné prúžky, čím vám vzniknú akoby oká reťaze. Alebo si také spraviť zlepením nastrihaných prúžkov farebného papiera. Takéto oká dokážete spájať do rôznych tvarov a reťazí, oblepiť ich farebnými flitrami, alebo farebným pieskom. Môžete z nich spraviť dekoráciu na okno, alebo správnym tvarovaním prípadne aj stromček.

Zaujímavou papierovou variáciou je poskladanie papierového letáku, ktorý určite nájdete v schránke, do tvaru stromčeka. Potom ho stačí len nastriekať farbou a máte krásnu ozdobu. Presný postup a ďalšie tipy nájdete vo videu.

Zaváraninové poháre

Sú doslova vianočným pokladom. Pretože ich máte dostatok z majonézy, ovocia, džemov, zo všetkého, čo sa spotrebuje pri príprave vianočných pokrmov. A škoda ich dať do zberu, je lepšie premeniť ich na krásnu dekoráciu. Zaváraninový pohár môžete ozdobiť napríklad papierom, do ktorého vystrihnete vianočný motív a dnu vložíte trochu kamienkov a sviečku. Sú to skvelé vianočné nápady pre šikovné ruky a parádna atmosféra do každej izby. 

Záváraninový pohár ako vianočná dekorácia

Dekorácia na Vianoce

Prípadne sa môžete trochu viac vyhrať s prevedením a pohár kolorovať farbami na sklo. Výsledok je krásna vianočná výzdoba na stôl.

Vianočnejšie svietidlá

Tento rok ste si kúpili menší stromček, alebo ste zmenili jeho výzdobu? Nepoužité gule nenechávajte v pivnici! Radšej nimi ozdobte svietidlá v izbe, či aj zrkadlá v kúpeľni alebo na chodbe. Aj bežné veci môžu poslúžiť ako podklad pre dekoráciu.

Vianočné gule na stropnom svietidle

Nestojí to žiadne peniaze a váš príbytok bude o poznanie vianočnejší. Vianočné dekorácie vyrobené doma sú totiž vždy najkrajšie.

Prírodné krásy

V rámci predvianočnej prechádzky sa dobre popozerajte pod nohy. Na domácu vianočnú výzdobu potrebujete nájsť niekoľko šišiek, ktoré zlepíte napríklad sekundovým lepidlom do tvaru vianočného stromčeka. Ak sa bojíte, že by ste neudržali tvar, šišky môžete aj napichať do kužeľovitej sviece.

Vianočný stromček zo šišiek

Pripadne sa k nemu hodí aj nejaká zelená halúzka. Takýto stromček zaujme a hlavne prinesie do bytu aj trochu prírody, ktorá je pri pretlaku umelých dekorácií žiaducim prvkom. Vianočné ozdoby zo šišiek vždy priťahujú pohľady a vydržia naozaj dlho.

Netradičné stromčeky

V tomto roku je veľkou módou mať stromčeky iný ako len klasickú jedličku do rohu miestnosti. Lenže stromček je samozrejme vianočná výzdoba bytu číslo jedna. Prírodnou výzvou môže byť napríklad zloženie stromčeka priamo na stene.

Vianočný stromček na stene

 

Stačí si nájsť v prírode niekoľko pekných kúskov konárov a podľa veľkosti ich nad seba usporiadať do tvaru pyramídy. Previažete ich ozdobným špagátikom, zavesiť je naň možné aj medovníky, gule, či osvetlenie a tešíte sa z vianočnej inovácie. Je to asi aj najlepší spôsob realizácie vianočného stromčeka pre ľudí, ktorí nestihli kúpiť pravú jedličku a nechcú sa vyrovnať s umelou náhradou.

Vianočné farfalle

Nebude to o varení, ale o návode, ako si vyrobiť dekorácie do izby na sviatočné dni. Farfalle je druh cestovín, ktorý pripomína mašličku, takže sa nemusíte babrať s ich viazaním. Jednoducho ich natriete, ozdobíte a previažete stužkou tak, aby vytvorili mašličkovú reťaz.

Vianočná dekorácia z cestovín

Sú použiteľné na stromček, dvere, ministromčeky, alebo na okná.

Oriešky pre Popolušku

Orechy na Vianoce musia byť. Aj ako dekoratívne prvky. Ich aranžovanie je pritom veľmi jednoduché. Stačí lepidlo a môžete tvoriť. Vianočné gule, venčeky, prípadne aj stromčeky. Výber tvaru aj spôsob uchytenia je na vás. 

Vianočné ozdoby z orieškov

 

Prvá pomoc pre svietniky

Ak máte doma klasické svietniky, alebo sklenené misky na sviečku, tak by nemali ostať na Vianoce nedotknuté. Tu vám postačí iba balíček celej škorice. Jednotlivé kúsky naukladáte a previažete vianočnou stuhou okolo sklenenej nádobky.

Vianočné svietniky zo škorice

Zahriata škorica pritom krásne začne voňať. No pozor, neukladajte ju rovno na sviečku. Mohla by začať horieť, čo nie je voňavé ani bezpečné.

 

zdroj obrázkov: pinterest.com

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Wire závesné lampy – moderné svietidlá Wire závesné lampy – moderné svietidlá

Hľadáte vhodné svietidlo do svojej obývačky či kuchyne? Wire závesné lampy by pre vás mohli byť to pravé.

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.Publikované dňa: 19.12.2017
Hodnotenie článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Sklobetón – rozmery, vlastnosti, cena, montáž. Obľúbený je v sprchovom kúte v kúpeľni i v kuchyniSklobetón – rozmery, vlastnosti, cena, montáž. Obľúbený je v sprchovom kúte v kúpeľni i v kuchyni

Sklobetón spája vlastnosti murovacieho materiálu a skla, čím zabezpečuje zdroj svetla v tmavých miestnostiach. Viete, prečo by ste nad ním mali uvažovať?

Drevené vianočné ozdoby, figúrky a dekorácie na stromček sú stále in. Môžete si ich kúpiť aj vyrobiťDrevené vianočné ozdoby, figúrky a dekorácie na stromček sú stále in. Môžete si ich kúpiť aj vyrobiť

Drevené vianočné ozdoby rozhodne nepatria do dôb minulých. Prezradíme vám, prečo by ste si nimi mali tento rok ozdobiť svoj vianočný stromček.

Moderné adventné vence na stôl, na dvere, s kožušinou a LED – poradíme, ako vyrobiťModerné adventné vence na stôl, na dvere, s kožušinou a LED – poradíme, ako vyrobiť

4 kúzelné nedele, ktoré symbolizujú príchod najkrajších sviatkov v roku – Vianoc. 4 nedele pred Vianocami a 4 horiace sviece, to je obdobie, ktoré sa nazýva advent.