Xiaomi Roborock Sweep one S50 a S55 – recenzia a skúsenosti po 2 mesiacoch používania

Rozmýšľate ako si čo najviac prostredníctvom robotického vysávača uľahčiť život? Hľadáte a vyberáte, ktorý z nich zvládne všetko na čom si potrpíte vy pri upratovaní? Chcete mať čisté dlážky, koberce a to všetko rýchlo jedným "vrzom"?

Xiaomi Roborock Sweep One S55 (čierny) - recenzia a skúsenosti

Možno si vás získa, rovnako ako mňa, robotický vysávač Xiaomi Roborock Sweep One S50, ktorý sa perfektne stará o čistotu môjho bývania. V tejto recenzii sa s vami rada podelím o moje skúsenosti s vysávačom.

Xiaomi Roborock Sweep One S50

Nástupca vysávača Mi Vacuum Cleaner Xiaomi Roborock Sweep One S50, je univerzálnym domácim pomocníkom, ktorý vyčistí koberce, podlahy a aj mokré povrchy. Váži len 3,5 kg a s 10 cm výškou sa ľahko uskladňuje aj pod posteľ alebo gauč. Jeho okrúhly, moderný dizajn dotvára biela farba.

Domáci inteligent

Je natoľko inteligentný, že po jeho zdvihnutí prestane pracovať, pretože identifikuje zdvihnutie a preruší svoju činnosť. Nemyslite si, že ho po položení pomýlite. Akonáhle opäť stojí "nohami pevne na zemi", pracuje. Svoje sacie schopnosti sám reguluje podľa toho, na akom podklade sa nachádza. Ak je na koberci, pracuje výkonnejšie a ak na podlahe znovu sa prispôsobí. Môže za to hlavná kefa, ktorá je k robotu umiestnená voľne, čo jej umožňuje pohybovať sa vo zvislej osi a regulovať prítlak na povrch.

Xiaomi Roborock Sweep One S50 a S55 - kefa na zametanie

Jednoducho, vždy sa prispôsobí tak, aby podlahy a koberce vyčistil čo najlepšie. Dokonca, mu nerobí problém ani vlhká alebo mokrá dlážka. Efektívne a čo najrýchlejšie čistenie, uskutočňuje na základe rýchleho výpočtu algoritmu modernej SLAM technológie (Simultaneous localization and mapping = súčasná lokalizácia a mapovanie).

Nič ho nezastaví

Tento špičkový robot sa dostane naozaj všade, nič ho nezastaví v jeho ceste, žiadna  prekážka. Sušiak s bielizňou, dverový prah, koberec. Skutočne, nič do výšky 3 cm mu nezabráni v tom, aby vyčistil celý priestor. Svojím rozmerom sa zmestí aj pod nábytok, ktorý má nožičky vyššie ako 10 cm. V priestore sa nestratí a po 1,5 hodinovom výkone si hravo nájde svoju nabíjaciu stanicu, kde získa energiu, ktorú opäť zužitkuje na upratovanie. Po nabití sa vráti na miesto, kde skončil svoju "upratovaciu misiu". Zaujímavé je, že vďaka 12-tim senzorom sa rýchlo zorientuje v priestore. Podľa vašich pokynov, cez Wifi sieť, bude vedieť, ktorú miestnosť má vyčistiť a kde sa miestnosť nachádza. Umožňuje to výkonný laserový senzor LDS.

Technické parametre

Robotický mop a vysávač v jednom, model Sweep One S50, s výkonom 58 Watov, je vyrobený u svetového výrobcu Xiaomi, ktorý sa vyznačuje produktmi s kvalitnou modernou a nadčasovou technológiou. Vysávač je pripravený pracovať v momente, ako opustíte svoj byt. Disponuje kvalitným japonským motorom NIDEC s kapacitou 0,67 m3 vzduchu za minútu a s tlakom 1800Pa, na základe ktorého odvádza dobrú prácu. Hravo si poradí aj s väčšími plochami, pretože jeho veľkokapacitná batéria 5200mAh Li-Ion vydrží pracovať na jedno nabitie až 2,5 hodiny.

Krátko pred absolútnym vybitím, vysávač sám vyhľadá nabíjaciu stanicu, nabije sa a následne pokračuje na mieste, kde pred vybitím prestal. Zastaví sa len v prípade, kedy sa mu naplní nádržka s objemom 0,42 l.  O jej naplnení vás informuje zvukovým signálom. Veľký HEPA filter sa stará o bezvíriace vysávanie. Zachytáva všetky prachové častice, aj tie miniatúrne a za žiadnych okolností ich nevypúšťa späť do miestnosti.

