1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Zážitkové darčeky plné adrenalínu. Obdarujte nimi seba či svojich najbližších

Čaro okamihu. Známe slovné spojenie, no často akosi stráca zmysel. Niektoré dni sú na zážitky bohatšie, iné chudobnejšie. Urobte radosť sebe či svojim blízkym a darujte im zážitkový darček presne podľa ich gusta. Ponúkneme vám sumár tých najlepších, ktoré môžete alebo by ste skôr mali zažiť.

Let balónom ako darček pre dospelého i deti

Zážitkové darčeky pre vás či vašu rodinu sú na nezaplatenie. Spomienky sú na nezaplatenie a nikto vám ich nikdy nevezme.

Obľúbené zážitkové darčeky

Ako si vybrať?

Milujete adrenalín? Chcete sa niečo naučiť? Vidieť svet z vtáčej perspektívy? Skočiť do neznáma? Ste milovníkom rýchlej jazdy? Chcete si užiť absolútny relax? Takýchto otázok by sme mohli klásť ešte stovky. Zažiť jazdu v rýchlosti cez 300 km/h, voľný pád, sledovať okolitý svet z balóna, naučiť sa driftovať či vyskúšať thajskú masáž možno určite zaradiť medzi nezabudnuteľné zážitky.

Vybrali sme tie najlepšie zážitkové darčeky pre páry, deti či kamarátov. Návod na to, ako si darček tohto typu vybrať neexistuje. Vyberajte podľa svojich preferencií, dajte na referencie ostatných zákazníkov, ktorí službu využili. Stačí si vybrať, nájsť si čas, občas nabrať odvahu a zrealizovať sny, po ktorých možno dávno túžite.

Tandemový zoskok s padákom

Nezabudnuteľný adrenalínový zážitok. Ak máte radi aktívny život a túžite po troche vzrušenia, zoskok padákom je rozhodne správnou voľbou. Tandemový zoskok a niekoľko minútový voľný pád počas, ktorého si uvedomíte, akou malou súčasťou sveta ste, rozhodne stojí za to.

Tandemový zoskok padákom

V prípade tandemového zoskoku prejdete zaškolením, ako sa správať počas zoskoku a získate základy ovládania padáku. Pri tandemovom zoskoku ste popruhmi pripútaní k druhej osobe - k skúsenému inštruktorovi, ktorému musíte plne dôverovať. Nemusíte robiť nič iné, ako si užiť každý okamih tohto zážitku. Nemajte obavy o bezpečnosť, spolupracujete so skutočnými profesionálmi. Ak sa nebojíte výšok a chcete vedieť, ako „funguje“ gravitácia, tandemový zoskok je ideálna voľba. Či máte rokov 6 alebo 60, nikdy nie je neskoro. Vekové obmedzenie je iba v prípade skutočne malých detí a starých ľudí. Rovnako sú aj nejaké hmotnostné limity.

Objednať tandemový zoskok

Let balónom

Aj druhý zážitok si vychutnáte opäť zo vzduchu. Tentoraz však ide o menšiu dávku adrenalínu. Možno budete pociťovať mierne napätie, no vtedy si uvedomíte, že výhľad, ktorý sa vám naskytne, všetko prekoná. Let balónom je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý má špecifickú atmosféru.

Let balónom

Predovšetkým pre zamilované páry, ktoré chcú vo vzduchu zažiť romantické chvíle je let balónom špeciálnym okamihom. Let si nevyžaduje žiadnu špecifickú prípravu či výcvik a jediné, čo musíte vedieť, je vychutnať si samotnú atmosféru letu. V ponuke nájdete najčastejšie 30, 60 ale aj 120 minútové zážitkové lety. Určené sú predovšetkým na vyhliadku, kedy môžete sledovať okolité krásy prírody alebo dokonca západ slnka.

