Sconto.sk – Recenzia a skúsenosti

V Sconto nábytok môžete nakupovať už od roku 2010. Práve v tomto roku totiž spoločnosť, patriaca pod koncern Höffner (jeden z top 3 predajcov nábytku v Nemecku), otvorila svoju prvú predajňu v Trnave. Aktuálne sú na Slovensku ešte ďalšie 3 predajne – v Bratislave, Žiline a Nitre.

Dizajn webu Sconto nábytok

Okrem kamenných prevádzok možno nakupovať aj cez e-shop. V Sconte si môžete vyberať z kompletnej ponuky nábytku do spální, obývačiek, jedální, kancelárií, detských a študentských izieb až po bytový textil a doplnky do domácnosti.

Doprava pri nákupe online

E-shop umožňuje len 2 možnosti dopravy. Prvou je osobné vyzdvihnutie v jednej zo 4 predajní. Stačí odovzdať objednávku zamestnancovi spoločnosti, dostanete poradové číslo a po kratšom čakaní vám tovar vydajú. Druhou možnosťou je doprava prostredníctvom prepravnej služby. Doba expedície je do 14 dní od potvrdenia objednávky, resp. pripísania platby na účet. Tovar je pri preprave zabezpečený proti poškodeniu.

Sconto nábytok cena dopravy

Platba vopred alebo na dobierku

Pri nákupe tovaru cez e-shop môžete platiť 2 spôsobmi. Buď si zvolíte platbu vopred a tovar bude expedovaný až po pripísaní sumy na účet spoločnosti, alebo si vyberiete platbu na dobierku, resp. platbu pri preberaní tovaru. Môžete teda zaplatiť v hotovosti, kartou alebo prevodom na účet.

Ušetrite vďaka Sconto Clubu

Vernostný program prináša možnosť ušetriť na nákupe vybraných výrobkov. Členom klubu sa môže stať každý zákazník, ktorý sa doň zaregistruje – či už v kamennej predajni alebo počas nákupu v e-shope. Po úspešnej registrácií zákazník nakupuje za ceny, ktoré sú na letákoch, cenovkách či v eshope označené slovami SCONTO Club. Členstvo je bezplatné a môže byť kedykoľvek ukončené.

Lacnejšie nákupy vďaka Sconto clubu

Nakúpite takmer všetko

Nakupovanie online je síce výhodné, ale Sconto neumožňuje nakupovať úplne všetko. Online si nekúpite malý tovar, zahŕňajúci svietidlá, koberce, dekorácie a pod., a ani tovar na mieru. Ak aj na stránke e-shope plánované kuchyne či niektoré druhy sedacích súprav nájdete, budete si ich musieť objednať v jednom z obchodných domov.

Reklamácia

V prípade, že dodaný tovar bol poškodený, prípadne ste zistili, že sa vám nehodí, môžete podať reklamáciu. Vybaviť ju môžete osobne v obchodnom dome, v ktorom bol chybný kus zakúpený, poštou alebo mailom (reklamacie@sconto.sk), ale taktiež prostredníctvom online formulára. Súčasťou žiadosti musí byť číslo zmluvy, meno a priezvisko, telefón, mail, názov tovaru, opis chyby a prípadne aj fotografie poškodeného tovaru. Telefonické nahlásenie reklamácie Sconto neumožňuje, avšak môžete sa s reklamačným oddelením v prípade otázok skontaktovať na tel. č. +421 253 488 199.

Kontaktné informácie

Spoločnosť Sconto možno kontaktovať mailom info@sconto.sk alebo telefonicky 0253 488 100. Zákaznícky servis je dostupný v pracovné dni v čase od 8.00 do 18.00 hod.

Kamenné predajne možno kontaktovať na tel. číslach:

Žilina: 041/7078 311
Trnava: +421 253 488 700
Nitra: 037/77 67 211
Bratislava: +421 253 488 800

Hodnotenie a recenzie Sconto nábytku na Heureke

Portál heureka.sk prináša reálne recenzie zákazníkov, ktorí nakúpili v tomto obchode. Eshop Sconto nemá nastavenú službu Overené zákazníkmi, preto nevieme, aké percento zákazníkov bolo reálne spokojných s nákupom. K dispozícií je však viacero recenzií, na základe ktorých sa zákazník môže rozhodnúť, či v tomto obchode nakúpi alebo nie.

Recenzie a skúsenosti s obchodom Sconto nábytok

Z pozitívnych hodnotení sa najčastejšie opakuje spokojnosť s cenou, kvalitou, veľký výber a dostatočná dostupnosť tovaru, ochotný personál a rýchlosť doručenia.

Zákazníci sa však najčastejšie sťažujú na kvalitu zakúpeného tovaru – od nekvalitného materiálu až po obúchané, prasknuté či inak poškodené komponenty. Kritike sa nevyhol ani personál, ktorý vydáva tovar zo skladu. Treťou najčastejšie kritizovanou vecou je doba dodania tovaru, ktorá sa v niekoľkých prípadoch predĺžila až na dvojnásobnú lehotu. Sconto podľa recenzií zanedbáva aj komunikáciu so zákazníkmi.

Osobné skúsenosti s nákupom v Sconto

Aké sú vaše osobné skúsenosti s výberom, dostupnosťou, objednávkou a dodaním tovaru z nábytku Sconto? Bol doručený tovar v kvalite, akú ste očakávali? Alebo ste ho museli reklamovať? Zaujíma nás aj doba dodania tovaru. Podeľte sa so svojimi postrehmi a pridajte vlastnú recenziu na tento obchod do komentárov pod článkom.Komentáre

09/03/2024 09:23
Katarína

Ani ja som není spokojná zo Scontom v Nitre. Objednali sme si tovar, niečo prišlo, ale na komody už čakám vyše mesiaca. Každý týždeň to oddialuju, hlavne že mi povedali, že ten to týždeň prídu. No čistá katastrofa!!! Už nikdy viac nebudem odtiaľ niečo objednávať. Nikdy som z druhými obchodmi nemala takýto problém. Veľká nespnosť.

