Ako vybrať bezpečnostné mreže na okná a do dverí

Mreže sú jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť stavebné otvory proti vniknutiu. Fungujú ako účinná prekážka, ktorá nepozvaným hosťom vstup do objektu sťaží. Je preto vhodné kombinovať ich s poplašným zariadením alebo iným spôsobom monitorovania pohybu v budove.

Bezpečnostné mreže na kaviareň, do domu či na okná

Hoci sa mreže používajú odjakživa, v poslednej dobe prekonali premeny po technologickej aj estetickej stránke. Tento typ účinnej ochrany sa tak ľahšie stane prirodzenou súčasťou fasády objektu.

Minirol vyrába mreže na mieru

Okná na prízemí, vstupné dvere priamo z ulice alebo balkón na prvom poschodí patria k veľmi ľahko dosiahnuteľným cieľom pre všetky zlodejov. Riešením ich ochrany sú rolovacie bezpečnostné mreže. V ponuke značky Minirol, špecializujúcej sa na zákazkovo vyrábané produkty, nájdete mreže vhodné pre súkromný aj komerčný sektor.

Bezpečnostné mreže na mieru

Vďaka veľkorysým rozmerom môžete použiť mreže do dverí aj okien. V portfóliu výrobcu nájdete mreže lamelové a skladané, z ocele alebo hliníka a navyše v rozmanitom farebnom vyhotovení.

Na čo sa pri výbere zamerať

  • Priestor okolo okien a dverí - Pri rozhodovaní, aký systém mreží zaobstarať, by ste mali primárne vychádzať z možností stavebného otvoru. Rolovacie mreže sa bez veľkých stavebných úprav hodia v podstate všade a sú variantom aj tam, kde z nejakého dôvodu nemožno použiť bežné otváracie alebo nožnicové mreže.
  • Rozmery mreží - Vďaka zákazkovej výrobesú rozmery mreží značky Minirol variabilné. Nemusíte sa teda riadiť podľa žiadnej tabuľky s rozmermi. Ako všetko, aj výroba mreží má svoje limity. Rolovacie mreže možno vyrobiť s maximálnou plochou 10 m2 a šírkou panciera 4 m.
  • Materiál - Mreže vyrobené s cieľom brániť vniknutiu zvonku a chrániť tak majetok vnútri sa spravidla vyrábajú z ocele alebo kombinácie ocele a hliníka. Iné materiály sú pre rolovacie bezpečnostné mreže nevhodné.
  • Ovládanie - Pri rolovacích mrežiach značky Minirol počítajte s použitím elektrického ovládania, ktoré predlžuje životnosť celého systému a pre používateľov je komfortnejšie. Do úvahy tiež prichádzajú kľúčové spínače, čítačky odtlačkov prstov alebo diaľkové ovládanie.
  • Farba - Lamelové mreže výrobca dodáva v 3 základných odtieňoch – biela, sivá a tmavohnedá. Za príplatok je možné mreže nalakovať ľubovoľnou farbou zo vzorkovnice RAL. V prípade skladaných mreží si môžete vybrať zo strieborného, žltého alebo čierneho pozinkovania. Lakovanie možné nie je.

V prípade záujmu o návrh riešenia a kalkuláciu ceny mreží požiadajte o ponuku zdarma na webovej stránke spoločnosti Minirol, značky rolovacích systémov na mieru.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Biele kuchyne – v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia Biele kuchyne – v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Žlté kuchyne – potešia oko i ducha Žlté kuchyne – potešia oko i ducha

Žltá farba má mnoho pozitív – nielenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale tiež dokáže zosvetliť a otepliť interiér a zväčšiť priestor. Hovorí sa však aj to, že vzbudzuje chuť do...

Retro obývačka – stavte na explóziu farieb Retro obývačka – stavte na explóziu farieb

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...Publikované dňa: 28.01.2020
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Údržba a starostlivosť o plastové okná. Pomôže aj silikónový olejÚdržba a starostlivosť o plastové okná. Pomôže aj silikónový olej

Tak, ako čokoľvek iné, aj plastové okná si pre predlženie životnosti vyžadujú určitú dávku starostlivosti. Ošetrenie plastových okien vám nezaberie veľa času, stačí vedieť, na čo sa...

Ako vŕtať do dreva, betónu a do tehlyAko vŕtať do dreva, betónu a do tehly

V každej domácnosti občas treba vŕtať. Aký je správny postup pri vŕtaní do rôznych materiálov? V našom článku vám poradíme, ako vybrať vrták aj hmoždinku.

Použitie žlčového mydla v domácnostiPoužitie žlčového mydla v domácnosti

Trápite sa pri odstraňovaní škvŕn z detského oblečenia či svojich obľúbených kúskov? Vyskúšajte obľúbené žlčové mydlo, ktoré sa teší z množstva pozitívnych recenzií.