Námornícka modrá a biela

Hoci je modrá farba považovaná za jednu z najľadovejších farieb, aj tak je mimoriadne obľúbenou voľbou ladenia interiérov. Možno aj práve preto, že v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Je to farba úprimnosti a bohatstva. Okrem firemného prostredia sa však hodí aj do obývačky, spálne či chlapčenskej detskej izby.

Naproti tomu symbolizuje biela farba čistotu, nehu, nevinnosť a jednoduchosť. Je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou" námorníckou modrou dokonalý pár!

Skúste do obývačky umiestniť gauč, tapetu či kreslo v námorníckej modrej! Odvážnejší môžu zvoliť námornícku modrú ako farbu jednej steny či dokonca celej miestnosti. Modrá môže byť farbou doplnkov. Ak chcete interiér ešte viac oživiť, pridajte doň zopár prvkov v hnedej alebo oranžovej farbe. Pamätajte však na staré známe "menej je niekedy viac".

Galéria obrázkovPublikované dňa: 27.08.2017
Hodnotenie článku:
(92.2%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.


Pridať komentár