05/02/2024 09:59
Zuzana

V Bratislave som si zakupila skrinu v jeden den rovno na predajni nakolko montaz sa dala objednat len ak skrinu kupim priamo v predajni. Vecer som zistila ze rozmer mi nevojde do chodby napriek meraniam a tak som kontaktovala predajnu. Oznamili mi ze tovar ( ktory este nebol ani expedovany) nemozem vratit nakolko maju tzv.zmluvnu pokutu a stiahnu mi 30% z ceny tovaru( ktory som este ani nedostala kedze sa to udialo vecer pred tym). Na moju otazku preco to nemaju uvedene viditelne na predajni mi bolo oznamene ze som si mala Obchodne podmienky vypytat ze ich maju na infopulte.( dodnes mi ich veduci neukazala, na infopulte ich nemaju vylozene). Na zaver mi bolo povedane ze 30% z ceny tovaru mi vratia v poukazkach ktore musim u nich minut do 3 mesiacov od vydania. Suma za zvysok mi pride do 14 dni na ucet. Som absolutne v soku ze tovar objednany cez internet je mozne vtratit do 14 dni bez udania dovodu a vratia vam peniaze ale ked s kupite tovar na predajni daju vam len 60% a zvysok musite prijat ( nechat predajni) v poukazkach ci maju vhodny tovar alebo nie. Nerozumiem ako chcu zakaznika prilakat ked podmienky o nemoznosti vratit peniaze za tovar ani neuvedu v predajni. V zivote v tejto predajni( firme) nenakupim ani kefu do zachoda uz. Absolutne sklamanie a to som mala plany ze kupim este stolicky a postel. Dakujem uz nemam zaujem. Okradate kupujuceho a staviate sa do role dobrodeja ktory mi dal nevyziadane poukazky( za moje peniaze!)

07/01/2024 12:07
Veronika

So Scontom mam dobre skúsenosti. Kupovala som manzelsku posteľ, uz druhu do druheho bytu. Čakala som, že tovar nepríde v taky čas ako referoval, no prišiel o týždeň skôr. Samozrejmé, že chýbali skrutky ale to som čakala, takže žiadne sklamanie, no postele sa dali poskladat, nič nedošlo rozbité. Takže spokojnosť :)

02/08/2023 18:08
Peter

Sconto , nikdy viac. Kúpil som posteľ GIN 160*200 ,že vraj z 899 eur na 599 eur potom na tri dni 440 eur. Jednoducho katastrofa , poľský šmejd , za ktorý by sa hanbili ešte aj trhovníci z Nového Targu. Jednoducho odpad.vszni v Alcatraze mali pohodlnejšie postele , ešte ani toper dodávaný k posteli vám nepomôže. Jednoducho sračka, tiež som si nepozrel recenzie na Sconto. Vrátiť tovar môžem 259 km . Zamestnanci tupci , jednoducho hrôza . Ľudia spamätajte sa nekupujte sračky z tohto blšáku.

09/12/2022 19:16
xx

MONTERI NIE SU ZO SCONTA POZOR!
SU TO FUŠERI, KTORI VIAC POKAZIA AKO UROBIA DOBRE!
PRIDAVAM BLIZSIU SPECIFIKACIU!

CHYBA NÁS SLOVÁKOV JE, ŽE SME TAK VYŤAŽENÍ, ČI UŽ PRACOVNE, ČI SÚKROMNE, ŽE NERIEŠIME PROBLÉMY, KTORÉ NASTANÚ POČAS MONTÁŽE

NIKTO MI NEZAPLATÍ TOTÁLNE POŠKODENÚ PARKETU V KUCHYNSKEJ ČASTI
NIKTO MI NEPOVIE, ČI SKRIŇA, KTORÚ ČLOVEK SKLADAL 8 HODÍN JE NEKVALITNÁ, ALEBO TO, ŽE SA NEDOVIERAJÚ DVERE JE CHYBA MONTÉRA

MALI NÁM OBÝVAČKU DAŤ NA STENU, NEDALI! O KVALITE POMLČÍM, ALE STENA DO 500€ BY MALA BYŤ ODETÁ DO DIAMANTOV!!!
MUSELI SME SI NA NAMONTOVANIE NA TENU VOLAŤ ČLOVEKA, KTORÉHO SME MUSELI ZAPLATIŤ

NEZOBRALI ANI KUS OBALOVÉHO MATERIÁLU A TIEŽ SME TO MALI V CENE
OTVORENÉ LEPIDLO BOLO HODENÉ POD KARTÓNMI, KEBY SOM NA TO SKOČILA, VŠETKO JE NA PARKETÁCH A NA STENE. MÁME PODLAHOVÉ KÚRENIE!!!

NA SEDAČKE CHÝBALI 2 NOHY A SYSTÉM ROZKLADANIA SA STÁLE OTVÁRA, KEĎ SI SADÁME!!

KEBY SOM VEDELA, ŽE NEMÁTE SVOJICH PRACOVNÍKOV ŠPECIFIKOVANÝCH NA SCONTO NÁBYTOK TAK OD VÁS V ŽIVOTE NIČ NEKÚPIM!!


BOLI U NÁS ĽUDIA Z INÉHO NÁBYTKOVÉHO OBCHODU A ONI POSKLADALI KUCHYŇU DO TVARU L EŠTE AJ S OSTROVOM BEZ NAHLIADNUTIA DO PAPIEROV ZA 5 HODÍN

NAVRHNITE RIEŠENIE, ALE NEMIENIM UROBIŤ ANI FRK, LEBO SOM ZÁKAZNÍK A ZMLUVU MÁM S VAMI A NIE S TÝMI INDIVIDUAMI Z NEJAKEJ FIRMY RÝCHLASŤAHOVKA!

MINIMÁLNE O VÁS VŠADE POVIEM, NEZASLÚŽITE SI ANI, ABY TAM ČLOVEK KÚPIL ČO I LEN KOBERČEK DO PREDSIENE!!