Xiaomi Roborock Sweep One S50 a S55 - nádržka na prach

Xiaomi Roborock Sweep One S50 a S55 - nádržka na prach s umývateľným HEPA filtrom

Dokonalú orientáciu mu zabezpečuje laserový senzor vzdialenosti, ktorý sa otáča o 360 °C a ktorý okolie skenuje 1800-krát za sekundu. Nemá len lepšiu orientáciu, ale aj oveľa ľahšiu a rýchlejšiu pohyblivosť, akou sa pohybujú konkurenčné robotické vysávače. Môže za to detektor schodov, steny, elektronický kompas, gyroskop, akcelerometer, merač vzdialenosti a rýchlosti. Prostredníctvom svojej výšky 10 cm, vyčistí priestor pod sedačkou a nábytkom, ale aj koberce, na ktorých automaticky "prepne" svoj režim na výkonnejší. Ovládať ho môžete aj na diaľku, prostredníctvom aplikácie na svojom androide, keď sa nenachádzate doma, stačí vám len Wifi pripojenie.

S čím som spokojná?

Pri robotickom vysávači Xiaomi som bola veľmi milo prekvapená jeho rýchlou adaptáciou a rýchlou orientáciou v mojom byte. Prakticky, hneď ako som ho spustila, začal pracovať a počas činnosti vôbec priestorovo nezaváhal, nenarazil, nezamotal sa, nepostál. Najviac som sa bála ako bude reagovať na sušič s prádlom, ktorý mám každý víkend, keď upratujem rozprestretý, ale on si s ním hravo poradil a "prekročil ho". Zvedavá som bola aj, čo sa týka, prachu a jeho vírenia, pretože som alergik. Pri bežnom vysávaní som musela mať všetky okná pootvárané, aby som sa nezadusila čiastočkami prachu, ktoré ma dusili a ktoré môj starý vysávač vždy rozvíril. Pri tomto vysávači sa to vôbec nestalo a počas chladných dní nemusím mať už pri vysávaní otvorené okná.

Xiaomi Roborock Sweep One S50 a S55 - užívateľská recenzia

Ďalším plusom z môjho uhľa pohľadu je, že väčšinou, keď som počas víkendov mimo domu, upratujem po práci večer. Pokým som nemala Xiaomi Roborock S50, resp. jeho čiernu verziu S55, vysávať som už po 20:00 nemohla, pretože susedia majú malé deti a rušila by som ich hlukom. Tento vysávaš nie je najtichší, predsalen je však v porovnaní so staršími konkurenčnými modelmi s ktorými mám skúsenosť od svojich priateľov o niečo menej hlučný.

Mimoriadne sa mi páči, že si priamo z práce môžem priviesť návštevu. Hoci nie som doma a nemám kedy upratať, môj robot "bez odvrávania" pracuje. V aplikácií si totiž možno nastaviť časový plán upratovania, ktorým sa bude riadiť aj bez vašich zásahov.

Nedá mi nespomenúť jeho moderný dizajn, ktorý zahrňuje aj nádobka na pozbierané nečistoty. Pri jej vysypaní sa neobávam, že sa zaprášim alebo ušpiním, jednoducho ju otvorým a vysypem priamo do odpadkového koša. Musím povedať, že na jednu - dve nevýhody vysávača, som si s ním podstatne uľahčila život a dlážky v byte mám vždy čisté, preto sa už neobávam neočakávanej návštevy.

Čo sa mi nepáči?

V sekcii, "Čo sa mi nepáči", budem podstatne stručnejšia, ako v tej predchádzajúcej. Nemôžem povedať, že som výlučne nespokojná, skôr som menej spokojná s mopovaním. Je to skôr také kozmetické, nie dôkladné a ani v tomto prípade sa nevyhne kobercom, "mopuje" aj tie. Nádržka na mopovanie je dostatočne veľká, stačí ju naplniť 1x a zvládne poumývať celú plochu môjho bytu (80 m2). Miernou nevýhodou mopu je aj to, že sa ho bojím oprať v práčke (na spodnej časti má našité suché zipsy, ktorými sa prichytáva na biele časti nádržky), a preto sa obávam, že by som mop mohla v práčke zničiť. Preto ho vždy preperiem iba v rukách, vďaka čomu vyzerá "špinavo".

Xiaomi Roborock Sweep One S50 a S55 - nádržka na vodu a mop

Podobne ako niektorí užívatelia, ani ja som nie veľmi spokojná s povysávaním koberca s dlhším vlasom, ale o tomto probléme som vedela, pretože ich má viacero robotických vysávačov. Ten jeden koberec, ktorý vlastním, preto kvalitne povysávam klasickým podlahovým vysávačom.

Hoci je výborným domácim pomocníkom, trochu mi prekáža, že mu úplne nerozumiem, keďže "hovorí" len po anglicky. Neprejde cez prah dverí, ktorý je vyšší ako 3 cm. S týmto vysávačom som však naozaj veľmi spokojná a pravdou je, že v skutočnosti mám s čím porovnávať, pretože som sa stretla už s niekoľkými robotickými vysávačmi u rodičov a u kolegyni.

