Sivá obývačka – hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete sivú farbu, nemusíte sa báť ju v čo najväčšej miere použiť napríklad vo svojej obývačke.

Vyberať si môžete od svetlých ľahkých bielo-sivých odtieňov až po tmavosivú, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako čierna.

Nebojte sa kombinácií

Živo, prívetivo a teplo bude sivá pôsobiť v kombinácii so žltou. Vhodné sú spojenia žltej so striebrosivou, sivou farbou kameňa ži žltosivou. Teplo do svojho domova vnesiete spojením sivej a červenej, ak ju skombinujete so sivou, bude pôsobiť váš príbytok decentne, zdržanlivo a až trochu chladne.

Spojenie sivej a zelenej pôsobí oslobodzujúco, farba prírody v kombinácii so sivou vynikne. Obávať sa nemusíte ani kombinácií sivej a oranžovej, sivej a fialovej či sivej a hnedej. Oranžová priestor rozžiari a akoby vystúpi z priestoru, a to aj napriek tomu, že v kombinácii so sivou sa žiarivý odtieň oranžovej tlmí. Hnedá je podobne ako zelená farbou prírody, vyvoláva pocit stability a bezpečia. Spolu so sivou farbou bude interiér pôsobiť ako príjemné a teplé miesto. Fialová je mentálne veľmi stimulujúca farba, jej účinky sa v kombinácii so sivou sa zmierňujú a interiér pôsobí luxusne.

Galéria obrázkov

Sivý gauč

Sivá stena v obývačke

Sivá obývačka

Obývačka ladená do siva

Sivá stena a doplnky

Sivý gauč v obývačke

Obývačka so sivými doplnkami

Tmavosivá stena v obývačke

Svetlosivý gauč a kreslo

Sivá stena a kreslo

SIvé kreslo v obývačke

Slabosivý gauč

Sivý gauč a vankúšePublikované dňa: 19.11.2018
Hodnotenie článku:
(90.4%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Moderná či retro biela obývačka? Lesklá, matná, s drevom, farebnými doplnkamiModerná či retro biela obývačka? Lesklá, matná, s drevom, farebnými doplnkami

Biela obývačka – áno, či nie? Podľa nás je vhodnou voľbou do väčších i menších priestorov, biela sa skvelo kombinuje, preto dokáže zažiariť v každej obývačke.

Obývačka s elektrickým, rohovým či biokrbom – inšpirácieObývačka s elektrickým, rohovým či biokrbom – inšpirácie

Krb sa do domácnosti jednoznačne hodí. Nemusí sa ho vzdať ani v prípade, že bývate v byte alebo máte malú obývačku.

Obývačka s kuchyňou nielen v malom byte – inšpirácieObývačka s kuchyňou nielen v malom byte – inšpirácie

Rozmýšľate nad obývačkou s kuchyňou? Ide o výbornú voľbu do domu, bungalovu, bytu aj do podkrovia. Ak nemáte žiadne nápady, nechajte sa inšpirovať tými našimi.


Komentáre

23/11/2022 20:43
Raja

velmi pekne. Pači sa mi kombinacia velke sedačky a k tomu nejske pohodlne relaxačne kreslo.Je to moderne a pritom prakticke

27/02/2023 19:30
Lucia

tiež mame šedu obyvačku. A teraz som si dala do obyvačku mini pracovnu a tiež som si kancelarsku stoličku kupila v šedej farbe

Pridať komentár