02/08/2022 14:54
Miroslav

Nikdy viac! Zariaďujeme na komplet nový dom, ale takúto skúsenosť sme teda ešte nemali. V marci sme na pobočne v Nitre rezervovali sedaciu súpravu, predávajúca nás oboznámila, že máme predpokladať 6-8 týždňov čakacej doby, skôr aby sme očakávali tých 8. Samozrejme v spodnej časti kúpnej zmluvy bola ale uvedená dodacia lehota 12 týždňov. Po uplynutí tejto lehoty som kontaktoval predajňu, kde mi absolútne nikto nebol schopný povedať, prečo sa objednávka oneskorí. Odpoveď, citujem, "nevieme" je obraz toho, keď ste tuctový zákazník. Po niekoľkých ďalších telefonátoch som dostal info, že objednávka sa oneskorí ešte o ďalších 6 týždňov, pretože je (samozrejme) chyba na strane dodávateľa. Tak sme poďakovali a čakali zase ďalších 6 týždňov, po uplynutí samozrejme žiadna odozva. Po novom je už z pôvodných 12+6 týždňov ďalších + 4 týždne. Pani sa ma len spýtala, či nechceme zrušiť objednávku alebo, že si vieme potom uplatniť zľavu z omeškania, čo je podľa zmluvných podmienok 0,3% za každý začatý omeškaný týždeň z hodnoty objednanej položky. Človek nevie, či si z neho robia slovom prdel, alebo má plakať. Podotýkam, že za 18 týždňov a X telefonátov na pobočku sa nám ani raz nikto, aspoň trápne neospravedlnil. Takto sa to robí.

05/07/2022 10:32
Mario

NEODPORÚČAM !!!PREDRAZENE CENY ..zlý prístup !

11/05/2022 17:26
Igor

Objednal som si v Sconte botník ale keď som zistil že na druhý deň je v zľave tak som objednávku stornoval a peniaze my v plnej výške vrátili a po pripísaní sumy na účet som botník objednal znovu ale už za zlavnenú cenu čo ma potešilo ale po dodaní krabíc kuriérom má celkom prebralo .
Po krabiciach sa očividne chodilo keď nie skákalo a skoro všetky rohy na doskách sú poobýjané a ešte aj polystyrén v krabici bol polámaný.
Dalo mi dosť práce to zrepasovať a dosť ľutujem že som ich kúpil práve v Sconte, horšie ako od poľaka.

05/04/2022 11:27
Marek

Šatníková skriňa GEN 2 - biela/dub sonoma nekupovat zle navrtane diery na pánty, krivé všetko , lepidlo na dvierkach , lacná drevotrieska ani zadarmo uz. Ruky im polámat do psej matere.

17/03/2022 05:45
Timea

Sconto NIKDY VIAC !!!, kúpili sme komody zle navŕtane diery, celé zle

18/02/2022 12:10
Moje peniaze

Cez internet od sconto.sk už nikdy v živote!!! Tovar doručený v januári so zlomeným čelom postele(mesiac dozadu). Na maily prestali reagovať. Keď som im napísal že už ma to prestáva baviť, odpísali , že im diel bude doručený v utorok a následne ma kontaktujú(4dni dozadu), ozvali sa ževraj dnes(piatok) im diel doručia na sklad do TT a v utorok by ho "mali" poslať do Za pobočky, kde si ho môžem vyzdvihnúť. Za dovoz som dal 40€ a posteľ bola v akcii za 519€.Moja chyba, mal som si prečítať najskôr recenzie,ale pre pandémiu som pokladal za bezpečnejšie ... Takýto internetový "obchod" nemá budúcnosť , ani tu na SVK.

15/12/2021 13:21
Mary

Tovar objednany 18.11. Potvrdenie objednavky ze tovar dorucia 15.12. Volame 14.12 ze kedy to teda bude. Odpoved no minimalne za tyzden. Ziadne info vopred NIC. Vsetko si musite obvolat samy.

12/12/2021 01:41
Ivana

Objednala som si stôl.Chýbaju mi súčiastky.Nie som spokojná z nákupom.Vždy ked niečo objednávam tak citam recenzie.Teraz som nečitala a ľutujem to

10/12/2021 13:48
Tomáš

Prvý a posledný krát ten obchod je hodný na tretne oznamenie o zavadzani zákazníka ...2 týždne cakat na postel na sklade a pritom uz dva dni je zasielka u prepravcu ktorý o ziadnej objednávke na uvedenu adresu ani nepočul ...to som este zvedavy v akom stave príde ale už mam sto chutí sadnut do auta a ísť tam im povybijat zuby

09/12/2021 10:56
Ingrid Baránková

Nikdy viac!!!. Na tovar čakám od 26.10. Po tom ako som dnes zistila, že ma zavádzajú a klamú som pred chvíľou stornovala objednávku.

06/12/2021 15:34
Robert

Neodporúčam!!!
Na stránke majú pravidlá nakupovania počas núdzového stavu,citujem:"nakup pre firmy na základe plnej moci".. Prídem, chcem predložiť overenú plnú moc na nákup tovaru, výpis obchodného registra... pani skovana za 10 centimetrovim plexisklom ma hneď odbije že to nestačí (v každej jednej prevádzke to stačilo) a normálne na nej bolo vidieť ze ju vyrušujem v jej rozjímanii... Takže vážená pani, prepáčte že som zavítal do vašej prevádzky, hlboko sa ospravedlňujem ze som tam nechával nemalé peniaze, nakoľko som u vás nakupoval pravidelne, mam to ti zásobovanie viacerých veľkých obytných objektov.!..budte si istá ze už do Sconta v živote neprídem a určite vás budem odporúčať aj ostatným kolegom co majú na starosti nákup tovaru...Neochota a arogancia nepatrí do obchodu!

22/11/2021 10:45
Jana

Obchodný dom absolútne neodporúčam. Zaplatili sme zálohu sa nie práve najlacnejšiu sedačku na mieru, doba dodania nám bola povedaná 8, maximálne 9 týždňov. V 10.-tom týždni som volala na zákaznícku linku, operátorka ma ubezpečovala, že je na sklade a do konca týždňa bude dodaná na prevádzku, na ktorej sme ju mali vyzdvihnúť. V nedeľu ten týždeň išiel muž osobne na danú prevádzku, o žiadnej sedačke nevedeli a nevedeli mu ani dať adekvátnu odpoveď, že kedy bude dodaná, namiesto toho si vypočul argumenty typu, že iní zákazníci čakajú na ešte nedodany tovar u nich o 6 týždňov dlhšie!!!! Prosím????
Dnes som volala opäť na centrálu. Nielenze nevedia o žiadnej sedačke( aké nečakané), vraj ešte čakajú aj na odpoveď od dodávateľa a následne sa nám do konca týždňa potom vyjadria, čo im odpísal. O termíne dodania nevedia!!!!!

13/11/2021 15:38
Horniak

Dorucili namiesto pohovky nejaku uplne inu - a navyse nie pohovku, ale postel. Ciel bol Kremnica, postel mala na sebe nalepku obec Hamre a navyse obal bol na dvoch miestach poskodeny. :))))))))))))))))))) WTF? Chyba v matrixe? :))) Na reklamacie sa neda dovolat.

