Myslite na budúcnosť už dnes: 3 rady, ktoré vám ušetria starosti v domácnosti

Rýchlo kúpiť, rýchlo zariadiť, rýchlo prerobiť, rýchlo sa nasťahovať a rýchlo bývať. Veľakrát sa však v celom tom zhone zabúda na dôležité veci, ktoré vás môžu o pár rokov dobehnúť v podobe poriadnych nepríjemností. Či už ide o finančné alebo zdravotné ťažkosti, verte nám, ani s jednými sa človek nechce potýkať. Síce sa na prvý pohľad zdá, že sú to „drobnosti“, ktorými sa teraz nechcete zaťažovať, v budúcnosti vám môžu narobiť veľké problémy. Myslite preto na ne už dnes.

Spoľahlivé poistenie domácnosti

Zdroj: pexels.com

Spoľahlivé poistenie

Azda nikto sa nebude čudovať, keď na prvú priečku zoznamu zaradíme spoľahlivé poistenie bytu a domácnosti. Povedzme si úprimne, asi nikto z nás sa pred kúpou nehnuteľnosti nezamýšľa nad rizikami, ktoré môžu jeho domácnosť postihnúť.

Požiar, víchrica, úder blesku, výbuch, zadymenie, pád stromu, škoda spôsobená krádežou či vodou z vodovodu, ale aj pád škridly na susedove auto. To je len zlomok situácií, ktoré sa dennodenne dejú stovkám, ba až tisícom ľudí po celom svete. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemnostiam, rozhodne na poistení nešetrite. Nikdy totiž neviete, kedy sa vám bude hodiť.

Myslite na kvalitu života vo vašej domácnosti

Pri kúpe, zariaďovaní alebo pri rekonštrukcii bytu či domu sa často pozeráme len na to, ako vo výsledku vyzerá. Zamerať by ste sa však mali aj na oveľa podstatnejšiu vec, za ktorú sa vám v budúcnosti poďakuje aj vaše telo – výber materiálov. Je síce pekné, že použitý tmel vydrží desaťročia, alebo že vybrané lepidlo by prilepilo na strop aj slona. Ak však majú v budúcnosti pre svoje zloženie vypúšťať do vzduchu, ktorý dýchate, toxické látky, vyhnite sa im.

Dobre si prezrite aj zloženie materiálov, z ktorých sú vyrobené nielen chemické produkty, ale napríklad aj podlahy či samotný nábytok. Bezpečné sú certifikované prírodné materiály, ekologické farby na steny a ako skvelá čistička vzduchu vám poslúžia aj izbové rastliny.

Kvalita života v domácnosti

Zdroj: pexels.com

Vytvorte si rezervu pre prípad núdze

To, že ste si zaobstarali nehnuteľnosť ešte neznamená, že sa tým skončili všetky vaše výdavky. Drobné opravy, nové úpravy, rekonštrukcia, výmena nábytku alebo doplnkov, nehovoriac o tom, že za energie, smeti a podobné záležitosti budete platiť každý mesiac.

Je dobré myslieť na to, že situácia nemusí byť vždy ideálna. Preto by ste si mali vytvoriť finančnú rezervu, ak by ste nečakane nemali z čoho zaplatiť spomínané výdavky. Ak sa teda v budúcnosti nechcete sprchovať v studenej vode, tráviť večery nedobrovoľne pri sviečkach alebo pozerať na zatekajúce okno, s ktorým nemôžete nič urobiť, zvážte finančnú rezervu. Nikdy totiž neviete, kedy sa vám bude hodiť.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...

Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc

Modrá sa s kúpeľňami spája už nejaký ten čas. Že sa jej nemusíte pri zariaďovaní kúpeľne vôbec obávať vás presvedčia naše foto inšpirácie. Do komentárov nám nezabudnite poslať fotky...Publikované dňa: 28.10.2021
Hodnotenie článku:
(92.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Akú záhradnú techniku/nástroje do záhrady? Postačí prevzdušňovač, kosačka a píla?Akú záhradnú techniku/nástroje do záhrady? Postačí prevzdušňovač, kosačka a píla?

Ako teda vedieť, čo si do záhrady zaobstarať? V tomto článku nájdete presný zoznam základných vecí, ktoré patria do povinnej výbavy starostlivosti o záhradu.

Zelená strecha svojpomocne – skladba/vrstvy, postup, cenaZelená strecha svojpomocne – skladba/vrstvy, postup, cena

Ako trochu zelene vrátiť medzi množstvo domov a bytoviek? Riešením je zatrávňovanie strechy.

Starostlivosť o domáce stroje na cvičenie (eliptický trenažér, bežecký pás, rotoped, veslovací trenažér)Starostlivosť o domáce stroje na cvičenie (eliptický trenažér, bežecký pás, rotoped, veslovací trenažér)

O domáce stroje na cvičenie sa treba pravidelne starať. Pozreli sme sa na všeobecné pravidlá starostlivosti jednotlivých strojov na cvičenie.