Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok

Farbu spálne mnoho ľudí ani nerieši a vyberajú si podľa toho, čo im padne do oka. Veď ide o miestnosť, v ktorej väčšinu času človek spí, so zavretými očami farbu nevníma, preto je jedno, aká bude. Ak sa k nim radíte, mali by ste svoj názor prehodnotiť, pretože farby v spálni pôsobia na množstvo spánku.

Farba vody a oblohy upokojuje, pomáha teda nastoliť kvalitný a relaxačne hodnotný spánok. Keďže modrá zároveň pomáha znižovať krvný tlak a optimalizovať srdcovú frekvenciu, spánok tiež prehlbuje. Modrá farba predstavuje prechod medzi žiarivým dňom a tmavou nocou, čo značí, že výborne dokáže pripraviť na fázu spánku. Vyberte si odtieň, ktorý sa vám najviac páči a aplikujte ho do svojej spálne. Ak nechcete modrú stenu, zvoľte si aspoň modré obliečky či detaily. Avšak čím viac modrej, tým lepšie.

Galéria obrázkov

Bledomodrá spálňa

Modrá posteľ s korkovým záhlavím

Modrá spálňa so zrkadlami

Modrá spálňa s paletovou posteľou

Modrá spálňa

Spálňa s modrou stenou a hviezdami

Spálňa s tyrkysovou stenou

Spálňa ladená do modra

Spálňa s modrými detailmi

Tmavomodrá spálňaPublikované dňa: 23.11.2018
Hodnotenie článku:
(92.6%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvahaČervená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľBiela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.

Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Farbu do spálne si vyberajte podľa svojich pocitov. Ak sa vám hnedá páči a upokojuje vás, potom sa do vašej spálne hodí.


Komentáre

20/10/2020 20:20
Viktor

Všetko o bývaní a produktoch

Pridať komentár