Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke

Spálňa by mala pôsobiť upokojújuco a tíšiť vaše zmysly. Je to miestnosť, v ktorej si potrebujete oddýchnuť, chcete v nej vypnúť po celom dni v práci. Zelená vytvára chlácholivú atmosféru, prenesie vás do prírody a vyvolá pozitívne pocity.

Hoci si mnoho ľudí hovorí, že spálňa slúži iba na spanie, v skutočnosti je to priestor, ktorý je vyhradený na oddych, čiže by mal vyvolávať príjemný pocit uvoľnenia a odpočinku.

Záplava zelenej

Steny, koberec, obliečky, lampy, nábytok – zelené môže byť naozaj všetko, na čo si len pomyslíte. Máte zelenú radi, avšak nechcete jej v spálni príliš? Potom si ju zvoľte ako farbu doplnkov, prípadne ju skombinujte s ďalšou svojou obľúbenou farbou.

Zariaďovanie bytu je záležitosťou vašej fantázie a toho, aby ste sa v priestore cítili naozaj ako doma. Voľba zelenej v tomto pre vás intímnom a súkromnom priestore svedčí o tom, že ste pravdepodobne priateľský človek, ktorý si chráni svoje súkromie. Voľba odtieňa odráža vašu osobnosť – je vám blízka tmavozelená, alebo svetlozelená. Uprednostňujete žltozelenú, či zelenomodrú? Vyberte si z ašich inšpirácií.

Galéria obrázkov

Sivo-zelená spálňa

Spálňa ladená do zelenej

Spálňa so zelenou stenou

Tmavozelená stena a vankúše v spálni

Zelená spálňa

Zelená v spálni

Zelené steny v spálniPublikované dňa: 20.11.2018
Hodnotenie článku:
(91%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvahaČervená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľBiela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.

Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Farbu do spálne si vyberajte podľa svojich pocitov. Ak sa vám hnedá páči a upokojuje vás, potom sa do vašej spálne hodí.


Pridať komentár