Záverečné hodnotenie

Na základe svojej vlastnej skúsenosti, vašich príspevkov a recenzií o robotickom vysávači Xiaomi Roborock Sweep One S50 a S55, môžem konštatovať, že ide o vydarený technologický kúsok. Podľa vašich skúseností na Heureka.sk, som si všimla, že ide o jeden z najpredávanejších robotických vysávačov. Pravdu povediac, nečudujem sa. V príspevkoch opisujete samé chvály, rovnako ako mne, aj vám sa páči jeho tichý mód, jeho rýchlosť a schopnosť prekonávať malé prekážky. Na jedno nabitie vám prijateľne poupratuje celý byt. Preto určite nebudete namietať ak vzhľadom na konkurenciu, dám tomuto šikovnému prístroju plný počet bodov.

Zhodnotenie v skratke

Výhody

 • moderný robotický vysávač a mopovač 2 v 1,
 • rýchly, tichý,
 • precízne čistenie,
 • riadenie cez aplikáciu a Wifi sieť,
 • rozoznáva koberce, podľa čoho zintenzívňuje výkon,
 • super orientácia - LDS senzor,
 • výdrž na jedno nabitie = 150 min.,
 • prechod cez prekážky do 30 mm,
 • HEPA filter bez vírenia prachu a roznášania nečistôt,
 • cena verzus kvalita.

Nevýhody

 • pri mopovaní sa nevyhne kobercu,
 • väčšiu nečistotu z podláh dobre neodstráni,
 • má problém s kobercom s dlhým vlasom.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Komentáre

02/12/2019 14:19
miso

tento model mam doma asi 2 mesiace a musim potvrdit, ze je perfektny a nedal by som ho za nic! pustam ho pravidelne - kazdy 2. alebo 3. den a nestiham sa cudovat, kolko prachu pozbiera. predtym som vysaval iba 1x tyzdenne, takze som rad, ze mam doma ovela cistejsie

mopovanie je tiez super pomoc, akurat je to iba take povrchove - vezme to len vrchnu cast necistot. najvacsiu "nevyhodu" mopovania pozorujem v kuchyni - nevyumyva to zaschnute a vysusene skrvny po tom, co vam nieco vytecie na podlahu.. ale na chodbu je to fajn a to hlavne v tomto zimnom obdobi, kedy mi kamosi nanosia kopec bordelu (ihlicia, popadanych listov) a blata do bytu.

urcite vsak odporucam, je to perfektny pomocnik pre kazdeho

10/12/2019 14:30
michal

pridavam sa s k nazoru vyssie a suhlasim na 150%!
tento vysavac bola najlepsia investicia aku som mohol spravit, usetri mi kopec casu, ktory som predtym musel investovat do zametania, vysavania a umyvania podlah - aktivit, ktore z duse "milujem"..

06/01/2020 10:41
julia

kupili sme si ho s priatelom pod stromcek a uz ho teda mame par dni otestovany, tak s kludom mozem prehlasit, ze je to perfektny pomocnik, ktory sme si mali kupit uz davno

plusy: dobre zameta (obcas nieco vynecha, ale ma to prepacene), sam sa zadokuje po ukonceni upratovania, da as ovladat cez appku, ma pomerne velku nadobu na prach, pekny dizajn a lahke ovladanie
minusy: cena, umyvanie nie je 100% - ide skor o take pretretie, ale aj to postaci pri pravidelnej udrzbe

02/05/2020 23:38
NIKA

Maximálna spokojnosť...
Vrelo odporúčam domastnostiam s domácimi zvieratkami..
Kým sa mi prejdeme..."nasa elza" vysaje a umyje celý byt????????????

.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Knižnice – obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť Knižnice – obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť

Knihy sú neoddeliteľnou súčasťou vášho života a obklopujete sa nimi vo veľkom? Potom im zaobstarajte poriadnu knižnicu, v ktorej sa budú vynímať a ktorá sa zas bude vynímať vo vašej...

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba

Vedeli ste, že oranžová ako jedna z mála farieb podporuje chuť do jedla a zmyslový pôžitok z vychutnávania si stravy? Je preto prekvapujúce, že sa v kuchyniach objavuje tak málo. Ak ju...Publikované dňa: 27.11.2019
Hodnotenie článku:
(92.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ariete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenostiAriete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenosti

Uvažujete nad domácou výrobou syra no neviete, kde začať? Pomôžte si kompaktným výrobníkom syra od Ariete.

Elektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuálElektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuál

S elektrickým prístrojom Scholl Velvet Smooth Wet & Dry budete mať päty hladké, hebké, mäkké a pre vášho partnerka/ku zvodné. Aké sú s ním skúsenosti?

Delimano Mlynček na kávu Joy – recenzia, skúsenostiDelimano Mlynček na kávu Joy – recenzia, skúsenosti

Mlynček na kávu by mal byť spoľahlivý, vyrobený z kvalitných materiálov a schopný pomlieť množstvo pre jednu, ale aj viacero osôb. Práve preto je vhodným prístrojom do každej domácnosti...