Zelená kuchyňa

Jar je za dverami a vy túžite oživiť nudnú kuchyňu žiarivými farbami? Tohtoročným hitom je netradičná zelená vo všetkých odtieňoch - mätových, pistáciových, hráškovozelených či romantických smaragdových. Vyskúšate zelenú priamo na kuchynskej linke, stenách, dlaždičkách alebo doplnkoch? Vaša kuchyňa sa premení na domáce zátišie ako vystrihnuté z katalógu.

Zelená linka, zástena či steny

Ak vám to priestor v kuchyni dovoľuje, zvoľte si zelenú priamo na skrinkách a poličkách. Vaša kuchyňa tak nadobudne jemný a netradičný vzhľad. Možno túžite len po menšej, časovo a finančne nenáročnej zmene. V tom prípade stavte na zelené odtiene stien, ktoré vyniknú najmä v slnečných priestranných miestnostiach, alebo vybavte kuchyňu zelenými doplnkam i- najmä tými živými. Zelená, to neznamená len nevšedný odtieň stien či sviečku s vôňou lesa.

Obklopte sa v kuchyni rastlinami a bylinkami. Vytvorte na okennom ráme či v blízkosti balkóna živý kútik, kde môžete pestovať pre radosť či na varenie najrôznejšie bylinky, drobné odrody zeleniny a kvety na potešenie. Zelená farba vám v kuchyni vytvorí príjemnú oázu, oddychovú zónu, kde sa po celom dni rada zíde celá rodina.

Ak túžite oživiť malú kuchyňu, stavte na zelené dlaždičky v netradičkých smaragdovozelených odtieňoch. V kombinácii s bielou váš kuchynský kútik získa exotickú atmosféru ako z roprávok Tisíc a jednej noci.

 

zdroj obrázkov: pinterest.com

Galéria obrázkovPublikované dňa: 05.03.2018
Hodnotenie článku:
(89.2%)

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so zábermi z vysnívaných ciest a šatník v štýle Carrie Bradshaw. Mojim tajným snom je mať raz doma vlastnú saunu :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Biele kuchyne Biele kuchyne

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.


Pridať komentár