3D vizualizácie kuchyne zadarmo? Plánovač kuchyne na stiahnutie aj online verzia

Pri zariaďovaní novej kuchyne je dobré, ak si rozloženie nábytku, spotrebičov a ostatných prvkov naplánujete vopred. 3D vizualizácia kuchyne zadarmo je možná napr. v online plánovačoch. Do predajne potom môžete prísť s už vytlačeným návrhom či nákupným zoznamom, prípadne si na pár kliknutí všetky komponenty objednať cez e-shop.

Online kuchynské plánovače

V článku sa pozrieme na 5 najzaujímavejších 3D plánovacích nástrojov, ktoré vám s kuchyňou pomôžu a odhalíme ich pozitíva i nedostatky.

Siko Easy plánovač

Plánovač kuchyne na stiahnutie od predajcu Siko kúpeľne & kuchyne. Je k dispozícii iba offline, stiahnuť si môžete verziu pre Windows 7 alebo vyšši a aj pre Mac OS. K dispozícii je aj stručný textový užívateľský návod a taktiež návod vo forme videa. Užívateľské rozhranie je ale jednoduché, prehľadné a dobre sa s ním bude pracovať aj menej skúseným používateľom počítačov. Napriek tomu však tento plánovač ponúka množstvo funkcií.

Systém pracuje v 3D priestore spôsobom „ťahaj a pusti“, vďaka ktorému si môžete jednoduchými kliknutiami nastaviť rozmery a tvar kuchyne, pričom aplikácia podporuje aj komplikované atypické tvary miestností. Systémom „ťahaj a pusti“ môžete aj rozširovať jednotlivé časti (napr. zmeniť šírku skrinky, pracovnej dosky a pod.). Taktiež môžete jednotlivé komponenty presúvať. Vizualizácia je detailná a zachádza až do takej miery, že si môžete vyskúšať dokonca aj otváranie jednotlivých skriniek. Do kuchyne si môžete pridávať aj rôzne malé spotrebiče a doplnky (mixér, misa na ovocie, váza a pod.), takže naplánovaná kuchyňa na obrazovke počítača bude v maximálnej možnej miere zodpovedať realite.

Počas návrhu vidíte neustále odhadovanú cenu celého vybavenia, ktoré potrebujete na realizáciu kuchyne. Aby ste si mohli uložiť vytvorený plán, musíte sa ale zaregistrovať. Po registrácii sa vám k plánu vytvorí aj virtuálny nákupný zoznam, ktorý je detailný a obsahuje informácie a ceny všetkých komponentov vrátane vstavaných spotrebičov. Na základe tohto zoznamu si môžete jediným kliknutím vyžiadať cenovú ponuku od predajcu Siko kúpeľne & kuchyne a na požiadanie vám taktiež vytvoria vizualizáciu vo fotografickej kvalite.

Möbelix – Design@web

Plánovač od predajcu nábytku Möbelix, ktorý funguje iba v online prostredí. Systém je pomalší a občas sa dlho načítava, niekedy dokonca nereaguje. Registrácia nie je vyžadovaná, avšak ak si chcete ukladať vaše návrhy kuchyne do pamäte, nevyhnete sa jej.

Podporované sú štyri štýly bývania a najrôznejšie tvary miestností. Ak máte atypickú kuchyňu, môžete si pôdorys „naklikať“ aj sami. 

3D plánovač kuchýň od Mobelix

Ovládanie plánovača je pomerne komplikované a nie príliš intuitívne. Kvalita vizualizácie je nízka a 3D náhľad sa zobrazuje iba v malom okne po kliknutí na príslušné tlačidlo. Väčšinu času pracujete iba s dvojrozmerným pohľadom. Pri výbere dekorov si môžete rozkliknúť aj fotografiu reálnej hotovej kuchyne v príslušnom štýle, čím získate názornejšiu predstavu o vzhľade tej vašej.

Nevýhodou je, že nevidíte ceny jednotlivých komponentov ani celej kuchyne, a to ani po ukončení plánovania. Cenovú ponuku získate až po zadaní vašich kontaktných údajov, kedy sa vám ozvú poverení pracovníci firmy Möbelix. Taktiež vám príde do e-mailovej schránky plán v podobe PDF dokumentu.

Plánovač kuchyne IKEA

Známy švédsky reťazec ponúka hneď tri plánovače, ktoré sú dostupné online – rýchly, podrobný a tretím je plánovač kuchynských dosiek.

Rýchly plánovač IKEA

Tento zjednodušený plánovač je oproti podrobnému ochudobnený o viaceré funkcie, na druhej strane ho môžete pohodlne používať aj na tablete či smartfóne s väčším displejom. 3D náhľad je detailný a môžete sa v ňom pohybovať pomocou klikacích tlačidiel. Nábytok a spotrebiče si taktiež vyberáte kliknaním, nefunguje tu teda systém „ťahaj a pusti“, aký má plánovač od firmy Siko. Práca je preto o niečo zdĺhavejšia. Užívateľské rozhranie je ale prehľadné a poskytuje detailné informácie o vlastnostiach a cenách komponentov, pričom po celý čas máte na očiach aj odhadovanú cenu kuchyne.

