Tapety do kúpeľne? Samolepiace aj 3D na umakart alebo obkladačky

Každý túži mať krásnu kúpeľňu, svoju oázu pokoja, ktorá nebude iba sterilná nekomfortná miestnosť určená pre rýchle odbavenie každodennej hygieny. V poslednom desaťročí sa ľudia snažia vložiť do svojich kúpeľní trochu viac.

Originálna romantická tapeta v kúpelni

Chcú sa v nich cítiť príjemne a navodiť si pocit ako vo wellnesse, kde sa nechávajú hýčkať a dovolia telu malý oddych od reality.

Štýl a vzhľad kúpeľne sú dôležité

Nájsť správny dizajn pre vašu kúpeľňu bude jednou z najnáročnejších úloh, ktoré vás čakajú pri prerábaní alebo stavbe svojho domova. Rozhodnúť sa pre ten správny variant, ktorý bude vyhovovať každému členovi rodiny je skutočne tvrdý oriešok. Nebudeme si klamať, kúpeľňa skutočne musí byť najmä praktická, ale trávime v nej podstatnú časť života. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako na vás vaša kúpeľňa vplýva? Je to predsa miestnosť, ktorú ráno navštevujeme ako prvú a teda by nás mala pozitívne naladiť na celý deň. Okrem toho, aj vaša návšteva sa tomuto miestu pravdepodobne nevyhne. Prostredníctvom dizajnu svojej kúpeľne viete vyjadriť niečo zo seba.

Vodeodolná tapeta do kúpelne

Akákoľvek je vaša vízia ideálnej kúpeľne, existuje mnoho skrášľovacích variantov ako z nej urobiť najobľúbenejšiu miestnosť celej rodiny. Možnosť, ktorú vám dnes ponúkneme, dokonca viete využiť aj v už prerobenej alebo relatívne novej kúpeľni bez náročných stavebných úprav. Hovoríme o tapetách do kúpeľne. Tapeta môže pridať osobitý dotyk, ktorý hľadáte. Správne množstvo farby, vzoru alebo textúry vytvorí dokonalú kúpeľňu krásy a luxusu. Priestor na osviežujúci štart do nového dňa alebo relaxačný koniec rušného večera.

Tapety odolné vode

Že sa tapety do kúpeľne vôbec nehodia alebo sú nepraktické? Toto tvrdenie vôbec nie je pravda a hneď sa na to lepšie pozrieme. Na úpravu povrchov stien v takom vlhkom prostredí sa používajú špeciálne materiály. Takisto aj tapety do kúpeľní majú inú povrchovú úpravu ako tapety, ktoré sa používajú v obytných izbách. Takáto špeciálna tapeta vie spraviť z vašej nudnej kúpeľne úplne iné, esteticky dokonalé miesto. A to rýchlo, jednoducho, bez náročných prác odborníkov a finančne dostupne.

Tapety určené do vlhkého prostredia majú povrch z vinylového materiálu, teda podobný ako napríklad obrusy, ktoré používame na záhrade. Na dotyk sú hladké, akoby pogumované alebo nalakované. Tento typ tapiet je teda vhodný do vlhkého prostredia ako sú kúpeľne, toalety alebo kuchyne. Nemajú absorbčný povrch a je to najtrvalejší typ tapety, ktorý je možné umývať. Na stenu sa lepia pomocou špeciálneho lepidla. Sú vhodné na všetky typy interiérov (umakart, sadrokartón, steny, rôzne umývateľné nátery). Tieto tapety majú veľmi dobrú kryciu schopnosť pri použití na popraskané alebo krivé steny.

Ako lepíme tapety

Steny miestnosti musíme, samozrejme, najskôr poriadne vyčistiť, upraviť veľké nerovnosti (napríklad vyrovnávacou hmotou), umakarty odmastiť a jemne zdrsniť povrch, odstrániť staré tapety a vodou rozpustné maľby. Povrch steny musí byť suchý a pevný. Nikdy neaplikujte tapetu na vlhký povrch, mohli by sa vám pod ňou tvoriť plesne. Ak máme čerstvú omietku alebo stierku, povrch steny napenetrujeme. To môžete urobiť aj lepidlom určeným na tapety podľa priloženého návodu.

Lepenie tapiet na sadrokartón

Pre kvalitnú aplikáciu je dôležité správne zvoliť lepidlo. Ak máme nesavý podklad, radšej použijeme hustejšie lepidlo a nanášame tenšiu vrstvu na tapetu aj stenu. Tapetu pritláčame rukami na stenu tak, aby nám nevznikli vzduchové bubliny. Tapetu vyhladzujeme od stredu ku krajom. Zvyšky lepidla odstraňujeme ihneď vlhkou špongiu alebo handričkou. Tapetujte výhradne tapetami z rovnakej série a dajte si pozor na nadväznosť vzoru ako na výšku, tak aj na šírku. Ešte pred začatím si vždy skontrolujte vzor, sériu a farebnosť.

