Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Výber farby do spálne môže výrazne ovplyvňovať spánok a náladu človeka. Hnedá, hoci je to trendová farba, sa údajne do spálne nehodí kvôli tomu, že pôsobí ponuro a depresívne. Je to naozaj tak?

Verte svojim pocitom

Pri výbere farby je dôležité, aby ste si vybrali upokojujúci odtieň, to značí, že ak chcete hnedú v spálni, vyberte si odtieň, ktorý dokáže utíšiť vašu náladu a vystresovaného ducha. Vhodné je zvoliť si na steny jemnejšiu farbu a výraznejšie skôr na posteľnú bielizeň či závesy. Počet farieb by nemal byť priveľký. Ak si vyberiete hnedú, môžete ju, samozrejme, kombinovať, netreba to však s farebnými kombináciami preháňať. Platí, že priveľa farebných kombinácii môže pôsobiť chaoticky a vyvolávať nepokoj.

Myslite tiež na to, že bledé farby miestnosť opticky zväčšia a platí to aj naopak. Ak teda nemáte dostatočne veľkú spálňu, tmavohnedú si radšej nevyberajte. V takom prípade vám odporúčame karamelovú, ktorá údajne pozitívne vplýva na sexuálny život.

Farbu by ste mali vyberať podľa svojich pocitov, ak sa vám hnedá páči, určite by ste sa jej nemali v spálni vyhýbať. Pozrite sa, ako sa do spálne hodí.

Galéria obrázkov

Hnedá spálňa

Hnedá spálňa so sivou

Hnedá spálňa so zrkadlom

Hnedo-sivá spálňa

Moderná hnedá spálňa

Spálňa ladená do hnedej

Spálňa s hnedou stenou

Spálňa s hnedými detailmi

Spálňa s hnedými stenami a farebným lustrom

Hnedá spálňa s hnedými závesmiPublikované dňa: 26.11.2018
Hodnotenie článku:
(88%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvahaČervená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľBiela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.

Fialová farba do spálne? My hovoríme áno!Fialová farba do spálne? My hovoríme áno!

Všetky odtiene fialovej sa dajú dobre kombinovať s bielymi stenami a doplnkami. Do takéhoto mixu zapadne aj hnedý nábytok či koberec a podlaha. Presvedčte sa o tom s nami!


Komentáre

29/07/2022 21:52
Bibianna

doplnila by som ju o biele relaxačne kreslo, aby som mala kde oddychovat

31/07/2022 15:43
Tica

ked už hneda spalna, tak koberec by som dala biely s dlhym vlasom jutex, aby to interier trochu oživilo

29/08/2022 19:40
Mona

milujem svetle podlahy, takže u mna by to neuspelo. Interier pekne osvetlia a zvačšia

Pridať komentár