Objednať let balónom

Bungee jumping

Priviazať sa o lano a vrhnúť do prázdna je pre niektorých absolútnym nezmyslom. Na druhej strane takáto dávka adrenalínu je pre niekoho ako nabíjačka. A vôbec nemusíte letieť do výšin. Vysoké budovy, mosty, stožiare alebo útesy. To sú miesta, odkiaľ môžete zažiť skok svojho života a uniknúť na pár sekúnd z reality.

Bungee jumping

Bungee jumping patrí k veľmi obľúbeným atrakciám. Zároveň sa radí medzi tie najbezpečnejšie, i keď neraz to tak nevyzerá. Ak chcete prekonať samých seba, voľba je jasná. Strach z výšok je veľmi bežnou fóbiou. Skúsiť skočiť z výšky niekoľko desiatok či stoviek metrov do prázdnoty dá psychike rozhodne zabrať. Okrem určitých zásad nie je nutný špeciálny výcvik. Vyskúšať si ho môžu aj deti. Profesionáli vás vybavia bezpečným istením a podľa hmotnosti aj správnym nastavením lana. Nechajte strach na zemi, uvoľnite sa a zakričte tak, aby ste zo seba dostali všetko, čo vás ťaží na duši.

Objednať bungee jumping

Pilot lietadla

Niekoľko hodinový kurz vám síce neumožní stať sa skutočným pilotom, no pilotom na skúšku sa stať môžete. Dostať do rúk skutočný stroj je jednoduchšie ako by sa zdalo. Vzlietnutie však chce nejaké základy, ktoré vám poskytnú profesionálni inštruktori.

Ak ste od malička inklinovali k lietaniu a lietadlám, atrakcia pilotom na skúšku je pre vás ako stvorená. Na všetko bude dohliadať skúsený pilot a vy sa tak budete cítiť bezpečne. Ak patríte medzi technicky menej skúsených jedincov, no radi by ste si na riadenie lietadla siahli, nebojte sa. Akýkoľvek problém či manéver za vás prevedie práve sprievodný pilot.

Pilotovanie lietadla ako zážitkový darček

Pocit, kedy ovládate stroj vo výške niekoľko tisícok stôp je naozaj úžasný a nezabudnuteľný pocit. Mimochodom, tí ktorí si pilotovanie lietadla vyskúšali hovoria o tom, že ide o skutočne návykovú záležitosť a potom, čo človek absolvuje základný kurz, má chuť sa neustále zlepšovať. Napokon sa možno dostanete až na skutočný pilotný výcvik a z atrakcie sa stane hobby.

Objednať pilotovanie lietadla

Zážitková jazda v superaute

Čisto pánsku záležitosť. Omyl! Ak vám povieme, že je to 50 na 50, budete sa diviť. Rýchlu jazdu vyhľadáva rovnako veľa žien ako i mužov. Muži a rýchle autá k sebe istým spôsobom patria. Rovnako, ako rýchle autá a pekné ženy. Sadnúť si na miesto spolujazdca so „šialencom", ktorý sa z 0 na 100 km/h dostane behom 3 sekúnd je poriadne uletené, avšak nezabudnuteľné.

Jazda rýchlym autom

Vyhľadávajte rozhodne ľudí, ktorí sa zážitkovým jazdám venujú. Predsa len, bezpečnosti v tomto smere nikdy nie je dosť. Jazda na vysnívanom Ferrari, Lamborghini, Porsche, BMW, Audi či Tesle je pre niekoho presne tým druhom zážitky, ktorý si chce splniť. Vidieť okolité stromy v rýchlosti 300 km/h je neopísateľné a ľahko zapamätateľné. V rámci jazdy však môže ísť aj o jazdu v teréne 4x4 off road. Záleží, aký druh zážitkovej jazdy autom hľadáte. Darčeku tohto typu sa rozhodne potešia deti, váš aj partner či partnerka.

