Ako testujeme a zostavujeme recenzie?

Testovaniu produktov a písaniu obsiahlych a informačne vyčerpávajúcich recenzií sa venujeme už roky. Vytvorili sme si svoju vlastnú unikátnu metódu, vďaka ktorej získa osoba zvažujúca nákup konkrétneho tovaru (alebo druhu tovaru) odpovede na všetky podstatné otázky. Zaujímate sa o to, ako si vybrať niektorý z dôležitých domácich spotrebičov? Alebo hľadáte recenzie konkrétnych produktov? Presne takéto témy nájdete na našom webe!

Hodnotenie produktov nie je záležitosťou jedného redaktora. Na testovaní sa spravidla podieľajú viacerí členovia našej redakcie a aj vďaka tomu sa na produkt pozeráme "viacerými pármi očí". Keďže ide o pomerne zdĺhavý proces, pripravili sme pre vás krátke zhrnutie toho, ako produkty porovnávame.

Analýza témy

Elementárnym prvkom písania akéhokoľvek textu je dôkladné pochopenie témy. Je nesmierne dôležité vedieť aké parametre ovplyvnia výber novej práčky, chladničky či sušičky ovocia. Ak danú tému nepozná redaktor na 100 %, nemôže ju plnohodnotne prezentovať čitateľovi a následne mu ešte aj odporúčať produkty.

Klady a zápory pre recenzie

Naši redaktori sledujú domáce i zahraničné špecializované weby, ktoré sa venujú rovnakej tematike. Čítajú si užívateľské diskusie a recenzie, prechádzajú príručky a manuály, komunikujú s  výrobcami aj distribútormi či eshopmi, aby mohli ponúknuť čitateľom všetky potrebné informácie o téme. Našou snahou je vyťažiť tému na maximum a ponúknuť vám skutočne všetky informácie, ktoré k svojej voľbe potrebujete.

TOP produkty

Po vysvetlení všetkých dôležitých aspektov výberu prichádza na rad odporučiť to najlepšie z najlepšieho!

Snažíme sa prezentovať čo najaktuálnejšie produkty, ktoré spĺňajú 3 základné podmienky:

  • sú zákazníkmi dobre hodnotené, prípadne ich záujemcovia často hľadajú, aby o nich získali viac informácií
  • spĺňajú rôzne kritériá týkajúce sa kvality
  • sú cenovo dostupné (snažíme sa neodporúčať najvyššiu triedu produktov, ktorá uspokojí potreby menšej cieľovej skupiny zákazníkov)

Do každého testu vyberáme viacero produktov, aby ste si mohli urobiť prehľad a dokázali si spomedzi nich vybrať práve to, čo potrebujete. Hodnotíme produkty, ktoré predávajú najmä overené e-shopy, ktoré na našom trhu fungujú dlhšie obdobie. Nákup v takomto obchode je zárukou bezpečia a spokojnosti zákazníka.

K jednotlivým produktom sa snažíme získať čo najviac informácií, aby sme mohli zostaviť hodnotenie kvalitne. Ide o časovo náročnú záležitosť, keďže k jednotlivým produktom neposkytujú základné informácie často ani samotné eshopy.

Ako hodnotíme?

Informácie, ktoré sme o jednotlivých produktoch získali, následne roztriedime. Niektoré sú totiž dôležitejšie a hodnotnejšie ako iné - viac menej doplnkové informácie (farba, rozmery balenia a pod.). Na základe získaných parametrov vytvoríme hodnotenia produktov a tie zoradíme nielen podľa popularity predaja či porovnania cien, ale podľa plusov a mínusov daných produktov. Vďaka tomuto postupu môžeme testovať rozmanité výrobky vo väčšom objeme.

Tvorba recenzií na webe topbyvanie.sk

Testované produkty si overujeme na odborných recenzných portáloch, v prípade potreby konzultujeme získané informácie s odborníkmi.

Každý jeden výsledok testu prejde aj kontrolou šéfredaktorky. Obsah je upravený štylisticky a gramaticky. Záleží nám na tom, aby sa dobre čítal a bol (ak je to možné) bez chýb.

Pravidelná aktualizácia

Keďže sa na trhu objavujú neustále nové produkty, tie staré sú o chvíľu nemoderné a technologicky zastaralé a preto sa prestávajú distribuovať a predávať, snažíme sa do testu pravidelne dopĺňať nové modely. Opakovane tiež kontrolujeme dostupnosť produktov a to, či sa dokážete jednoducho prekliknúť do eshopu, v ktorom ich ponúkajú.

Unikátny cenový porovnávač

Drvivá väčšina produktov, ktoré vám v našich porovnaniach odporúčame, sa predáva hneď v niekoľkých overených eshopoch, ktoré zákazníkovi ponúkajú bezchybný servis v podobe rýchleho doručenia a pravidelných akcií. Spomínané obchody sa však častokrát líšia v cenotvorbe. Zákazník má preto možnosť nakúpiť nielen v kvalitnom, ale aj najlacnejšom eshope.

Výbornou pomôckou je náš cenový porovnávač, ktorý vám ponúkne aktuálnu cenu tovaru vo vybraných eshopoch (AndreaShop, Hej, TPD, Klarstein, Insportline, market24, Delimano a množstvo ďalších). Vy si preto môžete vybrať obchod s najvýhodnejšou ponukou.

Eshopy - spolupracujeme

Financovanie nášho webu

Robiť porovnávacie testy a písať články môžeme vďaka spolupráci s webom Heureka.sk a overenými slovenskými eshopmi. Táto činnosť je finančne veľmi náročná a preto ju nie je možné vykonávať bez viacerých zdrojov financovania. Okrem vlastných zdrojov a financií z predaja PR článkov využívame aj reklamnú spoluprácu vrámci tzv. affiliate marketingu, ktorého princíp je veľmi jednoduchý.

Pokiaľ si vyberiete niektorý z porovnávaných produktov, prekliknete sa do eshopu a nakúpite v ňom, náš web získa províziu z predaja v hodnote niekoľkých % z hodnoty nákupu. Tento spôsob reklamy má viacero pozitív - nie je útočný a nijakým spôsobom neobmedzuje návštevníka, ktorý si na náš web príde prečítať rôzne články bez zámeru nákupu. Na našej stránke sa nenachádzajú žiadne otravné reklamy a vyskakovacie okná práve vďaka províziám, ktoré slúžia na prevádzku webu.

Robíme všetko pre to, aby sme vám prinášali kvalitný obsah a ničím nenarušili váš uživateľský zážitok z webu topbyvanie.sk.