eFarby.sk – Recenzia a skúsenosti

Internetový obchod efarby.sk je vôbec jedným z prvých e-shopov, ktorý začal poskytovať farby a laky prostredníctvom online predaja. Z kamenných predajní sa teda stal sklad, ktorý od roku 2008 rozposielal objednávky možno aj k vaším dverám.

Dizajn webu efarby.sk

Od roku vzniku ubehlo už 12 rokov a rodinný e-shop efarby.sk aj aktuálne patrí medzi najstabilnejších poskytovateľov produktov v tomto segmente na trhu. Počas svojej existencie sa interentový obchod neustále rozrastá. Rozšíril napríklad svoju ponuku, ktorá zahŕňa všetky rôzne druhy farieb na kov, drevo, steny, betón, fasády či farby v spreji. Svoj sortiment rozšíril i o tmely, lepidlá či drogériu.

V roku 2015 podnik otvoril vlastnú výrobu razníc STAMP®, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze a čas. Raznice STAMP® sú náhradou klasického obkladu a e-shop efarby.sk patrí medzi priamych producentov i predajcov zároveň.

Doprava 2 spôsobmi

E-shop využíva služby kuriérskej spoločnosti Remax, ktorá má zabezpečenú vysokú informovanosť spotrebiteľa o doručení zásielky. Takže pokiaľ si tovar nevyzdvihnete osobne v jednom z výdajných miest (Bratislava, Žilina, Nitra, Košice, Prešov, Banská Bystrica, Trnava), prinesie vám ho domov kuriér. Pri objednávkach do 149,99 € je doprava do 1 kg za 3,99 €, pri váhe od 1 do 40 kg za 4,99 € a pri hmotnosti od 40 do 80 kg za 11 €. Pri objednávkach nad 150 € je poštovné zadarmo.

Pri osobnom vyzdvihnutí zaplatíte za tovar do 5 kg 2,39 €, za tovar s hmotnosťou od 5 do 10 kg 2,99 € a za tovar s hmotnosťou od 10 do 30 kg 4,99 €. Pri objednávke nad 150 € (do 30 kg), je osobné vyzdvihnutie zdarma. Osobné vyzdvihnutie (bez ohľadu na hmotnosť zásielky) je bezplatné v Žiline.

Ak si vyberiete tovar nad 80 kg, v rámci Slovenska vám ho doručí špedičná doprava:

Cena dopravy v e-shope efarby.sk

Štandardne doručuje e-shop objednávky po celej SR do 24 hodín od okamihu potvrdenia objednávky. Avšak iba pri objednaní väčšieho množstva tovaru.

Platba na dobierku i bezhotovostne

E-shop umožňuje platiť kuriérovi na dobierku, poplatok je 1 €. Objednávku môžete uhrádzať i bezhotovostne, a to buď prevodom na účet alebo kartou. Pri priamom vyzdvihnutí môžete platiť elektronicky i hotovosťou. V Žiline je táto možnosť bezplatná, v osttaných výdajných miestach je spoplatnená sumou 0,50 €.

Výhody obchodu

Medzi výhody obchodu môžeme zaradiť to, čo hodnotia ako pozitívne aj ľudia. Veľkou doménou e-shopu je rozsiahly sortiment. V obchode určite máte z čoho vyberať. Navyše títo internetoví špecialisti na farby ponúkajú aj možnosť objednania si služby miešanie farieb. Nechýbajú ani pomôcky potrebné k maľovaniu a práci s farbami.

Silnou stránkou je rozhodne aj komunikácia s e-shopom. Online chat i ochotné spracovanie objednávok, je v drvivej väčšine k spokojnosti zákazníka. Aj preto, že pracovníci sú v danej oblasti špecialisti a bez problémov vám bezplatne poradia pred nákupom i po predaji tovaru.

Blog e-shopu efarby.sk

Za pozitívum možno hodnotiť aj pravidelnú tvorbu blogov, kde možno nájdete riešenia mnohých problémov alebo vytvorený e-book, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť.

