DHL – recenzia

Objednávanie či zasielanie balíkov je v súčasnosti viac než jednoduché. Okrem pošty si totiž môžete vybrať z viacerých kuriérskych služieb. K takým patrí aj poštová a logistická spoločnosť DHL, ktorá pôsobí vo viac ako 220 krajinách a teritóriách na celom svete.

Kuriérska spoločnosť DHL Parcel

Zahŕňa divízie DHL Express, DHL Parcel, DHL Global Forwarding, DHL Freight a DHL Supply Chain.

Posielanie balíkov nielen v rámci Slovenska

Ak chcete zaslať balík v rámci Slovenska či EÚ, najlepšie vám poslúži divízia DHL Parcel, ktorá na slovenský trh vstúpila začiatkom roka 2015. Posielanie balíkov je vskutku jednoduché – stačí zasielku zabaliť, vyplniť objednávkový formulár, zaplatiť a vytlačiť prepravný štítok, nakoniec treba balík odovzdať buď kuriérovi, alebo v najbližšom ServicePointe či depe.

Sledovanie balíkov

Zaslané, prípadne objednané balíky, ktoré vám prepraví DHL, môžete sledovať vďaka službe Sledovanie zásielky. Status svojho balíka môžete skontrolovať online (stačí vám na to číslo zasielky), prípadne sa o zásielke môžete informovať na čísle zákazníckeho servisu.

DHL plusy kuriérskej služby

Cena prepravy

Maximálna hmotnosť jedného balíka je 31,5 kg, ceny sa delia podľa veľkosti – S, M alebo L. Balík S môže mať max. rozmery 30 x 30 x 30 cm a cena zaň je 3,60 eura, balík M s maximálnymi roozmermi 60 x 40 x 30 cm vás bude stáť 5,90 eura. Najväčší L balík s rozmermi 100 x 50 x 50 cm vás vyjde na 7,5 eura.

V prípade, že si vyberiete možnosť vyzdvihnutie balíka kuriérom, priplatíte si ešte 2,40 eura.

Ak si napriek tomu nie ste istí cenou, prípadne chcete balík zaslať do inej krajiny, cenu si môžete vypočítať cez Kalkulačku cien.

DHL cenník prepravy

Komunikácia

Jednou z výhod DHL je, že spoločnosť komunikuje s príjemcom. To značí, že či už balík posielate alebo si ho objednávate, ten, komu je určený, bude o priebehu prepravy informovaný formou SMS a e-mailu.

Aké sú vaše skúsenosti?

Vzhľadom na to, že DHL pôsobí na slovenskom trhu už nejaký ten rok, skúsenosti s ňou sú rôzne. Niektorí sú s jej službami spokojní, iní o niečo menej. Hoci DHL na svojej stránke tvrdí, že s príjemcami komunikuje, realite je často iná. Viacerým sa nepáčil prístup kuriéra a jeho (ne)komunikácia.

Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti a pridajte hodnotenie. Ako posudzujete:

  • ústretovosť,
  • komunikáciu,
  • dochvíľnosť,
  • stav zásielky,
  • ponúkané služby.

Komentáre

12/08/2019 16:43
Jan

DHL nikdy viac—ak si objednate nieco z mimo EU tak vas caka preclenie/ za tuto sluzbu si DHL urcuje 24€ a to nemusi tovar podliehat clu—maju sklad len v BA a KE— takze ak ste z BB a chcete si preclit tovar na colnici vo vasom okrese tak musite zaplatit 24€ za dorucenie balika na prislusnu colnicu, pri tó uz DHL dostala zaplatene za dorucenje na vasu adesu!! , otvorenie balika 24€ : strasne sa im paci cena 24€,, colne vybavenie cez DHL 24€—DHL nikdy

18/07/2019 15:09
Anna

Strašne drahá služba na to, že kurier nula bodov

Pridať komentár


Pozrite si aj ďalšie obchody

Hodnotenie článku:
(93.6%)