Knižnice – obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť

Milovníci čítania vedia, že kníh nie je nikdy dosť. Kam ich však dať, keď už máte domá celú zbierku titulov? Využitie priestor v obývačke a zaobstarajte si do nej štýlový regál na knihy či knižnicu.

Či už patríte k ozajstným zberateľom, alebo vaša zbierka pozostáva len z pár titulov, zaslúžia si vaše knihy dostatok priestoru a svoje vlastné miesto.

Dominanta obývačky

Vašej obývacej izbe nemusí kraľovať sedačka ani televízor, jej dominantou môže byť knižnica. Môžete si zvoliť klaisku v podobe drevenej knižnice obdĺžnikového tvaru s ochrannou zadnou doskou, ale niektorý z moderných variantov, ako napríklad bludisko či modulárnu knižnicu.

Pri výbere je rozhodujúca veľkosť, pretože ak si vyberiete knižnicu z kvalitného masívu, pravdepodobne sa bude dediť z generácie na generáciu. Musíte si zmerať voľný priestor, aby sa vami zvolený kúsok do obývačky zmestil a hodil sa do nej. Dôležitý je tiež materiál, ktorý si zvolíte. Masív patrí k najdrahším a najkvalitnejším materiálom, treba ho však pravidelne ošetrovať. Pokiaľ je masív pre vás pridrahý, vyberte si dyhu, tiež ju však musíte pravidelne ošetrovať a rátať s postupnou zmenou farby. Na výber máte tiež lamino, bezúdržbový a odolný materiál, či MDF – drevovláknitú dosku povrchovo upravenú PVC fóliou alebo lakom.

O tom, že knižnica môže vašej obývačke dominovať a že máte na výber naozaj rozmanité možnosti, svedčí aj naša galéria.

Galéria obrázkov

Jednoduchý regál na knihy

Polica na knihy

Obývačková knižnica

Knižnica v obývačke

Nenápadné poličky na knihy

Jednoduchá knižnica

Netradičná knižnica

Biela knižnica

Knižnica na celú stenu

Poličky na knihy na stenu

Retro knižnica

Zaujimavý regál na knihyPublikované dňa: 19.11.2018
Hodnotenie článku:
(94%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Moderná či retro biela obývačka? Lesklá, matná, s drevom, farebnými doplnkamiModerná či retro biela obývačka? Lesklá, matná, s drevom, farebnými doplnkami

Biela obývačka – áno, či nie? Podľa nás je vhodnou voľbou do väčších i menších priestorov, biela sa skvelo kombinuje, preto dokáže zažiariť v každej obývačke.

Obývačka s elektrickým, rohovým či biokrbom – inšpirácieObývačka s elektrickým, rohovým či biokrbom – inšpirácie

Krb sa do domácnosti jednoznačne hodí. Nemusí sa ho vzdať ani v prípade, že bývate v byte alebo máte malú obývačku.

Obývačka s kuchyňou nielen v malom byte – inšpirácieObývačka s kuchyňou nielen v malom byte – inšpirácie

Rozmýšľate nad obývačkou s kuchyňou? Ide o výbornú voľbu do domu, bungalovu, bytu aj do podkrovia. Ak nemáte žiadne nápady, nechajte sa inšpirovať tými našimi.


Komentáre

30/07/2022 14:26
Pika

velmi pekne, len by som do pracovne dala inu stoličku, niečo zdravšie, ortopedicke, nie toto tvrde a neprakticke

18/02/2023 19:58
Petra

krásne. Velmi sa mi pači tento štyl, relaxačné kresla, pohovky, sedačky a všetko v jemných farbách. TOP

18/05/2023 16:03
Adriana

tiež mam obyvačku a pracovnu s knižnicou v jednom a vlemi sa mi to pači. Len bolo naročne sklbit typ nabytku a doplkov, aby to všetko k sebe ladilo a neposobilo chaoticky

Pridať komentár