Pestovanie

Bývate v dome so záhradou? Pestujete alebo by ste chceli pestovať kvety u vás v byte? Tu nájdete všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste úspešne pestovali pestrú paletu kvetov a stromkov. Kvety dokážu veľmi príjemným spôsobom oživiť prakticky každú izbu a ak bývate v dome, tak tiež skrášľujú váš dvor či predzáhradku.

Možností na výber konkrétneho kvetu je neúrekom. Klasiky v podobe muškátov, azaliek či filodendronov, ale aj menej známe kvety ako sú kalanchoe, cykas alebo hydropónia. V článkoch z tejto kategórie sa zameriame na klasické otázky týkajúce sa pestovania - kedy a koľko polievať, ako presádzať, rozmnožovať či akú starostlivosť si vyžadujú jednotlivé rastliny.

Pre tých, ktorí bývajú v domoch sa možno nájdu vo "väčších kalibroch" akými sú napríklad tuje, z ktorých sa dajú urobiť krásne prírodné ploty alebo popínavé brečtany. Toto všetko a ešte oveľa viac nájdete práve u nás. Ak sa chcete dať na pestovanie, tak TopByvanie.sk vám poskytne všetky užitočné rady.

Najčítanejšie články

Ako pestovať dracenu?

Ako pestovať dracenu?

Dracena je rastlina, ktorá svojím vzhľadom nápadne pripomína palmu. Jej pestovanie v domácich podmienkach nie je náročné, pokojne sa do toho môžu pustiť i začiatočníci.

Dátum: 29.05.2017
Ako pestovať lopatkovec?

Ako pestovať lopatkovec?

Lopatkovec dostal svoj názov najmä kvôli jeho listom, ktoré vyzerajú ako lopatky. Ak ho pestujete alebo si ho plánujete kúpiť, potom je tento článok písaný práve pre vás!

Dátum: 07.09.2017
Ako pestovať Amarylis

Ako pestovať Amarylis

U nás sa amarylka najčastejšie pestuje ako izbová rastlina, ale kľudne ju môžete pestovať i v záhone. Ako sa o ňu správne starať? Ako ju presádzať a rozmnožovať? Dozviete sa v našom článku.

Dátum: 23.10.2017

Najnovšie články

15 článkov z 63