Žltá obývačka vás nabije energiou

Pripadá vám žltá priveľmi odvážna, aby ste si ju zvolili ako hlavnú farbu svojej obývačky? Hoci je pravda, že žltá farba má pozitívne i negatívne vlastnosti, nemali by ste sa jej obávať. Táto farba totiž funguje ako skvelý katalyzátor dobrej nálady a ak si vyberiete dobrý odtieň, očaríte aj svojich návštevníkov.

Nezabúdajte na balans

Farba šťastia, optimizmu a sebavedomia, zároveň však môže spôsobovať úzkosť a stres. Žltá oživí každú jednu miestnosť, či už si zvolíte kombináciu s ďalšími farbami, alebo zvolíte čisto žltú variáciu.

Napríklad ak zvolíte žltý gauč, oživíte celú obývačku, v prípade, že si vyberiete viacero odtieňov žltej, zvýrazníte 3D efekt priestoru. Žltá sa veľmi hodí k sivej, vďaka ktorej v priestore nádherne vynikne.

V prípade, že máte síce žltú radi, ale nechcete jej priveľa, zvoľte si žlté doplnky. V kombinácii s neutrálnymi farbami dodajú priestoru nový rozmer a osvetlia ho.

Dôležitý je, samozrejme, aj výber odtieňa. Sýtožltá v kombinácii s tmavšími farbami môže pôsobiť osviežujúco, ak to však preženiete, priestor stiesnite. Pokiaľ si vyberiete jemnejšiu žltú, bude sa skvelo doĺňať s tmavšou podlahou, so sivou stenou a bielym nábytkom bude zas pôsobiť decentne, ak chcete izbu zútulniť, zvoľte si kombináciu žltej, béžovej a dreva.

Galéria obrázkov

Obývačka ladená do žlta

Žltý gauč

Žltá obývačka

Žltá stena v obývačke

Žlté vankúše na gauči

Žlté kreslo

Žlté kreslo a lampa

Žlté závesy do obývačky

Žlto-modrá obývačka

Výrazne žltý gauč

Žltý vankúš na gauči

Žlté doplnkyPublikované dňa: 19.11.2018
Hodnotenie článku:
(92.4%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Moderná či retro biela obývačka? Lesklá, matná, s drevom, farebnými doplnkamiModerná či retro biela obývačka? Lesklá, matná, s drevom, farebnými doplnkami

Biela obývačka – áno, či nie? Podľa nás je vhodnou voľbou do väčších i menších priestorov, biela sa skvelo kombinuje, preto dokáže zažiariť v každej obývačke.

Obývačka s elektrickým, rohovým či biokrbom – inšpirácieObývačka s elektrickým, rohovým či biokrbom – inšpirácie

Krb sa do domácnosti jednoznačne hodí. Nemusí sa ho vzdať ani v prípade, že bývate v byte alebo máte malú obývačku.

Obývačka s kuchyňou nielen v malom byte – inšpirácieObývačka s kuchyňou nielen v malom byte – inšpirácie

Rozmýšľate nad obývačkou s kuchyňou? Ide o výbornú voľbu do domu, bungalovu, bytu aj do podkrovia. Ak nemáte žiadne nápady, nechajte sa inšpirovať tými našimi.


Komentáre

30/10/2021 18:06
sisi

najkrajsia obyvacka, aka moze byt :) my sme si teraz tu nasu sedacku zltu z drevona kupili a je uplna topkaaa neskutovne krasne ozivila byt

21/01/2023 20:12
Lentilka

milujem tieto relaxačné kresla, sedačky, pohovky, taburetky. Je to top interierový doplnok

13/01/2024 12:00
Radka

žltu by som vymenila za kremovu a pre moje oči by to bolo ovela prijemnejšie a utulnejšie

Pridať komentár