Žltá obývačka vás nabije energiou

Pripadá vám žltá priveľmi odvážna, aby ste si ju zvolili ako hlavnú farbu svojej obývačky? Hoci je pravda, že žltá farba má pozitívne i negatívne vlastnosti, nemali by ste sa jej obávať. Táto farba totiž funguje ako skvelý katalyzátor dobrej nálady a ak si vyberiete dobrý odtieň, očaríte aj svojich návštevníkov.

Nezabúdajte na balans

Farba šťastia, optimizmu a sebavedomia, zároveň však môže spôsobovať úzkosť a stres. Žltá oživí každú jednu miestnosť, či už si zvolíte kombináciu s ďalšími farbami, alebo zvolíte čisto žltú variáciu.

Napríklad ak zvolíte žltý gauč, oživíte celú obývačku, v prípade, že si vyberiete viacero odtieňov žltej, zvýrazníte 3D efekt priestoru. Žltá sa veľmi hodí k sivej, vďaka ktorej v priestore nádherne vynikne.

V prípade, že máte síce žltú radi, ale nechcete jej priveľa, zvoľte si žlté doplnky. V kombinácii s neutrálnymi farbami dodajú priestoru nový rozmer a osvetlia ho.

Dôležitý je, samozrejme, aj výber odtieňa. Sýtožltá v kombinácii s tmavšími farbami môže pôsobiť osviežujúco, ak to však preženiete, priestor stiesnite. Pokiaľ si vyberiete jemnejšiu žltú, bude sa skvelo doĺňať s tmavšou podlahou, so sivou stenou a bielym nábytkom bude zas pôsobiť decentne, ak chcete izbu zútulniť, zvoľte si kombináciu žltej, béžovej a dreva.

Galéria obrázkov

Obývačka ladená do žlta

Žltý gauč

Žltá obývačka

Žltá stena v obývačke

Žlté vankúše na gauči

Žlté kreslo

Žlté kreslo a lampa

Žlté závesy do obývačky

Žlto-modrá obývačka

Výrazne žltý gauč

Žltý vankúš na gauči

Žlté doplnkyPublikované dňa: 19.11.2018
Hodnotenie článku:
(92.4%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiériZávesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestorGeometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie i u vás.

Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveňSkrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň

Máte už vybratý stolík pod TV? Nie je to také jednoduché ako ste si na začiatku mysleli? Možno vám pomôžu sa rozhodnúť naše tipy. Nechajte sa inšpirovať našou galériou.


Pridať komentár