Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít

Je vedecky dokázané, že červená farba značne posilňuje chuť do jedla a pre tých vybraných jedincov, ktorí odolávajú veľmi zvodným pohľadom chladničky, to preto nie je práve najvhodnejšia voľba. My ostatní červené prevedenie kuchyne určite oceníme. Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť.

Vzrušujúca a originálna

Červená farba je symbolom mnohých vecí – láska, vzrušenie, vášeň, sila, ale tiež bolesť. S červenou si často spájame srdce a práve kuchyňa je miesto, kde sa varením rôznych dobrôt zaisťuje fungovanie a harmónia celej domácnosti.

Táto základná súčasť farebného spektra má pozitívny vplyv na našu tvorivosť sebavedomie a to nás bude podnecovať k skúšaniu nových vecí a vytváranie zaujímavých kulinárskych zážitkov. Rozhodne sa jedná o výraznú farbu a preto sa po jej použití stane z kuchyne jasný stredobod pozornosti.

Popustite uzdu fantázie!

Nie každý z nás má odvahu fungovať v rýdzo červenej kuchyni. Táto farba sa však dá krásne kombinovať aj s bielou, čiernou a sivou farbou, ale aj rôznymi odtieňmi dreva. Ak svoju kuchyňu plánujete iba jemne oživiť netradičnou farbou, potom porozmýšľajte nad červenou zástenou za kuchynskú linku či červenou pracovnou doskou. Možností je naozaj veľmi veľa!

Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.

Galéria obrázkov

Moderná červená kuchynská linka

Čierno-bielo červená kuchynská linka

Červená kuchyňa

Čierno-červená linka

Červená kuchyňa

Červená a biela kuchyňa

Červená kuchynská linka a zástena

Červená linka v kuchyni

Červená kuchyňa

Červená kuchyňa

Červená kuchyňa

Červená v kuchyni

Červené kuchynské skrinky

Červená linka s červenými stoličkami

Červeno-biela kuchyňa

Matná červená linka

Červeno-čierna kuchynská linka

Kuchyňa ladená do červenej

Červené kuchynské skrinky

Lesklé červené kuchynské skrinky

Malá červená kuchyňa

Tmavočervená kuchyňa

Žiarivočervená kuchyňaPublikované dňa: 15.05.2018
Hodnotenie článku:
(91.2%)

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na písaní ma najviac baví to, že každá téma sa dá spracovať rôznymi spôsobmi a to dáva priestor mojej, niekedy až príliš veľkej, kreativite. Čo sa týka môjho života, tak študujem na vysokej škole v Trnave, kde bývam na internáte a preto som si vskutku obľúbil večerný spoločenský život s kamarátmi. Ak momentálne nepíšem alebo sa nezabávam, tak si s radosťou sadnem k televízoru a pozriem si dobrý futbal.


Komentáre

29/07/2021 16:03
Renata Busiva

Mám. Záujem. O. Tu. Červenú. Kuchinsku. Linku. Záujem. Čakám. Na. Otpovet

30/10/2022 19:19
Oda

prekrásná. Tiež máme červenu kuchynsku linku a doladila som to bielymi čalunenymi jedalenskymi stoličkami

Pridať komentár