Odolné vinylové tapety

Keď už vieme, že kúpeľne nemusia byť výhradne vykachličkované, aby odolali vlhkým podmienkam, môžeme sa vrhnúť na veľkú ponuku vinylových super pevných tapiet, ktoré sú odolné aj voči striekajúcej vode. Tapeta je cenovo dostupný spôsob ako priniesť najnovšie trendy aj do našej kúpeľne bez toho, aby sme zruinovali náš rodinný rozpočet.

Kvetinové tapety ale aj imitácie dreva či kameňa

Rôznorodosť tapiet, či už ide o motív, farebnosť alebo samotný štýl zaručuje, že si určite každý nájde to svoje. Či už sú vám blízke motívy prírody (kameň, drevo), geometrické vzory alebo vás pohltil vintage štýl jemných kvietkov a ornamentov. Farby a vzory na tapetách vytvárajú harmonický vzhľad a pozdvihnú vám náladu vždy, keď do takéhoto priestoru vkročíte.Vytapetované steny kúpeľne pôsobia hravo a nevšedne. Sú jedinečnou možnosťou ako sa odlíšiť a vytvoriť si niečo vlastné, čím ukážete svoju originalitu.

Široká ponuka tapiet do kúpelne

Podotýkame, že nie je nevyhnutné vytapetovať celú kúpeľňu. Zvoliť si môžete svoju vlastnú cestu prostredníctvom jednej steny alebo jej časti, napríklad okolo umývadla. Pestrú paletu vzorov rozširuje možnosť prispôsobiť si veľkosť a farebnosť dekoru na mieru. Nemusíte sa báť použiť tapety ani v menších kúpeľniach. Vhodnou farbou a správne zvolenou veľkosťou vzoru ju môžete naopak rozšíriť a otvoriť. Venujte pozornosť farebnému kontrastu a použite väčší vzor v malom priestore aby ste nepreťažili priestor príliš veľkou vizuálnou stimuláciou.

Tmavé a svetlé farby budú v kúpeľni pracovať v závislosti od prostredia, ktoré sa pokúšate vytvoriť. Zatiaľ, čo niektorí sú názoru, že tmavé farby spôsobujú, že priestor vyzerá menšie je potrebné zvážiť atmosféru, ktorú chcete dosiahnuť. Svetlé farby pôsobia vzdušnejšie, zatiaľ čo tmavé farby navodia pocit luxusu. Správnou kombináciou prvkov dokážu tmavé steny presvedčivo a silne zapôsobiť na naše zmysly. Určité vzory alebo farby môžu vytvárať rôzne ilúzie (väčší priestor, vyššie stropy, širší priestor). Najdôležitejšia však je celková schéma a ako každý prvok prispieva k priestoru ako zjednotenému celku. Rafinovanosťou viete svoju kúpeľňu zmeniť na nezabudnuteľné miesto.

Veselá tapeta v kúpelni

Nebojte sa experimentovať

Kúpeľne sú ideálnym miestom pre experimentovanie s tapetami. Sú to spravidla menšie miestnosti v domácnostiach, kde nie je veľa vybavenia, ktoré by konkurovalo farbe alebo dizajnu tapety. Navyše menšia miestnosť znamená menej tapiet a menej minutých peňazí. Z tohto hľadiska sú tapety ideálne aj v prípade, že si chcete kúpeľňu pozmeniť aj keď ste iba v podnájme a nechcete do prerábky veľa investovať.

Tapety sú milým prekvapením, dá sa s nimi pohrať a vyjadriť odvážnejšie a menej konvenčné prvky našej osobnosti. Spríjemnite si kúpeľňu tak, ako ste vždy chceli a spravte túto osviežujúcu zmenu s jedinečnými vzormi a farbami, ktoré vás tak ľahko neunavia.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Zelená kuchyňa Zelená kuchyňa

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 06.04.2018
Hodnotenie článku:
(88%)

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie darčeky ku kolaudácií: Viete, čím prekvapiť domácich? Najlepšie darčeky ku kolaudácií: Viete, čím prekvapiť domácich?

Kolaudácia nového domu či bytu je skvelou príležitosťou na to, aby sme sa stretli s priateľmi či rodinou. Je dobrým zvykom, že pozvaní hostia prinesú so sebou aj nejaký dar. Viete, čo je...

Stieracia mapa sveta na stenu: Ukážeme vám tie najkrajšie miesta Stieracia mapa sveta na stenu: Ukážeme vám tie najkrajšie miesta

Ste vášnivým cestovateľom? Vďaka stieracej mape si môžete dokumentovať, ktoré časti sveta ste už spoznali, a ktoré spoznať ešte len plánujete.

Retro v interiéri: Chladničky, kanvice či rádio dotvoria váš domov Retro v interiéri: Chladničky, kanvice či rádio dotvoria váš domov

Patríte medzi milovníkov interiérového dizajnu? Práve doplnky v retro štýle dodajú vášmu domovu či bytu šmrnc. Sortiment v segmente dizajnu je naozaj bohatý. Predstavíme vám ponuku.


Pridať komentár