Objavte odolné keramické drezy vo svojej kuchyni

Vyberáte drez do svojej kuchyne a jedným z hlavných parametrov je pre vás odolnosť? V tom prípade sú keramické drezy to pravé. V poslednom čase sú čím ďalej, tým viac obľúbené nielen kvôli svojej odolnosti, ale aj hygienickosti, jednoduchej údržbe a v neposlednom rade kvôli elegantnému vzhľadu.

Keramický drez v kuchyni

Kedysi sa keramika používala skôr v kúpeľniach, dnes je veľmi obľúbená aj v kuchyniach. Keramické drezy majú vynikajúce vlastnosti a patria medzi tie najkvalitnejšie. Poďme si ich podrobne predstaviť!

Odolnosť voči vysokým teplotám na jednotku!

Keramické drezy do kuchyne sú oceňované predovšetkým kvôli extrémnej odolnosti voči vysokým teplotám. Nie je sa čomu čudovať, tento materiál sa vypaľuje pri teplotách, dosahujúcich 1 200 °C! Bez problémov teda znesie aj nechcené poliatie vriacim olejom alebo odloženie horúcej panvice. V tomto ohľade sa keramike nevyrovnajú ani drezy z granitu, nieto ešte tie nerezové.

Odolnosť voči chémii, hygienickosť a ľahká údržba

Pri neuveriteľnej odolnosti keramiky ešte zostaneme. Ďalším plusom je totiž odolnosť voči agresívnym umývacím prostriedkom, kyselinám i lúhom. Tieto drezy sú pritom hygienicky úplne nezávadné a kompaktné (bez akýchkoľvek škár). Ich povrchová glazúra je neporézna, čo znamená, že nečistoty, farbivá či iné nežiaduce látky nemajú šancu preniknúť do štruktúry vo vnútri. Na povrchu nelipne ani vodný kameň a baktérie majú oveľa menšiu šancu sa množiť. Údržba je vďaka tomu veľmi jednoduchá – akúkoľvek nečistotu je možné ľahko odstrániť obyčajným zotretím. Aj po dlhej dobe používania tak majú stále čistý a svieži vzhľad.

Biely keramický drez

Poškriabanie? Ani náhodou!

Keramický drez sa len tak nepoškriabe. Ak sa vyhnete posúvaniu ťažkých hrncov po jeho dne a nebudete ho používať ako dosku na krájanie, vrypom sa ľahko vyvarujete. Jediným problémom by mohol byť pád ťažkého a ostrého predmetu. Všeobecne však platí, že pri keramických drezoch dochádza k prevádzkovému opotrebovaniu oveľa pomalšie ako pri iných materiáloch.

Potichu ako myška

Kto mal doma klasický drez z nehrdzavejúcej ocele, určite si v hlave dokáže vybaviť hlasný, nezameniteľný zvuk dopadajúcej tečúcej vody. Ako keby ste liali vodu z vedra na plechovú strechu. Pri keramickom dreze nie je počuť takmer nič, pretože tento nepríjemný zvuk dokonale tlmí.

Jedinečný design

Okrem všetkých spomínaných výhod sú kuchynské drezy taktiež veľmi elegantné a krásne. Ponúkajú nevšednú alternatívu všetkým, ktorým sa nehrdzavejúca oceľ v kuchyni už príliš opozerala alebo si skrátka len zamilovali skvelé vlastnosti keramiky ako materiálu. Keramické drezy bývajú umiestňované primárne do rustikálnych kuchýň, kde v kombinácii s drevom (či už drevenou pracovnou doskou alebo drevenými doplnkami) vytvárajú úplne jedinečný celok, ktorý okrem toho, že pôsobí veľmi elegantne, navodzuje dojem neustáleho prepojenia s prírodou. Ich vzhľad oceníte aj v prípade, že túžite po originálnej či trendy kuchyni. Keramické drezy sa totiž vyrábajú v mnohých farebných vyhotoveniach. Navyše vynikajú svojou stálofarebnosťou, takže aj po rokoch zostanú rovnaké. A to sa o všetkých materiáloch povedať nedá!

Ak by sme sa mali pýtať aj na nevýhody keramických drezov, uvidíme iba jednu, ktorou je vyššia obstarávacia cena. Pri kvalitnom výrobku, ktorý navyše nenájdeme v každej kuchyni, je však možné ju očakávať.

Keramické drezy si zamilujete vďaka ich odolnosti, praktickosti aj dizajnu. To sú kritériá, ktoré by mal spĺňať každý správny drez. Tieto keramické ich zvládli na jednotku!

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Komentáre

23/06/2022 17:56
Eva

vidím, že maji mini barovy pult, len mi tam chyba k nemu pekna dyzajnova barova stolička

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.Publikované dňa: 01.03.2022
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vyčistiť kuchynskú dosku? Pomôže odmasťovač aj ocot Ako vyčistiť kuchynskú dosku? Pomôže odmasťovač aj ocot

Čím skôr sa dostanete k čisteniu, tým lepšie pre vás aj vašu pracovnú dosku. Ako udržiavať rôzne povrchy pracovnej dosky? Všetko podstatné sa dozviete v našom článku.

Voľne stojace vane k stene aj z liateho mramoru. Pozor na montážVoľne stojace vane k stene aj z liateho mramoru. Pozor na montáž

okážu navodiť pocit ako pri pobyte v luxusnom hoteli alebo kúpeľov, no tento pôžitok si môžete dopriať aj u vás doma. Voľne stojace vane však majú aj svoje negatíva a potrápiť sa môžete...

Zvuková izolácia steny, stropu, podlahy. Pomôže odhlučnenie dverí?Zvuková izolácia steny, stropu, podlahy. Pomôže odhlučnenie dverí?

Zvuková izolácia bytu alebo domu vám pomôže prinavrátiť ticho a pokoj. V našom článku si o nej prečítate všetko podstatné, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť. Čítajte ďalej.