29/10/2021 18:12
Denisa

Sconto nikdy viac,objednala a vopred zaplatila skriňu ( vôbec ma nenapadlo pozerať recenzie na "veľký obchod",bola to obrovská chyba).Už týždeň,niekoľkokrát do dňa volám striedavo do sconta a dopravcovi,ktorý mi už 2x poslal sms ze skriňa "dnes" pride a ešte neprišla.V sconte tvrdia ze tovar ma dopravca,dopravca o ničom nevie.Sconto ze to zisti a pošlú mi e-mail,ktorý neposlu. Takže nemám tovar ani peniaze.A aj trpezlivosť ma už prešla. Takže ak máte chuť nechať zo seba robiť debila obchod odporúčam v opačnom prípade si nájdite seriózny obchod kde svoj tovar aj dostanete.Mimochodom 20 eur som dala navyše za dopravu.

02/09/2021 11:23
Juliana

Objednávala som si gauč, nekvalitný keďže bol zlomený, na čo som prišla až neskôr keď som ho chcela rozložiť. Volala som do tejto firmy a povedali mi, že reklamácia bude vybavená. Áno reklamácia síce vybavená bola, avšak to trvalo 3 mesiace. Po 3 mesiacoch mi zvoní telefón, vraj kuriér. Príde si do 5 minút pre poškodenú časť gauča a ja som ani nevedela čo konkrétne mu mám dať keďže mi povedal, že to má mať údajne 90kg. Zo Sconta sa nikto ani neunúval zavolať a oznámiť mi, že príde kuriér pre starú časť. A samozrejme mal zobrať len starú a novú nedoniesol. S tým som nesúhlasila pretože ktovie koľko by som čakala zas na novú časť. Volala som tam a povedala, že to vymením časť za časť. Oznámili mi, že to prezistia a ozvú sa mi. Samozrejme, že sa nikto neozval a opäť mi zvoní telefón len od kuriéra, ktorý už doniesol aj novú časť a zobral aj starú. Rozbalím gauč a nožičky nikde :) úžasne všetkými desiatimi neodporúčam túto firmu. Nehovoriac, že som si objednala aj 2 komody ku ktorým neboli dodané všetky šróby, ktoré som musela dokupovať. Žiadne pozitívum táto firma nemá!! Nenechajte sa oklamať.

13/08/2021 11:20
Satew

Najhorsia sluzba v BA. Musel som cakat skoro hodinu aby som zvihol online objednany tovor co bolo len jedno balenie a to cca 5kg!!!

18/05/2021 17:27
Iva

Nekupovať! Kúpeľňová skrinka STAR, dub ako zásobník na toaletný papier nesedí so zobrazením na web stránke Sconto nábytku. Po montáži dvierok sa zmenšil manipulačný priestor na toaletný papier cca o jednu tretinu, že vopchať kotúč klasického taletného papiera bolo umenie a vybrať asi nemožné. Rovnako tyčka na zavesenie je 6cm. Tak hlúpy systém zavesenia dvierok som ešte nevidela. Celá skrinka je úzka a menšia ako sa zobrazuje na fotke. V rozmeroch sa uvádza iné ako je reálne manipulačný priestor. Je nefunkčná. Nehovoriac o vysokej cene. Vraciam. Na call centre mi verklíkovali spôsob odstúpenia od zmluvy ale na môj dotaz neboli schopní zaujať žiadny seriózny postoj. Som sklamaná. A ešte mám starosti so zabalením zmontovanej skrinky a odoslaním na moje náklady. Iné obchody si po tovar pošlú dopravcu. Neseriózne!

14/05/2021 17:32
Veronika

Už nikdy viac z tohto obchodu !!!!!! Od januára čakám na zaplatený tovar. Je máj a jedine čo mi povedia na zákazníckej linke je že mám zrušiť objednávku.... neodporúčam

06/05/2021 09:22
Lucia

Za mňa otras. Už dva dni sa snažím dovolať na reklamačné oddelenie. Len ma to prepája, že žiaden pracovník nie je dostupný. Nie je dostupný ani hodinu po volaní na zákaznícku linku???????? Keď volám celý deň vkuse??????
Objednávka nekompletná, chýbajú súčiastky a neviem sa dovolať nápravy.
Za mňa, milé Sconto, už nikdy viac!!!!!

20/04/2021 20:30
Jana

Kupili sme sedacku kde pri rozbaleni bola nalepka s polskymi nazvami, prisla nam opacna strana aku sme si objednali(kedze sme si ju nechavali poslat do zahranicia nevracali sme ju) asi po roku sa potahy zacali trhat. Cena sedacky 1400eu. Nepoucila som sa a pred mesiacom sme zlozili postel zo sconta za 220eu Posteľ s výsuvným lôžkom MARULLA, prírodná, 90x200 c. Dcerka 22kg skocila z noh na zadok na madrac a bac kompletne cela predna nosna doska praskla. Vraj postel z masivneho dreva.
Dorucenie bolo bez problemov a rychle.

Za mna uz nikdy viac 2x a dost.

20/04/2021 17:55
Karin

Objednala som si manželsku postel, ku ktorej boli aj 2 zásuvky pod posteľ a 2 nočné stolíky. Tovar mi bol doručený do 2 týždňov. Kuriér ochotný, milý. Nechýbali žiadne časti a ani neboli poškodené. Postel je krásna. Urobili ste mi radosť sconto nabytok. Ďakujem

17/04/2021 13:04
Henrieta Salokyova

Dobrý deň. My sme si objednali cez e-shop zo Sconta záhradnú zostavu Malibu. Objednávku sme uskutočnili 11.4. a tovar nám bol doručený už 16.4.2021!
Takže sme boli príjemne prekvapení s rýchlosťou vybavenia objednávky. Priznám sa, že po prečítaní viacerých recenzií som trochu pochybovala a obávala sa ako to všetko dopadne, ale môžem potvrdiť, že sme nezaznamenali žiadnu závadu. Tovar došiel nepoškodený, kompletný, zodpovedá zobrazeniu na e-shope. Už nech je pekné počasie, aby sme ho mohli používať. Ďakujeme teamu Sconto. Určite to nebol náš posledný nákup. :-)

13/04/2021 16:51
Lukas

Všetko zle ozaj jedine predavačka rozumná vedúca nitra sconto vás zruší keď jej voláte no coment veľká hanba takto sa zamestnanci nemôžu správať k zákazníkom tovar mi prišiel na koniec dva krát rozbitý na tretí krát som si vypýtal naspäť peniaze

01/03/2021 09:47
Iveta

Minulý týžden sme kupovali polohovatelne kreslo no nemali sme k tomu pribalený ovládač a po otvoreni doma bolo kreslo poškodené neboli sme spokojny s nakupom tovaru .

