Adventné vence

Obdobie adventu sa nezadržatelne blíži. Prvá adventná nedeľa pripadá v roku 2017 pripadá na 3.decembra. Toto obdobie by malo byť našou osobnou duchovnou prípravou na Vianoce.

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec, ktorý prinesie tú pravú atmosféru sviatkov do každej domácnosti.

Dizajn adventného venca

Každý adventný veniec musí obsahovať 4 sviečky, ktoré sa zapaľujú postupne počas štyroch adventných nedieľ. Farba sviečok môže byť rôzna, najväčší význam má však používa tmavomodrá a fialová farba, ktorá symbolizuje liturgické farby adventných nedieľ.

Veniec sa ako symbol víťazstva a kráľovskej dôstojnosti používa odpradávna. Prejavujeme ním úctu, víťazstvo aj radosť. V súvislosti s obdobím adventu nám symbolizuje očakávanie príchodu Ježiša Krista, Svetlo sveta, ktoré ničí temnotu a strach.

V dnešnej dobe majú adventné vence rôznu podobu. Sú okrúhle, podlhovasté, niekedy sa sviečky umiestnia iba na tácku a ozdobia sa čecinou a ďalšími dekoráciami. Môžete si ich kúpiť alebo aj vyrobiť. Dnes vám prinášame jednoduché, no krásne inšpirácie, ktoré vám pomôžu vyrobiť si ten najkrajší adventný veniec.

Galéria obrázkovPublikované dňa: 21.11.2017
Hodnotenie článku:
(91.4%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár