Myslite na budúcnosť už dnes: 3 rady, ktoré vám ušetria starosti v domácnosti

Rýchlo kúpiť, rýchlo zariadiť, rýchlo prerobiť, rýchlo sa nasťahovať a rýchlo bývať. Veľakrát sa však v celom tom zhone zabúda na dôležité veci, ktoré vás môžu o pár rokov dobehnúť v podobe poriadnych nepríjemností. Či už ide o finančné alebo zdravotné ťažkosti, verte nám, ani s jednými sa človek nechce potýkať. Síce sa na prvý pohľad zdá, že sú to „drobnosti“, ktorými sa teraz nechcete zaťažovať, v budúcnosti vám môžu narobiť veľké problémy. Myslite preto na ne už dnes.

Spoľahlivé poistenie domácnosti

Zdroj: pexels.com

Spoľahlivé poistenie

Azda nikto sa nebude čudovať, keď na prvú priečku zoznamu zaradíme spoľahlivé poistenie bytu a domácnosti. Povedzme si úprimne, asi nikto z nás sa pred kúpou nehnuteľnosti nezamýšľa nad rizikami, ktoré môžu jeho domácnosť postihnúť.

Požiar, víchrica, úder blesku, výbuch, zadymenie, pád stromu, škoda spôsobená krádežou či vodou z vodovodu, ale aj pád škridly na susedove auto. To je len zlomok situácií, ktoré sa dennodenne dejú stovkám, ba až tisícom ľudí po celom svete. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemnostiam, rozhodne na poistení nešetrite. Nikdy totiž neviete, kedy sa vám bude hodiť.

Myslite na kvalitu života vo vašej domácnosti

Pri kúpe, zariaďovaní alebo pri rekonštrukcii bytu či domu sa často pozeráme len na to, ako vo výsledku vyzerá. Zamerať by ste sa však mali aj na oveľa podstatnejšiu vec, za ktorú sa vám v budúcnosti poďakuje aj vaše telo – výber materiálov. Je síce pekné, že použitý tmel vydrží desaťročia, alebo že vybrané lepidlo by prilepilo na strop aj slona. Ak však majú v budúcnosti pre svoje zloženie vypúšťať do vzduchu, ktorý dýchate, toxické látky, vyhnite sa im.

Dobre si prezrite aj zloženie materiálov, z ktorých sú vyrobené nielen chemické produkty, ale napríklad aj podlahy či samotný nábytok. Bezpečné sú certifikované prírodné materiály, ekologické farby na steny a ako skvelá čistička vzduchu vám poslúžia aj izbové rastliny.

Kvalita života v domácnosti

Zdroj: pexels.com

Vytvorte si rezervu pre prípad núdze

To, že ste si zaobstarali nehnuteľnosť ešte neznamená, že sa tým skončili všetky vaše výdavky. Drobné opravy, nové úpravy, rekonštrukcia, výmena nábytku alebo doplnkov, nehovoriac o tom, že za energie, smeti a podobné záležitosti budete platiť každý mesiac.

Je dobré myslieť na to, že situácia nemusí byť vždy ideálna. Preto by ste si mali vytvoriť finančnú rezervu, ak by ste nečakane nemali z čoho zaplatiť spomínané výdavky. Ak sa teda v budúcnosti nechcete sprchovať v studenej vode, tráviť večery nedobrovoľne pri sviečkach alebo pozerať na zatekajúce okno, s ktorým nemôžete nič urobiť, zvážte finančnú rezervu. Nikdy totiž neviete, kedy sa vám bude hodiť.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Originálne vtáčie krmidlá, ktoré si urobíte aj sami Originálne vtáčie krmidlá, ktoré si urobíte aj sami

Zimné mrazy už čoskoro udrú v plnej sile a preto by sme určite nemali zabúdať na tvory, ktoré si v chladnom počasí nevedia zabezpečiť dostatok potravy. Vyrobte im preto jednoduché...

Luster do obývačky, kuchyne, jedálne i do spálne. V kurze sú moderné i krištáľové lustre Luster do obývačky, kuchyne, jedálne i do spálne. V kurze sú moderné i krištáľové lustre

Pri výbere lustra treba myslieť nielen prakticky, ale aj esteticky. Luster musí poskytnúť dostatočné osvetlenie a zároveň môže pôsobiť na pohľad zaujímavo.

Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie

Túžite po oáze kvetov na vašom balkóne? Po mieste, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta a vypiť si v pokoji kávu? Inšpirujte sa našou galériou.Publikované dňa: 28.10.2021
Hodnotenie článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Rady, ako správne používať sušičkuRady, ako správne používať sušičku

Používanie sušičky má svoje pravidlá. Ich dodržiavaním zachováte kvalitu oblečenia, predídete jeho rýchlemu opotrebovaniu či dokonca jeho poškodeniu.

Ako vyčistiť kotol na tuhé palivo – čo rozpúšťa decht? Kefa či prášok na čistenie kotla pomôžuAko vyčistiť kotol na tuhé palivo – čo rozpúšťa decht? Kefa či prášok na čistenie kotla pomôžu

Spaľovanie tuhých palív je stále populárna forma vykurovania. Čistenie je v rámci údržby kľúčové pre správne fungovanie kotla, predĺženie jeho životnosti aj zaistenie bezpečnej prevádzky.

Tipy, ako sa zbaviť srsti v domácnosti. Pomože kvalitný vysávač i sušička bielizneTipy, ako sa zbaviť srsti v domácnosti. Pomože kvalitný vysávač i sušička bielizne

Ak máte v domácnosti štvornohého miláčika, určite viete, že boj s chlpmi nie je jednoduchý. Pozrite si tipy, čo robiť, aby bolo chlpov v domácnosti čo najmenej.