Domáce výrobníky ľadu si zamilujete. Recenzie chvália Guzzanti

Chladené nápoje si počas horúcich dní nemusíte vybrať len z preplnenej chladničky. Leto a ľadové drinky jednoducho patria k sebe. Okrem toho, že chladničku zaplníte fľašami s vodou, radšej vám ponúkneme praktickejšie riešenie. Domáci výrobník ľadu. Určite ste už takéto zariadenie videli v baroch či reštauráciách.

Domáci voľne stojaci výrobník ľadu

Vychutnať si studené mojito, kolu s ľadom či dobre vychladenú limonádu, to je na leto šité na mieru. Ak sa teda chcete cez horúce letní dni osviežiť, výrobníky ľadu sú skvelou možnosťou ako to zabezpečiť. Okrem toho ľad z výrobníka viete použiť na množstvo iných účelov. Ako si domáci výrobník ľadu vybrať? Poradíme vám.

Obľúbené produkty

Domáci výrobník ľadu

Predpokladáme, že činnosť výrobníka ľadu vám príliš vysvetľovať nemusíme. Veď už samotný názov vám prezradí, čo je účelom tohto zariadenia. Výroba ľadu prostredníctvom výrobníka ľadu vám ušetrí miesto v chladničke či mrazničke. Nemusíte sa trápiť s plastovými formami na ľad, ktoré v mrazničke nemáte kam uložiť alebo sa vám po ceste k mrazničke rozlejú. Výrobník ľadu spája komfortného a praktického pomocníka, ktorý vám rád poslúži.

Ľad pritom nemusíte používať priamo do nápojov či miešaných drinkov. Zachladiť ním môžete ovocie na stole, či samotné fľaškové nápoje. Takisto môžete ľad použiť ako náplň pre prenosné chladiace boxy. Jednoducho za pomoci domáceho výrobníka ľadu si za horúceho letného počasia dožičíte adekvátne osvieženie.

Ako vybrať domáci výrobník ľadu?

Prvotným faktorom, ktorý vás zrejme bude zaujímať je objem výroby ľadu, teda informácia o tom koľko ľadu zvládne domáci výrobník ľadu vlastne vyrobiť. Pri domácich výrobníkoch ide zvyčajne o objem vyprodukovaného ľadu za 24 hodín.

Ľadové kocky z výrobníka ľadu

Nájdete aj malé výrobníky ktoré vyrobia 5-8 kg ľadu za 24 hodín. Ak však chcete výrobník ľadu na domácu párty, ideálne je množstvo 10 až 15 kilogramov ľadu za 24 hodín.

Objem nádoby na vodu

Od tohto parametra sa odvíja aj ten predchádzajúci. Ak je objem nádoby na vodu väčší, výrobník ľadu dokáže produkovať viac ľadu. Najlepším variantom je ak je objem aspoň 2 litre. V takom prípade si dokážete dožičiť taký objem ľadu aký potrebujete.

Nesmite však zabúdať, že obmedzený je aj zásobník ľadu, teda nádoby kde sa kocky ľadu nachádzajú. Pri domácich výrobníkoch ľadu je objem tejto nádoby okolo 600 až 1 000 gramov.

Veľkosť kociek ľadu

Rozhodne poteší funkcia, kedy si môžete nastaviť veľkosť ľadových kociek. Dôvody môžu byť rôzne. Menšie kocky budete používať na miešané nápoj, tie väčšie budete používať ako zdroj chladu pre iné nápoje či suroviny. 

Výrobník ľadu Klarstein do domácnosti

Zvyčajne môžete určiť 2 až 3 veľkosti ľadu (Small, Medium, Large). Dnes už ide o pomerne bežnú funkciu, ktorú nemajú len tie najdrahšie modely.

Ďalšie parametre

  • indikátory – pomerne dôležité sú LED alebo zvukové indikátory, ktoré vám signalizujú napríklad prázdnu nádobu na vodu alebo plný zásobník na ľad.
  • časovač – príjemným spestrením je časovač, kedy naplníte prístroj vodou a určíte kedy má začať ľad vyrábať.
  • príslušenstvo – mnoho výrobcov dodáva zariadenie spolu s praktickou lopatkou alebo nádobou na naberanie ľadu.

Najlepšie domáce výrobníky ľadu

Výber výrobníka ľadu nie je zložitým procesom. Sledovať treba určité parametre a takisto sa zamerať na vaše potreby. Koľko ľadu budem potrebovať, na aký účel budem ľad používať a takisto rozmery samotného výrobníka ľadu. Na trhu máte profi výrobníky ľadu určené skôr pre gastronomické zariadenia alebo klasické výrobníky ľadu, ktoré si nájdu cestu až k vám domov. Na základe testov a recenzií zákazníkov sme vybrali konkrétne modely a vybrali tie najlepšie domáce výrobníky ľadu.

