Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete sivú farbu, nemusíte sa báť ju v čo najväčšej miere použiť napríklad vo svojej obývačke.

Vyberať si môžete od svetlých ľahkých bielo-sivých odtieňov až po tmavosivú, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako čierna.

Nebojte sa kombinácií

Živo, prívetivo a teplo bude sivá pôsobiť v kombinácii so žltou. Vhodné sú spojenia žltej so striebrosivou, sivou farbou kameňa ži žltosivou. Teplo do svojho domova vnesiete spojením sivej a červenej, ak ju skombinujete so sivou, bude pôsobiť váš príbytok decentne, zdržanlivo a až trochu chladne.

Spojenie sivej a zelenej pôsobí oslobodzujúco, farba prírody v kombinácii so sivou vynikne. Obávať sa nemusíte ani kombinácií sivej a oranžovej, sivej a fialovej či sivej a hnedej. Oranžová priestor rozžiari a akoby vystúpi z priestoru, a to aj napriek tomu, že v kombinácii so sivou sa žiarivý odtieň oranžovej tlmí. Hnedá je podobne ako zelená farbou prírody, vyvoláva pocit stability a bezpečia. Spolu so sivou farbou bude interiér pôsobiť ako príjemné a teplé miesto. Fialová je mentálne veľmi stimulujúca farba, jej účinky sa v kombinácii so sivou sa zmierňujú a interiér pôsobí luxusne.

Galéria obrázkov

Sivý gauč

Sivá stena v obývačke

Sivá obývačka

Obývačka ladená do siva

Sivá stena a doplnky

Sivý gauč v obývačke

Obývačka so sivými doplnkami

Tmavosivá stena v obývačke

Svetlosivý gauč a kreslo

Sivá stena a kreslo

SIvé kreslo v obývačke

Slabosivý gauč

Sivý gauč a vankúšePublikované dňa: 19.11.2018
Hodnotenie článku:
(90.4%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiériZávesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestorGeometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie i u vás.

Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveňSkrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň

Máte už vybratý stolík pod TV? Nie je to také jednoduché ako ste si na začiatku mysleli? Možno vám pomôžu sa rozhodnúť naše tipy. Nechajte sa inšpirovať našou galériou.


Pridať komentár