Objednať jazdu na Lamborghini Gallardo

Škola šmyku alebo driftovanie hrou

Pri autách ešte nachvíľu ostaneme. Tento raz sa však zameriame na konkrétny štýl jazdy. Driftovanie alebo jazda v šmyku, známe sú tzv. školy šmyku. Tie slúžia na to, aby ste sa naučili zvládať dopravné situácie v prípade, že sa do šmyku dostanete. Možno ich teda považovať za edukačný proces. Naučíte sa, ako reaguje auto na zákony fyziky a zistíte, či je možné takéto situácie v realite zvládnuť.

Škola šmyku ako zážitkový darček

Okrem toho, že sa niečo naučíte zažijete aj neuveriteľné množstvo zábavy. Samozrejme, jazda v šmyku si vyžaduje tréning a tréning. Niekomu to ide rýchlejšie, nikomu pomalšie, no naučiť sa to dá. Hoci svojmu autu by ste asi takýmto štýlom jazdy dali poriadne zabrať. Vyskúšať si to v rámci výcviku je určite skvelý nápad. Pochopiteľne, tento zážitok odporúčame ľudom, ktorí auto ovládajú a majú nejaké skúsenosti z praxe a nie z počítačových hier.

Objednať školu šmyku

Zážitok na divokej vode - rafting

Zápasiť s odporom vzduchu pri zoskoku padákom či pri bungee jumpingu je pomerne pohodlné oproti tomu, keď sa rozhodnete pasovať s dravou riekou. Rafting je druh športu, ktorý vám ukáže, ako sa pasovať s neskrotnými vlnami a perejavmi dravej rieky. Ak ste fanúšikom adreanalínu, rozhodne choďte do toho. Okrem toho by ste však mali mať aj športového ducha a poriadnu dávku výdrže.

Rafting na divokej vode

I keď ste na rafte s profesionálom, raft je určený pre 6 až 8 osôb a ide o tímovú prácu. Treba preto vedieť zabrať a sústrediť sa. Ak sa chcete pasovať s prírodou a nedovoliť rieke premôcť vás, rafting je nezabudnuteľným zážitkom. A ešte jedna dôležitá vec. Nie vždy vyhráva človek, mali by ste pre istotu vedieť plávať.

Objednať raftovanie na rieke

Svet pod hladinou

A opäť do vody. Teraz však adrenalínu trocha ubudne. I keď oceán je plný nebezpečenstiev a prekvapivých nástrah, zvyčajne so zubami. Máte odvahu? Potápanie so žralokmi je možno niečo pre vás. Ak sa chcete skôr pozrieť na krásy sveta pod hladinou, kurzy potápania sú skvelou alternatívou.

Školení profesionáli vás do sveta potápania zasvätia po teoretickej i praktickej stránke. Okrem toho, že získate základné poznatky, naučíte sa obliecť si potápačskú výstroj, budete vedieť komunikovať prostredníctvom potápačských znakov a naučíte sa správne plávať pod hladinou. Ide o špecifický druh zážitku. Neobyčajné prostredie vytvára v skutku dychberúcu atmosféru. Vidieť podmorský život a objavovať jeho poklady má niečo do seba. Ak si vybavíte výhľad na hory či krásne pastviny, vidieť podmorskú panorámu je niečo oveľa úžasnejšie.

Potápanie v mori

Zaplávať si s rybami, natrafiť na chobotnice, raje, morské koníky či dotýkať sa lastúr a vidieť ako funguje fauna pod hladinou mora je v skutku čarovným okamihom. Okrem toho, po absolvovaní potápačského kurzu získate medzinárodne platné osvedčenie, ktoré vám dáva právo ďalších a ďalších ponorov. Prvotná investícia sa tak vyplatí niekoľkonásobne.

Objednať kurz potápania

Kurz prežitia

Špecifická atrakcia, no zážitok na celý život vám rozhodne môžeme garantovať. Doba je nevyspytateľná a preto byť „ready“ na všetko, čo príde je naozaj dobré. Naučiť sa triky a vytiahnuť ich z rukáva vtedy, keď sú všetci ostatní v koncoch, veru nie je na škodu.