Nevýhody obchodu

Prvým negatívom e-shopu, ktoré možno spozorovať je trocha zavádzajúca informácia o doručení objednávky do 24 hodín. Tento fakt však platí iba v prípade, ak objednáte väčšie množstvo tovaru či viac druhov sortimentu.

Slabšou stránkou sú aj informácie o dostupnosti tovaru. Uvedený tovar skladom totiž občas skladom nie je. Prepojenie skladových zásob s webom by pri takomto rozsiahlom sortimente malo byť samozrejmosťou.

Reklamácia

Napriek tomu, že tím efarby.sk sa snaží vybaviť objednávky k spokojnosti zákazníkov, môže sa stať, že zákazník nebude spokojný. Odstúpiť od kúpnej zmluvy sa dá do 14 dní. Odstúpenie od zmluvy treba vybaviť písomne, teda e-mailom, poštou alebo prostredníctvom formulára. V prípade, že sa rozhodnete tovar reklamovať, musíte to urobiť taktiež písomne. Obidva formuláre si môžete stiahnuť z webu obchodu.

Kontakty a výdajné miesta

  • Bezplatná infolinka 041/202 88 92 – k dispozícii od pondelka do piatka od 9.00 do 17.00 hod.
  • Online chat – priamo na webe
  • Kontaktný formulár na webe
  • E-mailhello@efarby.sk

Centrála e-shopu je v Žiline, no tovar si môžete vyzdvihnúť aj vo výdajných miestach po celom Slovensku. Bratislava, Nitra, Banská Bystrica, Košice, Prešov, Trnava. Presné adresy výdajných miest nájdete na stránke e-shopu.

Skúsenosti a recenzie

Celkové hodnotenie užívateľov na portáli heureka.sk dosahovalo v čase písania nášho hodnotenia 95 % (03/2020). Takéto hodnotenie možno považovať z kategórie tých najlepších.

Zákazníci so pochvaľujú kvalitný a široký sortiment, ktorý e-shop ponúka. Takisto oceňujú priaznivé ceny a ochotu personálu, ktorý vám poradí aj prostredníctvom online poradne.

Zákazníci vedia oceniť aj prehľadný web, ktorého logika je naozaj jednoduchá a ničím nekomplikovaná. Tovar si môžete vybrať a zoradiť takisto podľa ceny. Vyhľadať môžete aj najpredávanejšie alebo akciové či výpredajové produkty.

Hodnotenie e-shopu efarby.sk na heureke

Čo sa týka dodacej doby, je to viac menej 50 na 50. Mnohí zákazníci sú spokojní s rýchlym doručením a následne je tu druhá polovica, ktorá si na svoju objednávku počkala o pár dní dlhšie, ako e-shop avizoval. To je však zapríčinené najmä tým, že, niektoré produkty sú k dispozícií iba v externom sklade, kvôli čomu sa doba odoslania predĺži na 2 dni. V prípade výpadku tovaru efarby zákazníka informujú e-mailom a telefonicky. E-shop odosiela väčšinu produktov skladom ešte v deň obdržania objednávky.

Recenzie a skúsenosti s nakupovaním v e-shope efarby.sk

Vaše skúsenosti

Ak máte s nákupom cez e-shop efarby.sk skúsenosti, prispejte svojím názorom do komentárov. Napíšte, či ste boli s nákupom spokojní, alebo vás niečo nemilo prekvapilo. Ako rýchlo vám bol tovar doručený? Dorazil tovar v poriadku? Boli ste spokojní s komunikáciou predajcu? Váš názor môže pomôcť ďalším zákazníkom.Komentáre

03/12/2019 14:17
angela

dobry eshop, ochotna podpora, poradia aj laikom a takym, co sa vo farbach vobec nevyznaju.. s nakupom som bola spokojna

01/10/2019 13:11
andrea

super odbornici, poradili mi ako si zrealizovat magneticku stenu za co im velmi pekne dakujem :)

Pridať komentár

Pozrite si aj ďalšie obchody

Hodnotenie článku:
(92.8%)