Ako vybrať bezpečnostné mreže na okná a do dverí

Mreže sú jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť stavebné otvory proti vniknutiu. Fungujú ako účinná prekážka, ktorá nepozvaným hosťom vstup do objektu sťaží. Je preto vhodné kombinovať ich s poplašným zariadením alebo iným spôsobom monitorovania pohybu v budove.

Bezpečnostné mreže na kaviareň, do domu či na okná

Hoci sa mreže používajú odjakživa, v poslednej dobe prekonali premeny po technologickej aj estetickej stránke. Tento typ účinnej ochrany sa tak ľahšie stane prirodzenou súčasťou fasády objektu.

Minirol vyrába mreže na mieru

Okná na prízemí, vstupné dvere priamo z ulice alebo balkón na prvom poschodí patria k veľmi ľahko dosiahnuteľným cieľom pre všetky zlodejov. Riešením ich ochrany sú rolovacie bezpečnostné mreže. V ponuke značky Minirol, špecializujúcej sa na zákazkovo vyrábané produkty, nájdete mreže vhodné pre súkromný aj komerčný sektor.

Bezpečnostné mreže na mieru

Vďaka veľkorysým rozmerom môžete použiť mreže do dverí aj okien. V portfóliu výrobcu nájdete mreže lamelové a skladané, z ocele alebo hliníka a navyše v rozmanitom farebnom vyhotovení.

Na čo sa pri výbere zamerať

  • Priestor okolo okien a dverí - Pri rozhodovaní, aký systém mreží zaobstarať, by ste mali primárne vychádzať z možností stavebného otvoru. Rolovacie mreže sa bez veľkých stavebných úprav hodia v podstate všade a sú variantom aj tam, kde z nejakého dôvodu nemožno použiť bežné otváracie alebo nožnicové mreže.
  • Rozmery mreží - Vďaka zákazkovej výrobesú rozmery mreží značky Minirol variabilné. Nemusíte sa teda riadiť podľa žiadnej tabuľky s rozmermi. Ako všetko, aj výroba mreží má svoje limity. Rolovacie mreže možno vyrobiť s maximálnou plochou 10 m2 a šírkou panciera 4 m.
  • Materiál - Mreže vyrobené s cieľom brániť vniknutiu zvonku a chrániť tak majetok vnútri sa spravidla vyrábajú z ocele alebo kombinácie ocele a hliníka. Iné materiály sú pre rolovacie bezpečnostné mreže nevhodné.
  • Ovládanie - Pri rolovacích mrežiach značky Minirol počítajte s použitím elektrického ovládania, ktoré predlžuje životnosť celého systému a pre používateľov je komfortnejšie. Do úvahy tiež prichádzajú kľúčové spínače, čítačky odtlačkov prstov alebo diaľkové ovládanie.
  • Farba - Lamelové mreže výrobca dodáva v 3 základných odtieňoch – biela, sivá a tmavohnedá. Za príplatok je možné mreže nalakovať ľubovoľnou farbou zo vzorkovnice RAL. V prípade skladaných mreží si môžete vybrať zo strieborného, žltého alebo čierneho pozinkovania. Lakovanie možné nie je.

V prípade záujmu o návrh riešenia a kalkuláciu ceny mreží požiadajte o ponuku zdarma na webovej stránke spoločnosti Minirol, značky rolovacích systémov na mieru.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane

Farba dreva v kombinácii s bielou je pre kuchyne typická. Napriek tomu, že už sa môže zdať táto kombinácia obohraná, stále sa teší veľkej obľube a stále dokáže prekvapiť. Ak neviete, akú...

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...Publikované dňa: 28.01.2020
Hodnotenie článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jarná údržba benzínovej a elektrickej kosačkyJarná údržba benzínovej a elektrickej kosačky

Urobili ste údržbu kosačky pred tým, ako ste ju na zimu zaparkovali do garáže? Ak áno, s jarnou údržbou nebudete mať veľa starostí. Ak nie, narobíte sa o niečo viac. Pred prvým jarným...

Kam umiestniť úľ? Umiestňovanie úľov má svoje pravidláKam umiestniť úľ? Umiestňovanie úľov má svoje pravidlá

Na včely vplýva z okolia množstvo faktorov a nie všetky im môžu úplne prospievať. Umiestnenie ovplyvňuje aj na kvalitu získaného medu. Poradíme vám, kam umiestniť včelie úle.

Obnova trávnika na jar: Hnojenie, vertikulácia, výsev, choroby trávnikaObnova trávnika na jar: Hnojenie, vertikulácia, výsev, choroby trávnika

Ako sa o trávnik postarať, kedy ho začať hnojiť, polievať a po prvýkrát vytiahnuť kosačku z garáže? S dnešným počasím sa môžete konkrétneho dátumu držať len ťažko. Preto sa radšej naučte...