Nevýhodou je dlhšie načítavanie 3D pohľadu v úvode a po vykonaní roziahlejších zmien v návrhu. Návrh si môžete uložiť stlačením jediného tlačidla, pričom okamžite získate výpis použitých komponentov a unikátny kód, vďaka ktorému môžete návrh sprístupniť pracovníkom v predajni IKEA a konzultovať ho s nimi. Ďalším kliknutím si môžete nechať načítať nákupný zoznam a všetky komponenty objednať prostredníctvom e-shopu.

Kuchynský plánovač Ikea

Podrobný plánovač IKEA

Tento môžete použiť na návrh kuchyne v paneláku i v dome a tiež na návrh jedálne, kúpeľne či pracovne. Na rozdiel od jednoduchého plánovača si vyžaduje pre plynulý chod bežný počítač alebo výkonnejší tablet. Jednotlivé prvky si môžete premiestňovať myšou systémom „ťahaj a pusti“, pričom pri manipulácii s nimi sa vám v pravom stĺpci zobrazujú užitočné tipy (napr. ideálny rozostup medzi prvkami a pod.). Vizualizácia je detailnejšia a vernejšia, než v jednoduchom plánovači a môžete s ňou vidieť aj dovnútra jednotlivých prvkov. Ceny produktov sa síce nezobrazujú v reálnom čase, zobrazenie zoznamu výrobkov s cenami je však záležitosťou jedného kliknutia.

Plánovač kuchynských pracovných dosiek IKEA

Pomocou tohto nástroja si môžete nechať vyrobiť pracovnú dosku presne do vašej existujúcej, resp. budúcej kuchyne. Môžete si zvoliť materiál, bočné lemovanie, materiál ochranného nástenného panela a tiež výrezy na drez či spotrebiče, skosenie hrán, atď. Pri plánovaní sú k dispozícii aj rôzne modely drezov, pričom ihneď vidíte ich fotografie, rozmery a tvar. 3D náhľad nie je k dispozícii ale celým procesom vás sprevádzajú detailné fotografie použitých materiálov a komponentov.

Kitchenplanner.net

Voľne dostupný online plánovač kuchýň, ktorý je k dispozícii vo viacerých jazykoch. Pre nás je, žiaľ, k dispozícii iba český jazyk. Systém je prevádzkovaný nemeckým prevádzkovateľom a funguje na princípe dopyt-ponuka, tj. jednotliví výrobcovia či predajcovia môžu na portáli inzerovať a po vytvorení návrhu vás v prípade vásho záujmu kontaktovať s cenovou ponukou. Pre niekoho však môže byť problémom transparentnosť, keďže de facto neviete, komu posielate svoje osobné údaje – podmienky používania služby sú totiž dostupné iba v anglickom jazyku.

Plánovanie kuchyne v kitchenplanner

Rozhranie plánovača je relatívne jednoduché na ovládanie a používa metódu „ťahaj a pusti“. 3D vizualizácia pracuje rýchlo a plynule a v priestore sa môžete voľne pohybovať. Za nevýhodu však môžete považovať, že až na pár výnimiek nepracuje s reálnymi modelmi nábytku či spotrebičov. Vytvorený plán vám teda psokytne určitú predstavu o priestorovom usporiadaní kuchyne, no vernosť tejto vizualizácie je teda otázna.

Planovackuchyne.sk

Jednoduchý plánovač, ktorý funguje, podobne ako konkurenčná služba Kitchenplanner.net, na princípe dopyt-ponuka.

3D rozhranie je rýchle a v priestore sa môžete voľne pohybovať. Taktiež si môžete zvoliť dvojrozmerné náhľady z rôznych strán. Vernosť a detailnosť vizualizácie je ale slabšia. Ovládanie je tiež pomerne zložité a menej skúsení používatelia počítačov s ním môžu mať problém. Našťastie je k dispozícii aj videonávod, ktorý prácu s plánovačom zjednoduší. Posúvanie objektov sa nevykonáva metódou „ťahaj a pusti“, ale zadávaním či „vyklikávaním“ súradníc.

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.Publikované dňa: 21.02.2019
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Údržba a starostlivosť o plastové okná. Pomôže aj silikónový olejÚdržba a starostlivosť o plastové okná. Pomôže aj silikónový olej

Tak, ako čokoľvek iné, aj plastové okná si pre predlženie životnosti vyžadujú určitú dávku starostlivosti. Ošetrenie plastových okien vám nezaberie veľa času, stačí vedieť, na čo sa...

Ako vŕtať do dreva, betónu a do tehlyAko vŕtať do dreva, betónu a do tehly

V každej domácnosti občas treba vŕtať. Aký je správny postup pri vŕtaní do rôznych materiálov? V našom článku vám poradíme, ako vybrať vrták aj hmoždinku.

Použitie žlčového mydla v domácnostiPoužitie žlčového mydla v domácnosti

Trápite sa pri odstraňovaní škvŕn z detského oblečenia či svojich obľúbených kúskov? Vyskúšajte obľúbené žlčové mydlo, ktoré sa teší z množstva pozitívnych recenzií.