19/02/2021 10:01
Katarina Hriadelova

Kupovala som jedalensky stol. Nejde o vyrobok, ktory by som oznacila ako "lacne prevedenie"
Ide o sposob, akym sa vydava tovar priamo v Sconte v areali Pharo. Skladnik vyvezie pred dvere viacero vozikov s tovarom a vykrikuje na celu ulicu priezviska kupujucich, bez oslovenia "pani", "pan". Je to zarazajuce a ponizujuce. Sconto by v uvodnom skoleni zamestnancov dat doraz aj na spravanie sa k zakaznikom. Ako sa ludovo hovori, my sme spolu husi nepasli.

07/02/2021 14:42
Jana Drápalova

Moja skúsenosť s nákupom v Sconto nábytok. Hanbila by som sa pracovať pre takúto spoločnosť.
Dobrý deň poprosím o vybavenie mojej objednávky zo dňa 25.10.2020 !!!!!! Do dnešného dňa mi tovar nebol dodaný napriek tomu, že moju objednávku ste potvrdili, Dňa 20.11.mi bol doručený mail, že tovar mi bude dodaný do vianoc 2020!!!! nestalo sa. Dňa 18.1.2021 som sa informovala na stav objednávky nakoľko tovar mi nebol stale dodany. Pani pri telefone mi povedala, ze tovar bude naskladneny v tom tyzdni a na dalsi tyzden od 25.1. do 29.1. 2021 mi bude doručený. Nestalo sa. 5.2.2021 som sa znovu informovala v akom stave je moja objednavka, bolo mi povedané, že tovar bude v priebehu ďalších troch týždňov naskladnený a potom ma bude dopravca informovať o termine dodania. Toto už považujem za vrchol arogancie a neprofesinalneho prístupu k zákaznikovi. Napriek 4 mesačnej lehote dodania ma ani raz Sconto nekontaktovalo.
Zariadovala som si novy dom, takmer vsetok nabytok som nakupovala zo Sconta .pokial som si bolo tovar vyzdvihnut osobne, vsetko v poriadkiu, ale akonahle som si dala nieco priviezt, katastrofa. postel mi vodic odmietol zlozit z auta, povedal, ze jeho boli rameno, aby som si rychlo niekoho na zlozenie zohnala, lebo ob sa ponahla, to iste sa opakovalo so sedackou, ked syn nevedel rychlo nikoho zohnat, vodic doslova zhodil sedacku z vozidla na ulicu a odisiel.....Sconto istá hrôza.

05/02/2021 10:25
Vendelin Brestic

Vobec som neni spokojny .
Objednal som si u vas tovar, ktory mi ani po niekolko nasobnej urgencii nebol dodany.
Jedna s o objednavku postele na elektricke ovladanie, ktora je uz spred vianoc.

30/11/2020 11:13
Alžbeta Gálová

Ja mám veľmi zlú skúsenosť so SCONTOM.Som sa zaregistrovala cez internet,že budem mať 30 perc.zľavu na prvý nákup.Nič také sa nedialo,presviedčali ma,že nábytok je v akcii,že to neplatí.Cakala som asi 2 mesiace kvôli komode,nebola skladom.Nakoniec mi dodali komodu,ktorá ani na predajni nebola vyložená,nemohla som si ju vybrať.Páčila sa mi zo šuflíkmi,dostala som bez.Dodali mi vitrínu bez skla,všetko s krivými dverami,čo nebolo poškodené od výrobcu,poškodili babráci.Nemajú svojich montážnikov,dajú to robiť hocikomu.Vyzeralo to,ako keby to robili prvý krát.Poličky nenavrtali v jednej rovine,prevrtali sa mi do komody donútra.Každý jeden kus nábytku bol poškodený.Hned som to u nich reklamovala,oni reklamovali iba to,čo bolo od výrobcu chybné.Poličky,že do vitríny knihy nech nedávam,že to neudrží.Ja,že čo tam dám ponožky za sklo?Osobne som to išla reklamovať,oni mi odpísali,že nevidia dôvod na odstúpenie od zmluvy.5 týždňov som skladovala doma nepotrebný nábytok.Konečne minulý týždeň 24.11.mi ho zobrali,a to som musela narobiť cirkus.Volali,že medzi 15-16-hod.mi to prídu zobrať,ja som mala už inde zaplatený nábytok,ktorý mi mali doniesť na druhý deň.Vymýšlali,že zoberú to až v piatok,ale som sa nedala.Stálo ma to veľa nervov,takže SCONTO nikdy v živote.Ešte kým som ja čakala na nábytok,všetko išlo o 100 eur dole,pre mňa to neplatilo.Majú nekalé praktiky.Komunikácia,že za vzniknuté komplikácie sa Vám ospravedlňujeme,bola ako na posmech.Dnes mi konečne nabehli peniaze na účet,ani 30 dňová zák. stan.lehota na vybavenie rekl. nebola dodržaná.

05/11/2020 17:14
Ľuboš

Sedačku sme si vybrali v Žiline - výborný prístup v Sconto predajni. Objednali sme cez e-shop Sconto. Sedačku nám poslali z Nitry (?), a pod ľa stavu sedačky to bol kus vystavený dlhodobo na predajni- ožmolkovaná, s fľakmi a bez nožičiek. HANBA, že si toto dovolí predajca spraviť. Sumu nám vrátili ale pri odvoze na ich náklady nám sťahováci oškreli zárubne. Druhýkrát už žiadny e-shop, radšej vlastný odvoz.

23/08/2020 15:01
David

Neodporúčam. Čo sa týka dovozu, tak samozrejme že mi najprv priniesli úplne chybný tovar. Tak to trvalo asi 3 týždne. Manželská posteľ strašne vŕzga pri každom jemnom pohybe. Zle sa to montovalo, tie diery na vŕtanie často nesedeli s obrázkom (boli posunuté aj o 2cm). Zo skladaním nábytku mám celkom dosť skúseností, ale s takýmto niečím som sa nikdy nestretol. Úplne top bola skriňa ktorá mala obe bočne dosky krivé. Už som bol znechutený tým že som vôbec čakal na tovar dokopy mesiac a pol, tak som sa rozhodol že tie krivé dosky nejak prežijem. Lenže oni boli krivé až tak, že po roku vrchné poličky jednoducho odpadli.
Odteraz asi iba IKEA.

