Provensálska kuchyňa – dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska

Provensálsky štýl, teda štýl francúzskeho vidieka vyžaruje nielen jemnosť a útulnosť, ale aj ženskosť. Preto niet divu, že sa stal takým obľúbeným v mnohých domácnostiach. Nostalgiu a vôňu levandule môžete pocítiť vďaka masívnemu nábytku a špecifickým dekoráciám aj vy. Premeňte svoju kuchyňu a preneste sa do juhovýchodného Francúzska.

Provensálsky štýl sa vyznačuje rustikálnym rázom nábytku. Ide o nábytok v odtieňoch bielej a pastelových farbách s patinou. Jeho súčasťou sú aj dekorácie a doplnky (biele košíky, levanduľové kytice, zdobené lampy a vankúše a pod.) a tapety s kvetinovými vzormi. Okrem levandule sa obľube tešia aj ružová ruža, slnečnica a ľalia. Nábytok je dekoratívny a masívny.

S nádychom bielej

Osobitej pozornosti sa provensálsky štýl teší v kuchyni. Vyznačuje sa bielymi, smotanovými či slonovinovými, prípadne svetlohnedými alebo svetlosivými skrinkami. V provensálskych kuchyniach sa často nachádzajú police, často ide o alternatívu horných skriniek, bývajú zavesené na ozdobných konzolách.

Skrinky na kuchynský riad a taniere bývajú presklené, aby bolo vidieť, čo sa v nich nachádza, dvierka sú frézované a lišty ozdobné. Stoličky a stoly s oblými nohami sú v odtieňoch bielej. Nábytok je najčastejšie z dreva, stoličky však môžu byť čalúnené, občas bývajú nahradené drevenou lavicou.

Galéria obrázkov

Doplnky v provensálskej kuchyni

Veľká provensálska kuchyňa

Dekorácie v provensálskej kuchyni

Provensálska kuchyňa v bielej

Malá provensálska kuchyňa

prestieranie v provensálskom štýle

Provensálska kuchyňa v dome

Zariadenie provensálskej kuchyne

Provensálske doplnky

Provensálska kuchyňa

Čajový stolík v provensálskom štýle

Zariadenie v provensálskom štýlePublikované dňa: 19.11.2018
Hodnotenie článku:
(92.2%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Komentáre

19/02/2023 21:44
Veronika

toto je štyl ala moja prababka. Každa kusok je v inom štyle. nepači sa mi to.Mam rada, ked do seba všetko zapada a tu to nie je. Zvolila by som iny jedalensky nabytok a doplnky

Pridať komentár