Ako vybrať bezpečnostné mreže na okná a do dverí

Mreže sú jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť stavebné otvory proti vniknutiu. Fungujú ako účinná prekážka, ktorá nepozvaným hosťom vstup do objektu sťaží. Je preto vhodné kombinovať ich s poplašným zariadením alebo iným spôsobom monitorovania pohybu v budove.

Bezpečnostné mreže na kaviareň, do domu či na okná

Hoci sa mreže používajú odjakživa, v poslednej dobe prekonali premeny po technologickej aj estetickej stránke. Tento typ účinnej ochrany sa tak ľahšie stane prirodzenou súčasťou fasády objektu.

Minirol vyrába mreže na mieru

Okná na prízemí, vstupné dvere priamo z ulice alebo balkón na prvom poschodí patria k veľmi ľahko dosiahnuteľným cieľom pre všetky zlodejov. Riešením ich ochrany sú rolovacie bezpečnostné mreže. V ponuke značky Minirol, špecializujúcej sa na zákazkovo vyrábané produkty, nájdete mreže vhodné pre súkromný aj komerčný sektor.

Bezpečnostné mreže na mieru

Vďaka veľkorysým rozmerom môžete použiť mreže do dverí aj okien. V portfóliu výrobcu nájdete mreže lamelové a skladané, z ocele alebo hliníka a navyše v rozmanitom farebnom vyhotovení.

Na čo sa pri výbere zamerať

  • Priestor okolo okien a dverí - Pri rozhodovaní, aký systém mreží zaobstarať, by ste mali primárne vychádzať z možností stavebného otvoru. Rolovacie mreže sa bez veľkých stavebných úprav hodia v podstate všade a sú variantom aj tam, kde z nejakého dôvodu nemožno použiť bežné otváracie alebo nožnicové mreže.
  • Rozmery mreží - Vďaka zákazkovej výrobesú rozmery mreží značky Minirol variabilné. Nemusíte sa teda riadiť podľa žiadnej tabuľky s rozmermi. Ako všetko, aj výroba mreží má svoje limity. Rolovacie mreže možno vyrobiť s maximálnou plochou 10 m2 a šírkou panciera 4 m.
  • Materiál - Mreže vyrobené s cieľom brániť vniknutiu zvonku a chrániť tak majetok vnútri sa spravidla vyrábajú z ocele alebo kombinácie ocele a hliníka. Iné materiály sú pre rolovacie bezpečnostné mreže nevhodné.
  • Ovládanie - Pri rolovacích mrežiach značky Minirol počítajte s použitím elektrického ovládania, ktoré predlžuje životnosť celého systému a pre používateľov je komfortnejšie. Do úvahy tiež prichádzajú kľúčové spínače, čítačky odtlačkov prstov alebo diaľkové ovládanie.
  • Farba - Lamelové mreže výrobca dodáva v 3 základných odtieňoch – biela, sivá a tmavohnedá. Za príplatok je možné mreže nalakovať ľubovoľnou farbou zo vzorkovnice RAL. V prípade skladaných mreží si môžete vybrať zo strieborného, žltého alebo čierneho pozinkovania. Lakovanie možné nie je.

V prípade záujmu o návrh riešenia a kalkuláciu ceny mreží požiadajte o ponuku zdarma na webovej stránke spoločnosti Minirol, značky rolovacích systémov na mieru.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Hexagon police sa hodia do každého interiéru Hexagon police sa hodia do každého interiéru

Zívajú steny vo vašej domácnosti prázdnotou? Potom by ste tento priestor mohli využiť na umiestnenie netradičných políc.

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.

Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom

Plánujete zariaďovať kuchyňu a páčia sa vám moderné kuchyne so vzorom dreva? Potom začnite uvažovať nad drevodekorovou kuchynskou linkou.Publikované dňa: 28.01.2020
Hodnotenie článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Čím natrieť altánok? Akú kryciu farbu, lak, lazúru na drevo?Čím natrieť altánok? Akú kryciu farbu, lak, lazúru na drevo?

K starostlivosti patrí pravidelná kontrola, nový náter alebo menšie opravy poškodených miest. Ako sa správne starať o altánok a čím by ste ho mali natrieť, aby bolo drevo odolnejšie?

Akú záhradnú techniku/nástroje do záhrady? Postačí prevzdušňovač, kosačka a píla?Akú záhradnú techniku/nástroje do záhrady? Postačí prevzdušňovač, kosačka a píla?

Ako teda vedieť, čo si do záhrady zaobstarať? V tomto článku nájdete presný zoznam základných vecí, ktoré patria do povinnej výbavy starostlivosti o záhradu.

Zelená strecha svojpomocne – skladba/vrstvy, postup, cenaZelená strecha svojpomocne – skladba/vrstvy, postup, cena

Ako trochu zelene vrátiť medzi množstvo domov a bytoviek? Riešením je zatrávňovanie strechy.