Najlepší výrobník sódy je SodaStream. Ako funguje a koľko stojí výmena bombičky?

Ste milovníkom perlivej vody, ale minerálky v PET fľašiach vás už omrzeli? Urobte si sódovú vodu doma. Na trhu je niekoľko výrobníkov sódy, ktoré vám s jej výrobou pomôžu. Tým najpopulárnejším je práve SodaStream.

Výrobník sódy Soda Stream čierny

Najčastejšie sa v slovenských domácnostiach vyskytuje ako výrobník sódy práve SodaStream. Prečo výrobe sódy kraľuje práve táto značka a čo by ste o nej mali vedieť? Ako funguje SodaStream či ako vymeniť bombičku na výrobu sódy v zaraidení? 

Najobľúbenejšie výrobníky sódy


Výrobník sódy, cena a dostupnosť

Pamätáte si na sklenenú fľašu na sódu, ktorá bola chránená strieborným alebo medeným drôtom? Na prázdninách pri babičke sa s nimi stretol asi každý. Klasický sódovač je už dnes minulosťou. Dnes je sóda rovnako obľúbená, ale prístrojov na jej výrobu je oveľa viac. Eta Bublimo, Limo Bar, Philips, OrionSyphon či iSODA.

Najobľúbenejší a najpredávanejší je práve SodaStream. Jeho obľúbenosť stúpla predovšetkým vďaka dostupnosti. Zároveň recenzie SodaStream výrobníkov sódy sú veľmi pozitívne a používatelia si tieto zariadenia veľmi pochvaľujú. Cena je dôležitá a v mnohých prípadoch pri výbere rozhoduje, ale zistite si aj cenu príslušenstva a dostupnosť CO2 bombičiek.

Oproti konkurencii lacný SodaStream nie je, no ak si aj priplatíte ide o overenú kvalitu. Navyše, niektoré náhrady sú lacnejšie, ale prevádzka výrobníka sódy sa môže značne predražiť práve kvôli náhradným CO2 bombičkám, fľašiam či vyššej poruchovosti. Všeobecne však cena SodaStream výrobníka sódy nie je vysoká. Zvýhodnené sety s náhradnou fľašou či bombičkami sú v ponuke pomerne často. Bonusom môže byť tiež ochutený SodaStream sirup.

Ako funguje SodaStream?

So systémom SodaStream sa vám perlivá voda nikdy neminie. Bez problémov si ju vyrobíte aj doma. Intenzita bubliniek záleží od toho, koľko krát SodaStream systém stlačíte a koľko CO2 do vody pustíte. Bombička s potravinárskym plynom CO2 vydrží oveľa dlhšie, ako šesťkusové balenie minerálnej vody a pri jej prenášaní sa vaša chrbtica tak neponamáha. Vymeníte ju u viac ako 500 autorizovaných predajcov. Minimálne jedného máte určite vo svojom okolí. 

sodastream bombicka na vymenu

Sodastream bombička na výmenu

SodaStream bombičky – pripravíte litre sódy

Jedna bombička SodaStream vystačí na 60 až 80 litrov osviežujúcej sódy s takým množstvom bubliniek, aké máte radi. Za liter perlivej vody SodaStream zaplatíte 0,09 € - 0,13 €. Cena závisí od intenzity bubliniek. Porovnajte si to s cenou minerálky, ktorú pijete. Investícia do výrobníka sódy, akým je SodaStream sa vyplatí násobne viac.

Fľaše na sodastream – šetríte peniaze i prírodu

Okrem toho, že šetríte peniaze, šetríte aj životné prostredie. Človek v priebehu troch rokov spotrebuje približne 2500 PET fliaš a toto číslo neustále narastá. Pri používaní systému SodaStream stačí jedna na výrobu a jedna, keď ju chcete mať stále pri sebe. Fľaše sú opakovane použiteľné. Navyše existuje alternatíva a zaobstarať si môžete tiež SodaStream so sklenenou fľašou alebo si takúto fľašu ľahko dokúpiť. Navyše veľmie často funguje, tzv. SodaStream akcia, kedy máte k dispozícii SodaStream set, ktorý obsahuje dve alebo tri fľaše a taktiež aj náhradné bombičky SodaStream. Počiatočná investícia sa v takomto prípade veľmi oplatí.

SodaStream sirupy – všetky chute limonády

Čistá voda je fajn, ale občas zatúžite po nejakej skvelej chuti? Žiadny problém. Výrobca má v ponuke širokú škálu sirupov. Vyberte si originálny SodaStream sirup, na ktorý máte práve chuť. Jedna fľaša vám vystačí na 12 až 18 litrovLiter limonády, ktorú si vďaka sirupu vyrobíte stojí 0,51 €. Záleží od toho, akú príchuť si vyberiete. Populárne sú napríklad SodaStream sirupy Pepsi, 7UP, príchuť mojito či italian spritz alebo rôzne ovocné príchute. 

Sirupy kúpite v troch veľkostiach a záleží od vašej spotreby. Menšie balenia (440 ml a 500 ml) v cene od 3,90 € do 5,69 € a väčšie (750 ml) od 4,99 € do 6,90 €. Prirodzene, väčšie balenai sodastream sirupov sa oplatia viac. Sirupy sú bez konzervantovumelých farbív a umelých prísad.

sodastream sirupy

SodaStream sirup na výrobu limonády

SodaStream One Touch, JET alebo Crystal 

SodaStream systém nájdete v niekoľkých prevedeniach. Výrobca má v ponuke výrobníky aj pre náročnejších klientov, ktorí sa neboja si zaň priplatiť.

