Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Výber farby do spálne môže výrazne ovplyvňovať spánok a náladu človeka. Hnedá, hoci je to trendová farba, sa údajne do spálne nehodí kvôli tomu, že pôsobí ponuro a depresívne. Je to naozaj tak?

Verte svojim pocitom

Pri výbere farby je dôležité, aby ste si vybrali upokojujúci odtieň, to značí, že ak chcete hnedú v spálni, vyberte si odtieň, ktorý dokáže utíšiť vašu náladu a vystresovaného ducha. Vhodné je zvoliť si na steny jemnejšiu farbu a výraznejšie skôr na posteľnú bielizeň či závesy. Počet farieb by nemal byť priveľký. Ak si vyberiete hnedú, môžete ju, samozrejme, kombinovať, netreba to však s farebnými kombináciami preháňať. Platí, že priveľa farebných kombinácii môže pôsobiť chaoticky a vyvolávať nepokoj.

Myslite tiež na to, že bledé farby miestnosť opticky zväčšia a platí to aj naopak. Ak teda nemáte dostatočne veľkú spálňu, tmavohnedú si radšej nevyberajte. V takom prípade vám odporúčame karamelovú, ktorá údajne pozitívne vplýva na sexuálny život.

Farbu by ste mali vyberať podľa svojich pocitov, ak sa vám hnedá páči, určite by ste sa jej nemali v spálni vyhýbať. Pozrite sa, ako sa do spálne hodí.

Galéria obrázkov

Hnedá spálňa

Hnedá spálňa so sivou

Hnedá spálňa so zrkadlom

Hnedo-sivá spálňa

Moderná hnedá spálňa

Spálňa ladená do hnedej

Spálňa s hnedou stenou

Spálňa s hnedými detailmi

Spálňa s hnedými stenami a farebným lustrom

Hnedá spálňa s hnedými závesmiPublikované dňa: 26.11.2018
Hodnotenie článku:
(88%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Fialová farba do spálne? My hovoríme áno! Fialová farba do spálne? My hovoríme áno!

Všetky odtiene fialovej sa dajú dobre kombinovať s bielymi stenami a doplnkami. Do takéhoto mixu zapadne aj hnedý nábytok či koberec a podlaha. Presvedčte sa o tom s nami!

Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok

Modrá je do spálne najvhodnejšou voľbou, pretože podporuje spánok. Hodí sa na steny, dekorácie i na obliečky. Overte si to.

Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete

Máte radi žltú farbu? Potom by nemala vo vašej spálni chýbať. POvzbudú váš spánok a krásne presvetlí miestnosť. V žltej spálni sa budete cítiť komfortne.


Pridať komentár