04/08/2020 06:01
Margita Majercakova

Moja skúsenosť nikdy viac sconto po objednavke sedacky ktorej dodacia lehota bola 12 týždňov ked nezavolam ja tak nic ziadne maily nič po telefonate na 11 tyzden som sa dozvedela ze sedacka uz je na aute v BA tak prešiel dalsi tyzden a ta sedacka bola este vzdy na aute v Ba operatorka mi povedala k tomu len ze neviem neviem vam povedat kedy dojde tak po dlhom čakaní som radsej objednavku zrušila velke sklamanie a neodporucam

03/07/2020 17:20
Alena

Zakupila som u vas skrinu.Pri montovani sme zistili ,ze chyba pant.Pri reklamacii mi bolo povedane,ze cajacia doba dva tyzdne.Toto nie je prvykrat,co nam nieco chybalo pri kupe nabytku vo vasej predajni.Velke sklamanie a nespokojnost.

05/06/2020 11:27
Zuzana

Najlepší obchod s nábytkom aký som zatial navštívila , milý a ochotný personal a hlavne zaškolený vedia čo predávaju , su velmi ustretový a zaslužia si 100 percentné premie maju citlivý prístup k zakazníkom a vždy dobre poradia , vidieť že im záleží na tom aby zákazník odchadzal spokojný a hlavne aby sa aj vrátil práve k nim nakupiť

10/04/2020 21:43
miro

Tiez som si objednal v sconte tovar na ktory cakam uz tyzden a stale nic ale to by tak nevadilo lenze ten isty den som objednaval tovar aj z Ciech a z Nemecka(nebudem menovat obchod)tovar prisiel do dvoch dni a zadarmo Sconto chce 35 eu za dovoz a to sa im neraci ani napisat kedy bude vybavena vasa zakazka.SCONTO uz nikdy viac.

07/03/2020 11:25
Juli

My sme kupovali skrinu ktora stala cez 700 eur. Priviezli nam ju po skoro troch mesiacoch. A to bez akehokolvek prislusenstva na montaz ( ziadny kolik, srob, listy proste nic.) Po reklamacii nam o dva tyzdne priviezli suciastky a zasa ziadne lišty, koľajnice na dvere proste katastrofa. Po ďalšom tyždni nam priviezli lišty- na dvojmetrovú skrinu 2,24 m dlhé lišty? To ako fakt?. Toto už nie je sranda. Neodporúčam nikomu. Zaplatili sme vela peňazí a ani doteraz nemáme skriňu postavenú. Veľmi som sklamaná. ........

15/02/2020 17:44
Mária

Kupovali sme obývaciu stenu, vraj český výrobok a prišiel nám poľský.Zaplatili sme po zľave vyše 1400 eur za taký aušus,kde chýbali skrutky a všeličo iné .Všetko v doskách a ani to poriadne nepasovalo. Namiesto do dvoch týždňov to boli tri a namiesto dovoz do dvoch dní to boli štyri. Takže nikdy viac,chceli sme kvalitný nábytok a nie z papiera!

14/02/2020 10:53
Roman

Neodporúčam, katastrofálny prístup pri riešení reklamácie. Kúpil som posteľ, ktorá nebola vo farbe ako vystavený kus na predajni. Návod na montáž katastrofálny, nepodarilo sa mi poskladať podľa návodu a kopy neoznačeného dreva v krabici ani čelo postele. Prišiel na veľkú pobočku v Bratislave (tam som aj kupoval) tovar reklamovať, poslali ma s úsmevom reklamovať do Trnavy, že v Bratislave nemajú reklamačné oddelenie. Mám si tam zavolať alebo vyplniť online reklamáciu. Majú metódy a prístup obchodníka z 90-tych rokov! Tovar som nakoniec nechal v predajni (na informáciách) v Bratislave (Trnava už mala zatvorené o 19:00 hod.) a na moje urgencie k ich oficiálnemu stanovisku k reklamácii iba opakovane odpisujú, že reklamácia je v riešení, že majú lehotu 30 dní, že už to riešia čoskoro sa mi ozvú a dookola to isté. Pritom už z druhého ich emailu bolo zjavné, že (interné) stanovisko už majú. Nedá sa to porovnať s IKEA alebo aj malým serióznym obchodom, toto je arogantný prístup reťazca SCONTO! Nikdy viac SCONTO Nábytok!!!! Nedoporučujem nikomu

04/02/2020 11:46
MIRIAMA

Neodporúčam ! Dávam 0/10 posteľ som si objednala 9.1 2020 kde napísali, že do dvoch týždňov ju mám doma.. dnes je 4.2 2020 a posteľ nikde ????????‍♀️ Písala som im 2x mail a ani na jeden sa neozvali.. absolútna nespokojnosť s týmto predajcom !
Už zo sconta nikdy viac neobjednávam!!!

15/01/2020 08:41
Veronika

3.11.2019 som objednala posteľ, pri objednávke bolo uvedené dodanie tovaru do 6. týždňov, dnes je 15.1. a posteľ nikde, na infolinke mi povedali, že ešte nie je na sklade, ale pritom v eshope je uvedené, že na sklade je. Mám 100 chutí stornovať objednávku a žiadať peniaze späť.

18/12/2019 16:58
Lenka Varhaňovská

Dobrý, večer. Veľké sklamanie nábytok sa absolútne podľa návodu nedá zložiť návod rozmazaný, nejasný. Na pohľad pekne ale zle predvrtane kolikove spoje korpus pri zložení uteká cca 2mm medzi prednou a zadnou časťou. Lišty na dvierkach foliovane papierovou fóliou ktorá, sa odliepa už pri skladaní nábytku!! Otvory na kľučky predvrtane na krivo... Veľké sklamanie!!! Tento nábytok dokáže zložiť stolár ale laik podľa návodu nie pretože to nevie prečítať... Nábytok nie je vhodný, ceny!!!