V drsných podmienkach vám kurz prežitia môže zaručiť prežitie. Ocitnúť sa v prírode bez náznakov civilizácie sa javí ako nereálne. Nuž, jeden nikdy nevie. Takýto kurz ponúka desať, pätnásť či tridsaťdňovú skúšku, počas ktorej sa naučíte ako prežiť bez výdobytkov modernej doby. Noc, deň, teplo, zima. Podmienky sú rôzne.

Kurz prežitia v prírode

Ak sa vám to zdá ako niečo absolútne šialené, po absolvovaní kurzu budete vedieť ako založiť oheň, naplánovať a zabezpečiť si stravu, pitný režim a všetko, čo vám môže zachrániť krk. Takéto kurzy nájdete aj na Slovensku. Chcete byť tým, kto prežije aj Armagedon? Choďte do toho!

Objednať kurz prežitia

Chodenie po vode – Jetpack

Nie nezbláznili sme sa, chodenie po vode je úplne jednoduchá vec. Žartujeme. Jednoduché je to vtedy, ak ovládate jetpack. Vtedy sa nad vodnou hladinou doslova vznášate. Ide o pomerne novú atrakciu, ktorá sa radí medzi adrenalínové vodné športy.

Chôdza nad hladinou mora

Jetpack je zariadenie, ktoré funguje na princípe vodných trysiek, ktoré vytvárajú silný tlak a prúdom vody vás udržujú nad hladinou. Hoci to znie to jednoducho, opak je  pravdou. Naučiť sa čo i len udržať na mieste dá zabrať. Jetpackom môže lietať v podstate každý, potrebné je ovládať teóriu. Prax je prax a zistíte, že toľko pádov do vody snáď ani nie je možných. Ak sa ale odvážite, navlečte si neoprén, prilbu a trénujte.

Nekonečno možností

Vybrali sme pre vás len zlomok toho, čo môžete zažiť. Každý z nás je individualita. Niekto vyhľadáva adrenalín a niekto si radšej vychutná príjemný let balónom. Relaxu a zážitkom každý rozumie inak. Spomedzi špeciálnych zážitkov a atrakcií treba určite spomenúť:

  • simulátor voľného pádu
  • streľba na strelnici
  • degustácia vín
  • live cooking (zážitkové varenie pred vašimi očami)
  • let stíhačkou

A mnoho, mnoho iných zážitkov, ktoré vám pomôžu odhaliť skutočné čaro okamihu.

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

21/09/2018 16:20
Matúš P.

kamoši mi dali na 30tku zoskok s padákom, najskôr som mal trochu stres, ale stálo to za to!!! ešte si brúsim zuby na pilotovanie lietadla, to musí byť tiež pecka

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. 

Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím

Máte doma chlapca, ktorý by chcel vlastnú detskú izbu, v ktorej by bol mohol prežívať dobrodružstvá? Pozrite sa na našu galériu, možno v nej spolu nájdete niečo, čo sa vám zapáči.Publikované dňa: 13.09.2018
Hodnotenie článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

10 najlepších ekologických darčekov k Vianociam! 10 najlepších ekologických darčekov k Vianociam!

Je už zaužívaným zvykom obdarovať na Vianoce rodinných príslušníkov, priateľov a skrátka ľudí, na ktorých nám záleží. V tomto článku vám preto prinášame niekoľko eko tipov na darčeky.

Originálne a netradičné balenie vianočných darčekov Originálne a netradičné balenie vianočných darčekov

Aké by to boli Vianoce bez darčekov? Prekvapte svojich blízkych nielen tým, čím budú obdarovaní, ale i nápaditým spôsobom, ako vianočný darček zabalíte. Možností je naozaj neurékom....

Prenájom živých vianočných stromčekov aj tento rok v Bratislave a Košiciach Prenájom živých vianočných stromčekov aj tento rok v Bratislave a Košiciach

Umelý alebo zrezaný živý stromček? Obe možnosti majú svoje pre a proti. No čo ak existuje tretia možnosť? Aj tento rok možno využiť služby požičovní a prenajať si živý vianočný stromček...