Adventné vence

Obdobie adventu sa nezadržatelne blíži. Prvá adventná nedeľa pripadá v roku 2017 pripadá na 3.decembra. Toto obdobie by malo byť našou osobnou duchovnou prípravou na Vianoce.

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec, ktorý prinesie tú pravú atmosféru sviatkov do každej domácnosti.

Dizajn adventného venca

Každý adventný veniec musí obsahovať 4 sviečky, ktoré sa zapaľujú postupne počas štyroch adventných nedieľ. Farba sviečok môže byť rôzna, najväčší význam má však používa tmavomodrá a fialová farba, ktorá symbolizuje liturgické farby adventných nedieľ.

Veniec sa ako symbol víťazstva a kráľovskej dôstojnosti používa odpradávna. Prejavujeme ním úctu, víťazstvo aj radosť. V súvislosti s obdobím adventu nám symbolizuje očakávanie príchodu Ježiša Krista, Svetlo sveta, ktoré ničí temnotu a strach.

V dnešnej dobe majú adventné vence rôznu podobu. Sú okrúhle, podlhovasté, niekedy sa sviečky umiestnia iba na tácku a ozdobia sa čecinou a ďalšími dekoráciami. Môžete si ich kúpiť alebo aj vyrobiť. Dnes vám prinášame jednoduché, no krásne inšpirácie, ktoré vám pomôžu vyrobiť si ten najkrajší adventný veniec.

Galéria obrázkov

Adventný veniec žlté sviečky

Adventný veniec vianočná predajňa

Adventný veniec na predaj

Adventný veniec 2017

Adventný veniec

Adventný veniec

Adventný veniec

Adventný veniec

Adventný veniec

Adventný veniec

Adventný veniec biely

Adventný veniec

Adventný veniec červený

Adventný veniec zelené sviečky

Adventný veniec

Adventný veniec čierne sviečky

Adventný veniec žltý

Adventný veniec biely

Adventný veniec fialovýPublikované dňa: 21.11.2017
Hodnotenie článku:
(91.4%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte? Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte?

Máte doma závesy? Hodia sa nielen do obývačky či spálne, ale aj do detskej izby a kuchyne. Sú dekoračným doplnkom, ktorý dodá miestnosti svojský ráz.

Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky

Aspoň jednu vázu má doma asi každý. Môže ísť o sklenený kúsok s jednoduchým dizajnom, alebo napríklad o kovovú dekoratívnu vázu. Akú máte doma vy?

Hexagon police sa hodia do každého interiéru Hexagon police sa hodia do každého interiéru

Zívajú steny vo vašej domácnosti prázdnotou? Potom by ste tento priestor mohli využiť na umiestnenie netradičných políc.


Pridať komentár