GEIS – recenzia

Dlhoročnými skúsenosťami s prepravou zásielok sa môže pochváliť aj firma Geis, ktorú v roku 1945 založil Hans Geis. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 2006 a radí sa medzi popredných poskytovateľov prepravných a logistických služieb.

Geis Global Logistic

Spoločnosť má 8 pobočiek po celom Slovensku a ponúka celý rad služieb.

Ponúkané služby

K najznámejším patrí, samozrejme, balíková preprava (Geis Parcel SK), využiť môžete aj možnosť prepravy paletových a kusových zásielok, celovozovú prepravu, kontraktnú (Geis SK) či dokonca leteckú a námornú prepravu.

Čo sa balíkovej prepravy týka, ponúka je nielen vnútroštátnu, ale aj medzinárodnú balíkovú prepravu. Spoločnosť využíva tzv. HUB systém (centrálne prekladisko s triediacou technológiou, ktorým prechádzajú zásielky z celej republiky), kde sa zásielky triedia a zasielajú do cieľových miest.

Cena prepravy

Geis sa riadi heslom jeden kus = jedna zásielka, to značí, že môžete poslať koľko balíkov chcete, každý sa bude rátať ako jedna zásielka. Maximálne rozmery balíka sú 80 x 60 x 200 cm (šírka x výška x dĺžka), max. hmotnosť zásielky je 50 kg.

Gies vnútroštátna preprava

Ceny sa mierne líšia od toho, či budú zaslané na firemnú alebo na súkromnú adresu. Za 1 kg balík to s DPH činí 7,16, resp. 8,36 eura. Cena prepravy zahŕňa vyzdvihnutie zásielky, ručenie do výšky 2 500 eur, report o zásielkách. V prípade, že zadáte mail zákazníka, bude mu zaslané info o doručení zásielky na mail, ale tiež dostane SMS. V prípade, že zákazníka nezastihnú, pokúsia o opakované doručenie nasledujúci deň (v cene prepravy sú zahrnuté dva pokusy o doručenie). K službám patrí aj doručenie za prvé uzamykateľné dvere a potvrdenie o doručení.

Sledovanie zásielok

Geis sa taktiež možnosti Sledovať zásielku nevyhýba. Stačí len na stránke zadať číslo zásielky a zakrátko budete vedieť, kde presne sa nachádza.

Geis balíkové zasielky

Komunikácia

Spoločnosť by mala príjemcovi zaslať email a SMS o expedícii zásielky, ale taktiež správu o doručení v daný deň s časovým oknom, kedy máte zásielku očakávať. Je to vcelku praktické, pretože už deň vopred viete, že vám balík príde.

Aké sú vaše skúsenosti?

Geis si niektorí pochvaľujú a nedajú na dopravnú spoločnosť, niektorí s ňou majú zlé skúsenosti a vôbec ju neodporúčajú. Neprejavili spokojnosť s rýchlosťou doručenia a ani s komunikáciou kuriérov.

Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti a pridajte hodnotenie. Ako posudzujete:

  • ústretovosť,
  • komunikáciu,
  • dochvíľnosť,
  • stav zásielky,
  • cenu,
  • ponúkané služby?

Komentáre

11/06/2019 22:01
Štefan

Vaša spoločnosť je tá najhoršia spoločnosť cez akú sme kedy posielali, obchodná zástupca povie kurier bude chodiť po balíky poobede, o 9:30 už u nás stepuje že prečo nemáme nachystané balíky, že on je v meste len do 10:00, po týždni spolupráce vám arogantný kurier povie že by bol najradšej keby ste cez geis neposielali že ho to otravuje k nám chodiť po balíky. Po mesiaci vám poškodia tovar za cca 230 € pričom ste mali objednaný spätný zvoz od zákazníka k vám na jeden balík a oni od zákazníka zoberú 3 balíky pričom 2 z toho po ceste na mesiac stratia a jeden doručený po týždennom pátraní dodajú poškodení, pričom to poznačíte aj kurierovi do papierov lebo že on nebude čakať na rozbalenie zásielky ktorá evidentne prešla zápasom 1 ligy majstrov, po rozbalení spíšete reklamáciu, pošlete fotky, opíšete problém a? Oni vám to zamietnu pričom už 2 mesiace majú vaše 2 stratené balíky nikde v depe kde ich dohľadali a pýtajú sa vás jestli ich môžu zlikvidovať. Na infolinke panička ktorá môže uznať len reklamáciu do malej sumy vám stále opakuje to isté dookola a 230€ má zákazník ako výstrahu pred spoluprácou. Proste nie je čo dodať, fotogalériu a popis tejto komédie čo riešime už cez 2 mesiace zavesím na každú stránku kde sa budú dať pridať fotky vrátane našeho eshopu aby ľudia vedeli že geis patrí na smetisko doručovania.

Pridať komentár


Pozrite si aj ďalšie obchody

Hodnotenie článku:
(88.6%)