Najlepší výrobník sódy je SodaStream

Ste milovníkom perlivej vody, ale minerálky v PET fľašiach vás nepresvedčili? Urobte si bublinkovú vodu doma. Na trhu je niekoľko pomocníkov, ktorí vám s jej výrobou pomôžu.

Výrobník sódy Soda Stream čierny

Najčastejšie sa v slovenských domácnostiach vyskytuje SodaStream. Prečo výrobe sódy kraľuje práve táto značka a čo by ste o nej mali vedieť?

Nie je to len výrobník sódy

Pamätáte si na sklenenú fľašu na sódu, ktorá bola chránená strieborným alebo medeným drôtom? Na prázdninách pri babičke sa s nimi stretol asi každý. Dnes je sóda rovnako obľúbená, ale prístrojov na jej výrobu je oveľa viac. Eta Bublimo, Limo Bar, Syphon, iSODA a samozrejme, najobľúbenejší SodaStream. Cena je dôležitá a v mnohých prípadoch pri výbere rozhoduje, ale zistite si aj cenu a dostupnosť CO2 bombičiek. Aby ste za náhradnými bombičkami zbytočne veľa necestovali. Aj investícia na dopravu sa počíta.

Obľúbený SodaStream

So systémom SodaStream sa vám perlivá voda nikdy neminie. Bez problémov si ju vyrobíte aj doma. Intenzita bubliniek záleží od toho, koľko krát SodaStream systém stlačíte a koľko CO2 do vody pustíte. Bombička s plynom CO2 vydrží oveľa dlhšie, ako šesťkusové balenie minerálnej vody a pri jej prenášaní sa vaša chrbtica tak neponamáha. Vymeníte ju u viac ako 500 autorizovaných predajcov. Minimálne jedného máte určite stále na blízku.

Sodastream bombička na výmenu

Jedna bombička – litre sódy

Jedna bombička vystačí na 60 až 80 litrov osviežujúcej sódy s takým množstvom bubliniek, aké máte radi. Za liter perlivej vody SodaStream zaplatíte 0,09 € - 0,13 €. Cena závisí od intenzity bubliniek. Porovnajte si to s cenou minerálky, ktorú pijete. Stavíme sa, že SodaStream je lacnejšia.

Výrobník sódy nešetrí len peniaze

Okrem toho, že šetríte peniaze, šetríte aj životné prostredie. Človek v priebehu troch rokov spotrebuje približne 2500 PET fliaš. Pri používaní systému SodaStream stačí jedna na výrobu a jedna, keď ju chceš mať stále pri sebe.

Milovníkov seriálu Game of Thrones určite potešila aj táto naozaj nesmierne originálna reklama na Soda Stream:

Limonáda na 100 spôsobov

Čistá voda je fajn, ale občas zatúžite po nejakej skvelej chuti? Žiadny problém. SodaStream má v ponuke širokú škálu sirupov. Vyberte si sirup, na ktorý máte práve chuť. Jedna fľaša vám vystačí na 12 až 18 litrovLiter limonády, ktorú si vďaka sirupu vyrobíte stojí 0,51 €. Záleží od toho, akú príchuť si vyberiete.

SodaStream sirup na výrobu limonády

Sirupy kúpite v troch veľkostiach. Menšie balenia (440 ml a 500 ml) v cene od 3,90 € do 5,69 € a väčšie (750 ml) od 4,99 € do 6,90 €. Sirupy sú bez konzervantovumelých farbív a umelých prísad.

Prezrieť ponuku sirupov

SodaStream systém design

SodaStream systém nájdete v niekoľkých prevedeniach. Výrobca má v ponuke výrobníky aj pre náročnejších klientov, ktorí sa neboja si zaň priplatiť. 

Najpredávanejšia je  SodaStream JET a na trhu ju dostanete v cene 53,00 € až 77,00 €. Je vyrobená z plastu a vybrať si môžete z niekoľkých farebných prevedení. Dlhodobo sa drží na vrchole rebríčka predajnosti výrobníkov sódy. V sade sa nachádza výrobník sódyfľaša a vymeniteľná bombička CO2.

Dizajnovo prepracovanejšie sú ďalšie sady SodaStream. Vyberte si tú, ktorá sa vám najviac páči a ktorá sa vám do kuchyne najlepšie hodí.

Najpredávanejšie SodaStream systémy

Okrem SodaStream JET sa medzi najpredávanejšími systémami na výrobu sódu nachádza aj séria SPIRIT a POWER. Oba modely získali ocenenie Reddot Award - prestížnu cenu za dizajn, ktoré udeľuje nemecké Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

Bombička CO2 na výmenu

Cenový rozdiel je iba v prvotnej investícii. Záleží na tom, aké prevedenie si vyberiete. 

CO2 bombičky sú kompatibilné, náhradnú dostanete v cene od 5,99€ do 8€. Chcete mať náhradnú bombičku CO2 doma, aby ste mali istotu, že sa sóda nikdy neminie? Nová bombička SodaStream stojí od 21,90€ do 36,90€.

Postupujte podľa návodu. Je to jednoduché!

Podľa návodu, ktorý je krátky a stručný spojazdníte celý SodaStream úplne bez problémov. So systémom SodaStream sa rýchlo skamarátite a ich originálny vzhľad a rýchle ovládanie si obľúbite.

Výroba sódy v SodaStream

Fľaša, ktorú máte stále so sebou

Súčasťou sady SodaStream je plastová fľaša väčšinou v objeme 0,9 litraPlastová fľaša je ľahká, má nižšiu cenu a môžete si vybrať z rôznych motívov a prevedení. Odolajú aj pádu na zem. 

Sklenené fľaše sa jednoduchšie udržiavajú, nemusíte ich tak často meniť. Materiál, z ktorého je fľaša vyrobená rozhoduje o cene. Sklenená je drahšia, má objem 0,7 litra a predáva sa od 9,39 €Plastové fľaše sú variabilnejšie, majú objem od 0,5 litra po 1 liter a dostanete ich aj v cenovo výhodnom trojbalení od 12,90 €.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane

Farba dreva v kombinácii s bielou je pre kuchyne typická. Napriek tomu, že už sa môže zdať táto kombinácia obohraná, stále sa teší veľkej obľube a stále dokáže prekvapiť. Ak neviete, akú...

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...Publikované dňa: 17.07.2018
Hodnotenie článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Reverzná osmóza – najlepší filter pitnej vody Reverzná osmóza – najlepší filter pitnej vody

Tvrdá voda, znečistená voda alebo voda s vysokým obsahom niektorých minerálov či tocínov. Riešením je filtrácia vody. Medzi takéto spôsoby patrí i reverzná osmóza. Čo to reverzná osmóza...

Philips Hue: Smart osvetlenie, v ktorého spoločnosti sa budete cítiť ako v budúcnosti Philips Hue: Smart osvetlenie, v ktorého spoločnosti sa budete cítiť ako v budúcnosti

Inteligentné bezdrôtové osvetlenie pre domácnosť Philips Hue je nielen dizajnovou záležitosťou, ale aj niečím, čo dokáže naozaj spríjemniť každodenné fungovanie. Svetlá si totiž môžete...

KitchenAid Artisan recenzia. Kuchynský robot má bohaté príslušenstvo KitchenAid Artisan recenzia. Kuchynský robot má bohaté príslušenstvo

Štýlový, dizajnový retro kuchynský robot v mimoriadne kvalitnom vyhotovení? To je KitchenAid, prvý a jediný robot s celokovovým telom. V našom článku vám o ňom povieme viac!