Najpredávanejšia je alternatíva SodaStream JET a na trhu ju dostanete v cene 50 do 70 eur. Je vyrobená z plastu a vybrať si môžete z niekoľkých farebných prevedení (SodaStream čierny, biely, červený, ružový a iné). Dlhodobo sa drží na vrchole rebríčka predajnosti výrobníkov sódy. Oplatí sa zamerať sa na SodaStream set, v ktorom sa nachádza výrobník sódyfľaša a vymeniteľná bombička CO2. Niekedy sa k ponuke pridá takisto kvalitný sirup.

Dizajnovo prepracovanejšie sú ďalšie sady SodaStream. Jedným z nich je napríklad mechanický SodaStream Crystal, ktorý sa od ostatných výraznejšie odlišuje i dizajnom. Vyberte si tú alternatívu výrobníka sódy, ktorá sa vám najviac páči a ktorá sa vám do kuchyne najlepšie hodí.

Najpredávanejšie SodaStream systémy

Okrem SodaStream JET sa medzi najpredávanejšími systémami na výrobu sódu nachádza aj séria SodaStream Spirit SodaStream Spirit One Touch. Technológia One Touch je maximálne komfortná, pretože nápoj pripravíte za pomoci jedného stlačenia. Oba modely získali ocenenie Reddot Award, prestížnu cenu za dizajn, ktorú udeľuje nemecká organizácia Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

SodaStream bombička na výmenu

Cenový rozdiel medzi jednotlivými modelmi je iba v prvotnej investícii. Záleží na tom, aké prevedenie si vyberiete. V každom prípade sú navzájom kompatibilné originálne CO2 bombičky. Koľko stojí výmena bombičky do SodaStreamu?

Náhradné SodaStream bombičky dostanete v cene od 6 do 10 eur. Výhodou zariadenia SodaStream je, že funguje princíp výmeny. Nekupujete teda stále nové bombičky, ale vymieňate práznu za plnú. Výmenu bombičky SodaStream poskytujú predajcovia výrobníkov sódy, ako Planeo, Datart, Alza alebo Nay elektrodom. Výmena prebiha priamo na predajni. Chcete mať náhradnú bombičku CO2 doma, aby ste mali istotu, že sa sóda nikdy neminie? Nová bombička SodaStream stojí v priemere od 25 do 35 eur.

Ako vymeniť bombičku SodaStream?

Podľa návodu, ktorý je krátky a stručný spojazdníte celý SodaStream úplne bez problémov. So systémom SodaStream sa rýchlo skamarátite a ich originálny vzhľad a rýchle ovládanie si obľúbite. Ak vás zaujíma napríklad, ako vymeniť bombičku v SodaStream, postup je jednoduchý. Otvorte zadný kryt, starú bombičku uvoľnite jej potočením v protsmere hodinových ručičiek. Novú originálnu bombičku SodaStream nasadzujte najskôr spodnou časťou. Prístroj môžete jemnde nakloniť na seba. Bombičku upevnite točením v smere hodinových ručičiek. Ak je bombička na svojom mieste, stačí upevniť kryt a výrobník sódy môžete opätovne používať.

Výroba sódy v SodaStream

SodaStream so sklenenou fľašou

Súčasťou sady SodaStream je vždy minimálne jedna plastová fľaša väčšinou v objeme 0,9 litraPlastová fľaša je ľahká, má nižšiu cenu a môžete si vybrať z rôznych motívov a prevedení. Odolajú aj pádu na zem. 

Sklenené fľaše sa jednoduchšie udržiavajú, nemusíte ich tak často meniť. Materiál, z ktorého je fľaša vyrobená rozhoduje o cene. Sklenená je drahšia, má objem 0,7 litra a predáva sa od 9,39 €Plastové fľaše sú variabilnejšie, majú objem od 0,5 litra po 1 liter a dostanete ich aj v cenovo výhodnom trojbalení od 12,90 €.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom

Plánujete zariaďovať kuchyňu a páčia sa vám moderné kuchyne so vzorom dreva? Potom začnite uvažovať nad drevodekorovou kuchynskou linkou.

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie i u vás.Publikované dňa: 17.07.2018
Posledná aktualizácia: 03.03.2023
Hodnotenie článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Flambovacia pištoľ – návod, použitie, cenaFlambovacia pištoľ – návod, použitie, cena

Ste skutočný gurmán? Milujete dokonalosť pripraveného pokrmu nielen po chuťovej, ale aj po vizuálnej stránke? V tom prípade by vám nemala doma chýbať flambovacia pištoľ.

Slúchadlá Beats patria medzi to najlepšie!Slúchadlá Beats patria medzi to najlepšie!

 Hudba je pre mnohých ľudí základom dobrého dňa. Ak si chcete tú svoju vypočuť v tej najlepšej kvalite, siahnite po značke Beats. Predstavíme vám najlepšie, ale aj napredávanejšie modely.

Najlepšie kuchynské roboty – recenzie a test poradia, ako vybraťNajlepšie kuchynské roboty – recenzie a test poradia, ako vybrať

Kvalitný kuchynský robot musí mať svoje parametre. Tie najdôležitejšie si vysvetlíme a následne ukážeme aj to najdôležitejšie. Pomôžeme vám vybrať si ten najlepší.