Zelená kuchyňa

Jar je za dverami a vy túžite oživiť nudnú kuchyňu žiarivými farbami? Tohtoročným hitom je netradičná zelená vo všetkých odtieňoch - mätových, pistáciových, hráškovozelených či romantických smaragdových. Vyskúšate zelenú priamo na kuchynskej linke, stenách, dlaždičkách alebo doplnkoch? Vaša kuchyňa sa premení na domáce zátišie ako vystrihnuté z katalógu.

Zelená linka, zástena či steny

Ak vám to priestor v kuchyni dovoľuje, zvoľte si zelenú priamo na skrinkách a poličkách. Vaša kuchyňa tak nadobudne jemný a netradičný vzhľad. Možno túžite len po menšej, časovo a finančne nenáročnej zmene. V tom prípade stavte na zelené odtiene stien, ktoré vyniknú najmä v slnečných priestranných miestnostiach, alebo vybavte kuchyňu zelenými doplnkam i- najmä tými živými. Zelená, to neznamená len nevšedný odtieň stien či sviečku s vôňou lesa.

Obklopte sa v kuchyni rastlinami a bylinkami. Vytvorte na okennom ráme či v blízkosti balkóna živý kútik, kde môžete pestovať pre radosť či na varenie najrôznejšie bylinky, drobné odrody zeleniny a kvety na potešenie. Zelená farba vám v kuchyni vytvorí príjemnú oázu, oddychovú zónu, kde sa po celom dni rada zíde celá rodina.

Ak túžite oživiť malú kuchyňu, stavte na zelené dlaždičky v netradičkých smaragdovozelených odtieňoch. V kombinácii s bielou váš kuchynský kútik získa exotickú atmosféru ako z roprávok Tisíc a jednej noci.

 

zdroj obrázkov: pinterest.com

Galéria obrázkovPublikované dňa: 05.03.2018
Hodnotenie článku:
(89.2%)

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so zábermi z vysnívaných ciest a šatník v štýle Carrie Bradshaw. Mojim tajným snom je mať raz doma vlastnú saunu :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Biele kuchyne Biele kuchyne

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.


Pridať komentár