29/10/2019 08:01
ZUZANA

Kúpila som si v Sconte vaĺandu a skriňu 19.10. 2019. Dodnes nemám dovezené nič, tovar tu mal byť do 4 týždňov a ani ma nekontaktovali, čo s tým je.
Zavolala som im, zmenila som objednávku, vaĺanda pride zajtra 30. oktobra a to som si doplatila dovoz, skriňa príde v polovici novembra a dovoz do bytu može trvať ďalšie dva týždne.
Už nikdy viac tam nič nekúpim

13/10/2019 10:48
Drahomira

V piatok som bola u Vás, chcela som si zakúpiť nejaké lampy, najprv som nemohla nájsť žiadnu predavačku, a ked som ju konečne našla
som ju ani neoslovila, lebo kričala a nadavala kolegyni na celé oddelenie,ako keby bola na trhu,všade ju bolo počuť. A aj iný zákazníci sa nad tým pozastavovali, aké mala správanie, to som ešte nikde nevidela.
Radšej som odišla. Môžete sa hanbiť za takýto personál, Bordel na celom oddelení. Katastrofa.

09/10/2019 08:24
Luboš

Tento predajca nikdy viac !!!
Od tohto predajcu by som už nekúpil ani špendlík. Neseriózny, nezodpovedný predajca ktorý u mňa prehral na plnej čiare. Objednal som nie lacnú kuchynskú linku, po vyrobení(6.týždňov) a dodaní na sklad v Nitre som išiel ihneď vyplatiť, nakoľko mi povedali, že sa montáž zadáva až po zaplatení plnej ceny. Prisľúbili, že mám najstaršiu objednávku, že to hneď zadajú na montáž. Po týždni som zisťoval,ako na tom montáž je, že mi zavolajú späť,nevedia. Samozrejme nikto späť nevolal. Na druhý deň mi volá montážna firma, že prídu o 2.týždne, že požiadavku dostali len včera. Tak páni v Sconte to mali na háku, ved eurá už dostali. Hlavne keď objednávate, nasľubujú všetko. NIKDY VIAC !!!

18/08/2019 19:37
Martina

SCONTO neodporúčam. Pri kúpe tovaru sme si rezervovali termín dodania na stredu. 3ja ľudia sme si brali dovolenku, lebo nám bolo povedané že vodiči nám to vyložia len za veľký poplatok. V stredu poobede sme volali do sconta kedže nabytok nikde a bolo nám povedané že ani nepríde. Nábytok za 3000eur a nakoniec zľava 25 euro za meškanie a dodanie v nedeľu? neodporúčam!

05/08/2019 20:04
Dana

S jedálenským setom nie som vôbec spokojna..... nekvalitná stolička osuchana.....,stol??? doska odlupnute z nej ...200€ som zaplatila.... nakoniec čítam,ze set he z Malajzie.!!!!!!? Čakám na novu dosku,..... dodanie dlho trva.... och ze som si neprecitala skôr recenzie na sconto nabytok????

17/07/2019 11:37
Alexandra

Mala som 100€ poukážku na nákup akéhokoľvek tovaru. Vybrala som si komodu za 99€ a tu už pri pokladni nastal problém.
Pani pokladnička mi nechcela uznať poukážku, nakoľko tam chýbal 1 cent.
Keď som povedala, že nech do toho započíta ešte jednu vec (brala som toho viac) tak mi povedala, že to sa tak nedá.
Akože halo? To keď si budem na jednu poukážku brat viac veci, tak to nepôjde či jako? Tak přišla pani vedúca, ktorá tej "príjemnej" predavačke vysvetlila, že dva tovary na jednu poukážku sa nablokovať dajú. Zrazu to šlo, len bohužiaľ ja som tam kvôli tomu strávila pomaly pol hodinu. Keď mi konečne po 15min vydali tovar, tak som nakoniec zistila, že mi dali len jednu krabicu a mali mi ich dať dve.
O tom, že vydávajú nejaký papier, ktorý by sa mal tváriť ako "kúpna zmluva" v spojení s "vydaným blokom" kde som sa vraj mala dopátrať k reklamačným podmienkam ani nehovorím!
Tak som teda po pár dňoch od zistenia chyby šla naspäť do obchodu osobne, kde mi pani na informáciach veľmi "milo" vysvetlila, že keby som si henten papier poriadne prečítala, nemusela som tam ísť osobne a ze ona nevie ci mi tú druhú krabicu vôbec v ten deň dajú, pritom písali ze tá komoda na sklade je. No nakoniec mi ju ešte v ten deň dali, pretože neviem koľko by som zas čakala na dodanie tovaru.
A keď už tú komodu konečne máme doma v plnom stave, tak jej poskladanie vyžaduje asi inžinierske vzdelanie, nakoľko návod by napísalo lepšie dieťa v škôlke.

Sconto má velmi zlé obchodné podmienky, v neprospech zákazníka. Za mňa NIKDY VIAC!

14/02/2019 20:33
Eva

V januári 2019 v sconte Žilina sme si v nábytku objednali a zaplatili zálohu na kuchynskú linku.Problémy nastali hneď od začiatku.Keď sme požiadali o zameranie linky, pracovníčka sľúbila, že cez víkend ju príde zamerať. V nedeľu večer zatelefonovala, že nepríde, príde v pondelok.V pondelok večer napísala sms, že nepríde a odchádza na týždeň na školenie.Že zameriavajú kuchynské linky až keď je vymurovane jadro sme sa dozvedeli až keď sme o to požiadali.Buďte preto opatrní, keď budete u nich nakupovať.Vyhnete sa problémom. Profesionálne správanie pracovníkov sconta nábytku v Žiline evidentne chýba.

14/11/2018 18:18
Palo

V Sconte sme nakupovali niekoľko kusov nábytku širokého spektra, vo väčšine prípadov môžem hovoriť o spokojnosti, prípadné reklamácie boli vyriešené bez problémov. Čo ma trošku zaráža, sú ceny. Vo svete internetu nie je problém zistiť, kto je skutočným výrobcom nábytku (Sconto je iba distribútor, predajca), odporúčam pozrieť sa aj na "vysačky" v sedacích súpravách. Prišli by ste napr. na to, že 2/3 spálňového a obývacieho nábytku vyrába podnik Helvetia, patriaci pod nemeckého majiteľ a IMS group vyrábaný v Poľsku. Faktom ale je, že napr. šatníkové skrine Quadra sú veľmi kvalitné. Sedacie súpravy sú zväčša od spoločnosti GALA Collezione, čo je síce rovnako poľský, ale veľmi kvalitný výrobca. Vrátim sa ale k cene, ak totiž viete výrobcu a model, nie je problém nájsť veľa iných obchodov, ktoré ponúkajú rovnaký model. Napr. veľkoobchod v Žiline na Kragujevskej ulici ponúka rovnaké sedacie súpravy výrazne lacnejšie. Takže sumár, osobne nemám dôvod na sťažnosti a rovnako nie je na mieste odsudzovať všetky nábytkárske spoločnosti v PL, veľa z nich je naozaj špičkových, čo je samozrejme poznať aj na cene. Sconto okrem ponúkaných zliav (často len fiktívnych, ako všade) jednoducho nie je zrovna lacný obchod.

