Myslite na budúcnosť už dnes: 3 rady, ktoré vám ušetria starosti v domácnosti

Rýchlo kúpiť, rýchlo zariadiť, rýchlo prerobiť, rýchlo sa nasťahovať a rýchlo bývať. Veľakrát sa však v celom tom zhone zabúda na dôležité veci, ktoré vás môžu o pár rokov dobehnúť v podobe poriadnych nepríjemností. Či už ide o finančné alebo zdravotné ťažkosti, verte nám, ani s jednými sa človek nechce potýkať. Síce sa na prvý pohľad zdá, že sú to „drobnosti“, ktorými sa teraz nechcete zaťažovať, v budúcnosti vám môžu narobiť veľké problémy. Myslite preto na ne už dnes.

Spoľahlivé poistenie domácnosti

Zdroj: pexels.com

Spoľahlivé poistenie

Azda nikto sa nebude čudovať, keď na prvú priečku zoznamu zaradíme spoľahlivé poistenie bytu a domácnosti. Povedzme si úprimne, asi nikto z nás sa pred kúpou nehnuteľnosti nezamýšľa nad rizikami, ktoré môžu jeho domácnosť postihnúť.

Požiar, víchrica, úder blesku, výbuch, zadymenie, pád stromu, škoda spôsobená krádežou či vodou z vodovodu, ale aj pád škridly na susedove auto. To je len zlomok situácií, ktoré sa dennodenne dejú stovkám, ba až tisícom ľudí po celom svete. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemnostiam, rozhodne na poistení nešetrite. Nikdy totiž neviete, kedy sa vám bude hodiť.

Myslite na kvalitu života vo vašej domácnosti

Pri kúpe, zariaďovaní alebo pri rekonštrukcii bytu či domu sa často pozeráme len na to, ako vo výsledku vyzerá. Zamerať by ste sa však mali aj na oveľa podstatnejšiu vec, za ktorú sa vám v budúcnosti poďakuje aj vaše telo – výber materiálov. Je síce pekné, že použitý tmel vydrží desaťročia, alebo že vybrané lepidlo by prilepilo na strop aj slona. Ak však majú v budúcnosti pre svoje zloženie vypúšťať do vzduchu, ktorý dýchate, toxické látky, vyhnite sa im.

Dobre si prezrite aj zloženie materiálov, z ktorých sú vyrobené nielen chemické produkty, ale napríklad aj podlahy či samotný nábytok. Bezpečné sú certifikované prírodné materiály, ekologické farby na steny a ako skvelá čistička vzduchu vám poslúžia aj izbové rastliny.

Kvalita života v domácnosti

Zdroj: pexels.com

Vytvorte si rezervu pre prípad núdze

To, že ste si zaobstarali nehnuteľnosť ešte neznamená, že sa tým skončili všetky vaše výdavky. Drobné opravy, nové úpravy, rekonštrukcia, výmena nábytku alebo doplnkov, nehovoriac o tom, že za energie, smeti a podobné záležitosti budete platiť každý mesiac.

Je dobré myslieť na to, že situácia nemusí byť vždy ideálna. Preto by ste si mali vytvoriť finančnú rezervu, ak by ste nečakane nemali z čoho zaplatiť spomínané výdavky. Ak sa teda v budúcnosti nechcete sprchovať v studenej vode, tráviť večery nedobrovoľne pri sviečkach alebo pozerať na zatekajúce okno, s ktorým nemôžete nič urobiť, zvážte finančnú rezervu. Nikdy totiž neviete, kedy sa vám bude hodiť.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Žlté kuchyne – potešia oko i ducha Žlté kuchyne – potešia oko i ducha

Žltá farba má mnoho pozitív – nielenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale tiež dokáže zosvetliť a otepliť interiér a zväčšiť priestor. Hovorí sa však aj to, že vzbudzuje chuť do...

Obývačka s kuchyňou nielen v malom byte – inšpirácie Obývačka s kuchyňou nielen v malom byte – inšpirácie

Rozmýšľate nad obývačkou s kuchyňou? Ide o výbornú voľbu do domu, bungalovu, bytu aj do podkrovia. Ak nemáte žiadne nápady, nechajte sa inšpirovať tými našimi.

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.Publikované dňa: 28.10.2021
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(92.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako odstrániť (jedovaté) huby v trávniku? Aj bez postrekuAko odstrániť (jedovaté) huby v trávniku? Aj bez postreku

Ak považujete huby v trávniku za problém, ste tu správne. Poradíme vám, ako sa ich účinne zbaviť aj bez chémie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko potrebné.

Ako vyčistiť kuchynskú dosku? Pomôže odmasťovač aj ocot Ako vyčistiť kuchynskú dosku? Pomôže odmasťovač aj ocot

Čím skôr sa dostanete k čisteniu, tým lepšie pre vás aj vašu pracovnú dosku. Ako udržiavať rôzne povrchy pracovnej dosky? Všetko podstatné sa dozviete v našom článku.

Voľne stojace vane k stene aj z liateho mramoru. Pozor na montážVoľne stojace vane k stene aj z liateho mramoru. Pozor na montáž

okážu navodiť pocit ako pri pobyte v luxusnom hoteli alebo kúpeľov, no tento pôžitok si môžete dopriať aj u vás doma. Voľne stojace vane však majú aj svoje negatíva a potrápiť sa môžete...