Jedáleň – ako súčasť kuchyne či obývačky

Vytvoriť si príjemné prostredie, kde sa dá najesť spolu s rodinou, je v dnešnej uponáhľanej dobe naozaj dôležité. Jedáleň si môžete doma zriadiť aj v prípade, že máte malú kuchyňu. Fantázii sa totiž medze nekladú.

Jedáleň je dôležitou súčasťou každého domova, pretože za stolom sa stretáva celá rodina. Za stolom sa nielen konzumuje jedlo, ale sa aj diskutuje, rozhoduje a plánuje budúcnosť. Jedáleň môže byť súčasťou kuchyne, byť v obývačke či sa nachádzať v samostatnej miestnosti.

Miesto stretávania sa

Jedáleň nemusí pozostávať z ničoho viac ako zo stola a stoličiek, dôležitá je totiž samotná funkcia jedálne ako spojovacieho priestoru. Malo by ísť vyslovene o rodinné prostredie, kde sa dá najesť, ale napríklad aj pracovať či robiť si úlohy. Viac využítí takéhoto priestoru oceníte predovšetkým v malom byte.

Jedáleň môžete vytvoriť aj ako premostenie kuchyne a obývačky. Jeden spojený priestor tak bude opticky oddelený a pritom si zachová prirodzené denné svetlo. Pokiaľ nemáte núdzu o mieste, pokojne pre jedáleň vyhraďte celú miestnosť.

Ak si neviete jedáleň vo svojom byte predstaviť, nechajte sa inšpirovať našou galériou.

Galéria obrázkov

Biela jedáleň

Čierno-biela jedáleň

Veľká jedáleň

Jedáleň ako súčasť kuchyne

Jedáleň pre štyroch

Jedáleň s okrúhlym stolom

Jedáleň vedľa kuchyne

Jedáleň v obývačke

Malá jedáleň

Jedáleň s čiernymi stoličkami

Jedáleň na kuchynskom ostrovčeku

Jedáleň s dlhým stolomPublikované dňa: 19.11.2018
Hodnotenie článku:
(89%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Komentáre

24/04/2022 18:25
Zema

kuchynu od obyvačky nam oddeluje barovy pult a jedalenska zostava v prirodnej farbe, stoličky a na stole su vždy čerstve kvety

28/08/2022 15:36
Tiza

pači sa mi, ked je v jedalni pod sotlim pekny koberec. Vyzera to velmi utulne

12/06/2023 15:04
Love

teraz je taketo bývanie velmi moderne a aj my takto bývame. Preto sme ako oddelovací faktor od kuchyně a obyvačky použili krasny velký jedalny set s čalunenymi stoličkami a rozkladacím jedalenským stolom

Pridať komentár