Guzzanti GZ 120

Objem výroby ľadu (24h): 12 kg / Nastavenie veľkosti ľadu: áno / Objem nádoby na vodu: 2,1 l / Hmotnosť: 10,7 kg / Približná cena: 129 €

V našom teste výrobník ľadu Guzzanti obstál skutočne veľmi dobre. Pri porovnaní s konkurenciou Guzzanti rozhodne zaujme hlavne v pomere ceny a kvality. Kompaktný výrobník ľadu je vhodným ku vám domov, ale nestratí sa ani v bare či reštaurácii. Z jednoduchého dôvodu. Zaujme nielen jeho nadčasový dizajn v striebornej farbe, ale takisto jeho výkon. Za 24 hodín vyrobí až 12 kilogramov ľadu (kociek). Kapacita nádoby na jeden výrobný proces ľadu je 600 gramov.

Matematicky to teda znamená, že za 60 minút vyrobí výrobník Guzzanti až 0,5 kg ľadu. Nádrž na objem ladu stačí naplniť čistou vodou, pričom nádrž má objem 2,1 litra. Ak je nádoba plná alebo prázdna, indikátor na to okamžite upozorní. Príjemným spestrením je aj fakt, že zvoliť si môžete 2 veľkosti výroby ľadu. Okrem toho poteší aj priesvitné veko výrobníka, takže máte proces výroby pod kontrolou. Zariadenie váži 10,7 kilogramu. Súčasťou balenia je takisto lopatka na ľad.

objem výroby ľadu
nastavenie veľkosti kociek (2)
moderný dizajn

dlhší štart
po naplnení zásobníka, slabšie chladenie


Clatronic EWB 3526

Objem výroby ľadu (24h): 15 kg / Nastavenie veľkosti ľadu: nie / Objem nádoby na vodu: 2,2 l / Hmotnosť: 10,5 kg / Približná cena: 165 €

Domáci výrobník ľadu Clatronic si vás rozhodne dokáže získať. Veľmi elegantný dizajn a kompaktné rozmery sú veľmi praktické. Čím však zaujme najviac je jeho výkon. Clatronic konkurencii naozaj zavaril, skôr zamrazil. Za 24 hodín dokáže výrobník ľadu vyprodukovať až 15 kg ľadových kociek. Zákazníci však hovoria skôr o 12 až 13 kilogramoch.

Dokazuje to aj objem nádoby na vodu, ktorý má objem 2,2 litra. Prístroj je vybavený indikáciou v prípade, že je nádoba plná alebo prázdna. Vyznačuje sa veľmi tichým chodom a jednoduchým ovládaním Start/Stop. Stav výroby ľadu môžete kontrolovať otvorením okienka na veku. Pre domácnosť je tento výrobník ľadu ako stvorený. Hmotnosť výrobníka je 10,5 kilogramu.

objem výroby ľadu
kompaktné rozmery
objem nádoby na vodu

chýba nastavenie veľkosti ľadu
pohyblivý objem výroby ľadu


Klarstein ICE6

Objem výroby ľadu (24h): 12 kg / Nastavenie veľkosti ľadu: áno / Objem nádoby na vodu: 2,2 l / Hmotnosť: 10,2 kg / Približná cena: 165 €

Klarstein, značka s týmto ikonickým a vznešeným menom rozhodne nezaostáva. Svojim modelom ICE6 nie je do počtu. Porovnateľná cena a výkon ju radia medzi elitu domácich výrobníkov ľadu. Za 24 hodín vyprodukuje až 12 kilogramov ľadu. Okrem toho, si môžete nastaviť veľkosť kociek ľadu a to až 3 rôzne veľkosti. Nechýba ani integrovaný časovač, kedy si nastavíte kedy má začať výrobník pracovať.

Nádoba n vodu má 2,2 litra a už po 15 minútach je prístroj pripravený na výrobu ľadových kociek. V 10 minútovom intervale vyrobí približne 9 kociek ľadu. Objem nádoby na ľad má objem 0,8 litra. Všetky informácie o množstve vody či naplnení nádoby s ľadom sa vám zobrazujú na LCD displeji predného panelu. Konštrukcia z nerezovej ocele sa jednoducho udržiava a poteší aj funkcia samočistenia vnútra výrobníka. Súčasťou balenia je aj lopatka a nádoba na ľad. Hmotnosť zariadenia je 10, 2 kilogramu.

objem výroby ľadu
nastavenie veľkosti kociek ľadu (3)
kvalitná nerezová oceľ
LCD displej
objem nádoby na vodu

žiadne


Pozrite si aj naše inšpirácie

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!Publikované dňa: 30.07.2018
Hodnotenie článku:
(91.2%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie elektrocentrály aj na chatu sú Honda, Heron a Gude Najlepšie elektrocentrály aj na chatu sú Honda, Heron a Gude

Najlepšie krovinorezy - recenzie a test poradí, ako vybrať Najlepšie krovinorezy - recenzie a test poradí, ako vybrať

Retro gramofóny nie sú najlacnejšie. Recenzie ukázali tie najlepšie Retro gramofóny nie sú najlacnejšie. Recenzie ukázali tie najlepšie

Gramofón rozhodne nie je iba zberateľským kúskom, ale takisto je prvkom moderných technológií. Pripomeňte si zvuk klasickej platne a vráťte sa v čase. My vám pomôžeme vybrať ten najlepší!


Pridať komentár