Ako vybrať bezpečnostné mreže na okná a do dverí

Mreže sú jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť stavebné otvory proti vniknutiu. Fungujú ako účinná prekážka, ktorá nepozvaným hosťom vstup do objektu sťaží. Je preto vhodné kombinovať ich s poplašným zariadením alebo iným spôsobom monitorovania pohybu v budove.

Bezpečnostné mreže na kaviareň, do domu či na okná

Hoci sa mreže používajú odjakživa, v poslednej dobe prekonali premeny po technologickej aj estetickej stránke. Tento typ účinnej ochrany sa tak ľahšie stane prirodzenou súčasťou fasády objektu.

Minirol vyrába mreže na mieru

Okná na prízemí, vstupné dvere priamo z ulice alebo balkón na prvom poschodí patria k veľmi ľahko dosiahnuteľným cieľom pre všetky zlodejov. Riešením ich ochrany sú rolovacie bezpečnostné mreže. V ponuke značky Minirol, špecializujúcej sa na zákazkovo vyrábané produkty, nájdete mreže vhodné pre súkromný aj komerčný sektor.

Bezpečnostné mreže na mieru

Vďaka veľkorysým rozmerom môžete použiť mreže do dverí aj okien. V portfóliu výrobcu nájdete mreže lamelové a skladané, z ocele alebo hliníka a navyše v rozmanitom farebnom vyhotovení.

Na čo sa pri výbere zamerať

  • Priestor okolo okien a dverí - Pri rozhodovaní, aký systém mreží zaobstarať, by ste mali primárne vychádzať z možností stavebného otvoru. Rolovacie mreže sa bez veľkých stavebných úprav hodia v podstate všade a sú variantom aj tam, kde z nejakého dôvodu nemožno použiť bežné otváracie alebo nožnicové mreže.
  • Rozmery mreží - Vďaka zákazkovej výrobesú rozmery mreží značky Minirol variabilné. Nemusíte sa teda riadiť podľa žiadnej tabuľky s rozmermi. Ako všetko, aj výroba mreží má svoje limity. Rolovacie mreže možno vyrobiť s maximálnou plochou 10 m2 a šírkou panciera 4 m.
  • Materiál - Mreže vyrobené s cieľom brániť vniknutiu zvonku a chrániť tak majetok vnútri sa spravidla vyrábajú z ocele alebo kombinácie ocele a hliníka. Iné materiály sú pre rolovacie bezpečnostné mreže nevhodné.
  • Ovládanie - Pri rolovacích mrežiach značky Minirol počítajte s použitím elektrického ovládania, ktoré predlžuje životnosť celého systému a pre používateľov je komfortnejšie. Do úvahy tiež prichádzajú kľúčové spínače, čítačky odtlačkov prstov alebo diaľkové ovládanie.
  • Farba - Lamelové mreže výrobca dodáva v 3 základných odtieňoch – biela, sivá a tmavohnedá. Za príplatok je možné mreže nalakovať ľubovoľnou farbou zo vzorkovnice RAL. V prípade skladaných mreží si môžete vybrať zo strieborného, žltého alebo čierneho pozinkovania. Lakovanie možné nie je.

V prípade záujmu o návrh riešenia a kalkuláciu ceny mreží požiadajte o ponuku zdarma na webovej stránke spoločnosti Minirol, značky rolovacích systémov na mieru.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...

Jednoduché zdobenie medovníkov

Dnes vám prinášame fotoinšpirácie v podobe rôznych menej či viac náročných vzorov, ktoré môžete aplikovať aj tento rok. Nebojte sa, nie je to naozaj až tak náročné. Treba len trochu cviku.Publikované dňa: 28.01.2020
Hodnotenie článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako čistiť klávesnicu počítača? Čistiaca hmota, sprej, guma alebo iný prípravok na klávesnice?Ako čistiť klávesnicu počítača? Čistiaca hmota, sprej, guma alebo iný prípravok na klávesnice?

Baktérie milujú teplo a tmu. Útroby klávesnice tieto podmienky dokonale spĺňajú. Do veľkej miery k ich množeniu prispievame aj my. Dnes vám prezradíme, ako čistiť PC klávesnice či...

Ako si založiť kvások? Ako sa oň starať a ako ho prikrmovať?Ako si založiť kvások? Ako sa oň starať a ako ho prikrmovať?

Mnohých začiatočníkov dokážu odradiť prvé neúspechy. Nepodarí sa im založiť prvý kvások alebo sa im na prvýkrát nedarí upiecť dokonalý kváskový chlebík. My vám poradíme, ako na to!

Ako vybrať jazierkový vysávač?Ako vybrať jazierkový vysávač?

O záhradné jazierko sa treba starať počas celého roka, predovšetkým počas jari, leta a jesene. Najlepším a zároveň najrýchlejším spôsobom, ako mať jazierko kvalitne vyčistené, je...