15/10/2018 21:05
Claudia

Moja skúsenosť so Sconto nábytok je veľmi negatívna. V Trnave sme si vybrali jedálenský stôl so stoličkami, zaplatili sme ho, išli sme na vydajne miesto kde nám bolo oznámené že si mame po tovar prísť zajtra pretože skladník nestíha obsluhovať ludi..a sklad sa zatvára o siedmej hodine pričom sme tam prišli o 18:20 .. nakoľko bývame na strednom Slovensku tak bolo nepredstaviteľne sa vracať na druhý deň len preto že niesu schopni si zabezpečiť toľko ľudí aby zvládli prácu.. pri platení nám taktiež nikto neoznámil že tovar si nemôžeme dnes prevziať .. v momente sme tovar vrátili a vzali si peniaze naspäť !!! Argumenty typu “mame jedného zamestnanca a jeden vysokozdvižný vozík” nikoho nezaujímajú ! To nieje problem zákazníka ..

11/10/2018 16:01
Viktória

Veľakrát som u nich nenakupovala, ale zatiaľ je to u mňa maximálna spokojnosť po cirkuse s Asko nábytkom, kde mi po skoro 2 mesiacoch objednaný posteľ nedodali a povedali mi, že už mi ju ani nevedia dodať. Horko- ťažko nám vrátili zálohu, hneď sme išli do Sconto, kde sme kúpili tú istú postel s nočnými stolíkmi aj s komodou síce za drahšie ale bez čakania sme v nej mohli ešte v ten deň spať :)

31/07/2018 23:51
Gabriel

Kupovali sme v Sconte manželsku posteľ, pri vyzdvihnutí mi vydali posteľ stým že mi ju nepomôžu naložiť do auta lebo maju už 3 min. po pracovnej dobe pričom mali eše vyše hodinu otvorené.
Žiadny ľudsky prístup

26/06/2018 17:12
Ján Honzírek

Pred dvomi dňami sme v Sconte kúpili 2 skrine. Keďže sú vysoké, do osobného auta by sa nezmestili a zametnankyňa obchodu v rozpore so skutočnosťou tvrdila, že Sconto dopravu neposkytuje (čo je klamstvo a podpora kšeftov cudzieho dopravcu, na ktorého nám dala vizitku), tovar sme neprevzali. Včera som si na dnešok dohodol dopravcu. Dnes sme s dopravcom došli do Sconta - avšak zbytočne. Majú inventúru a tovar nevydávajú. S dlhým nosom a o 30 € pre dopravcu som odišiel bez skríň i bez peňazí. Pritom ak som za tovar zaplatil, má to byť už môj tovar a ich sú peniaze. Nechápem, ako mohli inventarizovať niečo, čo už nie je ich ...
Samostatnou kapitolou je cenotvorba. Ak Vás nalákajú na akékoľvek zľavy, najprv si preverte, koľko ten tovar stojí inde. V túto sobotu a nedeľu s veľkou pompou poskytovali niekoľko typov zliav. Asi "najvýhodnejšia" bola 35% zľava z "pôvodných" cien. Nábytok, ktorý som si vyhliadol za ich "výhodné", výrazne zľavnené ceny, poskytuje niekoľko predajcov za ešte nižšie ceny i bez akcií (napr. nábytok Philosophy). Zdá sa, že Sconto pred akciou ceny navýši, aby ich potom mohol predávať za akciové ceny. Nákup u tohto predajcu si preto dobre zvážte, prepočítajte a porovnajte.

17/06/2018 14:55
Lubos.

Dobry den tu obyvatel ziliny chcel som vediet kedy Bude oficialne otvorenie s Conto predajna s nabytok.

28/02/2018 23:01
Zuzana 15

Kúpili sme si skriňu a zaplatili sme si viac ako potrebnú zálohu. Čakali sme na ňu 6 týždňov. Po 6 týždňoch nám oznámili aby sme si láskavo vybrali inú skriňu, lebo tu vybranú už nevyrábajú.

07/01/2018 10:29
Veronika

My sme mali so scontom velmi zle skusenosti.Objednali sme si u nich komet zariadenie do obyvacky aj do spalne...Prakticky ku kazdemu kusu nabytku (od nocneho stolika az po velku skrinu) nieco chybalo...ci uz to boli sroby alebo dosky,sufliky...niekolko krat sme to boli riesit na predajni(nebyvame uplne blizko cize zbytocne minuty benzin,cas aj energia)..cakali sme na reklamaciu a zial ani v tej neposlali vsetky diely co mali...Od objednavky preslo asi pol roka a stale nemame vsetko..Ako bonus v predajni najdete nekompetentnych predavacov ,ktori vam budu tvrdit ze to je nemecky kvalitny masiv...a vy s odstupom zistite ze je to dake polske drevo...maximalne neodporucam

24/10/2017 11:12
Lenka

My sme v sconte kúpili pred dvoma mesiacmi písacie stolíky do detskej izby a zatiaľ sme s nimi maximálne spokojní. presne podľa našich predstáv, jednoducho sme ich zložili, výborná cena, pekný dizajn

23/10/2017 12:57
Tomáš

Tiež sme museli čakať trochu dlhšie na sedačku ale zas boli veľmi ústretoví a dali nám na ňu zľavu. TAkže u nás spokojnosť

18/08/2017 14:04
Martin

V Sconte sme si pred 3 rokmi kúpili sedačku, nahnevalo ma však to, že som za ňu zaplatil takmer 1400€, čakal som na ňu 6 týždňov a týždeň po dodaní klesla jej cena na 800€!

Pridať komentár

Pozrite si aj ďalšie obchody

Hodnotenie článku:
(86.2%)