Knižnice – obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť

Milovníci čítania vedia, že kníh nie je nikdy dosť. Kam ich však dať, keď už máte domá celú zbierku titulov? Využitie priestor v obývačke a zaobstarajte si do nej štýlový regál na knihy či knižnicu.

Či už patríte k ozajstným zberateľom, alebo vaša zbierka pozostáva len z pár titulov, zaslúžia si vaše knihy dostatok priestoru a svoje vlastné miesto.

Dominanta obývačky

Vašej obývacej izbe nemusí kraľovať sedačka ani televízor, jej dominantou môže byť knižnica. Môžete si zvoliť klaisku v podobe drevenej knižnice obdĺžnikového tvaru s ochrannou zadnou doskou, ale niektorý z moderných variantov, ako napríklad bludisko či modulárnu knižnicu.

Pri výbere je rozhodujúca veľkosť, pretože ak si vyberiete knižnicu z kvalitného masívu, pravdepodobne sa bude dediť z generácie na generáciu. Musíte si zmerať voľný priestor, aby sa vami zvolený kúsok do obývačky zmestil a hodil sa do nej. Dôležitý je tiež materiál, ktorý si zvolíte. Masív patrí k najdrahším a najkvalitnejším materiálom, treba ho však pravidelne ošetrovať. Pokiaľ je masív pre vás pridrahý, vyberte si dyhu, tiež ju však musíte pravidelne ošetrovať a rátať s postupnou zmenou farby. Na výber máte tiež lamino, bezúdržbový a odolný materiál, či MDF – drevovláknitú dosku povrchovo upravenú PVC fóliou alebo lakom.

O tom, že knižnica môže vašej obývačke dominovať a že máte na výber naozaj rozmanité možnosti, svedčí aj naša galéria.

Galéria obrázkov

Jednoduchý regál na knihy

Polica na knihy

Obývačková knižnica

Knižnica v obývačke

Nenápadné poličky na knihy

Jednoduchá knižnica

Netradičná knižnica

Biela knižnica

Knižnica na celú stenu

Poličky na knihy na stenu

Retro knižnica

Zaujimavý regál na knihyPublikované dňa: 19.11.2018
Hodnotenie článku:
(94%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiériZávesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestorGeometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie i u vás.

Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveňSkrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň

Máte už vybratý stolík pod TV? Nie je to také jednoduché ako ste si na začiatku mysleli? Možno vám pomôžu sa rozhodnúť naše tipy. Nechajte sa inšpirovať našou galériou.


Pridať komentár